Dodaj do ulubionych

a Donald...?

01.06.05, 18:01
Zastanawiam skad wzielo sie to imie? Moze ktos wie? i czy wogole takie imię
istnieje?

Imie mi sie nie podoba ale budzi szczegolna sympatie..Kaczor Donald big_grin
Obserwuj wątek
    • mrowkencja Re: a Donald...? 01.06.05, 18:42
      Istnieje na bank! Przynajmniej jeden. Gdy bylam w szpitalu, a mialam wtedy ok. 5
      lat obok mnie lelam maly Donald i wtedy bardzo mnie zastanawialo dlaczego ten
      chlopczyk nazywa sie ja guma do zuciasmile Wiec dobrze go zapamietalam.

      Byl mlodszy ode mnie bo z braku miejsc lezalam na oddziala dla totalnych
      maluchow- mial moze z rok- a akcja sie dziala w 87.
    • karin5 Re: a Donald...? 01.06.05, 19:06
      Musi istnieć, nie znasz Pana DOnalda Tuska
      • itymonka Re: a Donald...? 01.06.05, 19:15
        karin5 napisała:

        > Musi istnieć, nie znasz Pana DOnalda Tuska

        Oczywiscie, ze znam (nie osobiscie) chodzilo mi bardziej jaka jest etymologia
        tego imienia tzn skad sie wzielo?

        • abiela Re: a Donald...? 02.06.05, 10:48
          DONALD
          Gender: Masculine
          Usage: Scottish, English
          Pronounced: DAHN-awld [key]
          Extra Info: Popularity, Related Names, Namesakes, Name Days
          Options: Contribute Information, Add to List
          From the Gaelic name Domhnall which means "ruler of the world", composed of the
          Old Celtic elements dumno "world" and val "rule". Two kings of Scotland have
          borne this name.
          • sparkling Re: a Donald...? 02.06.05, 15:31
            I jak tu nie wierzyc w predystynacje? Imie w sam raz dla prezydenta!!!
          • itymonka Re: a Donald...? 02.06.05, 16:16
            wielkie dzieki smile
    • abiela odswiezam, bo ... 29.10.05, 20:39
      niedawno rozmawialysmy o tym imieniu
    • iothe Re: a Donald...? 29.10.05, 21:11
      A ja bym się założyła, że to nietypowe imię w zestawieniu z nazwiskiem świadczy
      o szkockich korzeniach rodziny Tusków. Dzieje Szkotów i Anglików na Pomorzu
      były tematem mojej magisterki smile

      Szkoda, że prezydentem nie został Kieł Władca Świata wink))))
    • linna-altair Re: a Donald...? 30.10.05, 14:59
      <<Szkoda, że prezydentem nie został Kieł Władca Świata wink))))>>
      Ale wymyśliłaś!A swoją drogą ciekawe przekonania (polityczne) hehehe
      • iothe Re: a Donald...? 30.10.05, 16:42
        linna-altair napisała:

        > Ale wymyśliłaś!

        tusk = ang. kieł
        Donald=szkockie Domhnall="ruler of the world"=władca świata

        >A swoją drogą ciekawe przekonania (polityczne) hehehe
        Przekonania tu nie mają nic do rzeczy smile Ciekawie byłoby mieć prezydenta o tak
        znaczącym imieniu i nazwisku smile
        • gaudencja Re: a Donald...? 01.11.05, 21:19
          iothe napisała:
          >
          > tusk = ang. kieł

          Po kaszubsku wszakze Tusk to ponoc pies, i gromady tuskow po podworkach biegaja.
          • iothe Re: a Donald...? 03.11.05, 11:58
            gaudencja napisała:
            > Po kaszubsku wszakze Tusk to ponoc pies, i gromady tuskow po podworkach
            biegaja

            Jestem zaskoczona smile Możesz wskazać żródło tej informacji? O ile wiem pies po
            kaszubsku to tósz, a nie tusk.
            • gaudencja Re: a Donald...? 03.11.05, 13:57
              Niestety trudno mi teraz znalezc zrodlo. Albo bylo to forum o jezyku czy o
              gwarach, albo jakis artykul w Wyborczej.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.