Dodaj do ulubionych

Pierwsze objawy ciąży

10.04.05, 21:19
Cześć. Mam prośbę do Was drogie oczekujące mamy. Jeśli macie chwilkę piszcie
tu o oznakach które miałyście i o czasie ich wystąpienia. My czekające na
objawy będziemy Wam wdzięczne.
Ps. ...i jeszcze jedno, może głupie, pytanie co oznacza termin "nudności"?
Obserwuj wątek
    • jakw Re: Pierwsze objawy ciąży 10.04.05, 21:32
      oznaki: brak @ wtedy, kiedy imho powinna być i II krechy na teście
      Na dalsze objawy przyszło poczekać.
      Nudności to mniej więcej wtedy, gdy jest ci z lekka niedobrze a nie wymiotujesz.
      • diablica26 Re: Pierwsze objawy ciąży 30.05.05, 19:06
        witajcie kofane kobitki!Mam podobny problem jak wy od 5 lat staram się o
        dzidziusia a jak narazie brz skutecznie.Ale jak czytam wasze posty to
        podejrzewam że może to to....Tak jak wy mam bóle głowy ale nieraz straszny ból
        podbrzusza jakby jajniki i ciągle myśle że okres idzie ale jak narazie
        nic.temperature od miesiąca mam ponad 37 kresek i ciągle mam biegunke i odbija
        mi się nieraz bez powodu.Tylko że ja mam zaburzenia chormonalne a dokładnie z
        prolaktyną i także ona mi niedaje być w ciąży.Boje się zrobić test bo już nieraz
        się już na nich zawiodłam.Co myślicie o tym co się ze mną dzieje prosze pomużcie
        może wy mi doradzicie przyszłe mamusie
        • kasianoga Re: Pierwsze objawy ciąży 31.05.05, 09:00
          CZeść,

Ja też miałam taki sam problem jak ty z prolaktyna. Robiłam wszystkie badania i
          wyszło mi że mam hiperprolaktynemie czynnościową. oczywiście zaczełam brac
          bromocorn na zbicie prolaktyny. Tez robiłam juz kilka testów ciazowych niestety
          bez powodzenia. Ale wyobraź sobie, że zaczełam brac pierwszy cykl bromocorn i
          zaszłam w ciąże. Nie mogłam w to uwierzyc ale na monitorze USG widziała mały
          pęchęrzyk. Nie bój sie zrobic testu, ja tez miałam takkie obawy (spóznial mi
          sie okres) ale było warto. Oczywiście nie przestałam brac bromerconu - takie
          zalecenie ;lekkarza. Powodzenia -trzyma kciuki
        • ewcik_gda Re: Pierwsze objawy ciąży 17.06.05, 11:46
          To chyba sie czuje....tak jakoświnkZaczełam nagle zwracać uwage na ciężarne
          kobiety, dzieciaki do mnie lgneły a ja do nich no i trochę przybrałam na
          wadze.Jestem w 3 miesiącu i dopiero tydzien temu się o tym dowiedziałam.Jak to
          możliwe?Po prostu miałam okres do drugiego m...zdziwiły mnie tylko nudności
          poranne i kłucia w brzuchu.No i miałam przeczucie
    • mmala6 Re: Pierwsze objawy ciąży 10.04.05, 21:38
      Obajwy przed testem, ktore potem okazaly sie objawami ciazy to; okropny
      migrenowy bol glowy (potem caly pierwszy trym.smile, powiekszone piersi, "nalana"
      twarz (hehehe) i przede wszystkim ogromna seeeeenoooosc!!smileaha, i bole
      podbrzusza tak jak na okres (dlatego nie mialam pojecia ze jestem w ciazy i
      chodzialam z podpaskami w torbiesmile).Te objawy towarzyszyly mi dzielnie caly
      pierwszy trym, doszly tez nudnosci ale takie wa miare przyzwoite, i ogromna chec
      na Cole/pepsi (to ponoc bardzo czestewink)
      • lisa29 Re: Pierwsze objawy ciąży 16.06.05, 10:04
        ja mam te same objawy i straszne nudności - pomóżcie!!! nie mogę wysiedziec w
        pracy bo mam wrażenie, że ducha wyzionę sad co może pomóc na nudności?
        pozdrowienia od przyszłej mamy smile
    • azymut17 Re: Pierwsze objawy ciąży 10.04.05, 22:06
      Miałam tyle objawów, że nawet nie jestem w stanie ich spamiętać smile
      Najlepsze, co mogę napisać, to polecić Ci książkę "W oczekiwaniu na dziecko" -
      tytuł wg mnie fatalnie przetłumaczony, powinno być "Czego się spodziewać, kiedy
      się spodziewasz". Tam do opisu każdego miesiąca ciąży dołączona jest lista
      objawów. Bez tego chyba popadłabym w paranoję lękową albo zamęczyła pytaniami
      lekarza (co doprowadziłoby nas oboje do nerwicy).

Za przykład mogę podać codzienne (lekkie) krwotoki z nosa i tzw. różową
      szczoteczkę do zębów, a także kłopoty z pamięcią (5, 6 miesiąc).

Pozdrawiamsmile
      • szept_ciszy Re: Pierwsze objawy ciąży 10.04.05, 22:16
        Mnie bolały piersi i podbrzusze prawie tak samo jak przed okresem, ciążko
        odróżnić ten ból. Ale ból pojawił się dość szybko i nie chciał ustąpić,
        towarzyszył mi przez ok 1,5- 2 miesięcy. Zmiany apetytu- raz chciało mi sie
        jesć, ale za wiele nie mogłam bo brzusz twardniał i miałam wzdęcia, a czasem w
        ogóle mogłabym przez dzień nic nie jeść...
        Może to dziwne, ale jak szłam do apteki po test, to zastanawiałam się czy jest
        w ogóle sens, poprostu byłam pewna ze ejstemw ciązy, chodź podświadomie nie
        przyjmowałam tego do siebie. Pamiętam jak dziewczyny chyba na tym forum (nie
        pamiętam już dokładnie) pocieszały mnie że dziecko to wspaniała istota, która
        daje najwięcej szczęścia na świecie. I tak długo mi to tłukły że aż w to
        uwierzyłam i wierze do teraz i ciesze się że mam małego człowieczka w brzuszku,
        chodź kosztuje mnie to wiele trosk, obaw, zdrowia smile
        Ale tak czy inaczej... będzie dobrze!
        (Ale się rozpisałam) big_grin

--
        A może to co się dzieje, jest tylko złym snem i zaraz się obudzę?
    • mmala6 Re: Pierwsze objawy ciąży 10.04.05, 23:19
      Szept -ciszy - ja jak swojego trzymalam w ramionach to nie wierzyalam ze to moje
      i ze "czemu wszystkie mowia, ze to takie szczescie?"smile)Bum matczyny chwycil mnie
      ok 3 dnia i juz nie puscil (synek ma 2,5m-ca) i pewnie przez najblizsze 50 lat
      nie puscismile)
    • sylwia.ax Re: Pierwsze objawy ciąży 11.04.05, 10:29
      jakiś tydzień po zaplodnieniu byłam bardzo śpiąca przez parę dni choć to był
      maj i piękna pogoda. I wtedy zaczęłam podejrzewać, że udało się smile Nudności
      nigdy nie miałam przez całą ciążę.
      pozdrawiam
    • myszkania Re: Pierwsze objawy ciąży 11.04.05, 11:39
      Najpierw brak @ i dwie kreski. Zaraz potem bylam strasznie spiaca - mielismy
      remont w domu - zasypialam nawet przy ryczacej wiertarce. Drugi miesiac to
      potworny glod, od rana do wieczora. Ja z zalozenia nie jadam sniadan rano w
      domu, a wtedy pierwsze kroki kierowalam do lodowki! Nudnosci zaczely sie
      dopiero pod koniec drugiego miesiaca - jak powiedziala moja lekarka: to uczucie
      jak kac po martini. Nigdy nie mialam ale pewnie cos w tym jest! No i jak pisala
      moja poprzedniczka - ochota na cole! I na alkohol - piwo w szczegolnosci. Gdyby
      nie te dwie kreski, uznalabym sie za uzalezniona!!! Do tego zupelnie stracilam
      odczucie "jestem najedzona" - moglam jesc i jesc i nigdy sie nie najesc! Stad
      tez moje +20 kg w 9-tym miesiacu sad
      • millka6 Re: Pierwsze objawy ciąży 11.04.05, 13:35
        Ja codziennie mierzyłam temperaturę-gdy 14.dzień była powyżej linii
        pokrywającej(nie spadła jak przed miesiączką) zrobiłam test.Wynik był
        pozytywny!Od początku bolały mnie piersi- sutki były bardzo wrażliwe. Miałam
        nudności, szybko się męczyłam i byłam senna.No i jeszcze miałam ochotę na to,
        czego wcześniej nie lubiłam-na kefir,serki itd.Gdy poszliśmy do
        lekarza,potwierdził nasze przypuszczenia-to był 6tc.
        • grubaska20 Re: Pierwsze objawy ciąży 11.04.05, 13:45
          praktycznie od pierwszego dnia- senność na maksa!a jednocześnie w nocy złe
          samopoczucie nie pozwala spać; nasilające się nudności od samego rana przez
          całą dobę; wymioty; 24godzinna zgaga! w nocy gdy tylko udało mi isę przysnąć na
          20minut, budził mnie taki atak, że każdorazowo myślałam, ze umieram!; to
          wszystko składa sie na beznadziejne samopoczucie również psychiczne.. przez
          pierwszy miesiac, dwa jakoś starałam sie sobie z tym radzić.. ale teraz to już
          prawie 16tydzień i mam zwyczajnie dość!!! to ponad moje siły..
          • malina.majka Re: Pierwsze objawy ciąży 11.04.05, 19:55
            Miałam b.podobnie jak "grubaska20"-zmęczenie,senność,nudności non-stop,wymioty
            (schudłam7kg),do tego różne "ochotki"ale cholerny brak apetytu
            jednocześnie,sama nie wiedziałam czego chcę i tak było do ok.16tyg.Teraz
            zaczynam 18tc i jest ok,nie rzygam,mdłości mam tylko rano jak nie zjem szybko
            śniadania lub się zdenerwuję,i w sumie najgorsze jest podejmowanie decyzji o
            jedzeniu(mam ochotę prawie tylko na słodycze a przecież dziecko potrzebuje coś
            więcejsmile Pozdrawiam,Malina i 18tc Maluch
    • qndels Re: Pierwsze objawy ciąży 11.04.05, 23:58
      Poza brakiem @ i pozytywnym testem ciazowym - zadnych objawow! Potem, w polowie
      II m-ca, troche nudnosci wieczorami i okropna nadwrazliwosc na zapachy kuchenne-
      non stop uzywalam cytrusowych swieczek w mieszkaniu. smile)) Brzuszek dopiero w
      6m-cu.
      M* 37tc
      • 82nati Re: Pierwsze objawy ciąży 17.11.05, 18:43
        wszystkie poprzednie obvjawy o jakich tu pisałam okazały się fałszywy alarm(jak
        to gin określiła-szaleństwo hormonów) i działanie psychiki oczywiście(stosunek
        był w 10dc), teraz kochaliśmy się w 12,14,16dc(cykl30 dniowy, ostatnie
        przytulanko 2 dni temu). Karmię piersią i dzisiaj już nie umiałam wytrzymać z
        nieprzyjemnego bólu sutków podczas karmienia, kole mnie na dole, wczoraj było
        mi niedobrze wieczorem, i tem37, ale ostatnio wszystko było tak samo,
        miesiączkę mam dostać dopiero 28-29, nie umię się doczekać, proszę pocieszcie
        mnie i powiedzcie jak to jest z 2 ciążą mamuś karmiących, pozdrawiam
        --
        NASZA CÓRCIA
    • estellle Re: Pierwsze objawy ciąży 12.04.05, 11:05
      Jeszcze przed zrobieniem testu miałam dziwne objawy. Wieczorami było mi okropnie
      zimno. Wyciągnęłam z szafy polarową piżamę, przykrywałam się kołdrą, kocem i
      pledem na łóżko i nadal było mi zimno. Czułam się grypowo, chciało mi się spać i
      byłam okropnie zmęczona. Bolał mnie brzuch jak na okres, dlatego nie
      przypuszczałam, że to ciąża. Nabrałam podejrzeń, kiedy zauważyłam, że piersi nie
      bolą mnie tylko po bokach, jak zawsze przed @, ale całe. Następnego dnia
      zrobiłam test i były II, czego życzę wszystkim starającym się. A
      Jesteśmy z mężem bardzo szczęśliwi,
      A jeśli chodzi o mdłości, pojawiły się na przełomie 6 i 7 tygodnia, jeszcze
      czasami się pojawiają, ale z mniejszą intensywnością (11 tc), na pewno je
      rozpoznasz, bo to nic przyjemnego. dziwne uczucie, trudno porównać z czymkolwiek
      Pozdrawiam serdecznie
      Estelle
      • slonko81 Re: Pierwsze objawy ciąży 12.04.05, 12:01
        Jeśli chodzi o objawy przed spodziewaną @, to ja 3 dni przed sikałam dosłownie
        co 5 minut!I to nie przypominało w niczym objawów np zapalenia pęcherza smileI
        kilka dni przed @ bolał mnie brzuch jak na @.I tak mi zostało przez jakieś 2
        miesiące.Dolegliwości typu nudności pojawiły się od 6 tygodnia.Powodzenia!
      • ewcia730 Re: Pierwsze objawy ciąży 12.04.05, 13:22
        Bardzo ale to bardzo mocno gratuluje tym,którym się udało.Mnie nadal mdli i
        nadal nie mogę zapalić.Z czego bardzo się cieszę ale mnie dziwi bo test dziś
        zrobiłam i wyszła tylko jedna krecha.Może za wcześnie, dziś 17 dc.Trzymajcie
        się cieplutko.Aha może,któraś wie, wczoraj miałam upławy ale dziś mam ich
        bardzo dużo i są takie sino-mleczne i gęste tzn takie maziste.Prosze o info.
        • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 19.04.05, 13:33
          Witam serdecznie. Podejrzewam, ze dla niektórych ten temat stał juz sie nudny,
          ale zapytam.. Czy bolące a wręcz "gorące i palące" piersi (nigdy! wczesniej
          mnie tak nie bolały ) oraz ból podbrzusza w 20 dniu cyklu ( w 9 dni być może
          doszło do zapłodnienia? ) to coś co świadczy o maleńkim lokatorze ? Dodam, że
          temp nie mierzyłam, to mój pierwszy cykl starań..
          Jutro chcę zaryzykować i przetestować się
          Będę wdzięczna wszystkim kobietkom za odpowiedzi
        • sara06 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 10:17
          Ja nie mam żadnych objawów, narazie okres spóźnia mi sie dwa tygodnie. Nic się
          nie dzieje, ale dzisiaj mamy zamiar zrobić test.
          Nie wiem właściwie, czy chiałabym byc teraz w ciąży, bo wytryzmaliśmy bez
          wpadki ponad 6 lat, a teraz 4 m-ce przed ślubem ewentualność ciąży. Wkurza mnie
          to. Ale jak będzie to oprócz tego, ze matka mnie napewno zabije, bo co ludzie
          pwoiedzą, jak będę wyglądała w sukni, to będę się cieszyć. Mój przyszły mąż
          też.
          • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 11:19
            Hej Saro rób test i nie przejmuj sie tym co ludzie powiedza. przykre jest ze
            ewentualnie mama tak moze zaragowac ale w yz przyszłym bedziecie tworzyc
            rodzine nowa rodzine i wasze odczucia sa najważniejsze. bedzie dobrze. Do
            pozostałych zaczeło mnie mdlic ja chyba zwariuje.
              • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 12:07
                Maciejko jesteś kochana dzięki dzięki dzięki. Wszyscy w pracy moze Ci
                zaszkodził pączek i mleko zimne ( a ngidy mi cos takiego nie szkodziło) ale
                przypominam sobie moja przyjaciółke która nie mogła miec dzieci jak jej było
                niedobrze i myślała że to zatrucie,a okazało sie że to maleństwo, które dziś ma
                10 miesiecy. Masz racje Maciejko i Nam si uda i wszystkim dziewczynom!!!!!!
                Musi!!!
          • magdalenax Re: Pierwsze objawy ciąży 15.09.05, 14:10
            Sara, zarowno ja jak i moja kolezanka bralysmy slub na poczatku miesiaca. Tak
            jak ty zaliczylysmy przedslubna wpadke. Ciazy w 4 mcu jeszcze nie widac a
            samopoczucie jest juz dobre. Ja tez balam sie reakcji mamy ale moja byla bardzo
            szczesliwa. Nie martw sie na zapas smile Zreszta moze to wcale nie jest ciaza...

Magda

--
            Moja Ania, ur. 29.10.2004
      • angieblue26 Re: Pierwsze objawy ciąży 19.04.05, 14:59
        Maciejka, zeby potwierdzic lub wykluczyc ciaze - zrob test.
        Kazda z nas ma/miala inne objawy, to sprawa indywidualna, oprocz zatrzymania
        miesiaczki nie ma zadnego objawu-pewniaka.

Pozdrawiam,

Ola
        --
        « ....c’est le bon Dieu qui nous fait
        et c’est le bon Dieu qui nous brise »
        • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 19.04.05, 15:34
          Dziękuje bardzo za dwie powyższe odpowiedzi. Dokladnie, bolą nietypowo, nigdy
          mnie nie bolały, domyslam sie ze to moze jakas szczegolna owulacja albo co
          innego albo....albo to czego pragnę, Dzis robie test to juz postanowione. Jutro
          odezwe sie, bez względu na to jaki bedzie wynik

• bazylea1 Re: Pierwsze objawy ciąży 19.04.05, 15:42
      w 1 ciąży ogromna senność od 10 dnia po owulacji.
      w 2 ciąży bolesność piersi, częstsze sikanie i brak plamień przedokresowych.

to oczywiście objawy ktore wystąpiły przed terminem miesiączki, bo później to
      już cała gama smile
      --
      Suwaczek
      • ewcia730 Re: Pierwsze objawy ciąży 20.04.05, 12:42
        Hej nie łam się ja testowałam w 22 dc a mam co 28 dni @ i tez wyszła jedna
        gruba krecha ale ujzałam cien drugiej(przygladałam sie różnie i pod swiatło
        dzienne i sztuczne i w cieniu i widziałam)dzis mój 25dc i nadal mam tyle
        objawów,ze jesli to nie ciąża to ja po prostu w to nie uwierze.Ale testu boje
        sie zrobic poczekam do dnia @ wtedy bedzie bardziej wiarygodny.Zreszta tyle
        czytałam,ze dziewczyny robiły jednego dnia test i - a w nastepnym dniu +.Wiec
        widzisz!!!!Głowa do góry.Bedzie dobrze,zobaczysz!!!Trzymaj sie ciepło i napisz
        cos jeszcze

www2.fertilityfriend.com/home/a79d0
        • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 20.04.05, 13:08
          Pocieszyłas mnie jak nie wiem co ! smile Oczywiście mam nadzieję ze @ bedzie sie
          spozniac a wtedy zatestuję raz jeszcze! Czytałam Twoje poprzednie wypowiedzi na
          innym forum i tez zyczę powodzenia smile U mnie @ ma nadejsc 30 kwietnia, dziś 22
          dzień cyklu, a objawy takie utrzymują sie już od 11 dni..
          • ewcia730 Re: Pierwsze objawy ciąży 20.04.05, 13:22
            NIE MA ZA CO.PRZECIEZ PO TO TU JESTESMY,ZEBY SOBIE POMAGAC.NO NIE? KOCHANA
            JEZELI TO JUZ TYLE DNI I BEZ ZMIAN NA LEPSZE TO TYM BARDZIEJ POWINNAS
            WIERZYC,ZE NA 99% POCZEŁO SIE W TOBIE NOWE ZYCIE.

buziaki
              • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 20.04.05, 15:24
                Maciejko3 mam pytanie bo mam tak jakby podobne objawy tzn. bola mnie piersi i
                jakby mi urosły chociaż według wyliczeń owulacji nie powinnam miec ale mój
                organizm generalnie szaleje i sam nie wiem oprócz tego odbija mi sie (co mi
                naprawde rzadko zdarzało0 a tu co jakis czas i jakies tam mdłości nieduże nie
                częste. nie chce robic testu bo jeszcze za wcześnie i wszystko boli mnie w dole
                brzucha jak na okres. Moze jednak bedzie lokator ale jabym mocno chciała
                pozdrawiam
                • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 20.04.05, 15:41
                  Mnie cały czas dokucza ból piersi i ból podbrzusza i tak od dłuższefo czasu od
                  ok 10 dnia cyklu! Doprawdy nie wiem co Ci napisac, sama się tu o "radę"
                  proszę.. smile Mijemy nadzieję, że jest tak jak tego chcemy smile Kiedy chcesz
                  testować ? ja 30kwietnia wink
    • budzik11 Re: Pierwsze objawy ciąży 20.04.05, 13:35
      Hej! Ja zrobiłam test dla świętego spokoju sumienia, żeby wykluczyć np. jakąś
      chorobę, bo @ spóźniała mi się 2 tygodnie, więc na 99,9% wiedziałam, że jestem
      w ciąży. A inne objawy:
      - notoryczne zimno, zwłaszcza wieoczorem (mąż w T-shircie a ja w wełnianych
      skarpetkach, bluzie polarowej i pod kocem)
      - senność (od 3 miesięcy nie udało mi się dotrwać do godz. 23) i potworne
      zmęczeniem często nie mam siły chodzić, ciągam nogami jak przetrącona
      - ból piersi, np. przy próbie podbiegnięcia, a najgorzej w nocy, nawet kiedy
      kłade się na boku (o spaniu na brzuchu, jak do tej pory, moge zapomnieć)
      - mdłości bardzo delikatne, i raczej wieczorem niż rano - to takie uczucie,
      jakbyś miała pełny brzuch, jakby jedzenie podchodziło do gardła, albo uczucie
      ściśniętego gardła, kiedy wiesz, że mimo głodu nie możesz nic zjeść, ale nie
      wymiotowałam ani razu
      - albo duży apetyt, albo brak apetytu, na zmainę, czasem nawet byłam tak
      głodna, że zjadałam kanapki, które robie sobie do pracy zaraz po wyjściu z
      domu!!!
      - ochota na rzeczy, za którymi nie przapadałam, np. pomarańćze, grejpfruty,
      wielka ochota na śledzie z cytryną i cebulka w olej (śniły mi się prawie po
      nocach).
      - conocne wstawanie na siku, nawet kilka razy, co powoduje notoryczne
      niewyspanie.
      Na razie to tyle obajwów, pewnie dojdą inne, jestem w 13 tygodniu.
      • ant25 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 09:01
        witam,
        Ja testuje 26, i wiecie co miałam objawy typu nudności bol pobrzusza a teraz od
        2 dni cicho jak makiem zasiał, jedynie wczoraj troche pobolewał mnie brzuch jak
        na @ piersi no może leciutko się zmieniły albo mi się wydaje, więc chyba tym
        razem nic z tego.
        Jedno nie daje mi spokoju, zawsze lubiłam wcześnie chodzić spać a teraz
        spokojne widze 23, 24 na zegarze i nic i apetyt konia mogłabym zjesc ale tak
        tez bywa przez @, no coz czekac, czekac, czekac, ale niestety nie nastawiam się
        boje sie rozczarowac.
        • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 09:57
          Witam Cię. Zazdroszcze Ci testowania już 26 ! smile Bądźmy dobrej myśli..
          P.S. Mnie cycuchy pobolewają identycznie jak wcześniej, ale gwarantem II
          kreseczek to przecież wcale nie musi być..
          Z dnia na dzień u mnie zwiększona niecierpliwość sad oraz awantury bez powodu,
          wstrętna jestem dla lubego... Ale przed @ też tak bywało, teraz potrójnie,
          o... tongue_out
          • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 10:25
            Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, ja juz sama nie wiem co myśleć chyba poprostu
            spokojnie (sama w to nie wierze) poczekam do @. testowac bede 5 maja nie ma
            sensu wcześniej. dalej raz mi jest niedobrze a raz jakby nic sie nie działo.
            Nie pije mojej ulubionej używki czyli kawy. Nie moge poprostu mnie odrzuciło
            ale moze to wysokie ciśnienie albo co. Pierwsi raz bola raz nie dlaczego ten
            czas tak powoli mija Mocno pozdrawiam
                  • naturella Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 12:12
                    A ja nie miałam objawów w ogóle. Piersi mnie bolały normalnie, tak jak przed
                    okresem, pryszczyki wyłaziły jak przed okresem, zenności zero, bóli podbrzusza
                    zero. Zupełna norma. Zmieniło się wszystko z dnia na dzień tuż przed terminem
                    spodziewanej miesiączki, kiedy wiedziałam już, że jestem w ciązy. Nagle ból
                    piersi taki, że nie mogłam spać w nocy, częste sikanie, ogromny apetyt. Teraz
                    jestem w 9 tygodniu, nie mam nudności, zgagi, ale piersi nadal bolą - i to
                    jedyny minus.
                    --
                    Uwaga! Mój nowy mail: naturella@mail.konto.pl
                  • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 14:34
                    Maciejko chyba od 15 dc, ale moge sie mylić. To musiałbym miec wogóle
                    poprzesówaną owulację. Myslisz że to jest możliwe?? Słyszałm że tak. Ale ci
                    powiem że mam wrażenie ze mój biustonosz zrobił sie za mały. Mnie bolały piersi
                    ale tydzień przed okresem albo wogóle a tu teraz zupełnie co innego. Zaczynam
                    zastanawiać sie czy ja wogóle znam swój organizm. I znwou mi niedobrze nie tak
                    ze musze leciec do łazienki ale klikam w klawiature i mam odruch
                    wymiotny.Oszaleje, ale po diabelny test nie pójde, wiec pewno wam jeszcze
                    pomarudze. Mogę? Pozdrawiam
                    • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 14:58
                      Igo u mnie podobnie jak u Ciebie smile
                      tzn : zaczeło sie od 12 dc i trwa do teraz (23dc)- a mozliwe jest ponieważ
                      czytałam że niektóre dziewczyny zaciążyły własnie w 8 a nawet 6 dc!
                      przed @ mało kiedy mnie bolały, praktycznie wcale! i na pewno NIGDY tak
                      wczesnie i tak intensywnie
                      nie wiem, jedno z dwóch albo to przypadek albo kogoś u siebie goszczę.. wink
                      czas pokaże, nie uciekaj stąd smile
                      • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 15:03
                        a piersiątka jak sie nie mieszczą no to.. hmm to powinno świadczyć o tym, ze
                        fasoleczka daje znak! smile tak myslę.... tylko ja sie dziwie ( to samo jest u
                        mnie - bolą, mieścić sie mieszczą, bo małe wink ) czy to możliwe żeby tak szybko
                        były tego typu dolegliwości ????????
                        • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 15:22
                          Nie uciekne ale prosze ty też Maciejko zostań, jak czytam te posty to
                          dziewczyny naprawde róznie piszą.Chiałbym żeby mała fsolka była i tego też
                          Tobie zyczę i moze nam sie uda.
                          • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 15:29
                            Pewnie, ze zostanę smile i na bierząco będę informować jakie niusy u mnie wink Iga
                            uśmiechnij się! smile Jestem tego zdania, że jeśli nie teraz to za miesiąc, niunia
                            albo niuniuś doskonale będą wiedzieć kiedy będzie najlepszy czas żeby sie
                            pojawic - buziaczek do góry, narazie czekamy z nadzieją , że to już! i dobra
                            myśl niech będzie nam podporą, ok ?smile
                        • ninyanna Re: Pierwsze objawy ciąży 16.05.05, 15:44
                          Hejka dziewczyny!!
                          Jestem tu pierwszy raz, a sprowadzila mnie do tak milego jak widze
                          towarzystwa smile)( z czego bardzo sie ciesze smile)wyszukiwarka. Szukalam czegos na
                          temat pierwszych objawow ciazy, a mianowicie na temat kolki i okropnego bolu
                          plecow...;/ Razem z mezem wlasnie spontanicznie postanowlismy w srodku mojego
                          cyklu;](okolo 10 dni temu) ze chcemy miec juz naszego maluszka i cos czuje ze
                          chyba nasza "fasolka"( jak ro slicznie brzmiwink) daje mi o sobie znacsmileOprocz
                          typowych jak u wiekrzosci was objawow (bole piersi, zmiany apetytu, temperatury
                          ciala( tzn jest mi strasznie zimno, a raz goraco), sennosci, lekkie nudnosci i
                          kj) okropnie, ale to okropnie bola mnie plecy!(a dokladniej kregoslup,
                          szczegolnie z lewej strony) i miewam kolki (wiem ze podobno sa, gdyz siostra
                          meza przezywala cos takiego podczas ciazy). Czy ktoras z Was zauwazyla takie
                          objawy u siebie?, bo niczego takiego nie wyczytalam i czy mozliwe ze moga
                          wystepowac tak wczesnie? I jeszcze jedno.. Zauwazylam ze na brodawkach pojawilo
                          mi sie kilka fioletowych zylek..(?)

Pozdrawiam goraco!

Ninyanna
                          • iga73 Re: do niny 20.05.05, 10:58
                            Ja pisąłm twojej koleżance nie jestem expertem ale te zylki na piersiach to
                            podobno jeden z najwcześniejszychg obajwąów ma nadzije ze Wam sie uda
                            zafasolkowac mocno pozdrawiam ja w tym miesiacu ządnyc objawów moze to dobrze
          • ant25 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 16:17
            Dziewczynki, ja chyba dostaje małego swirka z tym czekaniem i objawami czy są
            czy ich nie ma, najchetniej zapadłabym w sen zimowy do czasu testowania, ojejku
            doba nigdy nie była tak długa a tydzien wlecze się niemiłosiernie, ciekawa
            sprawa smile))
            Pozdrawiam i Uściskuję
            • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 16:52
              Chyba każda z nas to już ma smile nie da sie przestać o tym myśleć i tyle smile Z
              tego co widzę testujesz najwcześniej! smile Iga 5 maja, ja 30 kwietnia... Z dnia
              na dzień jesteśmy bliżej finału, oczywiście POZYTYWNEGO !!!

Buziutkam smile
            • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 16:53
              Kochane dziewczyny Maciejko i Ant25 uśmiecham sie i ciesze się że nie jestem
              sama z tym wariowaniem. Mam nadzieję ze bedziemy dalej sie wspierac w tym
              czekaniu tez bym chciał zapasc w sen i juz móc robic test. Czytałm inne posty i
              jestem pełna optymizmu inne dziewczyny tez tak miały jak my. Tak wiec usmiecham
              sie od uch do ucha i mam mnówstwo nadzieji. Jutro sie z rana odezwe. Mocno was
              ściskam mnie dalej piersi bolą i jajniki pieką lub gulgotają i lekkie mdłosci
              kawe jedna i to nie całą i cały czas ją czuje i po co ja ją piłam. Do jutra
              dziewczyny!!
              • ewcia730 Re: Pierwsze objawy ciąży 21.04.05, 17:46
                Witajcie dziewczyny! Z ogromnym zainteresowaniem czytałam wasze posty, bo jstem
                w takiej samej sytuacji co Wy.Dzis mój 26dc a mam co 28 więc wyobraźcie sobie
                jakie u mnie jest napiecie.Zroibiłam dzis kolejny test znów ujżałam 2 kreske
                ale duzo słabszą i cieńszą od tej kontrolnej.Co prawda bardziej było ja dzis
                widac niz 4 dni temu ale dalej nie moge sie przekonac.Czekam jeszcze do
                soboty,test i jezeli @ nie przyjdzie to bede najszczesliwsza kobieta na
                swiecie.Ja niestety mam okropne dolegliwości,brzuch,piersi,niesamowite zmiany
                apetytu,całkowite odzucenie od papierosów co jest ogromnym plusem,mdłości
                nawet wymioty ale teraz już żadko mnie mdli i wymioty przeszły.I tak od 2
                tygodni a z papierosami od 2.5.Mi też czas okropnie sie dłuzy,więc mi tez
                pomóżci8e go jakos cierpliwie przetwrać.Bedzie dobrze. Zobaczycie
                Trzymam za
                Nas kciuki
                • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 22.04.05, 09:39
                  Hej ja pierwsze co jak mam chwilke w pracy to oczywiście tu zaglądam. Wieczór
                  przetrwałm bez zmian tylko bardziej mi niedobrze i ciągle mi sie odbija, albo
                  piecze to może to jest ta zgaga. Odbija mi sie nawet po suchym rogalu.
                  wariactwo, ale ciesze sie że jest nas tu wiecej. bede dziś jeszcze tu zglądac
                  • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 22.04.05, 09:52
                    witam smile) ..melduję co u mnie:
                    mdłości nie ma, szczególnego zmęczenia też nie! Tylko zauważyłam jedną rzecz,
                    zupełnie odwrotnie niż przed spodziewaną @, otóż wcale nie chce mi się jeść! O
                    tej porze, blisko 7 dni przed małpą jadłam wszystko co się da, teraz ? Prawie
                    nic, w ogole nie mam ochoty..
                    Igo : ode mnie uśmiech za Twoj uśmiech ! Super - tak powinno byc smile
                    Ewcia : Weź głęboki oddech na te dwa kolejne dni smileAha, przyznam, że też
                    paliłam i.. popalam nadal sad od tego świństwa mnie nie odrzuciło, ale obiecuję,
                    że jeśli lokator jest to nie tknę za nic!

Pozdrawiam Was dziewczynki smile Bądźmy dzielne. Ja w necie do 18 urzęduję, wiec
                    jeszcze tu będę , Piszcie smile
                    • ant25 Re: Pierwsze objawy ciąży 22.04.05, 10:33
                      Hej dziewczynki i ja sie melduje, a u mnie małe zmiany ale nadal nie wiadomo na
                      co, wiec:
                      Wczoraj po południu myslałam że zasne na stojąco ale moze ciśnieni było niskie
                      w nocy zaczelam znowu czuc piersi a dzisiaj są zdecydowanie większe
                      Zgaga piecze od rana niemiłosiernie
                      i gula w gardle, pije tylko herbatke
                      Na przemian mam fale gorąca az mnie pot oblewa i jest mi zimno - (zupełnie jak
                      moją mamę i teścciową przy menopauzie ha ha)
                      I co tu człowiek ma myslec ja nie mysle ja wariuje nie da sie ze mna rozmawiac
                      złoszcze się o byle co, to napiecie jest nie do zniesienia niedlugo bede sobie
                      w stanie zrobic zdjecie RTG bez wychodzenia z domu tak bardzo się sobie
                      przyglądam.
                      Trzymajcie się cieplutko
                      • maciejkaa3 Re: Pierwsze objawy ciąży 22.04.05, 11:00
                        Hahaha niemożliwy teskt z tym RTG zęba Ant ! smile
                        Co do humorków oczywiście tez je mam.. ale tak samo było przed @ ( teraz cały
                        czas myślę , że nieproszona nie zawita..).. jednak mój luby powiedział, że
                        jeśli nie przestanę złościć sie z byle powodu to żebym nie była rozczarowana bo
                        dzieci się nie rodzą jak są nerwy , o ! sad I wiecie co ? Przekonał mnie, gryze
                        sie w język... Będzie dooooobrze u naaaaas kobietki smile
                    • marysienka20 Re: Pierwsze objawy ciąży 22.04.05, 11:21
                      Witam wszystkie przyszłe Mamysmile
                      Wiem, ze kazdy organizm zachowuje sie inaczej i różnie to bywa... Mimo to
                      mogłybyscie mi powiedziec co o tym myslicie i jakie jest prawdopodobienstwo?
                      Współżyłam bez zabezpieczenia w 12. dniu cyklu (dwa m-ce temu przestałam brać
                      tabletki anty). Kilka dni pozniej zaczely sie lekkie bóle podbrzusza, które
                      cały czas trwają bądź potwarzają się co jakis czas, raz są w ogole
                      nieodczuwalnie, czasem nie do wytrzymania albo sie delikatnie przewijają.
                      Czasami pojawiają się bole głowy. Spać bym mogla praktycznie caly czas. Z
                      apetytem jest roznie - moglabym wcale nie jesc, albo jesc ciągle i duzo,
                      duuuuuzo i dalej mam ochote cos sobie przegryzac. Piersi sie zrobily jakby
                      obszerniejsze, pelniejsze, bardziej nabrzmiale. Nie wiem czy to ma znaczenie
                      (ale wydaje mi sie dziwne, bo wczesniej tak sie nie działo) - jakbym w ogóle
                      nie mogła pic alkoholu, po jednym słabym piwie juz mi szumi i poszłabym spac;
                      druga sprawa - włosy mi sie zaczely bardzo przetłuszczac (musze myc codziennie,
                      wczesniej moglam nawet co 3 dni), a cera sie zrobila jakas taka dziwna....
                      Okres powinnam dostac w przyszlym tygodniu i dopiero wtedy zrobie ew. test,
                      wczesniej chyba nie ma sensu. Bardzo prosze - napiszcie cossmile Wczesniej sie
                      cieszyłam, gdyby to była dzidzia, a teraz się zaczynam bać, bo zostałabym w tym
                      szczególnym okresie sama. Nie wiem co myslec. Czekanie jest takie trudne...
                      • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 22.04.05, 11:38
                        No cóż marysieńko my tu wszystkie z takimi objawami i czekajace na testowanie.
                        Jak najbardziej możesz byc. Nie denerwuj sie, nawet jeśli zostałbyś sama, na
                        pewno dasz sobie rade ze wszystkim. Dzis już trzecia herbata nie moge pic kawy
                        czuje ją. Dobrze że w pracy nie trzeba sie skupiac i jest luz. Maciejko i Ant
                        ja za to mam wiecznie zadowoloną minę. No bo jeszcze do ewentulanej okropnej @
                        dwa tygodnie, ale nie mam żadnych złych humorów tylko to diabelne odbijanie,
                        nawet teraz po herbacie. Zresztą i tak wieczór miałm cudowny bo niby dziś już
                        według wyliczeń czas owulacji i było przytulanko i przestały mnie boleć piersi
                        nie nadługo bo nad ranem znowu mam jakby cięższe chociaz juz tak nie bolą i w
                        dole brzucha jakby minęło. Zobaczymy co dalej Acha jeszcze jedno gdzieś
                        czytałam ze jak w ustach jest metaliczny smak to tez jest zgaga. Z ta zgaga to
                        mozna zwariowac.
                        • maciejkaa3 marysieńko 22.04.05, 12:14
                          Nie dodam nic więcej oprócz tego co napisała Iga, trzeba CIERPLIWIE (haha)
                          czekać do terminu @ smile My tu wszystkie na to czekamy ( na termin nie na @ wink )
                          Pozytywne myślenie wszystko odmieni...

p.s. bez zmian wink
                          • marysienka20 Re: marysieńko 22.04.05, 15:42
                            Niestety wiemsad Jesli ja sama nie potrafie sobie jeszcze odpowiedziec na to
                            pytanie, to jakim sposobem Wy mozecie? To troche bezsensu... Chociaz chyba tu
                            chodzi o "wygadanie sie" komus, podzielenie obawami, bo czekanie i ta
                            niepewnosc jest straaaaszna! A w sumie - to pytałam co o tym myslicie i jakie
                            jest prawdopodobienstwo. Dziękuję za odpowiedzi i za próbę wsparciasmile

P.S. znów mnie boli głowa, spac mi sie chce (a moze to wina cisnienia) i chyba
                            sie położe (brzuch to juz prawie norma)
                            Pozdrawiam i życzę miłego oczekiwaniasmile
                            • iga73 Re: marysieńko 22.04.05, 15:45
                              Mnie też boli głowa ale jeszcze musze w pracy siedziec ale odpoczywaj mnie juz
                              przynajmniej zadne jajniki nie bola tylko jakby piersi wieksze ( ale mam małe
                              wiec fajnie ze wieksze)
        • 1anielica Re: Pierwsze objawy ciąży 04.05.05, 15:52
          dziewczyny ja się staram od miesiąca o dzidzie, dzis miałam dostać okres(mam
          równiutko co 28 dni bo brałam tabletki)ALE NARAZIE CISZA.Zrobiłam test bo już
          nie mogłam wytrzymać i niestety jedna kreska, czy to możliwe że test nie
          wykazał prawdy? Może za wcześnie? Czytam wasze wypowiedzi i też chce już się
          cieszyć z mdłosci ,senności i wogóle.!!!
          • tweety_bird Re: Pierwsze objawy ciąży 04.05.05, 16:02
            Anielica, wszystko jest możliwe. Odczekaj kilka dni i ponów test jeśli @ nie
            przyjdzie. Powodem negatywnego wyniku może być np. zbyt małe stężenie HCG w moczu.
            Pamiętaj też o tym, że niektóre dziewczyny nie mają mdłości ani innych objawów
            przez całą ciążę! smile
            Pozdrawiam i życzę powodzonka! kiss**
            --
            " W życiu piękne są tylko chwile..."
          • aniatje Do 1anielica! 06.05.05, 18:44
            Kochana,

To, ze mialas cykle po 28 dni to normalne. Do okreslania naturalnych cykli
            nalezy rozwazyc te bez hormonkow, czyli prze i juz po braniu pigulek. Czesto
            pierwszy cykle po odstawieniu jest dluzszy, ale nie zawsze.

Trzymam kciuki, zeby to jednak byla dzidzia, a nie dluzszy cykl.

Pozdrawiam,

Aniatje
      • iga73 Re: Hallo !! 22.04.05, 15:42
        Paskudny dzień zimno jak nie wiem co. Fatalnie sie czuje chce do łóżka. Cłay
        czas mi niedobrze zaczyna mnie bolec głowa. Juz sama nie wiem z czego mi
        niedobrze ze moze to zblizajacA sie migrana czy moze fasolka. jak fasolka to
        moge cierpiec jeśli migrena to sie wkurze.
        • ewcia730 Re: Hallo !! 22.04.05, 16:14
          DZIS OSTATNI DZIEN OCZEKIWANIA I MIJA BEZ ZBEDNYCH UNIESIEN.BRZUCH NADAL
          BOLI,TEMP DZIS DUZO WYZSZA W CIAGU DNIA,DUZO SLUZU BIALEGO KRZYZ TEZ NADAL BOLI
          NAWET MOCNIEJ,WZDECIA TO JUZ NORMALNOSC,A CYCUSIE SWEDZA DZIS I JESZCZE WIECEJ
          MAM TYCH ZYL.CO PRAWDA UJZALAM JUZ 2 KRESKE WCZORAJ ALE JAKOS NIE MAM PEWNOSCI
          BO BYLA DUZO SLABSZA.JUTRO SIE OKAZE.TRZYMAM KCIUKI

• nata_home Re: Hallo !! 22.04.05, 17:02
            Hello !
            Witam was wszystkie widze że wam wesoło, więc postanowiłam sie doczepić jeśli
            pozwolicie, jestem na podobnym etapie starań o dzidzie , z tym że bardzo
            chciałam zacząc starania od czerwca , ale jakos tak zaszalelismy z mężem pare
            razy w tym miesiącu że teraz też tylko mysle o tym czy fasolka juz jest czy
            nie , i po tych waszych listach nagle ogarneły mnie wszystkie dolegliwości ,
            boli mnie głowa , brzuch , i cycuchy/jak to fajnie określiłyście /puchną ;mam
            jednak nadzieję że to jednak jest efekt zmęczenia po całym tygodniu pracy ,
            choć nie twierdze że nie nie byłoby fajnie jakby sie nam tak odrazu udało ale
            chciałam to marzenie zrealizowac troszke w innych "warunkach" porobic badania
            i wyskoczyć na urlop , no ale będzie co ma byc .... a Wam wszystkim życzę dwóch
            kreseczek
            hmmm chciałam jutro iśc na rower ,a w ndz na basen a może nie powinnam ?
            własnie jak to jest ze sportem , od kiedy czegos nie wolno ?
            a i jeszcze takie małe pytanie jakie to sa te testy które juz niby po 4 dniach
            dają wynik ? ktos już próbował ?
            Miłego weekendu i pozdrawiam !
            • iga73 Re: Hallo !! 22.04.05, 17:06
              wiatj i fajnie ze jest nowa osoba zawsze to raźniej ja slyszałam ze nie ma co
              robić wcześniej testów co najwyzej na 2 dni przed planowaną @ reszta to chwyt
              reklamowy. Ewciu tryzmam kciuki i daj znać. Dziewczyny zmywam sie do domu bo
              fatalnie sie czuje i koniec pracy jutro sie odezwe pozdrawiam miłego wieczoru
          • maliniaq Re: Hallo !! 22.04.05, 17:14
            Hej, dziewczyny! Mogę do Was dołączyć??? Założyłam osobny wątek ("czy to
            mozliwe, że jestem w ciąży?), ale tu pasuję jak ulał (z tego, co czytam). Moja
            historia w skrócie: 5 lat leczenia niepłodności (brak jajeczkowania, 6
            inseminacja udana. Synek przyszedł na świat 18 czerwca ub. roku. Od początku
            niemal wypełnił miejsce męża w łóżku (hihi). Zaczęłam miesiączkować po 3
            miesiącach, czyli już miesiączkuję 6 miesięcy. Zawsze @ dostawałam regularnie,
            co do godziny, nie mówiąc o dniu smile. Współżyliśmy z mężem tyl;ko raz w ub.
            miesiącu, chyba 18 dnia cyklu, czyli w czasie teoretycznie niepłodnym. No
            i .... w tym miesiącu @ się nie pojawiła. Czekam już ...14 dzień i nic. Jestem
            przerażona. Nie mam pojęcia, czy to możliwe, abym zaszła w ciążę od
            tego "jednego razu". Nie mam objawów, boli mnie tylko brzuch jak na @, trochę
            kręgosłup, może jestem senniejsza. To wszystko. Chcę testować 1 maja. Z jednej
            strony cieszę się bardzo, ale z drugiej jestem PRZERAŻONA. Mój Adaś ma teraz
            tylko10 miesięcy. Jak sobie poradzę??? Miliony myśli kołaczą mi się w głowie.
            No bo jeśli to nie ciąża to co? Na powikłania poporodowe to chyba za późno,
            chociaż czy ja wiem??? Kurcze, bardzo się boję, trzymajcie kciuki, błagam.
            Agnieszka.
            -
            Adańku!jesteś serca biciem, wiosną, zimą - Moim Życiem
            • iga73 Re: Hallo !! 23.04.05, 09:19
              Malinko wiatj i wszystkie dziewczyny Maciejko Ewciu Nata Marysieńko jestem juz
              w pracy a ludzi nie ma wiec mam czas i pierwsza strona na internecie to tutaj
              zaglądam. Mnie głowa przestał bolec jak i wszystko inne. Jakby wsztstkie
              dolegliwości przeszły. jedyne co to wydaje mi sie że ma cieższe piersi ale mnie
              nawet nie bola chyba nici z fasolki juz sama nie wiem. Ale co tam i tak
              bedziemy sie przytualc bo trzeba tez miec jakoąś przyjemność, a moze mimio
              wszystko bedzie fasolka. Odezwe sie jeszzcze dzis co u Was. Malino tylko
              spokój nas uratuje
              • maciejkaa3 Re: Hallo !! 23.04.05, 09:57
                Dzień dobry Wam wszystkim,
                widzę, że mamy nowe koleżanki smile BARDZO się cieszę smile

Melduje: cycuchy wrażliwe na dotyk i byc może podobnie jak u Ciebie Iga, mniej
                bolą (wcześniej wręcz "paliły" z bólu)
                Szanowny brzusio lekko pobolewa, właściwie mało daje znak o sobie
                ..ale wiecie co ? - nie wiem, czy to przez to, że apetyt mi zmalał z powodu
                małego stresa, czy przez coś innego ale, tak jakby mdłości ? Chyba, że już
                zaczyna sie to największe przewrażliwienie...
                No nic jeszcze równe 7 dni i dwie kreski, BACZNOŚĆ !!!!!!!! tongue_out

Buziutkam, ja dziś do 13 pracuję wink
                • ant25 Re: Hallo !! 23.04.05, 10:08
                  Witam, porannie my się dzisiaj byczymy przynajmniej do południa.
                  Kochane nowe wyczekujące Witam serdecznie, oby wasze starania trwały jak
                  najkrócej.
                  U mnie samopoczucie fatalne, piersi zwiększyły swoją objetość prawie 2 krotnie
                  brzuch oj boli boli, ale co dziwne cera ładna jak nigdy przed @ czyżby, a tu
                  jeszcze 4 dni do testowania.
                  Jezeli te objawy to na malenstow to moge przyjąc ich jeszcze wiecej oby tylko
                  tak się okazało ale jezeli to na @ no to dziękuję bardzo, nie muszą być tak
                  łaskawe.
                  KOchane pozdrawiam pozaglądam tu jeszcze za jakiś czas na razie lecę
                  Uściski
                  • iga73 Re: Hallo !! 23.04.05, 10:24
                    Maciejko ja tez do 13 ale jak zbaczylam wpisy od Was to mi az lżej na serduch
                    ze nie jestesm sama z tymi wszystkimi dziwnymi odczuciami. Usmiecham sie i Was
                    tez o to prosze. Odezwe sie jescze dziś
                    • iga73 Re: jeszcze raz ja 23.04.05, 12:35
                      W sumie juz pomału szykuje sie do domu, za pół godzinki kończe pracę. Piersi
                      dalej ciążą (tzn. są ciężkie) i jakby znowu czuje swój żełądek nie smiejcie sie
                      ze mnie; ja sama zwariuje i wiecie co nie zwróciłam na to uwagi bo miałam
                      wkładki pokazął mi sie biały śluz taki gesty nie chce mi sie juz szukac na
                      innych postach. Co to znaczy ma któraś tak. A jeszcze przeczytam wasze
                      wcześniejsze posty. Jak coś gdybyśmy nie pisąły juz do pierwszej wszystkim
                      miłego weekendu
                      • maciejkaa3 Re: jeszcze raz ja 23.04.05, 12:48
                        No no nooo taki śluz z tego co czytałam może świadczyć o ciąży Iguś ! smile)
                        Ja takiego nie mam sad żadnego właściwie nie zaobserwowałam..
                        Tobie jak i wszystkim innym także życze miłego i spokojnego weekendowania smile
                        • marysienka20 do maciejkaa3 23.04.05, 13:45
                          maciejkaa3 napisała:

> No no nooo taki śluz z tego co czytałam może świadczyć o ciąży Iguś ! smile)

To znaczy jaki dokładnie?? Przejrzałam już wczesniej tyle stron poświęconych
                          tej tematyce, ale nadal się w tym gubię, nie bardzo rozróżniam, nie wiem jaki
                          powinien kiedy być... Ja zauważam teraz taki dość gęsty, kremowej konsystencji,
                          biały, trochę żółtawej barwy.
                          • iga73 Re: Cześć dziewczyny 25.04.05, 09:50
                            Ja po fajnym weekendzie. Objawy dalej piersi bolą, niekiedy piecze tak jakby w
                            jajnikach ale bardzo mało. Wczoraj tylko mnie wieczorem jakiś smutek dopadł że
                            moze nic z tego nie bedzie, ale jak nie teraz to moze poźniej co ma byc to
                            bedzie bede sie odzywac jescze,. Miłego dnia dziewczyny i prosze sie uśmiechać.
                            Z tym sluzem mnie pocieszacie i dzięki Wam za to Wielkie!!!!!
                            • maciejkaa3 Re: Cześć dziewczyny 25.04.05, 10:43
                              Cześć kobitki kochane, dzisiaj mi jakos tak ciężko na sercu, zaczynam sie bać,
                              mam nadzieję, że to chwilowe "załamanie" i po południu będzie już
                              optymistycznie, tak jak być powinno...
                              Od wczoraj kicham jak najęta, a dziś leciała mi krew z nosa, o sad
                              Troche mi "niedobrze" tzn mdli, zaczełam wiecej jeść, wszystko co ostreee
                              pochłaniam.
                              Brzucho boli umiarkowanie, ale po przytulanku bardziej, czemu ?sad
                              Cycuchy jak dotknę - bolą

A co do śluzu, to wyczytałam, ze występuje białawo żólty i gęsty jako dobry
                              znak, ale nie zawsze tak jest, jak ze wszystkimi objawami oczywiscie - to do
                              marysieńki, bo mnie pytała wink ( wpisz śluz w wyszukiwarke i duzo znajdziesz
                              wypowiedzi na ten temat )

Miłego dnia wszystkim
                    • marysienka20 Dzień doberek:) 23.04.05, 13:06
                      Witam Was wszystkie bardzo serdecznie!! Ładne rzeczy... az mi wstyd... Niektóre
                      z Was już od 9 pracują, a ja spałam do 12! ... i dalej się lenie.. Jedyne co
                      mam na swoje usprawiedliwienie to to, że siedziałam do pozna w nocy (chyba do
                      4) i czytałam. Wreszcie porządnie wypoczęłam, tylko dzień o połowę krótszywink
                      W zasadzie nie czuję się źle - czasami głowa, brzuszek pobolewają, chyba się
                      zrobiłam bardziej zmierzła, marudna, nerwowa (ale to moze byc z zupelnie innych
                      przyczyn, troche trudny czas teraz dla mnie jest). A tak w ogóle - to nerwy
                      mnie zżerają z powodu domniemanej dzidzi...
                      Pozdrawiam Was mocno!! Życzę duzo spokoju i odpoczynku na weekendsmile
                      • marysienka20 Re: Dzień doberek:) 25.04.05, 10:42
                        Znów Was witam ciepłosmile Brakowało mi Waszej obecności przez weekend. Mam
                        nadzieję, ze wszystkie odpoczęłyście i w świetnych humorkach za bieracie się do
                        pracy i klikania. Im blżej dnia spodziewanej @, tym bardziej panikuję... Przez
                        ostatnie dwa dni może mniej bolał brzuszek (a moze sie przyzwyczaiłam), ale za
                        to napadało mnie takie nieprzyjemne uczucie pieczenia w gardle (głónie po
                        fajkach i jakoś nie mam na nie zwiększonej ochoty), chyba zgaga (ale nie jestem
                        pewna, bo wczesniej nie miałam niczego takiego), wczoraj wieczorem bolał
                        kręgosłup (nie wiem czy to ma związek), zrobiłam się strasznie marudna,
                        wszystko mnie drażni i prawie ze wszystkimi się kłócę, ostatnio swojego
                        mężczyznę doprowadziłam prawie do szewskiej pasjitongue_out A może to po prostu PMS?
                        Dowiem się za kilka dni.

A tak w ogóle mam do Was mała prośbę: Macie jakieś ulubione miejsca+tanie
                        noclegi, w ciekawej okolicy, gdzie można na szybko pojechać i trochę się
                        oderwac od tej codzienności, które mogłybyście polecić?? Chcieliśmy jeszcze z
                        Miśkiem gdzieś sobie wyjechac i pobyc sami, zanim on wyjedzie. Mamy do
                        dyspozycji kilkaset złotych, myśleliśmy o Zakopanym, Bieszczadach, ew. jakimś
                        domku nad jeziorem, nawet wczoraj wpadliśmy na pomysł Pragi, ale na to chyba
                        trzeba więcej kasy i wcześniejszego zaplanowania. chętnie przeczytam jakieś
                        pomysły, propozycje. Zajrzę tu jeszcze po południu, teraz musze wyskoczyć
                        pozłatwiać trochę spraw, zrobić zkupy.
                        Miłego dniasmile
                        • mysia2000 Re: objawy 10.12.05, 17:18
                          kurcze tak wypatrywalam objawow w poprzednie miesiace ze tym raze nie
                          rozpoznalam. tylko piersi nie tylko urosly i obrzmiały (tak mam zawsze przed
                          okresem) ale zaczely swedziec i to przez sen. zimno to mi zawsze zwlaszcze ze
                          zima nadeszla i mieszkam u kogos teraz to nie zauwazylam.cole lubie zawsze i
                          nic dziwnego ze mnie ciagnelo do niej. pobolewanie brzucha jak na okres, humory
                          i wahniecia emocjonalne to zrzucalam na stres kt przeszlam odtatnio. okres tez
                          ze stresu mogl sie opoznic.brak apetytu tez ze stresusmile no i zrobilam test,
                          cala noc przed testem mi sie dwie kreski snily, cala bita noc, rozne kolory,
                          krzyzujace sie itp. no i rano 2 kreski. az w poludnie spradzilam jeszcze raz
                          zeby nie bylo ze urojonasmilea no i zauwazylam brak zatrzymania wody bo tak mialam
                          zawsze przed okresem ze czulam sie gruba i puchlam mocno.
    • aga286 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 12:31
      Witajcie, zaglądam tutaj od czau do czasu, przeważnie bywam na forum
      Niepłodność. Dzisiaj mam 22dc a w 13dc miałam robione 1 IUI, testuję 2 lub 3
      maja.
      Za każdym razem wyszukuję nowych objawów.
      Tym razem dzisiaj rano miałam ni z tego ni z owego krwawienie z nosa (w całym
      moim życiu zdażyło mi się to chyba z 5 razy) jestem ostatnio rozdrażniona, chce
      mi się pić a potem latam jak głupia do kibelka. Sama nie wiem czy to mogą być
      objawy upragnionej ciąży?

Aga
    • aga286 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 13:05
      ja wiem, że nie można dać się zwariować, staram się podchodzić do tych
      wszystkich "objawów" dość spokojnie bo lepiej byc miło zaskoczonym niż
      rozczarowanym.
      Wszystkim czekający i testującym w niedługim czasie życzę II
      Aga
      • keri5 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 14:04
        Witam !!! wink))
        Ja też jestem w podobnej sytuacji jak wy. A mianowicie od przyszłego miesiąca
        zaplanowaliśmy z mężusiem starania. Ale ten cykl mam strasznie dziwny i tak też
        się czuje. To mój 41 dc - nigdy nie miałam tak długiego, max 34 dniowy. A z
        tego co widzę na termometrze @ wcale się nie zbliża, bo tempki ma cały czas 37
        stopni. Ale to co mnie najbardziej dziwi mam straszne bóle brzucha chyba
        wzdęcia i to praktycznie codziennie, noi jest mi jeszcze cały czas zimno.
        Zastanawiam się czy testować, strasznie mnie kusi, ale w tej aptece to mnie już
        chyba znają- hehe- bo kupowałam tesy już dwa razy. Zastanawiam się wogóle czy
        wynik będzie wiarygodny czy nie odczekać jeszcze trochę. Pozdrawiam was i
        ściskam mocno wink))
          • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 16:27
            Cześc dziewczyny ja dziś rano chyba faktycznie nakręcałm sie jak szalona
            mdłości ustąpiły tylko wściekle piersi bolą nie wiem czy kiedykolwiek tak mnie
            bolały. Odezwijcie sie. Ewcia 730 krecisz sie na różnych postach piszesz o
            różnych objawach i niekiedy mam wrażenie ze mamy podobnie ale ja jeszcze do
            testownia tydzień. Koniec z nakręcaniem ale oczywiście bede wchodziła tutaj i
            informowała co u mnie bo musze komus pomarudzic i "pomieć" nadzieje. Dziewczyny
            do jutra.
            • keri5 Re: Pierwsze objawy ciąży 25.04.05, 16:47
              Zrobiłam test! ale niestety fałszywy alarm, a tak dokładnie się w niego
              wpatrywałam ale żadnej drugiej kreski. To chyba coś nie tak z moim cyklem jak
              taki długi, to chyba nie jest normalne. Ale poczekam i po @ staranka. Póki co
              trzymajcie się, będę do was zaglądać jak wam idzie. pozdrawiam
            • aiowa Re: Pierwsze objawy ciąży 08.06.05, 15:16
              Ja mam takie pytanko:tuzo po owulacji (stosowalam testy owulacyjne) zaczelo
              bolec mnie podbrzusze , dostalam zgagi i czesto sikalam teraz dostalam jeszcze
              mdlsci , kreci sie w glowie ,piersi niemieszcza sie juz do dawnego
              biustonosza...sa niesamowicie pelne (maz mowi ze inne niz przed okresem)wyszly
              na nich zylki...i znacznie pociemnialy mi brodawki...apetyt oczywiscie tez
              mam...ale nie na jakies szczegolne rzeczy...tzn mam na wszystko czego akurat
              niemam w lodowce hehe..aha i moze takie glupie pytanko:pochwa jest nadal tak
              miekka jak w okresie owulacji...a nawet znacznie bardzieje...czy to normalne??
              zrobilam dzis test i wyszedl ujemny...do okresu zostaly mi 2 dni...kiedy
              wykonac nastepny test i czy to wogole moze byc ciaz...dziekuje i sorki ze tak
              sie rozpisalam... aha a piersi maja juz rozmiar nie B tylko D...

• onom Re: Pierwsze objawy ciąży 08.06.05, 15:20
                cześć!

trochę dziwne, zeby objawy pojawiły się tak szybko i to na raz, no ale każda z
                nas jest innasmile, zrób test w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym dniu i
                najlepiej rano! jeśli nadal nic na teście to zrób badanie krwi - ono wykaże czy
                rzeczywiście jesteś w ciązy!

życzę powodzenia
      • m_oleczek Re: cześć dziewczyny! 25.04.05, 19:20
        U nas kobiet wszystko jest możliwe. to jest mój 25dc (zazwyczaj 28-29),wczoraj
        zrobiłam test i wyszedł pozytywnie. Pierwszym objawem była podwyzszona
        temperatura, w żadnym cyklu tak wysokiej nie miałam (37,3 w pochwie). Na pewno
        ciągnący ból brzucha,wieczorami się nasila. Częste chodzenie siusiu, no i
        oczywiście sennośc, a raczej zmęczenie, bo powieki zamykaja mi się same ,ale
        jak się położe to nie moge usnąć.A dzisiaj okropny ból kregosłupa. Na pewno nie
        mam mdłości ,ani zachciewajek. Raczej wydaje mi się,ze zjadłabym konia z
        kopytami ,a jak popatrzę na jedzenie to nie ma dla mnie nic do zjedzenia .
        Pozdrawiam
        • tweety_bird Re: cześć! - dołączam do Was z objawami :) 25.04.05, 20:25
          Witajcie!

Dołączam do Was kochane przyszłe Mamusie smile To mój 17dc przy cyklach 22-24
          dniowych i już od mniej więcej tygodnia od owulacji odczuwam zmiany w
          organiźmie. Zgaga, bóle podbrzusza, dziwny posmak w ustach, delikatne mdłości,
          nadwrażliwość na zapachy, odbijanie po wszystkim (nawet po wdychaniu samego
          powietrza), na przemian brak apetytu i koński apetyt smile, oraz wszechogarniająca
          senność smile - a to wszystko zwłaszcza rano i wieczorem. Zrobię test w dniu
          spodziewanej @ czyli około 1-2 maja. To mój pierwszy cykl starań (w lipcu
          ubiegłego roku miałam ciążę biochemiczną). Trzymajcie kciuki!

Życzę wszystkim upragnionych fasoleczek smile
              • ewelinaaa1 Re: cześć! - dołączam do Was z objawami :) 08.05.05, 23:39
                Czesc dziewczyny.Po przeczytaniu waszych postów, mam coraz wieksze
                obawy.Powinnam dzisiaj dostac okres(chociaz zawsze mialam nieregularne), ale
                mam rowniez inne objawy:ciagle latam do kibla, a malo pije.Wieczorami jest mi
                tak zimno, ze nie wytrzymuje.Oprocz tego jestem zmeczona, nie mam ochoty na
                nic, gdybym mogla przespala bym cale popoludnie...no i wilczy apetyt...co ja
                mam robic?Kiedy moge zrobic test?Tak bardzo sie bojeeee.pomozciecrying
          • truskawa1985 Re: cześć! - dołączam do Was z objawami :) 25.05.05, 11:49
            witam!
            ja takze pragne sie dolaczyc: jest to moj 28 dzien cyklu wczoraj wieczorem
            robilam test bobo-test i wyszly II kreski z tym ze ta ciazowa byla baaardzo
            blada jak cien wczoraj widzialam ja slabo przy swietle a dzis przy swietle
            dziennym widac lepiej jednak boje sie ze moze to nie to sad dodoam ze stosuje
            metode tem, sluz, szyjka
            pozdrawiam goraco
      • ant25 I tu tez się melduje 26.04.05, 08:55
        Witam kochane wczoraj nie wytrzymałam i zrobiłam test nie poczekałam do
        dzisiejszego terminu i co wynik negatywny, troche się podłamałam, ale dzisiaj @
        nadal nie ma wiec malutka nadzieja jeszcze się tli. POzcekamy zobaczymy
        Pozdrawiam
          • wandana Re: I tu tez się melduje 26.04.05, 11:37
            Gratuluje serdecznie ! Dbaj o siebie i maleństwo !
            Ja też robiłam wczoraj dwa testy i oba "II" smile
            Jeszcze to do mnie nie do konca dotarlo ale zaczynam sie cieszyc. Czekalam na
            to 10 cykli i wreszcie sie udalo.
            Co do objawów:
            - lekkie bóle jak na @@@ od ok. 15go dnia cyklu
            - ogromny apetyt jeszcze przed terminem @@@
            - 4-5 dniowy apetyt na sledzie (jadłam przy każdej okazji)
            - pół słoika ogórków w occie wyjedzone na jednym posiedzeniu smile
            - bóle i silne swędzenie piersi (ale jakieś 2-3 dni temu ustało), teraz są
            tylko takie pełniejsze
            - od 2 dni silniejsze bóle podbrzusza jak na @@@, takie wrażenie opuchnięcia w
            środku
            - od 2 dni nudności, ale wcale nie poranne tylko całodniowe wink
            - jakiś tydzień temu zrobiło mi się słabo podczas gorącej kąpieli, aż musiałam
            dolać zimnej wody, a wcześniej uwielbiałam wylegiwać się w "prawie wrzątku" wink
            - no i od czasu mdłości niechęć do słodkiego za to apetyt na mięso.
            Jak pojawi się coś nowego - dam znać.
            Póki co czekam na wizytę u lekarza za jakieś dwa tygodnie.
            pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za starające się i te którym się już udało
            wandana

• iga73 Re: I tu tez się melduje 26.04.05, 13:16
              dziewczyny wiem praca ale odezwijcie sie mi jakoś smutno, płakac mi sie chce
              mój facet dzwoni i pyta sie jak sie czuej ja dobrze to dlaczego masz smutny
              fgłos aj co mam mu powiedziec ze nie chce sie rozczrowac!!! chciaż on wie
              • ant25 Re: I tu tez się melduje 26.04.05, 13:47
                Iga ten nastroj to podobno zupełna norma żyjemy w taki napięciu ze mogłybyśmy
                oswietlić całe duże polskie miasto jesteśmy jak bomba atomowa czekająca na
                odpalenie w pełnej gotowości i na nnic tu rozum sie zda.
                Jak chcesz popłakac to popłacz sobie jak możesz włacz wesołą muzyczkę i zajmij
                sie czymś aby odwrócic uwagę.
                POwiem Ci że moje napięcie sięga zenitu wczoraj negatywny test dzisiaj termin @
                a zwykle przychodzi o poranku a tu nic ani wyniku ani @ pozostaje tylko
                nadzieja i czekac czekac czekac
                Usciski trzymaj się
                • iga73 Re: zaraz do domciu 26.04.05, 16:53
                  Dzięki Ant za słaowa otuchy naprawde dawno mi tak nie odbijało jak w tym cyklu
                  nie pamietam czy kiedykolwiek te symptomy i to czekanie naprawde mze
                  doprowadzic do szału zresztą sama wiesz. Własnie rozmawiałm z moja kochana
                  siostrzyczka która zawsze mi poprawia nastrój. Trzymajcie sie do jutra pa. p.s.
                  zadnych nowych objawów tylko dalej odbijanie az mi głupio w pracy i piersi bola
                  ale juz nie tak mocno ale jajniki pieka kiedy bedzie ten 5 maja ????? Ale
                  usmiechajcie sie bo ja juz sie usmiecham i niekeidy smieje sama z siebie, tylko
                  żeby spokój zachowac
          • 82nati Re: I tu tez się melduje 14.09.05, 20:40
            dziewczyny a jak to jest z drugą ciąża ale karmię, dzis robiłam test ale to
            dopiero 4 dzień po stosunku(2 nid przed owulacją się kochaliśmy), mam zgagi,
            bóle głowy, migrene raz taką miałam 2 dni temu ze umierałam i po 9 godzinach
            męki musiałam wziąść tabletkę bo z łużka nie byłam w stawnie się ruszyć, ból
            podbrzusza jak na okres, ogromny apetyt ale szybko czuję się syta, latam sikać
            ale z piersiami to nie wiem bo karmię, nie umię się doczekać braku miesiączki.
            Czy moze to być ten cud?? już się cieszę ale ten brak nawet cienia na teście
            mnie martwi!! poradźcie, moze jest jakaś karmiąca mamusia w ciązy? jakie objawy
            były?
            --
            ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ...
            NASZA CUDOWNA CÓRECZKA
        • iga73 Re: I tu się melduje 26.04.05, 10:02
          Cześć kochane dziewczyny widzę że nas jest coraz wiecej to bardzo fajnie lepiej
          razem znosić tą niepewność. Ja testuje najpóźniej bo 5 maja ale ja ma 32 dc.
          Mam pytanie czy u Was po przytulniu np jakies objawy np ból piersi znika, ale
          póxniej sie pojawia pomalutku. Dziwne u mnie tak jest. Pozdrawaim i bede sie
          odzywac. Mam nadzieję że żadna @ u żadnej z nas sie nie pojawi. uśmiechnijcie
          sie w te pochmurne dni.
    • moni73 Witam:) 26.04.05, 13:24
      Witamsmile
      Pisze tutaj po raz pierwszy. Za miesiac zaplanowalismy rozpoczac starania o
      trzeciego dzidziusia, ale jakos mi dziwnie chodzi po glowie ze mam juz
      lokatora wink Dzis 21 dc ( z 28 lub 26) Boli mnie dol brzucha juz od kilku dni.
      Piersi na razie bez jakichs szczegolnych zmian. na testowanie za wczesnie a ja
      nie moge juz wytrzymacsmile Planuje testowac w sobote 30 .04 smile Trzymajcie
      kciukasy prosze !smile
      Monika
      • feema-to-ja Re: Witam:) 28.04.05, 13:30
        Nie testuj jeszcze, jest za wczesnie. poczekaj do terminu @, wtedy test bedzie
        pewniejszy. Ja tez czekam jeszcze pare dni.
        --
        W życiu jak w łaźni-im kto wyżej siedzi tym bardziej sie poci...
    • agunia1980 Re: Pierwsze objawy ciąży 26.04.05, 13:51
      siemanko.jedynyna oznaka w moim przypadku byl brak okresu.i nic poza tym.teraz
      w 4 tygodniu czuje silne bole podbrzusza i ogolnie jestem ospala.nie wiem czy
      to przez ciaze czy przez sama swiadomosc ze cos sie we mnie powoli wykluwa : )
        • maciejkaa3 Gratulacje!!! 28.04.05, 13:07
          Witam Was wszystkie. Ciesze sie , ze niektórym juz sie udało i są szczęśliwe,
          aż miło było poczytać.. smile)

Jednak dziwi mnie czemu od dwóch dni cisza ? Co się stało ??

Iga, Ant gdzie jestescie ????

Czekam tu na Was
        • sara06 Re: Pierwsze objawy ciąży 28.04.05, 13:40
          Jednak moja lekarka daje 80 % na to, ze to ciąża. Niby macica rozpulchniona,
          ale taka jest też przed okresem. Kazała zrobić usg i dopiero wtedy powie mi na
          100%. Jest jeszcze wczesnie, bo max to jest 4 tc.
          • iga73 Re: Pierwsze objawy ciąży 28.04.05, 14:43
            Cześc Kochane dziewczyny ciesze sie ze odezwałyście sie bo ja normalnie
            wariuje. Myślałam że juz sie tu nie odezwiecie. Co u mnie??? Same dzwne rzeczy
            bo najpierw do wczoraj bołały mnie piersi a teraz juz nie w ogóle rano wstałm
            jakby bez anni jednego symptomu ale tylko do 10 teraz wysiedziec nie moge takl
            mnie pika jajniki, nastój płaczliwy ale to normalne akurat przed @. Sama juz
            niew eim co myśleć odbija mi sie po byle czym Juz zastanawaim sie czy wytrzymam
            do 5 maja z testowaniem. Dziewczyny napiszcie coś cokolwiek