Dodaj do ulubionych

Imię dla corki

06.01.20, 21:47
Za kilka dni przychodzi na świat trzecia córka. Imienia dalej brak, chociaż już poruszałam wątek na forum. W domu mamy Aleksandre I Hanne. Ja chciałam Aniele ew. Antosie, ale mąż kategorycznie mówi "nie". Myślę nad Alicja albo Amelia. Co myślicie. Dla mnie mogłaby być też Maria, ale mąż też kręci nosem. Aha, nie mam problemu z popularnością danego imienia.
Obserwuj wątek
    • gaudencja Re: Imię dla corki 06.01.20, 23:55
      Może jeszcze: Marcelina, Adrianna, Daniela, Anastazja, Diana, Matylda?

--
      "Pisze Pani, że imię Marina nie jest ośmieszające. Zgodzę się z tym, jeśli przyjmiemy, że nie ośmiesza pretensjonalny snobizm."
      (Walery Pisarek)
    • dasza_dm Re: Imię dla corki 07.01.20, 00:04
      Odrzuciłabym Alicję - Ola i Ala brzmią trochę zbyt "bajkowo".
      Według mnie Amelia pasowałaby do imion sióstr.
      A co powiesz na Gabrielę, Helenę lub Michalinę? smile

--
      Aniołek (*) 7tc
      listopad 2019r.
    • mamaitwinsy Re: Imię dla corki 07.01.20, 00:42
      Aniela super pomysł, Alę przy Oli bym odrzuciła.
      Amelii nie lubię uncertain
      Propozycje:
      Michalina (imo fajnie pasuje), Rozalia, Kornelia, Marcelina, Barbara, Ewa, Róża, Liliana/Lilianna

--
      Melania i Teodor
      Franciszka
    • ilia.1 Re: Imię dla corki 07.01.20, 09:21
      Wybrałabym Alicję lub Amelię. Moim zdaniem to piękne, ale popularne imiona.
      Sugestie: Adela, Bianka, Blanka, Celina, Eliza, Emilia, Flora, Ida, Idalia, Irena, Janina, Jaśmina, Julian(n)a, Julita, Jowita, Klara, Klementyna, Łucja, Melania, Milena, Natalia, Nina, Paulina, Stefania, Weronika.
    • annthonka Re: Imię dla corki 07.01.20, 11:20
      Odrzuciłabym Alicję, bo Ala i Ola to trochę za dużo. Tak samo nie rozpatrywałabym Marianny, bo z kolei Hania i Mania.
      Może jeszcze Emilia, Laura, Zofia, Łucja, Klara.
    • dalenia Re: Imię dla corki 07.01.20, 14:52
      Szkoda, że Anielka i Antosia nie przeszły u męża. Marii też szkoda, bo w sumie fajnie by pasowała. Alicja jest śliczna, ale popieram wcześniejsze wypowiedzi, że Ala i Ola to trochę za dużo. Amelia to też bardzo ładne imię, więc jeśli popularność Wam nie przeszkadza, to czemu nie?

Może jeszcze: Agata, Barbara, Karolina, Izabela, Zofia, Milena, Liliana, Emilia?
    • paula.anna Re: Imię dla corki 07.01.20, 20:05
      Nie masz problemu z popularnością imienia, co więcej, sądząc po dotychczasowych wyborach lubisz imiona bardzo osłuchane.
      Dlatego proponuję: Zofię, Emilię, Natalię, Julię, Zuzannę, Wiktorię, Helenę.
      Maria też świetnie pasuje.

--
      pink stinks
      Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie. Dezyderata
    • abiela Re: Imię dla corki 08.01.20, 23:40
      Szkoda, że Aniela i Antosia są na nie, bo obie ładne. Alicja i Amelia są tak szalenie popularne, że odradzam, choć w tej kwestii nie odbiegają od Aleksandry i Hanny.
      A może Łucja?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.