17.09.21, 16:56
Jan Nowicki ma córkę o imieniu Sajana. Nosi to imię w Polsce 16 osob. Na forum imię pojawiło się w jednym z wątków z listami i tyle. Wikipedia milczy. Ktoś wie coś więcej?

Na razie podoba mi się średnio, jeszcze się muszę przyzwyczaić.
Obserwuj wątek
      • emnilda.wolna Re: Sajana 18.09.21, 12:10
        W ogóle się zastanawiam, czy to nie jakieś inne imię po popsuciu - ale 16 osób? A może import z mało popularnej zagranicy? Nie mogę tego imienia "wyczuć".
      • emnilda.wolna Re: Sajana 23.09.21, 00:04
        Średnio mi się podoba, trochę kojarzy się z soją, trochę z "sayonara". Jeśli czyta się "sadźana", to lepiej brzmi, ale dla mnie już zupełnie nie do nadania. Nadal mnie dręczy. wink
        • oliwiakleczekgmail.com Re: Sajana 25.09.21, 20:10
          To prawda, mi też trochę kojarzy się z soją haha😂 Z resztą podobnie jak Zoja. Chociaż kurcze, to naprawdę oryginalne imię, skoro nosi je w Polsce tylko 16 osób😀 Ciekawi mnie, jakie to uczucie nosić imię, gdzie jest tak mało imienniczek w całym kraju smile A najlepsze uczucie - być jedyną o danym imieniu w całym kraju😅
    • gaudencja Re: Sajana 09.10.21, 00:11
      "Bardzo ją kocham. Ale nie umiem tego uporządkować. Cieszę się, że w tym roku przyjeżdża na Wigilię z synem Pawełkiem. Właściwie to on nazywa się Zygfryd, ale na litość boską nie będę tak mówił do własnego wnuka! Niestety ani on, ani moja wnuczka Weronika, córka Sajany, nie znają polskiego - mówił jakiś czas temu w wywiadzie dla Rzeczpospolitej."
      gwiazdy.wp.pl/jan-nowicki-pokazal-corke-5856427785573505g/3

Behindthename podaje 3 etymologie Sajany. Nie byłabym za wprowadzaniem tego imienia do polszczyzny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.