itymonka 01.06.05, 18:01 Zastanawiam skad wzielo sie to imie? Moze ktos wie? i czy wogole takie imię istnieje? Imie mi sie nie podoba ale budzi szczegolna sympatie..Kaczor Donald Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mrowkencja Re: a Donald...? 01.06.05, 18:42 Istnieje na bank! Przynajmniej jeden. Gdy bylam w szpitalu, a mialam wtedy ok. 5 lat obok mnie lelam maly Donald i wtedy bardzo mnie zastanawialo dlaczego ten chlopczyk nazywa sie ja guma do zucia Wiec dobrze go zapamietalam. Byl mlodszy ode mnie bo z braku miejsc lezalam na oddziala dla totalnych maluchow- mial moze z rok- a akcja sie dziala w 87. Odpowiedz Link Zgłoś
karin5 Re: a Donald...? 01.06.05, 19:06 Musi istnieć, nie znasz Pana DOnalda Tuska Odpowiedz Link Zgłoś
itymonka Re: a Donald...? 01.06.05, 19:15 karin5 napisała: > Musi istnieć, nie znasz Pana DOnalda Tuska Oczywiscie, ze znam (nie osobiscie) chodzilo mi bardziej jaka jest etymologia tego imienia tzn skad sie wzielo? Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: a Donald...? 02.06.05, 10:48 DONALD Gender: Masculine Usage: Scottish, English Pronounced: DAHN-awld [key] Extra Info: Popularity, Related Names, Namesakes, Name Days Options: Contribute Information, Add to List From the Gaelic name Domhnall which means "ruler of the world", composed of the Old Celtic elements dumno "world" and val "rule". Two kings of Scotland have borne this name. Odpowiedz Link Zgłoś
sparkling Re: a Donald...? 02.06.05, 15:31 I jak tu nie wierzyc w predystynacje? Imie w sam raz dla prezydenta!!! Odpowiedz Link Zgłoś
iothe Re: a Donald...? 29.10.05, 21:11 A ja bym się założyła, że to nietypowe imię w zestawieniu z nazwiskiem świadczy o szkockich korzeniach rodziny Tusków. Dzieje Szkotów i Anglików na Pomorzu były tematem mojej magisterki Szkoda, że prezydentem nie został Kieł Władca Świata )))) Odpowiedz Link Zgłoś
linna-altair Re: a Donald...? 30.10.05, 14:59 <<Szkoda, że prezydentem nie został Kieł Władca Świata ))))>> Ale wymyśliłaś!A swoją drogą ciekawe przekonania (polityczne) hehehe Odpowiedz Link Zgłoś
iothe Re: a Donald...? 30.10.05, 16:42 linna-altair napisała: > Ale wymyśliłaś! tusk = ang. kieł Donald=szkockie Domhnall="ruler of the world"=władca świata >A swoją drogą ciekawe przekonania (polityczne) hehehe Przekonania tu nie mają nic do rzeczy Ciekawie byłoby mieć prezydenta o tak znaczącym imieniu i nazwisku Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: a Donald...? 01.11.05, 21:19 iothe napisała: > > tusk = ang. kieł Po kaszubsku wszakze Tusk to ponoc pies, i gromady tuskow po podworkach biegaja. Odpowiedz Link Zgłoś
iothe Re: a Donald...? 03.11.05, 11:58 gaudencja napisała: > Po kaszubsku wszakze Tusk to ponoc pies, i gromady tuskow po podworkach biegaja Jestem zaskoczona Możesz wskazać żródło tej informacji? O ile wiem pies po kaszubsku to tósz, a nie tusk. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: a Donald...? 03.11.05, 13:57 Niestety trudno mi teraz znalezc zrodlo. Albo bylo to forum o jezyku czy o gwarach, albo jakis artykul w Wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś