Dodaj do ulubionych

Imiona dla bliźniąt

08.01.21, 18:38
Drogie forumowiczki,
Spodziewam się bliźniąt. Na pewno będzie to chłopiec a płeć drugiego dziecka jest jeszcze nieznana. Z mężem zastanawiamy się nad imionami.
Dla chłopca rozważamy: Oskar, Marcel, Filip, Cezary, Tymon
Dla dziewczynki: Maja, Laura, Zuzanna - ale tutaj nadal brak tego jedynego, które by nas urzekło

Mi najbradziej podobają się zestawienia:
Oskar i Marcel lub Oskar i Filip (Oski i Fifi)
Oskar i Zuzia lub Oskar i Maja

Podobają wam się nasze propozycje? Może dorzucicie jakieś imiona, które przypadną nam do gustu?
Obserwuj wątek
    • mamaitwinsy Re: Imiona dla bliźniąt 08.01.21, 19:41
      Z dziewczęcych podobają mi się Zuzanna i Laura. Laurę lubię bardziej, bo jak pełna forma Zuzanna mi się podoba tak Zuzia trochę mnie odrzuca. Ale oba imiona są na tyle popularne, że ja bym nie nadała.
      Mai nie lubię, brzmi jak imię dla małej dziewczynki i nie pasuje mi do dorosłej kobiety.
      Z chłopięcych podoba mi się tylko Tymon. Oskar u mnie na nie, mam trochę złe skojarzenia... Zamiast Marcela może Marceli? Filip jest strasznie popularny, a ja osobiście tez nie przepadam za jego brzmieniem.
      Inne propozycje dla chłopca: Julian, Borys, Tytus, Ignacy, Teodor, Leonard, Feliks, Kornel, Konrad
      Dla dziewczynki: Liliana, Kornelia, Marcelina, Ida, Idalia, Malwina, Michalina, Anastazja, Róża, Rozalia, Gaja, Kaja.
    • allegra1989 Re: Imiona dla bliźniąt 08.01.21, 19:59
      Laura nie lubię, choć jest międzynarodowa. Zuzanny też. Choć to moje imię, jednak nikt z nie mówi do mnie Zuza czy Zuzia, tylko Ania lub Anna. Mai także nie lubię, dla mnie to dobra forma dla małego dziecka,a nie dorosłego.

Z chłopięcych nic mnie chwyta za serce, w ostateczności wybrałabym Tymona.

Propozycje później podam
    • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 08.01.21, 23:57
      Teraz do głowy wpadły mi jeszcze imiona Klara i Nina, które rozważaliśmy wczesniej ale podczas pisania posta totalnie wyleciały mi z głowy. Myśle że mają fajne zdrobnienia a wam sie podobają?
      • mamaitwinsy Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 00:00
        Popieram obie opcje wink Może Nina jest trochę skrótowa, ale mimo wszystko podoba mi się. Klara i Nina będą imo ciekawsze niż Zuzia czy Laura, ostatnio oba imiona spotykam często wśród małych dziewczynek, a Nina i Klara pojawiają się nieco rzadziej (chociaż przyznam, że Klary spotykam coraz częściej) wink.
      • paula.anna Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 09:25
        Mam odmienny gust inienniczy od Waszego 😉.
        Z pierwszej grupy propozycji - tylko Laura i Tymon.
        Klarę nadal lubię, podoba mi się- mimo popularności.
        Ninę wolę od zdrobnieniowej Mai czy Zuzanny, która "wyskakuje z lodówki". Zresztą Maja też "wyskakuje"...

Szukałabym dalej 🙂.
    • ilia.1 Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 08:12
      Z podanych imion wybrałabym: Tymon i Zuzanna lub Filip i Laura.

Propozycje imion:

Bianka, Blanka, Celina, Weronika, Agata, Estera, Helena, Emilia, Lea, Olimpia, Milena, Janina, Stefania, Ludwika, Matylda, Konstancja, Melania, Adela, Łucja, Diana, Paulina, Teresa, Natalia, Gabriela, Antonina, Antonia.

Wiktor, Eryk, Stefan, Hubert, Norbert, Albert, Klemens, Iwo, Artur, Roch, Mikołaj, Nikodem, Fabian, Henryk, Olgierd, Gabriel, Edwin, Tadeusz, Wojciech, Edmund, Ludwik, Olaf, Fryderyk, Maksym(ilian).
      • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 10.01.21, 20:06
        Z twoich propozycji dla dziewczynki podoba mi się Blanka ale zastanawiam się czy nie jest to imię... takie blade, bez charakteru. Emilia myśle że jest okej ale jakie sdrobnienia?
        Z propozycji dla chłopca Wiktor lub Maksymilian, ale nie wiem czy mąż się do nich przekona.
        • adalwinka Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 10:56
          baretka3 napisała:

> Z twoich propozycji dla dziewczynki podoba mi się Blanka ale zastanawiam się cz
          > y nie jest to imię... takie blade, bez charakteru.
          Wg mnie nie.

> Emilia myśle że jest okej ale jakie sdrobnienia?
          Emilka, Emilcia, Emisia, Mila, Ema, Emka, Emma
    • allegra1989 Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 10:02
      Moje propozycje
      Antonina, Emilia, Matylda, Helena, Marcelina, Anna, Kornelia, Lilianna, Agata, Magdalena, Kalina, Melania, Lidia, Leonia, Weronika, Apolonia, Róża, Marianna.
      Aurelia, Flora, Ludwika, Malwina, Sabina, Małgorzata.

Ignacy, Wiktor, Miłosz, Julian, Ksawery, Tymoteusz,
      Henryk, Leonard, Leopold, Stanisław, Jeremi, Mieszko, Jędrzej, Jerzy, Witold, Michał, Maksymilian,
      Korneli, Feliks, Emilian, Bruno, Borys, Karol, Zbigniew.
    • gaudencja Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 12:47
      Hej!
      Podoba mi się Tymon i Marceli zamiast Marcela. Dla dziewczynki - Klara, Laura i Zuzanna, choć ta ostatnia jest już ogromnie popularna.
      Inne propozycje: dla dziewczynki Kornelia, Ksenia, Lea, Nikandra, Łucja, Blanka, Marcelina lub Marcela.
      Dla chłopca - Julian, Gabriel, Ksawery, Kajetan, Witold, Kornel.
    • paula.anna Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 12:55
      Moje propozycje.
      Zakładam, że imiona mają być ogólnie znane, osłuchane.
      Hanna
      Alicja
      Kornelia
      Michalina
      Marcelina
      Natalia
      Emilia
      Antonina
      Liliana
      Łucja

Adam
      Leon
      Szymon
      Mikołaj
      Wojciech
      Michał
      Karol
      Tomasz
      Hubert
      Igor
      Wiktor
      Ignacy
    • dalenia Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 16:14
      Z Twoich propozycji dla chłopca wybrałabym Tymona i Cezarego. Na pewno odrzuciłabym Marcela i pewnie też Oskara (jak widać mamy inny gust wink). Od siebie zaproponuję Gabriela, Leona i Kornela.

Dla dziewczynki podoba mi się tylko Laura, choć i tak robi się popularna. Zuzia i Maja są obłędnie popularne od kilku lat, nie wybrałabym ich. Popieram też Klarę i Ninę, o których wspomnialas gdzieś niżej. Nie zestawiłabym jednak u bliźniaczek Klary i Laury. Dorzucę do rozważań Marcelinę, Różę i Anastazję.
    • adalwinka Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 16:37
      Dla chłopców wybrałabym Tymona i Marcelego (nie Marcela), ewentualnie Tymona i Cezarego. Dla dziewczynki najbardziej podoba mi się Klara, mogłaby być też Laura. Nie jestem fanką Niny, ale wolę ją od Mai i Zuzanny.
      Podsumowując:
      Tymon i Marceli
      Klara i Tymon

A może Tymoteusz zamiast Tymona?
    • juliseid Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 17:40
      Maja i Zuzia to czołówka najbardziej popularnych imion w Polsce od lat...na każdym kroku spotyka się dziewczynki o tych imionach.
      Klara, Nina i Laura zdecydowanie lepszy wybór.
      Imiona dla chłopców ok.
    • chayah Re: Imiona dla bliźniąt 09.01.21, 18:06
      Z imion dla chłopców najbardziej podoba mi się Tymon. Filip dla mnie zbyt popularny (nie wiem jak wy, ale ja spotykam strasznie dużo Filipów), Marcel i Oskar tak samo.
      Z imion dziewczynek lubię Ninę i Klarę. Laura też bardzo ładna, ale trochę przeszkadza mi jej popularność. Odrzuciłabym Maję i Zuzannę, dla mnie stanowczo zbyt popularne, Majki spotykam prawie na każdym kroku wink

Propozycje podam w kolejnym poście, na razie nic nie przychodzi mi do głowy wink
    • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 10.01.21, 20:20
      Z Waszych wypowiedzi widzę, że nie przepadacie za imieniem Oskar. A dla mnie i dla męża jest ono bardzo ładne i podoba nam się zdrobnienie Oskarek i Oski. Więc najprawdopodobniej pierwszy chłopiec będzie miał właśnie tak na imię.
      Dla drugiego dziecka nadal nie jesteśmy pewni dla chłopca nadal rozważamy Filip (głównie ze wzgledu na zdrobnienie Fifi, ale pełne imię też jest okej), Marcel (wg nas brzmnieniowo pasuje do Oskarka), Kornel (któraś z was zaproponowała to imię, ale czy nie brzmi ono tak dziecinnie i pantoflowato? u dorosłego mężczyzny) ewentualnie Wiktor lub Maksymilian po zgodzie męża.
      Dla dziewczynki mamy mniej pomysłów, nadal myślimy nad Zuzanna (choć jesteśmy coraz mniej przekonani co do niego), Marcelina (myśle że jest ładne i zdrobnienie Marcysia jest okej), Nina (coś jednak mnie odciąga od tego imienia).
      Teraz liczę na waszą pomoc w kwestii wyboru dla chłopca z 5 podanych i podsunięcia imion dla dziewczynki, nie zbyt popularnych.
      • adalwinka Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 11:30
        baretka3 napisała:

> Z Waszych wypowiedzi widzę, że nie przepadacie za imieniem Oskar.
        Cóż, rozgryzłaś nas big_grin (a przynajmniej część z nas wink)

Kornel jest super, według mnie nie brzmi dziecinnie smile (np. Kornel Makuszyński - zupełnie normalnie).
        Wybierałabym w takiej kolejności:
        1. Kornel
        2. Wiktor
        3. Maksymilian
        4. Filip
        5. Marcel

Dla dziewczynki odpadły Klara i Laura? Jeśli tak, to szkoda uncertain
        Z podanych:
        1. Marcelina
        2. Blanka
        3. Nina
        4. Zuzanna

Dużo fajnych propozycji już padło, ale spróbuję jeszcze coś wymyślić: Julianna, Anatola/Anatolia, Urszula, Dorota, Oktawia, Otylia, Olga, Inga, Eryka, Eunika, Eliza, Daniela, Adrianna, Malwina, Emma, Stella, Larysa, Letycja, Liwia, Judyta, Jaśmina, Aurora, Noemi
      • dalenia Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 11:42
        Ja proponowałam Kornela, więc wcale nie uważam go za dziecinnego. Prawdę mówiąc to prędzej wyobrażę sobie 70-letniego dziadka Kornela niż Oskara wink

Dla dziewczynki popieram Marcelinę i Blankę. Obie też fajnie komponowałyby się z Oskarem, gdyby jednak miała być parka smile z Blanką fajnie brzmi też Laura. A może jeszcze Kornelia albo Inga?
      • martalek1 Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 14:58
        Moje bliźniaki mają na imię Aleksander i Adam. Córka również imię zwykłe nie żadna Maja, Jessikawink Imiona najlepiej wybierać zwracając uwagę na zdrobnienia i jak będą brzmieć. Michalina będzie Michasia w szkole, Misją w domu. Sprawdzić czy wam to odpowiada.

Pozdrawiam
        martalek
      • paula.anna Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 16:11
        Z podanych Kornel, Wiktor lub nawet Filip czy Maksymilian.
        Marcel bez "i" jest dla mnie nienadawalny.
        Kornel nie brzmi dla mnie dziecinnie i pantoflowato, w przeciwieństwie np do Mai.

Widzę, że ciągnie cię do "Oskiego" i "Fifiego".
        Zgaduję, że tak nazwiesz 2 chłopców. Zrób to, jeśli dla was to są TE imiona.

Żeńskie
        Marcelina 🙂
        Blanka ~Nina ( nie wiem, które wolę)
        Zuzanna
      • gaudencja Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 20:31
        A może zamiast Filipa spodoba się Wam Filibert? Też zdrabnia się do Fifiego.
        Marcel jeszcze niedawno był wykluczany przez wydawnictwa poprawnościowe, formą tradycyjnie utrwaloną w Polsce jest Marceli. Dlatego doradzam Marcelego. Kornel wydaje mi się o wiele bardziej męskim imieniem niż Oskar i Marcel (w formie bez "i").

Hierarchia dla mnie byłaby taka:
        1. Filibert (gdyby w ogóle wchodził w grę)
        2. Kornel
        3. Marceli
        4. Wiktor
        5. Maksymilian
        6. Filip

Zupełnie nie zmieściliby się u mnie na liście Marcel i Oskar. Oczywiście, jeśli Wam się Oskar podoba ponad wszystko inne, to przecież to Wasze dziecko, nie sugerujcie się nami.

Dla dziewczynki:
        1. Marcelina
        2. Blanka
        3. Zuzanna

Niny wcale bym nie nadała, odbieram to imię jako zbyt blade.
        • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 11.01.21, 23:23
          Oczywiście, że ostateczna decyzja będzie należała do Nas samych. Rozpoczęłam wątek aby zobaczyć czy imiona, które Nam się podobają nie są w znacznym stopniu źle odbierane.
          Dla pierwszego chłopca na pewno będzie Oskar choćby świat miał się walić smile
      • allegra1989 Re: Imiona dla bliźniąt 12.01.21, 10:17
        Jeśli chcecie koniecznie nadać Oskara, to go nadajcie. W końcu to wam musi się podobać te imię.

Filip nigdy mi się nie podobał, Marcel dla mnie jedynie w formie Marceli, a Kornela bardzo lubię i wydaje mi się w porządku dla osoby w każdym wieku. Maksymilian kiedyś lubiłam, a Wiktora mogłabym rozważyć.

Ja wybrałabym: Kornel, Wiktor, Filip, Maksymilian, Oskar, Marcel.

Z imion dla dziewczynek: Zuzanna (dla mnie za popularna obecnie), Marcelina (dla mnie dobra opcja) i Nina (dla mnie to skrót od Antoniny lub Janiny). Blanka nawet mi się podoba. Ja bym wybrała Marcelinę lub Blankę.

Co do propozycji padło ich już dużo i możecie jej przejrzeć.
      • chayah Re: Imiona dla bliźniąt 12.01.21, 11:57
        Kornel wcale nie jest ani dziecinny, ani pantoflowaty big_grin

Z imion dla chłopców wybierałabym w takiej kolejności:
        1. Kornel (ładne i niezbyt popularne)
        2. wszystkie pozostałe (lubię każde z tych imion, ale dla mnie wszystkie są zbyt popularne)

Z imion dla dziewczynek wybierałabym w takiej kolejności:
        1. Blanka
        2. Nina (lubię ją, nie odbieram jej jako skrótowej, dobrze mi się kojarzy)
        3. Marcelina (kiedyś uwielbiałam, jednak ostatnio przypomniało mi się pewne nieciekawe skojarzenie, obecnie spadło w moim rankingu)
        4. Zuzanna (dla mnie zdecydowanie zbyt popularna)
    • humbelina Re: Imiona dla bliźniąt 12.01.21, 15:48
      Ciężko proponować Ci coś nie popularnego jeśli obracasz się raczej wśród popularnych imion. Filip, Oskar, zuzia, tymon..

Mimo wszystko spróbuje dobrać coś do Oskara, choć zupełnie nie jest on w moim goście wink

Oskar i Bruno
      Oskar i Olaf ( takie szaleństwo)
      Oskar i Cyprian

Kornela lubię.

Z dziewczecych może Michalina? Jest mniej popularna niż Marcelina.
    • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 14.01.21, 21:50
      Na dzień dzisiejszy pozostajemy przy Oskarku i Marcelince lub Oskarku i Kornelku.
      Teraz zastanawiamy się co do drugich imion czy wogule nadawać? A jeśli tak to symbolicznie po dziadkach, pradziadkach?
      Myślałam nad:
      Marcelina Jadwiga (znam przesympatyczną Paniąo tym imieniu więc miło mi się kojarzy)
      Marcelina Marianna (po prababci dziecka)
      Marcelina Julia (imię mojej przyjaciółki)
      Marcelina Laura
      Marcelina Klara

Oskar Maksymilian
      Oskar Tymoteusz
      Oskar Paweł
      Oskar Maciej

Kornel Aleksander
      Kornel Piotr (po dziadku dziecka)
      Kornel Stanisław

W mojej rodzinie często drugie imiona nadawane są na podstawie imienin w dniu urodzin np. Urodziles sie 31.12 na drugie dostaniesz Sylwester itp.
      Czy wy przy nadawaniu drugich imion kierowaliście się jakimiś tradycjami? komponowaniu się obu imion?
      • paula.anna Re: Imiona dla bliźniąt 15.01.21, 08:02
        Jeśli imiona "po przodkach" itp się wam podobają- jestem za.
        Natomiast nie podoba mi się pomysł z imieniem z kalendarza. Nie lubię się ograniczać w taki sposób.

Marcelina Jadwiga, Marianna i Klara bardzo mi się podobają. Bo bardzo lubię te drugie imiona.

Oskar Maciej, Kornel Piotr i Stanisław jakoś najlepiej mi brzmi.
        Kornel Aleksander trudny do wymówienia i nie lubię Aleksandra.
      • dalenia Re: Imiona dla bliźniąt 15.01.21, 08:53
        W przypadku moich dzieci drugie imiona są po przodkach właśnie. Ogólnie myślę, że to fajnie, gdy dane imię jest z jakiegoś powodu. Może być właśnie po kimś ważnym dla rodziców, choć pomysł z imieniem z kalendarza też mi się podoba.

Z Twoich pomysłów najbardziej podoba mi się Marcelina Jadwiga, choć i pozostałe są ładne. Odrzuciłabym chyba tylko Marcelinę Mariannę, bo niekoniecznie podoba mi się to powtórzenie pierwszej sylaby.

Dla Oskara wybrałabym Tymoteusza. Może też Maksymiliana? Nie podobają mi się zestawy z Maciejem i Pawłem, bo dla mnie lepiej brzmi, gdy pierwsze i drugie imię mają różną ilość sylab. Może nie przeszkadza mi to tak bardzo, gdy imiona są dłuższe, ale w przypadku 2-sylabowych taki zestaw brzmi dla mnie mało melodyjnie.

Kornel Stanisław to mój typ, choć i ta wersja z Aleksandrem też mi się podoba. Jakoś nie zauważyłam trudności z wymówieniem, o czym wspomniała Paula. W sumie Kornel Piotr też ok, szczególnie, że imię po dziadku.
      • allegra1989 Re: Imiona dla bliźniąt 15.01.21, 10:22
        Ja kierowałam się imionami przodków. Stąd Antonina ma imię po mojej babci,a Leonard po tacie męża. Imiona z kalendarza to dosyć kiepski pomysł jak dla mnie.

Marcelina dobrze mi się komponuje z Jadwigą, Klarą i Marianną (nie przeszkadza mi podobny początek). Julia i Laura u mnie zdecydowanie na nie, chyba że zamienicie to pierwszą na Julianę/Juliannę.

Do Oskara, powoli się do niego przekonuje wybrałabym Maksymiliana lub Tymoteusza. Nie podoba mi się zestaw z Maciejem i Pawłem.

Kornel podoba mi się z Stanisławem i Aleksandrem, mniej z Piotrem.
      • annthonka Re: Imiona dla bliźniąt 15.01.21, 11:03
        Marcelina i Kornel to bardzo dobre typy.

Ja bym nadawała imiona po przodkach - może pogrzebiecie głebiej w historii rodziny i znajdziecie jakieś fajne imiona po pradziadkach albo prapradziadkach?

Nie słyszałam nigdy o nadawaniu drugiego imienia według dnia urodzin, ale to też nie jest zły pomysł, ale oczywiście pod warunkiem, że znajdziecie w tym dniu imię, które Wam pasuje.

Z podanych przez Ciebie zestawów moim zdaniem najlepie brzmi Marcelina Jadwiga, Kornel Stanisław i Oskar Tymoteusz.
      • paula.anna Re: Imiona dla bliźniąt 22.01.21, 16:02
        Nawet pasuje.

Nadia to rosyjskie zdrobnienie Nadieżdy.
        Nie podoba mi się, nie lubię zdrobnień używanych jako pełne imiona. Moda na owe zdrobnienia nic nie zmienia.
        Jeśli Marcelina nadal wchodzi w grę, to dla mnie wybór jest prosty 🙂.
      • abiela Re: Imiona dla bliźniąt 23.01.21, 10:28
        baretka3 napisała:

> Dzisiaj przeglądając instagrama natrafiłam na mamę Nadii. Spodobało mi się to i
        > mię choć wczesniej nie brałam go pod uwagę. Co myślicie o tym imieniu? Nadia i
        > Oskar? Pasuje?

Pasuje, ale zupełnie mi nie lezy. Zamiast Nadii proponuję Nadzieję!
      • gaudencja Re: Imiona dla bliźniąt 23.01.21, 16:15
        Nadia to rosyjskie zdrobnienie, imieniem jest Nadieżda, po polsku Nadzieja wink
        Oskar i Nadzieja (ewentualnie zdrabniana z rosyjska do Nadii) albo Oskar i Marcelina - oba zestawienia mi pasują.
      • eleanor_tilney Re: Imiona dla bliźniąt 23.01.21, 18:29
        Hej, nie wypowiadałam się jeszcze w tym wątku. Widzę, ze jesteś na 100% zdecydowana na Oskara. I dobrze, warto pójść za swoim marzeniem. Ale warto tez wiedzieć, ze imię Oskar kojarzy się niektórym z niższymi warstwami społecznymi. Taki jest fakt, z faktami się nie dyskutuje, choć mogą się nie podobać.
        Będziesz miała bliźniaki, wiec Twój Oskar będzie szedł przynajmniej przez początek swojego życia w duecie. Jego imię będzie odbierane w zestawieniu z imieniem brata lub siostry. Jeśli dodasz do niego taka Nadie czy Maje, notowania Oskara spadają. Na Twoim miejscu poszłabym w kierunku skojarzeń skandynawskich. Oskar w zestawieniu z Karolem, Gustawem czy Klara zaczyna brzmieć całkiem fajnie.
        • penelloppa Re: Imiona dla bliźniąt 23.01.21, 22:25
          Powiem szczerze, że niezależnie od tego, czy Oskar mi się podoba czy nie, to że komuś imię Oskar kojarzy się z czymś lub kimś nie jest faktem, a odczuciem. I to akurat niezbyt dobrze świadczy o osobie, która ma takie skojarzenia, a na pewno jest krzywdzące. Jest wiele imion, które się jakoś kojarzą. Sama mam córkę, która ma popularne w XIX wieku imię, które obecnie niektórym ze starszego pokolenia kojarzy się z pewną bajką lub starą ciotką ze Śląska. I co z tego??? To nie jest problem mój, ale osób, które uważają, że najlepiej dawać imiona bezpieczne, by się przypadkiem nie wychylić. Oskar to nie jest Jessica czy Kevin. Tyle się na tym forum mówi o tym, że o gustach się nie dyskutuje, że najważniejsze, żeby rodzice mieli pewność, że to jest TO imię, więc może nie obrzydzajmy komuś imienia dlatego, że komuś coś się kojarzy.
          • gaudencja Re: Imiona dla bliźniąt 24.01.21, 12:24
            Na tym forum dyskutujemy o gustach akurat... Właśnie tu mamy bezpieczną przestrzeń, gdzie można omówić różne aspekty imion, zarówno brzmieniowe, jak i historyczne, a także konotacje społeczne. Środowiska, w jakich lubiane są konkretne imiona (bo przecież to o nie chodzi, a nie o skojarzenia związane z imieniem), to również jest aspekt istotny w kontekście danego imienia, bo czy chcemy nadać dane imię z powodu konotacji literackich, czy religijnych, a może z powodu jego historii w naszej rodzinie, dziecko tak czy siak będzie odbierane w konkretny sposób przez resztę społeczeństwa, która uogólnia sobie obserwacje związane z imieniem. Lepiej o tym wiedzieć, nadając imię, i zdecydować się świadomie.

Dobrze, że eleanor to wyraziła, prawdopodobnie znaczna część niezachwyconych imieniem Oskar ma również i te skojarzenia na uwadze. Ja na pewno.
        • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 29.01.21, 17:39
          Oczywiście zgadzam się z tym, że niektórzy mogą źle kojarzyc Oskara. Ale niestytety nic z tym nie zrobimy, do każdego imienia czy to Oskar, Sebastian, Alexy, Jan czy Stanisław znajdzie się osoba ze złymi skojarzeniami.
          Twoje spostrzeżenie co do starannego dobrania imienia rodzeństwa jest całkiem sensowne smile
    • baretka3 Re: Imiona dla bliźniąt 03.02.21, 14:13
      Wczoraj byłam na badaniu i lekarzowi udało się potwierdzić płeć drugiego dziecka. Będziemy mieli parkesmile
      Teraz jeszcze bardziej zastanawiamy się nad imionami dzieciaczków. Dla chłopca nadal na pierwszym miejscu pozostaje Oskar choć powiem wam w pełni szczerze, że do rozwiązania może się to zmienić. Dla dziewczynki nadal nie mamy TEGO imienia. Myślimy nad Nadią, Olgą, Alicją, Marceliną ale nadal przychodzą nam nowe pomysły.
        • gaudencja Re: Imiona dla bliźniąt 07.02.21, 13:15
          Oliwia jest przytłaczająco popularna, podobnie jak Alicja. Podtrzymałabym propozycję Liwii zamiast Oliwii, jak to już padło powyżej. A może Olimpia, Oktawia? Z ciekawych imion na "O" jest też jeszcze Ożanna i Ofelia.

Olga to rosyjski odpowiednik Helgi. Są amatorzy tego imienia, ja się do nich nie zaliczam. Trudno ją też zdrobnić. Nadia - już pisałam powyżej, dla mnie w ogóle odpada. Marcelinę bym za to polecała.
      • allegra1989 Re: Imiona dla bliźniąt 03.02.21, 14:50
        Hmm, wybrałabym Marcelinę, która najbardziej podoba mi się z tych imion. A może spodoba wam się Marcela/Marcjanna lub Marianna. Alicji i Nadii nie lubię, Olgę średnio, ale w tym przypadku przeszkadza mi pierwsza literka z Oskarem. Oliwii też nie lubię, więc zaproponuje Ligię, Liwię lub Lidię.

Może przejrzycie listy imion i coś się wam spodoba?
      • chayah Re: Imiona dla bliźniąt 03.02.21, 16:27
        Hej smile Fajnie, że będziecie mieli parkę wink

Co do waszych propozycji imion, to powiem tyle:
        - Marcelina - kiedyś bardzo mi się podobała, ale ostatnio przypomniałam sobie, w jakiej sytuacji poznałam pierwszą znaną mi Marcelinę i odechciało mi się.
        - Alicja - lubię, ale dla mnie za popularna. U siostry ciotecznej w żłobku w ciągu ostatniego roku przewinęło się bodajże z pięć Alicji (łącznie z nią)...
        - Nadia - sama bym nie nadała, ale nawet dobrze pasuje do Oskara
        - Olga - lubię, jestem za wink
        - Oliwia - dla mnie za popularna
        I, podobnie jak poprzedniczka, też zaproponuję Liwię zamiast Oliwii wink
      • sulika Re: Imiona dla bliźniąt 03.02.21, 16:58
        Hm, zadne z tych imion nie jest w moim top. Sama wybrałabym chyba Olgę, a najchętniej Nadzieję, ktorą mozna zdrabniac do Nadii. Oprócz tego mogłabym rozważyć Marcelinę (ostatnio się do niej przekonałam) i Alicję (ale raczej bym jej nie wybrała, bo jest zbyt popularna). Nadii i Oliwii nie lubię.
        Z Oskarem by IMO fajnie brzmialo imię kojarzące się skandynawsko, np. Ida, Łucja, Inga, Dagna, Eryka, Brygida, Klara. Ja bardzo lubię też imię Ronja z książki A. Lindgren, ale to może być imię kontrowersyjnewink
        Widzę, że podobają Wam się imiona kojarzące się rosyjsko (Nadia,Nina, Olga) to może Kalina, Anastazja, Larysa, Waleria, Ksenia, Aleksja?
        Inne propozycje(mam nadzieję, że się nie powtórzą):
        Aurelia, Matylda, Malwina, Jaśmina, Liwia, Ligia, Helena, Blanka, Aniela, Kaja, Gaja, Flora, Emma.
      • juliseid Re: Imiona dla bliźniąt 03.02.21, 22:35
        Super, że będzie parka !!! Oskar wam sie podoba i jest ok.
        Co do imion córci to wszystkie ładne, niektóre bardziej popularne i to powoduje, ze większość forumowiczek nie wybraloby danego imienia. Dlatego wyrazają swoją opinię... Ale to Wam ma się imię podobać.
        Ja wybrałabym Marceline albo Olgę ...
      • mamaitwinsy Re: Imiona dla bliźniąt 04.02.21, 14:13
        Gratulacje! wink
        Najbardziej podoba mi się Marcelina, później Alicja, ale osobiście na ten moment żadnego bym nie nadała ze względu na popularność. Olga tez jest ok.
        Nadię i Oliwię bym odrzuciła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.