Gość: bbbb IP: *.bulldogdsl.com 05.05.07, 10:48 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
saraanna Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:00 Znam Petre ale ona nazywa sie Petronella ,a Petra uzywa jako zdrobnienia. Odpowiedz Link Zgłoś
shilla01 Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:05 gdybym była urzędnikiem - puściłabym. Ale zaraz posypią się komentarze, że to nie jest polskie imię. Mimo wszystko - spróbuj. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:35 Jest to żeński odpowiednik Piotra, czyli po polsku Piotra. Na dwoje babka wróżyła, to zależy od USC. Jeśli moge Ci coś podpowiedzieć, to może Petronia? Z nią nie powinno być żadnych problemów. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 12:13 Ps. ale Ty przecież i tak piszesz z UK, chcesz w Polsce rejestrować dziecko od zera? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbbbbbbbbbb Re: Petra...przejdzie czy nie? IP: *.bulldogdsl.com 05.05.07, 15:18 a co sie stanie jesli zawejestruje w uk imie (tam wszystko zarejestruja) z jakims b. dziwnym imieniem kompletnie nieznanym i nierejestrowalnym w Pl niepodobnym do zadnego imienia...co wtedy zrobi urzednik??nprzeciez akt urodzenia jest chyba w pl wazny...bede musiala wybrac imie calkowicie inne..typu chce zarejestrowac np imie w Pl nieistniejace np.Namutsi a urze4dnik kaze mi zmienic i mam wybrac np EWę? Odpowiedz Link Zgłoś
alexandria1982 Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 11:21 Moim zdaniem normalne imię, ja też nie robiłabym problemów z zarejestrowaniem go. Odpowiedz Link Zgłoś
martuszkaw Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 12:15 Moim zdaniem raczej przejdzie, ani obraźliwe, wskazuje płeć. Mam do niego sentyment, gdyż znałam jedną fajną Słowaczkę na studiach. M. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Petra...przejdzie czy nie? 05.05.07, 14:20 Mnie duużo bardziej podoba się Petronia. Słysząc Petra widze przed sobą czterdziestoletnią Niemkę z byłego NRD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bbbbbbbbbb Re: Petra...przejdzie czy nie? IP: *.bulldogdsl.com 05.05.07, 15:12 a moze starozytne miasto Petra a nie stara babe...rozni ludzie rozne skojarzenia ) Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Petra...przejdzie czy nie? 07.05.07, 00:01 Gość portalu: bbbbbbbbbb napisał(a): > a moze starozytne miasto Petra a nie stara babe...rozni ludzie rozne > skojarzenia ) Imiona w pierwszej linii kojarzę z ich uźytkownikami, a dopiero gdy nie znam nikogo noszącego te imię miewam inne skojarzenia. Petry znam chyba cztery. Dodam jeszcze, że drażni mnie wymowa przez krótkie "e". Odpowiedz Link Zgłoś
agmani Re: Petra...przejdzie czy nie? 16.05.07, 15:44 Bylo takie pokolenie, ze Petra i Elke byly imienniczym odpowiednikiem mebloscianki. Dlatego kojarzy mi sie podobnie jak Abieli. Odpowiedz Link Zgłoś
manarai Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:36 Też się nad tym niedawno zastanawiałam... (u mnie to sentyment do "Gry Endera" Carda, przyznaję się bez bicia). Moim zdaniem Petra powinna być dopuszczalna. Raz, że każda inna żeńska forma Piotra bez pudła prowadzi do Pietruchy z "Żeńców" Szymonowica, a dwa, że funkcjonują po polsku chociażby Paula i Daria, tworzone dokładnie w ten sam sposób. Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:45 Zaakceptowałabym Petrę. Piotr mi się zupełnie nie podoba, ale Petra jest według mnie ok, jednak osobiście wolałabym Petronię, Petrą zwaną roboczo. Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:48 manarai napisała: > Moim zdaniem Petra powinna być dopuszczalna. Raz, że każda inna żeńska forma Pi > otra bez pudła prowadzi do Pietruchy z "Żeńców" Szymonowica, Czy ja wiem? Dla mnie Pietrucha, Pietruszka jest jednoznacznie męskim zdrobnieniem Piotra. Rosyjskim, oczywiście. Odpowiedz Link Zgłoś
martuszkaw Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 21:53 Znalazłam jeszcze to: W drugiej tabelce podawane są imiona matek, rejestrujących dzieci w styczniu 2007w CR. Petra jest w czołówce, popularność porównywalna do Agnieszki w Polsce w latach 70 tych. Oczywiście zwolennicy Nikol się ucieszą, patrząc na top 10. Chciałam to podpiąć pod wątek o czeskich imionach, ale tym razem nie mam nic współnego z jego zaginięciem Pozdrzawiam M. www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejsi_jmena_deti_v_lednu_2007 Odpowiedz Link Zgłoś
gaudencja Re: Petra...przejdzie czy nie? 06.05.07, 22:04 Martuszko, nie znam czeskiego - czy mogłabys wrzucić linka do imion za 2006 rok? Ale najczęściej nadawanych, a nie najczęstszych w populacji? Wątek o imionach czeskich jest tu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=18913620&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
tami46 Re: Petra...przejdzie czy nie? 08.05.07, 18:38 O rany! Czeszki mnie zaskakują Teresa na pierwszej pozycji. Odpowiedz Link Zgłoś
martuszkaw Sprostowanie;) 13.05.07, 12:01 To właśnie jest tabelka najczęściej rejestrowanych w CR styczniu 2007. Pierwsza tabelka dotyczy imion nadanych żeńskich. Druga (Nejčastější jména matek) to dane matek tych dziewcząt, czyli obrazowo mówiąc pań niedawno rodzących. Niebieskie tabelki przedstawiają analogiczny przegląd imion męskich. Ostatnia tabelka(Souhrnný přehled padesáti nejčastějších jmen zaznamenaných v lednu 2007 vypadá následovněto top 50 za styczeń 2007. Znalazłam jeszcze przegląd top 10 czeskiej w ostatniej dekadzie, dane wiarygodne z Czeskiego Urzędu Statystycznego www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/srovnani_krestni_jmena_2007 Pozdrawiam M. > Martuszko, nie znam czeskiego - czy mogłabys wrzucić linka do imion za 2006 > rok? Ale najczęściej nadawanych, a nie najczęstszych w populacji? > Wątek o imionach czeskich jest tu: > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12924&w=18913620&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Sprostowanie;) 13.05.07, 21:43 Ale Czesi robią świetne statystyki! Nie wiesz czy Słowacy maja coś podobnego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: martuszkaw Re: Sprostowanie;) IP: *.chello.pl 14.05.07, 18:19 Cały czas szukam takich danych ze Słowackiego USC, jak znam życie Słowacy nie zrobią tego tak fajnie jak Czesi. Znalazłam na przykład dane z okręgu treńczyńskiego za 2004 rok www.mynoviny.sk/clanok.asp?cl=1890777 Okręg preszowski mniej więcej potwierdza te tendencje: Samuel, Jakub, Patrik oraz Alexandra, Kristina, Vanesa to czołówka w 2006r. www.pis.sk/portal/?c=12&id=2458 Dwie ciekawostki ze słowackiego prawa rodzinnego. 1. Można w majestacie prawa nadać nawet trzy imiona, chociaż niewiele osób z prawa tego korzysta. 2. Nie można nadać imienia obcojęzycznego bez potwierdzenia faktu imienniczego przez ambasadę danego kraju. Przykładowo rejestracja imienia Francois będzie możliwa po pozytywnej opinii ambasady francuskiej na Słowacji i dopiero wtedy urzędnik zarejestruje imię. Ma to zapobiec sytuacjom, gdy jedno z rodziców mające inny paszport mogłoby na tej podstawie zarejestrować każde wymyślone imię. Jednym słowem, gdyby w Polsce obowiązywało takie prawo ambasada niemiecka wyśmiałaby Etienette Wiśniewskiego i zaproponowała Stefanię. Słowacja mały kraj a czasem spoglądam z zazdrością. Pozdrawiam M. Odpowiedz Link Zgłoś
abiela Re: Sprostowanie;) 14.05.07, 23:25 To jednak na Słowacji troszkę inne imiona niż w Czechach królują. Co do ambasady, to w Niemczech też często zdarza się, że USC prosi rodziców o opinię z ambsady, jeśli chca nadać jakieś wymyślne imię - chodzi o potwierdzenie, że takie imie istnieje. Odpowiedz Link Zgłoś