Gość: satine IP: *.smrw.lodz.pl 05.04.09, 19:37 Moja koleżanka w ramach miłości do literatury wybrała dla synka imię Ilefons. Co sądzicie? satine Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aneladgam Re: Ildek 05.04.09, 19:38 Imię Ildefons nie podoba mi się, ale zaskakująco fajnie brzmi zdrobnienie Odpowiedz Link Zgłoś
beliska Re: Ildek 06.04.09, 09:15 Myślę, że dziecko może mieć nieciekawie w podstawówce. Może ale nie musi i oby nie. Nie podoba mi się. Ildek rzeczywiście miło brzmi. Odpowiedz Link Zgłoś
justii23 Re: Ildek 06.04.09, 16:28 zupełnie do mnie nie przemawia ani zdrobnienie ani pełne imię Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja12 Re: Ildek IP: *.plock.mm.pl 06.04.09, 19:45 nic nie wydumane,to tylko "nowo moda",tzw.powrót do ....A czy Ildek jest ciekawy?Zapewne tak jak Władek,Stasiek,Józiek,Bronek itd.., Odpowiedz Link Zgłoś
quasi.modo Re: Ildek 06.04.09, 20:08 Niefajne. Zbyt wydumane, jak dla mnie. Konstanty byłby znacznie lepszy! Odpowiedz Link Zgłoś
filmo-teka Re: Ildek 07.04.09, 12:36 Co sądzicie? > satine Gdyby nie ten -fons .... Odpowiedz Link Zgłoś
annajustyna Re: Ildek 07.04.09, 12:43 Bo faktycznie Ildefons to inna forma imienia Alfons. Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Ildek 07.04.09, 12:50 annajustyna napisała: > Bo faktycznie Ildefons to inna forma imienia Alfons. Skąd ten pomysł? Sprawdziłam specjalnie w niemieckim słowniku imion i on również tej teorii nie potwierdza. IMO to tak, jakby twierdzić, że Władysław to inna forma imienia Stanisław. Odpowiedz Link Zgłoś
aneladgam Re: Ildek 07.04.09, 14:01 annajustyna napisała: > Bo faktycznie Ildefons to inna forma imienia Alfons. ??? a to z którego słownika, dla odmiany? Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Ildek 07.04.09, 16:02 annajustyna napisała: > Kiedys byla tu na ten temat dyskusja. Rzuć linkiem, bo wyszukiwarka nic nie znalazła. Odpowiedz Link Zgłoś
annajustyna Re: Ildek 07.04.09, 19:46 Niestety, tez nie moge znalezc. Albo mi sie pomieszalo, albo zle szukam. Odpowiedz Link Zgłoś
olianka Re: Ildek 07.04.09, 12:50 Podoba mi się zdrobnienie. Pełna forma raczej nie. Odpowiedz Link Zgłoś
mal_art Re: Ildek 07.04.09, 19:56 W ramach miłości do literatury wybrałabym raczej Konstantego, Czesława, Zbigniewa, Cypriana Kamila albo Juliusza. Ildefons mnie nie przekonuje. Odpowiedz Link Zgłoś