28.03.21, 21:56
Czy komuś się podoba? Jak jest odbierane w społeczeństwie? np czy nie jest ciotkowate i td
Obserwuj wątek
    • dalenia Re: Adrianna? 29.03.21, 09:08
      Mnie się podoba. Według mnie jest bardzo bezpieczna, powszechnie znana, a jednocześnie dość świeża i niespotykana tak często. Ma dużo miłych zdrobnień i pełną, poważną wersję. Pasuje do każdego wieku. Nie uważam, że jest ciotkowata. Ada chyba nigdy nie była jakoś bardzo popularna, by kojarzyć się z konkretnym pokoleniem.
    • annthonka Re: Adrianna? 29.03.21, 09:38
      W moim odczuciu Adrianna jest przebrzmiała, chociaż nie jest typowo ciotkowata.
      Ja zdecydowanie wolę Adę jako zdrobnienie Adeli niż Adrianny.

• paula.anna Re: Adrianna? 29.03.21, 10:27
      Mnie się podoba.
      Na pewno o wieeele bardziej niż np Nadia.

Jak jest odbierane- zapewne różnie, jak wszystkie imiona.
      Wg mnie nie jest ciotkowate.
    • ilia.1 Re: Adrianna? 29.03.21, 11:54
      Sądzę, że to bardzo ładne imię, które ma międzynarodowy charakter.
      Sugestie: Ida, Idalia, Aurelia, Adela, Adelajda, Adelina, Adelinda, Łucja, Rita, Melania, Janina, Helena, Wanda, Alicja.
    • kot2004 Re: Adrianna? 15.04.21, 14:31
      W sumie niezbyt mi się podoba brzmieniowo, ale nie uważam go za "ciotkowate". Na pewno nie jest to imię w stylu Grażyna, Halina czy Bożena (A takie imiona kojarzą mi się ciotkowato). Na pewno nie jest popularne, poznałam chyba tylko 2 Adrianny (chociaż możliwe że jedna z nich to samodzielna Ada) i moja siostra ma na drugie imię Adrianna. Myślę że to imię jest takie "do każdego wieku" i ma dużo zdrobnień. Do małej dziewczynki można mówić Adusia, Adunia, albo Adrysia (jak ktoś lubi zdrobnienia typu Gabrysia, Marcysia itp. wink ) . Do nastolatki pasuje Ada, a do dorosłej kobiety - Adrianna. Jak już bym musiała to imię nadać to wolałabym formę Adriana (z jednym "n"), ale myślę że to imię na pewno nie jest ośmieszające i nadaje się jako imię dla dziecka. smile
      • ilia.1 Re: Adrianna? 17.04.21, 21:08
        Propozycje imion: Zuzanna (Zuza), Barbara (Basia), Zofia (Zosia), Kornelia (Kora/Nela), Gabriela (Gabi), Urszula (Ula), Florian(n)a (Flora), Magdalena (Magda), Elżbieta (Ela).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.