Dodaj do ulubionych

Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum

21.02.20, 16:47
Marsz Tysiąca Tóg przeciw ustawie „kagańcowej” przerodził się w marsz tysięcy tóg. Przyjechali goście z kilkunastu krajów Europy.
„Wyrażamy sprzeciw w milczącym marszu prawników. Mam nadzieję, że to nasze milczenie usłyszą Polska i Europa”. Wymienił miejsca, z których sędziowie przybyli na marsz: Portugalię, Hiszpanię, Francję, Irlandię, Belgię, Danię, Norwegię, Łotwę, Estonię, Austrię, Włochy, Czechy, Węgry, Rumunię, Słowenię, Chorwację, Grecję, Turcję.

wyborcza.pl/7,75399,25719203,jak-wladza-w-turcji-steruje-sadami-nieprawomyslni-sedziowie.html#s=BoxWyboMT
Turecki sąd z brak dowodów zwolnił dziewięciu działaczy praw człowieka oskarżonych o antyrządowy spisek. Teraz sędziowie, którzy wydali tę decyzję, będą odpowiadać przed sądem dyscyplinarnym - ich werdykt nie spodobał się prezydentowi Erdoganowi.

--
– Jak wiemy, Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zależy na świecie, na Europie. Jemu zależy tylko na Polsce –
Kidawa-Błońska
Obserwuj wątek
          • benek231 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 18:05
            sinevajirapag napisal:

Ci sędziowie z Turcji, którzy protestowali w Warszawie, nie byli już sędziami. Erdogan się z nimi załatwił. Ani kroku wstecz.
            **
            Z doniesien ktore czytalem wynika, ze to bylo dwoch czy trzech sedziow ktorym udalo sie zwiac z Turcji. Wielu ich kolegow siedzi z wysokimi wyrokami. Tak wiec teraz to juz zupelnie nie wiem dlaczego ich obecnosc na protescie tak rozsmieszyla Olega.
            • oleg3 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 18:07
              > Z doniesien ktore czytalem wynika, ze to bylo dwoch czy trzech sedziow ktorym udalo sie zwiac z Turcji

Zatem byli to byli sędziowie. Podaj link to tego info. Według dominującej narracji byli to sędziowie z Turcji.

--
              Cisza wyborcza
              • benek231 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 18:27
                Skoro wczesniej uciekli z Turcji, przed przesladowaniami, to znaczy, ze to byli sedziowie.

Wklepalem do googla 'Marsz Tysiaca Tog i sedziowie z Turcji' i pokazalo mi sie szereg doniesien z ktorych wynikalo, ze obecni w Warszawie tureccy sedziowie wczesniej uciekli z Turcji, przed przesladowaniami.
                Zatem jak - liczy sie to czy nie liczy(?) Bo moze powinni to byc tureccy sedziowie, ktorzy oficjalnie przyjechali na ten Marsz.
                Czy tez moze powinni to byc ci ktorzy siedza w wiezieniach z wieloletnimi wyrokami. Powiedz mi ktore sie liczy a ktore nie, wedlug ciebie.
                  • benek231 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 20:49
                    > Zatem jak - liczy sie to czy nie liczy(?)
                    Nie mogli występować jako sędziowie. Mogli jako byli sędziowie

> pokazalo mi sie szereg doniesien
                    Jeden jedyny link.
                    **
                    Jestes upierdliwy, badz nabijasz licznik watku. Albo jedno i drugie.

Tak, to byli ex-sedziowie ale nie dlatego, ze przeszli na emeryture, badz wyrzucono ich z pracy. Ci ktorzy siedza w wiezieniach to takze byli sedziowie.

Strzembosz to takze byly sedzia.

Ja mialem wiecej linkow ale nie jestem pewien czy to dokladnie bylo to zdanie ktore ci podalem.
        • dachs Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 22.02.20, 15:56
          oleg3 napisała:
          > Nie. Śmieszy mnie tylko udział tureckich sędziów w marszu Tys. Tóg.

Jakby Erdogan szedł w marszu Tys. Tóg, to by było rzeczywiście śmieszne.
          Chyba, że śmieszy Cię nadzieja tureckich sędziów, że jak będą demonstrować w Polsce, to ich w Turcji kara nie dopadnie,
          Taka naiwność rzeczywiście nie zasługuje na nic więcej. No, może jeszcze na litość

--
          Przyjemna atmosfera w stosunkach pomiędzy Kościołem a państwem jest dobra dla państwa, ale zła dla Kościoła.
          /G.K. Chesterton/
        • benek231 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 22.02.20, 16:15
          Powiadasz, ze nie sugerujesz, ze Kaczynski powinien byl pojsc w slady Erdogana i, zamiast opieprzac sie z tymi sedziami, powinien byl np. co dziesiatego postawic przed sad dyscyplinarny(?) W takim razie co sugerujesz w swym otwierajacym poscie?

Powadasz tez, ze smieszy cie tylko udział tureckich sędziów w marszu Tys. Tóg. Dlaczego cie smieszy? Bo ja nic smiesznego w tym nie widze, w obliczu brutalnego traktowania sadownictwa przez Erdogana. Czy smieszy cie moze to, ze chcieli przypomiec o sobie, przy okazji? I zaswiecic w oczy Polakom ralna mozliwoscia wyladowania w podobnej opresji(?)

• benek231 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 22.02.20, 22:44
              Trochę luzu Krzysiu.
              **
              A moze raczej troche odpowiedzialnosci za slowo. Nie mowie duzo lecz jedynie tylko troche.

Wiem, ze postawilem ci bardzo niewygodne pytania bo jeszcze calkiem niedawno byles goracym zwolennikiem dobrania sie do tej "kasty", oraz dania jej nauczki. Popierales pisiorow w niszczeniu demokracji. A teraz patrze i przecieram oczy ze zdumienia bo Oleg3 nadaje jakies zdumiewajace teksty - jakby w oderwaniu od tego co mowil wczesniej. To znaczy w oderwaniu od poparcia dla pisiorow w ich dziele rozbijania "kasty" i demokracji.

Ja nie zdobede sie na "trochę luzu" w stosunku do koscielnych kurew, ktore - miedzy innymi pisiorskimi kurwami - doprowadzily polska demokracje, i Polske, na skraj totalnego upadku. Nie wymigasz sie tak latwo, bratku.
              Takze z jak najbardziej osobistych powodow. Dla mnie osobistych. A ty juz dobrze wiesz jakich, ty koscielna gnido.
                • benek231 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 22.02.20, 22:54
                  >Wiem, ze postawilem ci bardzo niewygodne pytania

Jaja sobie Krzysiu robisz.
                  **
                  Gdyby te pytania byly wygodne to odpowiedzialbys na nie, po prostu. Ale jestes wszawy gnojek, wlasnie zmieniajacy stanowisko i poglady, przez co ostroznie macajacy teren, wiec nie odpowiedziales. Jestes smiec.
                • andrzejg Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 10:47
                  Chyba nie Olegu.
                  Przyznaj, że w cytowanym tekście interesowało Cię coś innego ( udział sędziów z Turcji w proteście) , a umknęło Ci sedno z tej informacji.
                  W Turcji mamy do czynienia z zastraszaniem sędziów za pomocą środków dyscyplinarnych. Stąd było moje pytanie o analogię z Polską.

Analizę benka231 przeczytaj jeszcze raz. Nie widzę tam jakichś przekłamań
                  • oleg3 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 14:18
                    Andrzeju,
                    udział k o n c e s j o n o w a n y c h (takich już po selekcji) sędziów z Turcji w warszawskim proteście ośmieszał ten protest. Ośmieszał o b i e k t y w n i e niezależnie od osobistego stosunku do stanu praworządności w Polsce.

--
                    Cisza wyborcza
                    • dachs Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 14:44
                      "udział k o n c e s j o n o w a n y c h (takich już po selekcji) sędziów z Turcji"
                      Jak wiesz więcej niż my, to się nie dziw, że dajemy się nabrać.
                      Oczywiście, że sędziowie z koncesją do demonstracji w Polsce, ośmieszają swoją obecnością Marsz Tysiąca Tóg.
                      Swoją drogą ten Erdogan to przebiegła sztuka.

--
                      Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.
                      • oleg3 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 14:55
                        > Jak wiesz więcej niż my, to się nie dziw, że dajemy się nabrać.

Niech Krzyś zacytuje co pod tym linkiem o sądownictwie w Turcji 16 lipca 2018 pisała GW. Ja nie mam abonamentu.
                        wyborcza.pl/7,75399,23681394,cala-wladza-w-rece-erdogana-prezydent-turcji-przejmuje-kontrole.html

Cała władza w ręce Erdogana. Prezydent Turcji przejmuje kontrolę nad wojskiem, sądownictwem, nauką i kulturą

Zaprzysiężony przed tygodniem Recep Tayyip Erdogan pierwszymi dekretami podporządkował sobie wojsko i instytucje kultury, powołał nowych rektorów na uczelniach. Wkrótce przejmie kontrolę także nad wymiarem sprawiedliwości.

--
                        Cisza wyborcza
                        • dachs Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 15:01
                          A nie mogło być tam paru takich, którym się sytuacja w Turcji nie podoba i demonstrują tu, bo tam nie mogą. I tak, pewnie, ryzykując więcej niż nasi sędziowie?

--
                          Jeżeli przychodzi wybierać między wiarą w to, że nauka objaśni kiedyś świat, a wiarą w Boga - wiara w Boga jest zdecydowanie racjonalniejsza
                            • andrzejg Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 19:48
                              Obecność tureckich sędziów w marszu wcale nie dyskredytuje ten marsz. Nieważne, czy to byli niezależni sędziowie, czy z nadania Erdogana. Marsz był otwartym protestem i mógł się do niego dołączyć każdy sędzia.. Nikt nie sprawdzał przynaleznosci partyjnej, czy jakiejkolwiek innej. W zasdzie też mogłbyś ubrać togę i podszyć się pod sędziego. Czy marsz byłby ośmieszony? Nie.

Moim zdaniem w dalszym ciągu najistotniesze w przytoczonym przez Ciebie tekście jest podążanie Polski w kierunku modelu tureckiego. Skoro udział tureckich sędziów miałby kompromitować marsz, to dlaczego nie grzmisz na próby sturczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości?
                                • andrzejg Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 20:23
                                  Ośmiesza chyba jest równoważne dyskredytacji

Andrzeju,
                                  udział k o n c e s j o n o w a n y c h (takich już po selekcji) sędziów z Turcji w warszawskim proteście ośmieszał ten protest. Ośmieszał o b i e k t y w n i e niezależnie od osobistego stosunku do stanu praworządności w Polsce.
                                  • oleg3 Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 20:58
                                    Andrzeju,
                                    każda impreza ma jakiś element ośmieszania. Ktoś coś palnie, puści niewłaściwą melodię, włoży nieodpowiedni strój ... Istotne jest czy ten element zdominuje imprezę. Tu tak nie było. Toż to jest moje osobiste P.S.

Zamierzasz postawić mnie za to przed plutonem egzekucyjnym?

--
                                    Cisza wyborcza
                                    • andrzejg Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 21:07
                                      Dyskutując na forum każdy przedstawia swoją opinię. Pomijając ważniejszy aspekt z Twojego cytatu ( dyscyplinowanie sędziów na polecenie Erdogana) , a podkreślając możliwą obecność dyspozycyjnych sędziów ( choć niżej sinevajirapag pisze, że ci sędziowie zostali też zdyscyplinowani po fakcie) chcesz po prostu udowodnić śmieszność całej akcji z marszem.
                                      Turczenie się polskiego wymiaru sprawiedliwości nie jest śmieszne. Masz przykład ze Srebrną, gdzie nasz Erdogan nawet nie został przesłuchany.
                            • dachs Re: Marsz Tysiąca Tóg. Postscriptum 23.02.20, 21:21
                              oleg3 napisał:
                              > Nie jest to wykluczone, ale mało prawdopodobne. Odwołam się do naszego
                              > doświadczenia życiowego z okresu komuny. Ilu było opozycyjnych sędziów?

Mało, pewnie na palcach można policzyć. Ja nie znam żadnego.
                              Ale dopuszczam taką możliwość, gdyż stanowisko sędziego (z definicji człowieka bezstronnego) zawierało formalnie pewną niezależność Była ona fikcją, ale formalnie istniała.
                              Dlatego mogę sobie wyobrazić, że sędzia, który po prostu starał się być uczciwy w czasach PRL bez trudu pozbył się PRL-owskiego garbu i nie wnosi do sądownictwa tamtych obyczajów.
                              Najwięcej opozycjonistów było w adwokaturze, ale to zrozumiałe, gdyż de facto obrona podsądnego w procesie politycznym była dla władz PRL równoznaczna z działalnością opozycyjną.
                              Natomiast nie było, bo nie mgło być, żadnego opozycyjnego prokuratora. Prokurator występował zawsze w interesie państwa, bo taka jest rola prokuratora.
                              Dlatego wierzę w uczciwych sędziów, znam uczciwych adwokatów, ale w uczciwego prokuratora nie wierzę, bo idąc do tej pracy, wiedział jakiemu systemowi będzie służył.
                              No, dobra. Paru uczciwych dopuszczam. W końcu ktoś musiał oskarżać bandytów.

--
                              Bóg wygnał wprawdzie człowieka z raju, ale w dobroci swojej dał mu za to psa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka