16.09.20, 10:30
Cześć mam troszkę dziwne pytanie... Nazywam się Jakub, ale wszyscy mówią na mnie Kuba i np. na fb używam Kuba i moje pytanie brzmi czy na twitterze gdzie piszę z osobami z innych krajów mogę nazwać się Jacob? Bo z tego co rozumiem to Jakub po angielsku to jest Jacob i zastanawia mnie czy mogę tak się nazwać i czy to nie będzie dziwne, bo dziwnie czuje się na twitterze jak nazywam się Jakub lub Kuba. 🤷‍♂️Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • dasza_dm Re: Jakub 16.09.20, 16:02
      Myślę, że lepiej gdybyś funkcjonował pod imieniem "Jacob", ze względu na to, ze obcokrajowcom imię "Kuba" może kojarzyć się z wyspą wink (czyt. Cuba)
      • iamverycuriousman Re: Jakub 16.09.20, 17:52
        No tu masz rację, że może im się kojarzyć moje imię z wyspą. No to jak nie ma w tym nic złego to będę używał dalej Jacob, dzięki za odpowiedź!
    • abiela Re: Jakub 16.09.20, 16:07
      Myślę, że na twitterze możesz się nazwać, jak chcesz. Natomiast nie widzę przeszkód w używaniu twojego imienia w polskiej pisowni, chyba że chcesz ukryć swoją narodowość.
          • paula.anna Re: Jakub 17.09.20, 08:15
            iamverycuriousman napisał(a):

> A z polskim imieniem dziwnie się czuje na twitterze po prostu.

To raczej nie imię jest tu problemem 🤔....
            • iamverycuriousman Re: Jakub 17.09.20, 08:50
              Co masz na myśli? jednak trochę przemyślałem i się nazwę po prostu Kuba na twitterze też, bo jednak jeszcze dziwniej się czuje z Jacobem.🤦‍♂️😁
              • gaudencja Re: Jakub 17.09.20, 10:51
                Nie ma szczególnych powodów, żeby się czuć źle z polskim imieniem tylko dlatego,że jest polskie. To normalne, że ludzie mają różne narodowości.
                Nawet jednak przy wielkim pragnieniu zamaskowania narodowości polskiej, nie masz do wyboru wyłącznie wersji angielskiej jako alternatywnej, cytuję Behind the Name:
                Other Languages & CulturesYacoub, Yakub, Yaqoob, Yaqub(Arabic) Hagop, Hakob(Armenian) Jakes(Basque) Yakau(Belarusian) Iakob, Iakobos(Biblical Greek) Yaakov(Biblical Hebrew) Iacob, Iacobus(Biblical Latin) Yakov(Bulgarian) Jaume, Jaumet(Catalan) Jago(Cornish) Jakov, Jakša(Croatian) Jakub(Czech) Jacob, Jakob, Ib, Jeppe(Danish) Jacob, Jacobus, Jakob, Sjaak, Cobus, Coos, Jaap, Kobe, Kobus, Koos, Sjakie(Dutch) Jaagup, Jaak, Jaakob(Estonian) Jákup(Faroese) Jaakko, Jaakob, Jaakoppi, Jaska(Finnish) Jaak(Flemish) Jacques, Jacky(French) Japik(Frisian) Iago, Xacobe, Xaime(Galician) Iakob, Koba(Georgian) Jakob, Jockel(German) Iakovos(Greek) Yaƙubu(Hausa) Iakopa, Kimo(Hawaiian) Yaakov, Yakov, Akiba, Akiva(Hebrew) Jakab(Hungarian) Jakob(Icelandic) Séamus, Shamus, Sheamus, Séamas(Irish) Giacomo, Iacopo, Jacopo, Lapo(Italian) Jacob(Jewish) Iacomus, Jacobus(Late Roman) Jēkabs(Latvian) Jokūbas(Lithuanian) Jakov(Macedonian) Hemi(Maori) Jacob, Jakob(Norwegian) Jakub, Kuba(Polish) Iago, Jaime(Portuguese) Iacob(Romanian) Yakov, Yasha(Russian) Seumas, Jamie(Scottish) Jakov, Jakša(Serbian) Jakub(Slovak) Jakob, Jaka, Jaša(Slovene) Jacobo, Jaime, Yago(Spanish) Jacob, Jakob(Swedish) Yakup(Turkish) Yakiv(Ukrainian) Iago(Welsh) Yacouba(Western African)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.