Dodaj do ulubionych

Poproszę o pomoc

17.09.21, 09:16
Dzień dobry Zwracam się do was bo mam problem niedługo urodzi mi się synek jest to moje pierwsze dziecko i zastanawiam się nad wybraniem imienia chciałam dać imię dziadka ale nie wiem czy wypada (dziadek żyję ma się dobrze smile czekam na Wasze opinnie
Obserwuj wątek
    • emnilda.wolna Re: Poproszę o pomoc 17.09.21, 09:42
      Zastanowiłabym się mocno nad dawaniem imienia po osobie żyjącej, zwłaszcza mającej się dobrze. wink Jeszcze nie wiadomo, co w życiu zmajstruje, z kim w konflikt wejdzie, jakie niesnaski się pojawią w rodzinie.
    • paula.anna Re: Poproszę o pomoc 17.09.21, 13:33
      Wg mnie nie ma przeciwskazań.
      Nie ma "wypada", czy "nie wypada" 😛.
      Przede wszystkim zapytałabym dziadka dziecka- jeśli spodoba mu się ten pomysł- nadawaj.
      Jeśli jednak będzie miał wątpliwości, np podobne do tych pojawiających się na tym forum - pewnie szukałabym innego imienia.
      • decadent46 Re: Poproszę o pomoc 17.09.21, 13:56
        Myślę to samo. Z tym, że rozważyłabym też, czy ewentualny Grześ będzie miał takie samo nazwisko jak dziadek. Ja w takiej sytuacji nieco bym się zawahała. Ale generalnie przeciwwskazań nie widzę! 🙂
        • polik17 Re: Poproszę o pomoc 17.09.21, 16:06
          Podpisuję się pod wami, dziewczyny big_grin ❤️ Moim zdaniem najgorszym, co można zrobić to nadać dziecku imię takie samo jak ma jedno z rodziców uncertain Odbieram takie coś jako brak kreatywności i chęci do zastanowienia się nad imieniem własnego syna czy córki. W nadawaniu imion po dziadkach nie widzę problemu, jeśli nazwisko nie jest takie samo i sami dziadkowie nie mają nic przeciwko temu pomysłowi smile
    • dalenia Re: Poproszę o pomoc 18.09.21, 10:54
      Myślę, że tu nie ma co "wypadać". Jeśli podoba Wam się imię dziadka to śmiało. Pewnie ja zapytałabym tego dziadka, co o tym sądzi.

Inna sprawa, że uważam, iż nadawanie imion po żyjących członkach rodziny niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Myślę, że to może być sporym obciążeniem - nawet niekoniecznie powodowanym w sposób świadomy i celowy. Trochę inaczej odbieram sytuację, gdy nadajemy imię po kimś, kogo już nie ma. Ale to już inny temat, a decyzję i tak podejmiecie Wy, rodzice.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.