Dodaj do ulubionych

Petra...przejdzie czy nie?

IP: *.bulldogdsl.com 05.05.07, 10:48
Obserwuj wątek
    • saraanna Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:00
      Znam Petre ale ona nazywa sie Petronella ,a Petra uzywa jako zdrobnienia.
      • shilla01 Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:05
        gdybym była urzędnikiem - puściłabym.
        Ale zaraz posypią się komentarze, że to nie jest polskie imię. Mimo wszystko -
        spróbuj.
      • gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:35
        Jest to żeński odpowiednik Piotra, czyli po polsku Piotra. Na dwoje babka
        wróżyła, to zależy od USC. Jeśli moge Ci coś podpowiedzieć, to może Petronia? Z
        nią nie powinno być żadnych problemów.
        • gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 12:13
          Ps. ale Ty przecież i tak piszesz z UK, chcesz w Polsce rejestrować dziecko od
          zera?
          • Gość: bbbbbbbbbbb Re: Petra...przejdzie czy nie? IP: *.bulldogdsl.com 05.05.07, 15:18
            a co sie stanie jesli zawejestruje w uk imie (tam wszystko zarejestruja) z
            jakims b. dziwnym imieniem kompletnie nieznanym i nierejestrowalnym w Pl
            niepodobnym do zadnego imienia...co wtedy zrobi urzednik??nprzeciez akt
            urodzenia jest chyba w pl wazny...bede musiala wybrac imie calkowicie
            inne..typu chce zarejestrowac np imie w Pl nieistniejace np.Namutsi a urze4dnik
            kaze mi zmienic i mam wybrac np EWę?
    • alexandria1982 Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:21
      Moim zdaniem normalne imię, ja też nie robiłabym problemów z zarejestrowaniem
      go.
    • martuszkaw Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 12:15
      Moim zdaniem raczej przejdzie, ani obraźliwe, wskazuje płeć. Mam do niego
      sentyment, gdyż znałam jedną fajną Słowaczkę na studiach. M.
      • abiela Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 14:20
        Mnie duużo bardziej podoba się Petronia.
        Słysząc Petra widze przed sobą czterdziestoletnią Niemkę z byłego NRD.
        • Gość: bbbbbbbbbb Re: Petra...przejdzie czy nie? IP: *.bulldogdsl.com 05.05.07, 15:12
          a moze starozytne miasto Petra a nie stara babe...rozni ludzie rozne
          skojarzenia smile)
          • abiela Re: Petra...przejdzie czy nie? 07.05.07, 00:01
            Gość portalu: bbbbbbbbbb napisał(a):

            > a moze starozytne miasto Petra a nie stara babe...rozni ludzie rozne
            > skojarzenia smile)

            Imiona w pierwszej linii kojarzę z ich uźytkownikami, a dopiero gdy nie znam
            nikogo noszącego te imię miewam inne skojarzenia. Petry znam chyba cztery.
            Dodam jeszcze, że drażni mnie wymowa przez krótkie "e".
            • agmani Re: Petra...przejdzie czy nie? 16.05.07, 15:44
              Bylo takie pokolenie, ze Petra i Elke byly imienniczym odpowiednikiem
              mebloscianki. Dlatego kojarzy mi sie podobnie jak Abieli.
    • manarai Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:36
      Też się nad tym niedawno zastanawiałam... (u mnie to sentyment do "Gry Endera" Carda, przyznaję się bez bicia).

      Moim zdaniem Petra powinna być dopuszczalna. Raz, że każda inna żeńska forma Piotra bez pudła prowadzi do Pietruchy z "Żeńców" Szymonowica, a dwa, że funkcjonują po polsku chociażby Paula i Daria, tworzone dokładnie w ten sam sposób.
      • olianka Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:45
        Zaakceptowałabym Petrę. Piotr mi się zupełnie nie podoba, ale Petra jest według
        mnie ok, jednak osobiście wolałabym Petronię, Petrą zwaną roboczo.
      • gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:48
        manarai napisała:

        > Moim zdaniem Petra powinna być dopuszczalna. Raz, że każda inna żeńska forma
        Pi
        > otra bez pudła prowadzi do Pietruchy z "Żeńców" Szymonowica,

        Czy ja wiem? Dla mnie Pietrucha, Pietruszka jest jednoznacznie męskim
        zdrobnieniem Piotra. Rosyjskim, oczywiście.
    • martuszkaw Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:53
      Znalazłam jeszcze to:
      W drugiej tabelce podawane są imiona matek, rejestrujących dzieci w styczniu
      2007w CR. Petra jest w czołówce, popularność porównywalna do Agnieszki w Polsce
      w latach 70 tych.

      Oczywiście zwolennicy Nikol się ucieszą, patrząc na top 10.
      Chciałam to podpiąć pod wątek o czeskich imionach, ale tym razem nie mam nic
      współnego z jego zaginięciemwink
      Pozdrzawiam M.

      www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejsi_jmena_deti_v_lednu_2007
      • gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 22:04
        Martuszko, nie znam czeskiego - czy mogłabys wrzucić linka do imion za 2006
        rok? Ale najczęściej nadawanych, a nie najczęstszych w populacji?
        Wątek o imionach czeskich jest tu:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=18913620&v=2&s=0
        • tami46 Re: Petra...przejdzie czy nie? 08.05.07, 18:38
          O rany! Czeszki mnie zaskakują Teresa na pierwszej pozycji.
        • martuszkaw Sprostowanie;) 13.05.07, 12:01
          To właśnie jest tabelka najczęściej rejestrowanych w CR styczniu 2007.
          Pierwsza tabelka dotyczy imion nadanych żeńskich. Druga (Nejčastější jména
          matek) to dane matek tych dziewcząt, czyli obrazowo mówiąc pań niedawno rodzących.
          Niebieskie tabelki przedstawiają analogiczny przegląd imion męskich.

          Ostatnia tabelka(Souhrnný přehled padesáti nejčastějších jmen zaznamenaných v
          lednu 2007 vypadá následovněsmileto top 50 za styczeń 2007.

          Znalazłam jeszcze przegląd top 10 czeskiej w ostatniej dekadzie, dane wiarygodne
          z Czeskiego Urzędu Statystycznego
          www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/srovnani_krestni_jmena_2007
          Pozdrawiam M.




          > Martuszko, nie znam czeskiego - czy mogłabys wrzucić linka do imion za 2006
          > rok? Ale najczęściej nadawanych, a nie najczęstszych w populacji?
          > Wątek o imionach czeskich jest tu:
          > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=18913620&v=2&s=0
          • abiela Re: Sprostowanie;) 13.05.07, 21:43
            Ale Czesi robią świetne statystyki!
            Nie wiesz czy Słowacy maja coś podobnego?
            • Gość: martuszkaw Re: Sprostowanie;) IP: *.chello.pl 14.05.07, 18:19
              Cały czas szukam takich danych ze Słowackiego USC, jak znam życie Słowacy nie
              zrobią tego tak fajnie jak Czesiwink. Znalazłam na przykład dane z okręgu
              treńczyńskiego za 2004 rok

              www.mynoviny.sk/clanok.asp?cl=1890777
              Okręg preszowski mniej więcej potwierdza te tendencje: Samuel, Jakub, Patrik
              oraz Alexandra, Kristina, Vanesa to czołówka w 2006r.

              www.pis.sk/portal/?c=12&id=2458
              Dwie ciekawostki ze słowackiego prawa rodzinnego.
              1. Można w majestacie prawa nadać nawet trzy imiona, chociaż niewiele osób z
              prawa tego korzysta.
              2. Nie można nadać imienia obcojęzycznego bez potwierdzenia faktu imienniczego
              przez ambasadę danego kraju. Przykładowo rejestracja imienia Francois będzie
              możliwa po pozytywnej opinii ambasady francuskiej na Słowacji i dopiero wtedy
              urzędnik zarejestruje imię. Ma to zapobiec sytuacjom, gdy jedno z rodziców
              mające inny paszport mogłoby na tej podstawie zarejestrować każde wymyślone
              imię. Jednym słowem, gdyby w Polsce obowiązywało takie prawo ambasada niemiecka
              wyśmiałaby Etienette Wiśniewskiego i zaproponowała Stefanię. Słowacja mały kraj
              a czasem spoglądam z zazdrością.

              Pozdrawiam M.
              • abiela Re: Sprostowanie;) 14.05.07, 23:25
                To jednak na Słowacji troszkę inne imiona niż w Czechach królują.
                Co do ambasady, to w Niemczech też często zdarza się, że USC prosi rodziców o
                opinię z ambsady, jeśli chca nadać jakieś wymyślne imię - chodzi o
                potwierdzenie, że takie imie istnieje.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Wybierz imię dla dziecka

Sprawdź co znaczą nasze imiona, skąd pochodzą, kto sławny je nosił lub nosi.