Dodaj do ulubionych

PAŹDZIERNIK 2005

20.01.05, 15:55
Zakładam wątek dla przyszłych mam, które spodziewają się dziecka na początku
października przyszłego roku.
Ja wiem od niedawna o ciąży i na razie cichutko będę czekać, co przyniesie
jutro. Proszę wpisujcie się, piszcię o swoich obawach, niepokojących
objawach, razem damy radę!
Obserwuj wątek
        • jutka7 Re: PAŹDZIERNIK 2005 20.01.05, 16:25
          czy to oznacza Lenko, ze nasz wątek juz opuszczasz? mi to zawsze smutno, bo
          przyzwyczajam się do ludzi i szczerze mówiąc myślałam, ze doczekasz chociaż do
          końca stycznia z nowym wątkiem, bo na naszym też mogą się październikowe mamy
          znaleźć. I myślałam sobie, ze paczkę jakąś stworzyłyśmy...?
        • dorcia_70 Re: PAŹDZIERNIK 2005 28.02.05, 13:53
          Cześć, przyszłe mamusie! Niedawno dowiedziałam się o mojej ciąży - przewidywany
          termin porodu na poczatek października. Też boję się USG (za 3 dni), bo
          3.08.2003 poroniłam w 11 tygodniu ciąży... Ale mocno trzymam kciuki, żeby tym
          razem się udało smile))Długo zwlekałam z ponownym zajściem w ciążę (przeżyłam
          traumę po poronieniu), ale myślę, że teraz jestem psychicznie mocniejsza i bedę
          w stanie znieść nawet najgorsze (ODPUKAĆ!!!). Pozdrawiam!
          • st.basia1 Re: PAŹDZIERNIK 2005 11.06.05, 21:39
            jestem w 19tc i nie miałam robionego jeszcze USG moja doktorka nic o tym nie
            wspomina a ja nie pytałam. Czy to naprawdę ode mnie zależy kiedy ma być robione
            USG? proszę napiszcie
            • 79olenka Re: PAŹDZIERNIK 2005 11.06.05, 22:09
              Jeżeli chodzi o USG połówkowe, powinno być zrobione po 20 tyg. ciąży (chyba do
              22-23 tyg., ale nie jestem pewna). Ja teoretycznie poszłam w 23 tyg., ale na
              USG okazało się, że jest to 21 tydzień i 1 dzień. Może gin powie o USG na
              następnej wizycie? Jak nie, to i tak pójdź, bo to USG połówkowe wyklucza dużo
              wad genetycznych i innych chorób.
              Pozdrawiam!
          • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 21.01.05, 09:48
            chyba na maluchy.pl, albo na noworodku juz nie pamietam, wyszedł mi 27
            wrzesnia, ale kolezanka, która jest w ciąży mi powiedziala ze na pewno urodze
            poznije, ze te kalkulatory troche przekłamują. jej wyszło na początek maja, a
            potem lekarz jej przesunął na połowe maja.
            ja poczekam co powie lekarz, ale wydaje mi sie ze bedzie październik 2005 ! A
            tobie co wychodzi?
              • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 24.01.05, 10:48
                Zgłaszam się i ja. Wyliczyłam sobie termin na 5/6.10. Jeszcze nie byłam u
                lekarza. Mam już synka Adasia 2,9. Jestem z Wrocławia.
                Trzymajmy się razemsmile
                Kasia_Adas i_ Niespodzianka
                  • zebra51 Re: PAŹDZIERNIK 2005 24.01.05, 12:17
                    Witam w poniedzialek smileJuz jestesmy we trzy, licze, ze bedzie nas jeszcze
                    wiecej. Lenko, ostatnia @ mialam 23.12, wyliczylam termin na 27 wrzesnia, ale
                    zobaczymy jak to bedzie naprawde. Zapisalam sie do lekarza na czwartek. Na
                    razie czuje sie ok. Poza balacym biustem i brzuchem (skurcze jak na @ ) nic mi
                    nie dolega.

Pozdrawiam
                    zebra
                      • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 24.01.05, 18:28
                        Puk puk!
                        Mozna?
                        Ja bardzo bardzo cichutko sie zapowiadam. Testy robilam od soboty, taka porzadna
                        druga krecha to wyszla dopiero dzisiaj. termin wyliczalam wg OM [29.12] na
                        trzech roznych kalkulatrocha i wszedzie wyszedl inny - 2.10, 5.10, 6.10... no
                        zobaczymy.
                        Mieszkam w Stanach i nie mam pojecia kiedy pierwszy raz wybiore sie do lekarza...
                        Bardzo sie boje, bo rok temu poronilam swoja pierwsza ciaze i probuje sobie
                        wmowic, ze tym razem bedzie lepiej, no ale...
                        Fitam was wszystkie serdecznie!!!
                        Mia
                          • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 25.01.05, 08:20
                            Witaj mijaczku, ja jutro idę do lekarza na pierwszą wizytę, ciekawe co zobaczę,
                            dziś zaczęłam 5 tc. ale dzidzia ma dopiero nieco ponad 3 tygodnie.
                            A robiłaś sobie bhcg?
                            • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 25.01.05, 15:57
                              B-hcg nie robilam. Gdybym byla w Polsce od razu pobieglabym do laboratorium i
                              zrobila sobie badanie, ale tu, w tym dziwnym kraju nie wiem nawet gdzie
                              skierowac kroki...
                              Ja czuje sie dobrze... od piatku mam tylko bole glowy... troche sie martwie,
                              poniewaz w poprzedniej ciazy czulam sie zupelnie inaczej - wszystko mnie bolalo
                              i czulam kazdym kawalkiem ciala, ze jestem w stanie odmiennym, a teraz nic...
                              No coz...
                              Nie wiem kiedy wybieram sie do gina, bo nie wiem nawet do kogo pojde, ale chce
                              jak najszybciej.
                              Pozdrafiam was kobitki!
                              Modlmy sie, zebysmy dotrwaly do konca!!!!
                              Mia
    • monia2005 Re: PAŹDZIERNIK 2005 25.01.05, 10:04
      Czesc dziewczynki,

Ja wiem od wczoraj, byl to nasz pierwszy cykl staran i strasznie sie ciesze ze
      sie udalo. Tydzien po owulacji bardzo bolal mnie brzuch jak na @, ale @ nie
      przyszla... Mam nadzieje ze bedziemy wymieniac sie naszymi spostrzezeniami,
      obawami i dotrzemy szczesliwie do pazdziernika. Razem razniej. Pozdrawiam
      serdecznie.
      • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 - do Zebry 25.01.05, 12:59
        Cześc,Jak już wspominałam jestem mamą Adasia, który skończy 30 kwietnia 3
        latka, do lekarza umówię się dopiero w połowie lutego, wcześniej chyba nie ma
        potrzeby bo czuję się ok. Zamierzam chodzić do lekarza z Dyrekcyjnej dra
        Floriańskiego, a TY wybrałaś już gina? To pierwsza dzidzia?
        W pierwszej ciąży nie miałam mdłości i liczę że i teraz mnie to ominie.
        Tyle jeszcze czasu przed nami.smile Jeśli chcesz napisz na priva
        • zebra51 Re: PAŹDZIERNIK 2005 - do Zebry 25.01.05, 13:11
          To moja pierwsza ciąża. Na razie ide do Corfamedu, ale jeszcze nie wiem na kogo
          sie zdecyduje. Moje samopoczucie o dziwo jest coraz lepsze smileMam sporo energii
          i nic w koncu mnie nie boli ( na poczatku bolal mnie jajnik i brzuch).
          Mam 28 lat i to chyba dobry czas na ciaze. Licze, ze wszystko bedzie ok.
          Ale jesli los i moj organizm zadecyduje inaczej, coz bede musiala sie z tym
          pogodzic.
          Pozdrawiam i ciesze sie, ze z kazdym dniem jest nas wiecej smile
          • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 - do Zebry 25.01.05, 14:30
            Hej, to na pewno dobry czas na ciąże, ja w tym roku kończę już ( niestety)34
            lata, pierwszego synka urodziłam mając 31. Chcę być pod opieką lekarza ,który
            pracuje w szpitalu - tak na wszelki wypadek).W pierwszej ciąży pracowałam do
            końca, teraz nie wiem czy dam rade, ostatnie najgorsze miesiące wypadną nam w
            ciągu lata.
    • magdh26 Re: PAŹDZIERNIK 2005 26.01.05, 13:26
      Witajcie dziewczynysmile
      Ja jeszcze tak nie dawno pisałam na wątku Październik 2004 smile Ależ ten czas
      szybko leci, teraz mam 3-miesięcznego synka.
      Życzę Wam duuużo zdrówka, wytrwałości i tak ogólnie wszystkiego naj...
      Trzymajcie się ciepło, Magda i Wojtuś urodzony w październiku 2004 smile
    • szachniewicz19 Re: PAŹDZIERNIK 2005 26.01.05, 17:07
      SZKODA ŻE DOPIERO OD NIEDAWNA MAM INTERNET BO BARDZO BY MI POMOGŁY TAKIE
      SPOTKANIA INTERNETOWE ZACZĘŁAM CIĄŻE ROK TEMU CAŁĄ CIĄŻE SPĘDZIŁAM NA
      ZWOLNIENIU BO BYŁA ZAGROŻONA ALE UDAŁO SIĘ URODZIŁAM 4KG CÓRECZKĘ 16
      PAŻDZIERNIKA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI DZIEWCZYNY I BEDĘ ŚLEDZIĆ WASZE CIĄŻĘ
      POZDRAWIAM ANKA I MARTYNKA
    • agaka79 Re: PAŹDZIERNIK 2005 26.01.05, 21:03
      Cześc dziewczyny,
      bardzo chetnie do Was dołączę, ja jestem w 5tc i obliczyłam, że urodze ok
      02.10.05. To jest moja druga ciąża, mam 4-letniego synka Adasia. Teraz w sumie
      nie mam żadnych objawów, poza tym że bolał mnie troche jajnik (ale juz
      przeszło ), troche się tym niepokoję, ze nie mam "żadnych" objawów bo w
      poprzedniej ciązy od samego początku, źle się czułam, wymiotowalam do 5
      miesiąca (mam nadzieję, ze tym razem będzie lepiej). Do lekarza ide 31.01. dam
      znaćsmile
      Pozdrawiam serdecznie
      Agnieszka
      • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 08:50
        Witam wszystkich, szczególnie nowe przyszłe mamy.!
        Byłam wczoraj u lekarza, który potwierdził, że jestem w ciąży, co prawda był
        bardzo zdziwiony, że tak szybko do niego przyszłam, ale co tam!
        Określił ciąże na ok 5 tygodni, dostałam skierowanie na badania, poza tym mam
        jeść tylko folik i czekać cierpliwie na rozwój. Widziałam na usg taką małą
        kuleczkę, tzn pęcherzyk ciążowy, miał ok 8mm. Fajny widok, ale jeszcze bardziej
        ucieszy mnie widok bijącego serduszka.
        Piszcie co u Was.

www.tickerfactory.com/ezt/d/1;11;33/st/20050926/k/7540/preg.png
        • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 09:35
          Cieszę się, że u Ciebie wszystko w porządku i oby dzidzia dalej rosła zdrowo.
          Tak jak już wspominałam wcześniej, do lekarza najlepiej wybrać się ok 8-12
          tygodnia, czyli tak mniej więcej wtedy, kiedy nie pojawiła się druga z rzędu
          miesiączka. Tyle że taka mądra to ja jestem teraz w drugiej ciąży, z Adasiem
          też od razu poleciałam do lekarza i strasznie byłam oburzona jak siostra mi
          mówiła żeby jeszcze poczekać. Na razie walcze z przeziębieniem synka i swoim
          katarem, którym mnie zaraził. Trzymajcie się ciepłosmile
        • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 14:44
          NO to pieknie Lenko!
          Ja ze wzgledu na swoje zeszloroczne poronienie tez chcialam isc jak najszybciej
          do lekarza, ale moja ciaza jest o tydzien mlodsza niz twoja, wiec lekarz to
          fogole by mnie chyba wysmial.
          Biore sobie kwas foliowy [400mg,a ile wy bierzecie?] i wyszukuje w sobie
          wszystkich mozliwych objawow ciazy [ale cos mi mowi, ze sobie je pop prostu
          wmawiam, hihi], biegam do lazienki co chwile, zeby sie upewnic czy nie plamie...
          Ze wzgledu na specyficzna sytuacje, musielismy szybciutko powiedziec naszym
          rodzicom, wiec wczoraj najpierw dowiedzial sie moj tato, potem mamcia, a potem
          tescie... no i mamy z glowy... a w razie czego [odpukac] bedziemy mieli oparcie
          w nich :o)
          Pzdrf kobitki i wasze maluszki
          Mia
          4tc1d
    • atlantis75 Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 14:56
      Jejku, dziewczyny! Powodzenia smile)) Z łezką w oku patrzę na pażdziernik, bo rok
      temu próbowalismy trafić w pażdziernik, ale udało się trafić w listopad 2004 smile
      Jak te czas leci! Pozdrawiam Was serdecznie...
      • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 15:54
        Ja też biorę Folik i witaminy Prenatal, czy jakoś tak. Widziałam też w aptece
        vibovit-mama, to ponoć jakaś nowość. Może wybróbuję jak skończę obecne
        pastylki. Czekam z niecierpliwością na Wasze wieści. Pozdrawiam,
        Kasia
        • agaka79 Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 16:21
          Witam ponownie,
          ja równiez biorę tylko folik, zastanawiam się czy moge brac coś na spanie, w
          ogóle nie moge spać, a jak juz zasnę to tylko na 2-3 godziny, póxniej w ciągu
          dnia jestem strasznie zmęczona. Jak myslicie czy można pić melisę??
          Pozdrawiam
          Agnieszka

• mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 27.01.05, 16:29
          A ja slyszalam, ze w pierwszym trymestrze nie powinno sie brac extra witaminek
          [szczegolnie wit. A]... nie twierdze, ze wiem to na 100%, ale moze wy wiecie wiecej?
          Pzdrf
          Mia
      • zebra51 I po pierwszej wizycie... 28.01.05, 08:26
        Ginka zbadala, ciaza jest smile Widzialam na razie tylko pęcherzyk. Całe 5 mm wink
        Jak na razie wszystko w porządku. Dostałam skierowanie na całą masę badań i mam
        przyjść za 2 tygodnie. Ma juz bić serduszko!

Pozdrawiam Was wszystkie gorąco!!!
      • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 28.01.05, 18:22
        gajesiaa napisała:

> Pierwsza dzidzia smileObjawow nie mam narazie zadnych,oprocz bolacych piersi.Do
        > lekarza dopiero w lutym sie wybieram.
        > Bedzie mi razniej z Wami smile
        > Pozdrawiam

No ja wlasnie chyba tez poczekam, no bo jak mnie gin zobaczy w 5 tyg. to
        przeciez nic mi nie powie... szczegolnie, ze ja mieszkam w USA i tutaj nie kazdy
        gin ma USG w gabinecie.
        Zaczyna mnie dopadac zmeczenie... to chyba pierwszy onjaw ciazy... no i bolace
        piersi, a wczoraj zajadalam sie... serem zoltym, warzywnymi chipsami, no i
        ogorkami kiszonymi... nie wiem czy to byla autosugestia, ale wchodzily mi, ze hoho!
        Fajnie, ze caly zcas dolaczaja do nas dziefczyny!
        Nie dlugo trzeba bedzie zrobic liste!
        Mia
    • ostrzynka Re: PAŹDZIERNIK 2005 28.01.05, 09:02
      Witajcie przyszłe mamusie! Z przyjemnoscia przyłączam się do wątku. OM 22.12
      owu 6.01 (najprawdopodobniej smile) W poniedziałek idę na pierwszą wizytę i USG.
      Dopiero od kilku dni biorę folik. Czuję się dobrze, czesem pobolewa mnie
      brzuch. Ale dzisiaj rano robiłam badania krwi i moczu, i wiecie co? Zemdlałam!
      Pobirano mi aż 6 fiolek (morfologia, IGG, IGM, HBS, itd.) i to było chyba
      ojedną próbówkę za duzo jak nam mnie. Teraz czuję się normalnie i oby tak dalej.
      Dodam, że jestem z Trójmiasta, mam 26 lat, od kilku miesięcy jestem mężatką i
      chociaż nie planowalismy tak wcześnie dziecka to bardzo się cieszymy! Dam znać
      jak poszło USG. Trzymajcie się!
      • agaka79 Re: PAŹDZIERNIK 2005 28.01.05, 15:50
        cześć,
        ja tez miałam OM 22.12 i obliczyłam termin porodu na 02.10.05. Do lekarza ide
        tak jak Ty 31.01. mam nadzieję, ze będzie juz cos widacsmile Dzisiaj miałam
        pierwsze mdłości i myślałam, ze nie dojadę do pracy. Teraz czuję się lepiej.
        Poza tym czuje się ok,
        pozdrawiam

• lyszeczka Re: PAŹDZIERNIK 2005 28.01.05, 09:11
      Witam i przyłączam się do Was smile
      Termin mam na 1.10.2005, ostatnia miesiączka 24.12.04.
      Mam już synka z 28 września 2001 (wtedy ostatnią miesiączkę miałam 21.12.00 i
      p.doktor wyliczyła mi termin na 28.09 - nie pamiętam jak ona to liczyła, ale
      jakos to było tak, że dodała ileś tam miesięcy + tydzień....)Więc teraz
      analogicznie wyliczyłam sobie termin na 1.10.05 smile)). Mdłości mam od samego
      rana do wieczora, jem same słodkie rzeczy...
      I strasznie się boję, bo w lipcu'04 poroniłam...
      Dzisiaj idę na wizytę; zrobiłam sobie badanie poziomu progesteronu, mam
      nadzieję, ze wyjdzie dobrze...I łykam folik już od 8 miesiący....
      Trzymam kciuki i pozdrawiam
      Lyszka
      PS. To nie była planowana ciąża...i jeszcze się nie cieszę....na razie jestem
      przerażona...
    • mamaszyma wrzesień/pażdziernik 28.01.05, 11:24
      Ja powinnam urodzic na przełomie wrzesnie i października, ale ponieważ drugie
      dzieciątko zostało poczete dokładnie dwa lata i cztery dni po pierwszym, to
      pewnie urodze wczesniej, bo synek jest z 9 wrzesnia....
      Na razie z niecierpliwościa czekam na wizyte u lekarza 15 lutego.
      • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK-2005 28.01.05, 13:12
        A mnie drogie koleżanki dopadło przeziębienie na całego, czuję się strasznie.
        Nawet nie mogę w domu poleżec bo mąż w delegacji a synek nie przyjmuje do
        wiadomości że mama choracrying Idę do lekarza, może coś zaradzi, a Wy trzymajcie
        się i nie chorujcie.
        Kasia z Adasiem i .... juniorkiem
    • gagat100 Gratulacje 28.01.05, 13:29
      Gratulacje wszystkim 2w1 a moze i 3w1 ;o)
      Znalazłam na forum piekna kołysanke dla Waszych maluszków:

"zaśnij maleńki już zaśnij
      i śnij historie jak z baśni
      i niech powieki strudzone
      utulą oczka zmęczone
      zaśnij maleńka już zaśnij
      nim księżyc zaświeci jaśniej
      a swoje rączki maleńkie
      schowaj pod puchu kołderkę
      śpij mój syneczku malutki
      spotkasz we śnie krasnoludki
      zobaczysz czarów krainę
      ujrzysz tęczową dolinę
      śpij moja córeczko malutka
      zostaw przed łóżkiem swe smutki
      niech cię opuści zmęczenie
      utuli matki nucenie
      a gdy cię sen ukołysze
      mój śpiew zamieni się w ciszę
      i tylko świerszcze za piecem
      grają dla ciebie w duecie
      śpij więc maleńki syneczku
      w swoim błękitnym łóżeczku
      nie marszcz ze strachu już skroni
      bo anioł stróż cię obroni"
          • kruszynka_21 Re:Tylko dla Was KOCHANIUTKIE:-)))))) 29.01.05, 12:31
            mam nadzieję że sprawi Wam to przyjamnośćsmile)

Dziennik nie urodzonego dziecka
            Od dzisiaj żyję.Mama jeszcze o tym nie wie,ale już jestem.Mam być dziewczynką-
            blondynką o niebieskich oczach.Wszystko już ustalone, nawet to, że będę kochać
            kwiaty.

Niektórzy twierdzą, że jeszcze wcale nie jestem osobą, i że tylko moja mama
            istnieje.Ale przecież ja jestem prawdziwą osobą, tak samo jak okruszynka chleba
            jest chlebem.Mama istnieje i ja też istnieję.

Już zaczęła otwierać usta.Pomyślcie tylko,że mniej więcej za rok będę się
            śmiać,a potem mówić.Wiem, że moim pierwszym słowem będzie MAMA.

Codziennie jestem troszeczkę większa.Zaczynają się kształtować moje rączki i
            nóżki.Ale będę musiała długo czekać, zanim zdołam stanąć na tych nóżkach i
            pobiec w ramiona mamy albo zanim te małe rączki potrafią narwać kwiatów i objąć
            mamusię.

Na rączkach zaczynają mi się tworzyć paluszki.Jakże są śmiesznie małe! Będę
            mogła nimi głaskać mamę po włosach.

Dopiero dzisiaj mama dowiedziała się od lekarza, że żyję tutaj, pod jej
            sercem.Ach, jakże musi być szczęśliwa! Cieszysz się mamo?

Mamusia już chyba myśli jakie dać mi imię.Ale przecież nie wie, że jestem
            dziewczynką. Chciałabym mieć na imię Kasia.Robię się już taka duża

Rosną mi włoski.Są miękkie i błyszczące.Ciekawe jakie włosy ma mamusia?

Już niedługo będę widzieć. Wokół mnie jest ciemno.Gdy mamusia wyda mnie na
            świat, będzie tam pełno słońca i kwiatów.Ale najbardziej chciałabym zobaczyć
            mamę.Jak wyglądasz mamusiu?

Ciekawe, czy mama słyszy szmer mojego serduszka?Niektóre dzieci rodzą się
            chorowite. Ale moje serce jest silne i zdrowe. Bije tak równo:puk-puk, puk-
            puk.Będziesz mieć zdrową córeczkę, mamusiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam Was gorąco i życzę dużo szczęścia i radoścismile))))
            • mijaczek Re:Tylko dla Was KOCHANIUTKIE:-)))))) 29.01.05, 15:26
              Sczerze powiedziawszy mi to sprawilo srednia przyjemnosc, poniewaz jest to tylko
              czesc historii..., ktora pochodzi ze strony o dosc odmiennym temacie niz my
              tutaj sie zajmujemy...
              Nie twierdze, ze to ty kruszynko przetlumaczylas i skopiowalas nam mu te
              historie... moze nawet nie wiesz, skad ten tekst pochodzi... ale ja wiem jak on
              sie konczy i dlatego troche mnie zamsucil...
                • aconcagua3 ZAPISUJE SIE NA PAZDZIERNIK :O) 31.01.05, 12:08
                  Witam Pazdziernikowe mamusie!
                  Wlasnie dzisiaj testowalismy z mezem i wyszly dwie krechy!!!
                  jestem skolowana, nie moge pracowac itd, to byl trzeci cykl staran wiec i tak
                  dosc szybko sie udalo OM 27XII a termin wyliczylam na 6/10 w imieniny mojego
                  meza
                  trzymam ksciuki za Nas wszystkie smile
                  nie wiem kiedy zglosic sie do lekarza ale chyba jeszcze poczekam zeby bylo cos
                  widac i zeby mozna bylo potwierdzic ciaze
                  pozdrowionka
                    • kasia_wp Re:Tylko dla Was KOCHANIUTKIE:-)))))) 31.01.05, 12:58
                      Nie mam na razie mdłości, ale w związku z przeziębieniem byłam w przychodni
                      pracowniczej i odwiedziłam również ginekologa. Niestety nie była to miła
                      wizyta, pani patrzyła na mnie jak na ufo, burczała skąd wiem że jestem w ciąży,
                      zbadała mnie w końcu twierdząc że nic za bardzo stwierdzić nie może, usg nie
                      zrobiła i kazała przyjść za 2 tyg. EWENTUALNIE da mi wtedy skierowanie na
                      badania. Generalnie wiem, że niewiele jeszcze widac, ale chodzilo mi o
                      potwierdzenie, bo wiadomo ze w ciąży żadnych leków brać nie wolno. Ręce mi
                      opadły, oczywiście pójdę do lekarza ale innego w przyszłym tygodniu. Zyczę Wam
                      milszych kontaktów z lekarzami.
                      • lenka30a Re:Tylko dla Was KOCHANIUTKIE:-)))))) 31.01.05, 13:06
                        oj rzeczywiście bardzo niemiła ta Pani doktor,pewnie się zdenerwowała, że
                        śmiałaś zrobić sobie test ciążowy i domniemywać, że w ciąży jesteś!smile
                        hihih, och ic lekarze....
                        mój lekarz zrobił mi usg, potwierdził, ale karty ciąży jeszcze nie załozył,
                        kazał mi przyjść za 3 tygodnie.Jednak skierowania na badania dostałam bez
                        problemu. Lepiej już nie idź do tego babsztyla! smile
                      • ktosiek1100 Re:Tylko dla Was KOCHANIUTKIE:-)))))) 31.01.05, 13:09
                        Czesc Dziewczyny smile
                        Od zeszlego tygodnia podgladam Was niesmialo na tym forum, ale dzis w koncu
                        moge oficialnie sie dolaczyc smile Odebralismy wlasnie wynik BetaHCG, ktory
                        wskazuje na bardzo wczesna ciaze! (do 4 tygodnia)smile OM 23 grudnia - z tym, ze
                        cykle bardzo nieregularne 31-36 dni, w porywach do 40-stu kilku - coz taka moja
                        natura smile Jutro ide do ginekologa, na juz bardziej konkretna rozmowe. W
                        pazdzierniku skoncze 28 lat - wiec Ktosiek bedzie moim prezentem urodzinowym smile
                        Jestem mezatka od prawie 5 lat, a Ktosiek wyszedl nam za pierwszym
                        podejsciem smile
                        Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo serdecznie!
                        ps. Was wszystkich - bo Was Mamusie i oczywiscie Wasze Ktoski...
                  • aconcagua3 Re:Tylko dla Was KOCHANIUTKIE:-)))))) 04.02.05, 15:08
                    iwi przepraszam ze dopiero teraz ale nie moglam znalezc tego watku jestem
                    poczatkujaca i sie gubie w tych forach
                    moje objawy to bol piersi ale w poprzednim miesiacu bolaly mnie bardziej a nie
                    bylam w ciazy, poza tym kompletnie nic, nic, nic - maluch nie dawal mi zadnych
                    znakow pozdrowka i powodzenia
    • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 13:48
      zakładam listę październikowych mamuś:
      zebra51
      lenka30a
      kasia_wp
      mijaczek
      monia2005
      agaka79
      gajesiaa
      ostrzynka
      lyszeczka
      mamaszyma
      aconcagua3
      ktosiek1100

czekamy na wieści od:
      iwi-monia
      alex1612

mam nadzieję, że nie pominęłam nikogo, pozdrawiam
      • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 14:40
        Alez skad! Wszyscy na liscie sa!
        Wiecie, ja za duzo objawow jeszcze nie mam... przede wszystkim chce mi sie spac
        [codziennie biore drzemke ok. 15.00], zdarza mi sie, ze biegam do WC jak opetana
        [choc dzis na przyklad mialam spokojna noc], do tego piersi juz mnie tak mocno
        nie bola... brzuch pobolewa [ale tylko czasami i przez kilka sekund... jejuuuu,
        jak ja bym chciala wiedziec co sie tam dzieje!!!!!!!]...
        Poza tym czuje sie dobrze... mdlosci nie ma [i dzieki Bogu]
        Do lekarza najwczesniej pojde za tydzien [a moze i pozniej]... bo wizyta tak
        droga, ze chce, zeby dala mi jak najwiecej!
        Ciesze sie, ze coraz wiecej dziefczyn sie dolacza!
        Pozdrowienia dla mam i fasolek!
        Mia
        • ktosiek1100 Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 15:28
          Mnie od kilku dni tez objawy ustapily. Wczesniej bolaly mnie dolne partie
          brzucha i pobolewaly jajniki. Wieczorami wydawalo mi sie zbiera mi sie na
          wymioty. Duzo i czesto siusiam od zawsze, bo bardzo duzo pije wody - polecam!
          Zdarza mi sie przysnac w dzien (a raczej wczesnym wieczorkiem)jak leze i
          ogladam tv, albo cos czytam - szczerze mowiac nie wiem, czy to jest jakis objaw
          czy jest to naturalne - bo dopiero od niedawna moge sobie pozwolic na takie
          luxusy... wczesniej non-stop cos na glowie bylo i nie dalo rady polezec, nawet
          wieczorami... Mijaczku, do lekarza nie wybieraj sie zbyt wczesnie. Ja poszlam w
          piatek - w 38 dniu cyklu, poniewaz mam niedoczynnosc tarczycy - wiec, w razie
          ciazy trzeba podwyzszyc dawke jednego leku, a drugi odstawic calkowicie.
          Poniewaz prowadzaca mnie endokrynolog moze mnie przyjac dopiero za tydzien -
          zdecydowalam sie na wizyte u ginekologa w ostatni piatek (starszy facet -
          bardzo doswiadczony - moze troche szorstki, ale za to bardzo konkretny).
          Powiedzial, ze daje mi skierowanie na BHCG tylko ze wzgledu na moja tarczyce.
          Mowil, ze lepiej jest przyjsc do lekarza pozniej - kiedy on w ogole moze cos
          stwierdzic. Podobno bardzo wiele kobiet przychodzi za wczesnie - niektore nawet
          na nastepny dzien po owulacji... a poniewaz ginekolog na ogol nie chce ich
          nawet przebadac - ida na usg... tam okazuje sie, ze jest np. puste jajo
          plodowe - wracaja wtedy do ginekologa z placzem - a on im nie moze nic
          powiedziec, oprocz tego zeby zaczekaly jeszcze przynajmniej 2 tygodnie. Po
          uplywie 2tyg ida na kolejne usg zeby sprawdzic czy bylo to rzeczywiscie puste
          jajo plodowe czy moze jednak maly czlowieczek... Przez te dwa tygodnie narazaja
          swojego maluszka na olbrzymie niebezpieczenstwo: 2xusg + olbrzymi stres, bo
          zapewne odchodza wtedy od zmyslow... Powiedzial tez, ze pierwsze usg powinno
          robic sie po uplywie pierwszego trymestru ciazy, wczesniej nie poleca. Oprocz
          tego nawrzeszczal na mnie, ze planujac ciaze nie lykalam foliku... ale od razu
          sie posluchalam i pobieglam do apteki. Mijaczku moja siostra tez mieszka w
          Stanach, i spodziewa sie drugiego juz maluszka w lipcu smile Na pierwsze badania
          wybrala sie w drugim miesiacu.
          Pozdrawiam serdecznie,
          Ania i Ktosiek
        • lyszeczka Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 15:39
          A ja bym spała 24 godziny na dobę...I mdli mnie od samego rana do wieczora.
          I jadłabym same batoniki i czekoladę, a tak w ogóle to cały czas jestem głodna.
          Piersi bolą mnie okrutnie, czasami zwłaszcza wieczorem boli mnie brzuch...
          Na wizycie byłam w piątek, ale gin opierdzieliła mnie tylko, że panikuję i że
          mam jechać na urlop.I właśnie się zastanawiam czy mogę jeździć na nartach? W
          poprzedniej ciąży jeździłam (a właściwe się uczyłam) i nic się nie stało.Ale
          wtedy to ja nawet nie zauważyłam, że byłam w ciąży (zero objawów, poza tym że
          nie miałam miesiączki, a potem powiększył mi się brzuch).
          Postanowiłam, że na uSG pójdę jak wrócimy z urlopu, o ile wszystko będzie ok...
          Pani doktor kazała mi kupić jakieś witaminy dla kobiet w ciąży...czy wy też już
          jakieś łykacie? Gdzieś wyczytałam, że dopiero w II trymestrze powinno się
          zacząć je brać...
          Pozdrawiam
          Łyszka.
          • ktosiek1100 Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 15:46
            Jutro rano ide na wizyte do tego mojego 'wrzeszczacego' pana doktora smile Ide
            poniewaz kazal przyjsc jak juz bede miala wyniki. Wypytam sie o te witaminki i
            o to, kiedy wlasciwie powinno sie przyjsc po raz pierwszy na wizyte zeby ona
            miala sens (to dla Mijaczka smile). Wizyte mam o 8 rano, postaram sie od razu Wam
            przekazac co mowil od razu jak wroce.
    • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 15:31
      Dziewczyny!
      mam pytanko: W jaki sposób można podnieść naturalnie podnieść odporność
      organizmu?Chodzi mi o skuteczne metody. Słyszałam że ma przyjść kolejny atak
      grypy,taki poważny, boję się o moją fasolkę.
      Co myslicie o tym Actimelu?Działa?
      • lyszeczka Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 15:47
        Przede wszystkim unikać kontaktu z osobami, które sa chore...A jak już cię coś
        złapie to koniecznie na zwolnienie i domowe sposoby leczenia. Na stronie
        <http://polki.pl/wiadomosc.html ?wid=6490381&kat=1676> jest dużo informacji na
        ten temat.
        Mój przedszkolak niestety choruje z częstotliwością kosmiczną, czyli tydzień w
        przedszkolu,dwa tygodnie w domu, więc się nie łudzę, że mnie ominie...
    • ann99 Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 16:03
      No to i sie niesmialo dolacze...termmin gin powiedzial,ze "ustali mi" na nast
      wizycie jak bedzie wszystko OK,czyli 11 lutego...Ale pewnie bedzie to poczatek
      pazdziernika bo OM mialam 21.12, no ale cykle nieregularne. I po ponad 1,5 roku
      staran zobaczylam te 2 krechy,pognalam na bete i do gina i on pomimo,ze nie
      mogl jeszcze "wymierzyc" pecherzyka ciazowego powiedzial,ze jest na pewno w
      macicy i kazal przyjsc z wynikami za 3 tyg. Biore prenatal i luteine (mialam
      problemy z progesteronem)...
      A z objawów...hmmm...bolesne piersi,mdlosci(na razie do zniesienia)...
      No i czekam na tego 11...mam nadzieje,ze bedzie wszystko OK i zobacze juz
      serduszko...
      • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 31.01.05, 16:13
        Hej!
        Witamy kolejna ciezarowke! :o)
        Hurcikiem odpowiadam na kilka postow - co do odpornosci - polecalabym wit.C
        [mandarynki, truskawy <tylko skad?>, pomarancze], Actimel pilam przez dluzszy
        czas i rzeczyfiscie nie zlapalam nic...
        Jecli chodzi o bezpieczenstwo fasolek, to pamietajcie, ze to co jest zabojcze
        dla naszych malenstw to GORACZKA!!! Nie mozna dopuscic, zeby temperatura ciala
        podniosla sie zbyt wysoko!
        Do Ani-Ktoska - ja wiem Aniu, ze najlepiej wybrac sie do gina ok.8-9 tyg., ale
        tak jak juz pisalam wczesniej na forum, ze wzgledu na poronienie w zeszlym roku
        moja ciaza nalezy do grupy podwzyzszonego ryzyka i musze obgadac z ginem kilka
        tematow... tylko ta kasa....grrr
        No ale nic. Co do witaminek to tez slyszalam, ze nie powinno sie brac ich przed
        II trymestrem [a juz na pewno wit.A !!!]
        Trzymajcie sie cieplo!
        Mia
        • zebra51 Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 08:49
          Moje miłe Koleżanki smile
          Cieszę się, żę przybywa nas z każdym dniem. Kto wie, może damy radę
          przezwyciężyć niż demograficzny winkPrzynajmniej staramy się smile)))) Chciałam
          zrobić sobie suwak w sygnaturce, ale poczekam do następnej wizyty u gina. Nie
          mam jeszcze podanego przez niego terminu, a poza tym chce zobaczyć serduszko. W
          tedy może do mnie dotrze, że jestem w ciąży smile)))))) Bo, póki co, nie mam
          żadnych objawów ( i oby tak dalej). Spotkałam się z moimi przyjacółkami, które
          też się spodziewają dziecka, ale po 10 min miałam ich dosyć. Według
          ich "mądrości" NIE MOGĘ się : schylać, zginać, tańczyć, kochać, pić nawet
          szklanke coli, iść na basen, ścinać włósów.... Wcale nie dziwiłabym się, gdyby
          to były stare ciotki, ale młode wykształcone dziewczyny???!
          Mój Mąż podziękował mi, żę nie mam na razie takich schiz. Ale kto wie, może za
          tydzień lub dwa....
          Dbajcie o siebie dziewczyny, noście ciepłe majtasy i rajtuzki. A przede
          wszystkim miejcie dobre humory i cieszmy się naszym stanem!!

Pozdrawia Was zebra.

• ktosiek1100 Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 09:20
        Czesc Dziewczyny,

Bylam dzis u mojego 'wrzeszczacego' lecz konkretnego doktorka. Skierowal mnie
        na jeszcze jedno BHCG pod koniec przyszlego tygodnia - zeby na 100% potwierdzic
        ciaze. Moj Ktosiek jest bardzo malenki mysle, ze moze byc to 2 lub 3 tydzien od
        momentu poczecia (mam bardzo dlugie cykle). Dlatego tez nie wypytalam sie o
        zadne witaminki - ktore powinno sie brac w pierwszy okresie ciazy, bo same
        rozumiecie... nie chcialam, zeby sie na mnie dziwnie patrzyl... Nastepne
        badanie mam w piatek 10 lutego a wizyte u Pana doktorka w sobote 12, wczesniej
        w poniedzialek 7 mam wizyte u mojej Pani endokrynolog (z powodu mojej
        tarczycy). Tak wiec, poki co musze sie wyciszyc i czekac jeszcze troszke...
        Chociaz oboje z mezem wiemy i czujemy, ze Ktosiek juz jest smile Trzymajcie
        kciuki... Pozdrawiamy, Ania i Ktosiek
        • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 10:06
          A ja umówiam się do lekarza na przyszły piątek, mam nadzieję że powie Coś
          konkretnego, a tak na margnesie - chodzicie państwowo czy prywatnie i jaki to
          koszt w Waszym przypadku?
          • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 10:14
            Ja będe chodzic prywatnie, ze względu na złe doświadczenia z państwowymi
            lekarzami. Ostatnio za wizytę zapłaciłam 70 zł z usg. To chyba niezbyt duzo.
            Następną wizytę mam za dwa tygodnie, powinno byc juz serduszko, bo teraz to
            zobaczyłam 8 mm pęcherzyk ciążowy.
            • kasia_wp Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 10:28
              Tak myślę że to niedużo, mój niedawno brał 100 zł,mam nadzieję że cena nie
              wzrośnie, w pierwszej ciąży płaciłam 90 zł ale nie było USG i musiałam chodziź
              gdzie indziej, ten lekarz którego wybrałam ma usg i mam nadzieję,że nie płaci
              się dodatkowo bo pójdę z torbami.
            • ostrzynka Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 10:37
              Witajcie Lenko30a i Agako79!
              Widzę, że mamy podobny "kalendarz", tzn. daty OM, owulacji i wyliczone przez
              nas terminy (mi wyszedł 29.09). Wczoraj byłam na pierwszej wizycie i USG.
              Jestem na przełomie 5/6tc (według OM), ale od zapłodnienia minęło 3,5 tygodnia.
              Na ekranie i na wydruku widać było tylko pecherzyk 7,4 mm. Następna wizyta
              wyznaczona na 09.02. Poza tym wyniki badań mam bardzo dobre. Też nie mam
              jeszcze karty ciąży i nie mogę się doczekać zobaczę coś więcej. Mdłości (na
              razie) nie miałam żadnych i czuję się b. dobrze (cera promienieje!) Pozdrawiam
              serdecznie wszystkie oczekujące-początkujące-przyszł e Mamy!
              • lenka30a Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 10:51
                Witaj ja jestem teraz w 6 tc, codziennie rano mam mdłości, ale jak coś zjem to
                przechodzi, potem w pracy tez mnie łapią takie akcje.
                W nocy nie mogę spać, budzę się często, ogólnie źle śpię. Mam nadzieję, że to
                minie niedługo smile
                • ostrzynka Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 10:58
                  Ja też mam kłopoty ze spaniem - budzę się często i jest mi za ciepło. Wcześniej
                  to ja byłam zmarźlaczkiem (tak to się pisze?), teraz mój mąż ma kaloryfer w
                  łóżku. Temperatura 37,- 37,4 robi swoje. No i w pracy ciężko mi jest się
                  skoncentrować - co chwilę "buszuję" po forum smile
              • efka30 Re: PAŹDZIERNIK 2005 28.04.05, 10:15
                Cześ dziewczyny,
                coś mały ruch w tym temacie smile) Ja jestem obecnie w 16tc. i mam termin na 13.10
                Nie czuje jeszcze ruchów , ale mam nadzieję że to juz niedługo smile)))

Pozdrowionka dla wszystkich mamuś i ich brzuszków smile)
                Ewa
          • lyszeczka Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 11:47
            Ja też chodzę prywatnie (tzn.moja firma ma wykupiony abonament a prywatnym
            centrum...), ale nic nie płacę, ani za konsultacje, ani za badania. Nie
            zamierzam chodzić państwowo, ale nie dlatego, że uważam, ze jest tam zła
            opieka, ale po prostu nie widzę sensu latania po tylu lekarzach.Na jakimś wątku
            dziewczyna napisała, ze uważa chodzenie do dwóch lekarzy (prywatnego-bo fajny,
            miły i kompetentny, i państwowego- bo od niego dostaje "za darmo" skierowania
            na badania)za Oszustwo i Okradanie!!! Jak dla mnie to przesadziła mocno z tym
            twierdzeniem.Po to płacę składki, zeby móc skorzystać z państwowej służby
            zdrowia (jak na przykład w lipcu poroniłam, nawet nie myślałam żeby mieć zabieg
            w tej prywatnej klinice, tylko udałam się do szpitala).
            Nie wiem z jakich miast jesteście dziewczyny, ale ja jestem zapisana do
            Niepubliczego Zakładu Opieki Zdrowotnej, którzy mają podpisaną także umowę z
            NFZ i tam mają naprawdę super warunki (ładne ściany, kafelki, kible itd; miła
            obsługa, laboratorium na miejscu)i jeśli nie miałabym możliwości chodzenia do
            prywatnej kliniki to pewnie byłabym zadowolona i z państwowego leczenia.
            Pozdrawiam
            Lyszka

• mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 15:22
              Czesc dzewczyny!
              U mnie to w ogole jest durna sytuacja, bo mieszkam w USA i jeszcze nie jestem na
              ubezpieczeniu mojego meza, tylko na ubezpieczeniu turystycznym z WARTY, ktore
              nie refunduje wydatkow zwiazanych z ciaza... wiec czeka mnie chodzenie prywatnie
              dopoki nie bede na ubezpieczeniu meza... no i jedna wizyta kosztowac mnie bedzie
              $150... dlatego z nia zwlekam [co za glupota!], bo chce zobaczyc serduszko, bo
              potem nie pojde do lekarza przez nastpene kilka tygodni, a w tym czasie dostane
              zawalu serca z niepewnosci!
              Ja nadal z objawow tylko odczuwam potworne zmeczenie... a jestem zla, bo
              obudzilam sie dzisiaj z potwornym katarem... no i sie zastanawiam czym to
              zabic... macie jakies pomysly?
              Pzdrf
              Mia
    • agaka79 Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 20:14
      Witam serdecznie,
      wczoraj byłam u lekarz i powiedzial, ze wszystko jest ok, jestem w 6 tc,
      serduszka jeszcze nie było widac. lekarz nie dał mi skierowania na badania,
      powiedzial, że jak przyjde za 2 tygodnie to wtedy mi da. Karty ciązy tez nie
      zalozył. Nadal nie mam zadnych objawówsmile poza tym, ze nie mogę spać. Czuje się
      świetnie i oby tak dalej.
      Pozdrawiam wszystkie mamusiesmile i fasolkismile

• agamichal Re: PAŹDZIERNIK 2005 01.02.05, 22:47
        Witajcie
        Tak wiec dolaczam do was, pozytywny test odczytalam w piatek, tak wiec dopiero
        po malu oswajam sie z mysla ze jestem w ciazy. OM 29.12, owu - dokladnie nie
        wiem10-12, przytulanie 8.01. Mam juz dwoch synkow 3 i 5 lat, mieszkam tez w USA
        od dwoch lat. Na wizyte wybieram sie w czwartek 3.02.. Na razie lekkie
        nudnosci, ale bardziej w srodku i pod koniec dnia, obrzmiale piersi, no i
        wstawanie do toalety w nocy, czuje sie dobrze, oby tak dalej. Spodziewany
        termin to 5.10.2005 ale to wedlug moich wyliczen zobaczymy co powie lekarz, do
        uslyszenia, milo bedzie dzileic sie z wami na biezaco. Pa
        Aga
          • mamaszyma miałyście juz usg? 02.02.05, 13:32
            Bo ja nie, czekam na wizyte do 15 lutego i pewnie też mi nie zrobi usg, bo
            podobno oststnie badania wykazuja, że to może byc szkodliwe w pierwszym
            trymestrze, jak sie dziecko rozwija. Bo usg podnosi temeraturę. Więc chyba nie
            będe nalegać, ale bardzo chciałabtym zobaczyć na monitorze chociaż pecherzyk,
            ze nie wspomne juz o serduszku.....
          • agaka79 Re: PAŹDZIERNIK 2005 02.02.05, 18:51
            Cześć dziewczyny,
            dzisiaj pierwszy raz wymiotowałam sad mam nadzieję, ze to jednorazowesmile, w
            poprzedniej ciązy wymiotowałam do 5-go miesiąca (musiałam leżeć w szpitalu z
            tego powodu). Poza tym czuje się ok. Ja 1 marca skończę 26 lat.
            Pozdrawiam serdecznie

P.S.
            zdałam dzisiaj egzamin z prawa jazdy i bardzooooooo się cieszęsmile

• mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 02.02.05, 18:55
              agaka79 napisała:

> Cześć dziewczyny,
              > dzisiaj pierwszy raz wymiotowałam sad mam nadzieję, ze to jednorazowesmile,

Bidulka! Mam nadzieje, ze nie bedziesz cierpiec zby mocno...

> Poza tym czuje się ok.

I dobrze!

> Ja 1 marca skończę 26 lat.

Moja najlepsza przyjaciolka ma ur. 1 marca... a ja zaraz po niej - 2 marca :o)

> Pozdrawiam serdecznie
              >
              > P.S.
              > zdałam dzisiaj egzamin z prawa jazdy i bardzooooooo się cieszęsmile
              >
              GRATKI WIELKIE!!! Ja pamietam jak zdawalam... 6 lat temu.... zdalam za 4 razem
              :o) a teraz jestem [obiektywne opinie wielu osob] dobrym kierowca :o)
              Szerokiej drogi! Ale mimo wszystko uwazaj teraz...
      • ostrzynka Re: PAŹDZIERNIK 2005 08.02.05, 08:55
        No cóż, od 2-3 dni rano przed śniadaniem trochę mnie mdli smile Na szczęście po
        zmuszeniu się do jedzenia niemiłe uczucie w żołądku przemija. Już pojutrze idę
        na drugą wizytę i USG.
        Kupiłam sobie krem przeciw rozstępom z Penatena - co prawda zaleca się
        smarowanie tego typu specyfikami dopiero od czwartego miesiąca, ale przy moich
        skłonnościach do rozstępów postanowiłam już teraz zadbać o ciałko, a zwłaszcza
        o piersi. Mój brzuszek jeszcze specjalnie się nie powiększył, ale staniki robią
        się ciasne smile
      • zebra51 brzuch jak kamień :( 02.02.05, 11:33
        Nie moge spać sad Przewracam sie z boku na bok, nie moge sie porzadnie ułożyć.
        Czuję się jakbym miała kamień w brzuchu. Wieczorem robi się twardy i napięty. :
        ( W ciągu dnia, na szczęście przechodzi. Poza tym czuje się ok, mdłości narazie
        brak smile Jutro kończę 6 tydzień. Jeszcze "tylko" 34 przede mną smile))

Pozdrawiam
        zebra
        • jowa3 Re: październik 2005 02.02.05, 12:02
          Witam!
          Dołączam do tego grona i mam nadzieję dotrwać do końca.
          Mam córeczkę Lenkę, która ma dwa lata, czekaliśmy na Nią 4 lata i udało się po
          drugiej inseminacji, a teraz postanowiliśmy działać od grudnia i w piątek
          wyszły dwie kreski. OM 1.01, owulacja 10-11.01, wyliczyłam sobie termin na
          4.10. U Leny też tak liczyłam i urodziła się w terminie.
          Zrobione mam podstawowe badania, jutro powtórzę jeszcze raz test i w połowie
          lutego pójdę do lekarza.
          Pozdrawiam
          Jestem z Trójmiasta
        • lenka30a Re: brzuch jak kamień :( 02.02.05, 12:53
          witaj zeberko
          ja tez nie moge spać, budzę się w nocy, niewiadomo czemu,
          mdłości już mnie dopadły, ale na razie daję radę, jeszcze nie wymiotowałam
          najgorzej jest z rana, potem jak cos zjem to przechodzi
          kiedy teraz idziesz do lekarza?
          bo ja chyba ok 22 lutego, wtedy powinnam zobaczyc duzo więcej smile
          • zebra51 Re: brzuch jak kamień :( 02.02.05, 13:25
            Lenko, ide do lekarza w przyszły piątek, tj 11 lutego. Tak mi kazala przyjsc
            ginka. Ma sprawdzic, czy bije serduszko. Musze kupic sobie wiekszy biustonosz.
            Ogladalam juz w sklepie bezszwowe, ale sa fatalne sad Wygladaja jak
            polistyrenowe namioty sad(( Macie moze jakies sprawdzone modele, ktore beda
            wygodne i beda wygladac jak dla kobiety, a nie KOBIETONA.
            ?
      • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 02.02.05, 14:41
        agamichal napisała:

> Hej
        > Mieszkam upstate NY, jakies 5 godz od NY, ale w NJ mam brata i dosc czesto u
        > niego bywam.
        > Aga

Fajnie! Ciepluskie pozdrowienia [bo tam u was cholernie zimno :o)]
        Ja kiedys mieszkalam obok Poughkeepsie, w Wappinger Falls, no ale to wcale
        jeszcze nie upstate...
        • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 02.02.05, 14:45
          Zeberko! Mam nadzieje, ze twoj twardniejacy brzuszek to nic powaznego! Napewno
          to naturalne. A jesli chodzi o spanie to ja tez nie moge powiedziec, ze sie
          wysypiam... albo mi za cieplo, albo za zimno, najczesciej nie wygodnie...ech...
          zycie :o) Ale co tam! Dla fasolki wszystko! :o)
          Dzisiaj zaczelismy 6 tydzien... :o)
          • mijaczek LISTA 02.02.05, 14:54
            Postanowilam odnowic liste, bo dolaczyly do nas nowe kolezanki :o)
            Oto ona:

1.zebra51
            2.lenka30a
            3.kasia_wp
            4.mijaczek
            5.monia2005
            6.agaka79
            7.gajesiaa
            8.ostrzynka
            9.lyszeczka
            10.mamaszyma
            11.aconcagua3
            12.ktosiek1100
            13.ann99
            14.pomme
            15.agamichal
            16.jowa3

czekamy na wieści od:
            iwi-monia
            alex1612

:o)
            • madzia775 Re: LISTA 02.02.05, 15:44
              Cześć, ja chyba do was dołączę, dziś rano zrobiłam test i wyszły dwie piękne
              kreseczki. Z kalkulatora termin wychodzi na 1 października.
              Teraz muszę się wybrać do lekarza porobić badanka.
              Trzymam kciuki za wasze fasolki!!
              • iwi-monia Re: LISTA 02.02.05, 20:04
                Czesc Drogie dziewczyny!

Ja jestem w dosc dziwnej sytuacji... BYlam u gin. w piatek i .. skierowala
                mnie na usg. W sobote jak bylam na usg . gin. powiedziala ze mam endometrium
                baaardzo pogrubione i wynosi 14nm ( jeste to baatdzo duzo) Nie potwirdzila
                ciazy , ale tez jej nie " skreslila" . Ja zrobilam test i .. niestety -
                negatywny ... ale kochane dzieczyny mam pewne objawy ----sa to , powiekszone do
                prawie 2 tyg piersi , bardzo wrazliwe sutki, i ok 7-8 dni temu mialam dosc
                mocne bole jajnika...Nie wiem co mam robic. moze to za wczesna ciaza ale test
                wyszedl . na B hcg nie moge liczyc bo w szpitalu trzeba czekac ok 2 tyg. na
                wyniki( tylko w naszym kraju sa takie idiotyzmy) !!! WIEC KOCHANE NIE WIEM CO
                I JAK ..JAK SADZICIE???
                • mijaczek Re: LISTA 02.02.05, 20:09
                  DWA tygodnie na wynik bety!? pierwszy raz slysze!!! a nie mozesz pojsc do
                  prywatnego labu? tam na pewno szybciej zrobia badanie...
                  szpitale....
                  no i mam nadzieje, ze zawitasz do nas i okaze sie, ze w tym grubym endometrium
                  zagniezdzilo sie malenkie zycie :o)
    • djzeberko Re: PAŹDZIERNIK 2005 03.02.05, 02:27
      WITAM !!!
      Pozdrawiam Was wszystkie ktore wiecie juz na 100% o pazdziernikowym terminie.
      Ja jestem mama 8 miesiecznej Madzialenki ale mam jakies przeczucia ze cos
      nowego juz nosze pod serduszkiem (moze braciszek dla Madzi???). Powiekszyly mi
      sie piersi , z jednej nawet mi zaczelo kapac no i ta zgaga - nigdy nie mialam
      jej - nawet w ciazy z niunia. Zawsze chcialam miec dzieci o nieduzej roznicy
      wieku - i choc to nie bylo planowane to juz jestem szczesliwa . Tylko czy to
      PRAWDA czy moze sobie cos uroilam???

PS: Jakby co to mam termin na 19.10.2005r. smile smilesmile

DjZeberko i Madzialenka
      • iwi-monia Re: PAŹDZIERNIK 2005 03.02.05, 08:01
        do MIJACZKA!!

hmmmm..
        ja caly czas nie wiem.Jesli chodzi o test w szpitalu to ---po pierwsze Trzeba
        wybrac sie do CZMP( ja jestem z LOdzi) Tam czekac na wizyte u lekarza ( nie
        wiem dlaczego), i on daje skierowanie na BHCG!!! Ale to jeszcze nie wszystko--
        trzeba dlugo czekac bo.. jest problem z odczynnikami .itd. Wiesz ja chce za to
        zaplacic aby juz wiedziec ale to tez jakos komplikuja.. mowia ze tylko w jeden
        dzien w tygodkiu ( w srody ) i wynik jest na 2 -gi dzien. ale jak cadzisz czy
        to moze byc ciaza? PIsalam juz wczesniej ze endometrium mam 14nm..i powiekszone
        pierkismile)
        • pomme Re: PAŹDZIERNIK 2005 03.02.05, 12:09
          Ja się własnie zapisałam dzisiaj do gina i mam termin na 22.02!!! koszmar ale
          wczesniej nie było ( podobno super babka) idę jeszcze w przyszłym tyg państwowo
          ale ostatni raz bo potem zamierzam "prowadzić się" prywatnie. To moja pierwsza
          ciąża i fasolka powinna zobaczyć świat niedługo po moich 29 urodzinach. Jak na
          razie nie mam specjalnych objawów oprócz braku apetytu i dziwnego wrażenia, że
          wszystko jest słodkie ( nawet chleb z camembertem wczoraj był słodki). Poza tym
          nic specjalnego. No i dodam że mój mąz zwariował na naszym punkcie. Po prostu
          rewelacjasmile
        • mijaczek Re: PAŹDZIERNIK 2005 03.02.05, 15:11
          iwi-monia napisała:

> do MIJACZKA!!
          >
          > hmmmm..
          > ja caly czas nie wiem.Jesli chodzi o test w szpitalu to ---po pierwsze Trzeba
          > wybrac sie do CZMP( ja jestem z LOdzi) Tam czekac na wizyte u lekarza ( nie
          > wiem dlaczego), i on daje skierowanie na BHCG!!! Ale to jeszcze nie wszystko--
          > trzeba dlugo czekac bo.. jest problem z odczynnikami .itd. Wiesz ja chce za to
          > zaplacic aby juz wiedziec ale to tez jakos komplikuja.. mowia ze tylko w jeden
          > dzien w tygodkiu ( w srody ) i wynik jest na 2 -gi dzien. ale jak cadzisz czy
          > to moze byc ciaza? PIsalam juz wczesniej ze endometrium mam 14nm..i powiekszone
          >
          > pierkismile)

Ja naprawde chcialabym ci powiedziec, ze mysle, ze to ciaza, ale nie wiem... ja
          gdbym byla toba to pefnie bym testy robila codziennie, bo bym nie zniosla zycia
          w niepewnosci... no ale sluchaj... wszystko sie okaze na dniach... nie?
          @ nie przyszla... ktory to dzien cyklu u ciebie?
      • eris79 Re: PAŹDZIERNIK 2005 03.02.05, 22:05
        cześć djzeberko! Ja też coś przeczuwam smile Jeden kalkulator mówi mi że jak by co
        to 15 października a drugi że 20. Daj znać kiedy robisz test. U mnie też nie
        nie do końca planowana ale jak najbardziej jestem szczęśliwa. Objawy mam takie
        że brzuch mam wzdęty cały czas i pobolewa mnie jak na @ no i przede wszystkim
        spóźnia mi się wink piersi takie pełne a poza tym nic ... sama już nie wiem
        Pozdrawiam wszystkie październikowe
        • djzeberko Re: PAŹDZIERNIK 2005 03.02.05, 23:01
          Witaj! Zdecydowalam nie robic testu. Co ma byc to bedzie - cierpliwie poczekam
          na termin miesiaczki tj. do walentynek. Moze bede miala co uczcic lampka
          czerwonego wina... Erisku - Skarbie napisz czy to twoj ewentualny debiut w
          noszeniu przed soba ogromnego brzuszka?

Pozdrawiamy Was i zyczymy zdrowka
          ***ZEBERKA(Justyna & Magdalenka)***
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka