Dodaj do ulubionych

Władysława

03.04.22, 19:14
Co sądzicie o tym imieniu? Czy ma szansę wrócić jako imię retro, czy jest jednak zbyt odważne i "odmęskie"?

Mi się ono nie podoba, nie lubię też zdrobnień Władka i Władzia.
Obserwuj wątek
    • kocynder Re: Władysława 03.04.22, 19:36
      Ja nie jestem "miarodajna", bo ogólnie bardzo, ale to bardzo nie lubię wszystkich imion kończących się na -sław, - mił czy -mir (no, z tego ostatniego wyłaczam Boromira i Faramira, bohaterów Tolkiena - acz nadać bym nie nadała), oraz ich wersji kobiecych. Czyli odrzucam niejako z góry Stanisława/Stanisławę, Kazimierza/Kazimierę, Bogumiła/Bogumiłę. Oczywiście nie jestem idiotką i nie przekreślam ludzi noszących te imiona! Po prostu ja ich nie lubię, nie podoba mi się ich brzmienie i nadać bym nie mogła. Władysława - wpisuje się w tą "zasadę". smile
    • gaudencja Re: Władysława 03.04.22, 19:44
      Nie byłabym za jego powrotem, nie jest to imię notowane w średniowieczu, a istnieje sporo innych, które znajdują odzwierciedlenie w dawnych dokumentach. MSZ ładniejszych.
    • remigia1 Re: Władysława 03.04.22, 20:24
      Dodam jeszcze, że w latach 2000-2021 to imię nie było notowane w spisach imion żeńskich nadanych dzieciom w Polsce. Nowo narodzonych Władysław więc nie było lub rodziła się co najwyżej jedna każdego roku.
    • polik17 Re: Władysława 13.04.22, 19:00
      Mnie również w ogóle nie podoba się to imię, ale mam z nim bardzo ciepłe i miłe skojarzenie, bo nosiła je moja ukochana babcia, która była najlepsza na świecie smile Nazywaliśmy ją Władzia właśnie. Osobiście też nie "wróżę" powrotu tego imienia, bo tak jak sama piszesz wydaje mi się zbyt odmęskie i po prostu za odważne. Aczkolwiek u kogoś na pewno doceniłabym Władzię smile
    • katarzynkaa Re: Władysława 15.04.22, 23:07
      Nie wróci. Jest odmęskie, za długie, ciężkie i do tego kojarzy się z nadmorską miejscowością turystyczną.

Moja znajoma (rocznik '63) opowiadała mi, że w czasie wojny, kiedy rodziła się jej mama, Niemcy kazali nazywać córki "brzydkimi" odmęskimi imionami jak Władysława, Kazimiera, Stanisława. Marie czy Heleny były zakazane. Nie pamiętam, jaka to była miejscowość.
    • sulika Re: Władysława 16.04.22, 22:21
      Myślę, że Władysław ma szansę na powrót, ale Władysława już nie bardzo. Ze ,,sław" większe szanse ma Bronisława, ewentualnie Stanisława i Mirosława.
      • remigia1 Re: Władysława 07.07.22, 20:53
        Ja obstawiam powrót Stanisławy, co do Bronki i Mirki mam większe wątpliwości. Natomiast Władysławie też powrotu nie wróżę. Tak, jak pisałam wcześniej - jest zbyt odmęsko brzmiące i już od 20 lat nie ma żadnych nadań (lub co najwyżej po jednym każdego roku).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.