Dodaj do ulubionych

Zaraza.Wyborczy amok PiS

02.04.20, 11:01
Trudno nadazyc za pomyslami wladzy.

Kilka dni temu obowiazywala 'wersja' glosowania korespondencyjnego
dla osob 60+, osob bedacych w kwarantannie ...

Dwa dni temu powstal pomysl o glosowaniu korespondencyjnym dla
wszystkich chetnych ... mocno lansowany przez PiS-owskich funkcjonariuszy
wspierajacych sie doswiadczeniem bawarskich wyborow komunalnych 29 marca.

Wtedy otworzylam watek :

forum.gazeta.pl/forum/w,13,169672508,169672508,Elementy_z_bawarskiej_procedury.html
Zakonczylam otwarcie watku tak :

> Ciekawe czy ktos z PiS-u wpadnie na mysl by zrobic DOKLADNIE jak w Bawarii
> - czyli wydrukowac 30 mln 111 tys pakietow wyborczych i dostarczyc je
> uprawnionym do glosowania ?

Minely dwa dni i czytam w porannej 'prasie' :

'PiS ma nowy pomysł na wybory prezydenckie 2020. Głosowanie ma odbyć się tylko korespondencyjnie, wszystkie lokale mają być zamknięte. To byłyby pierwsze takie wybory w Polsce. Taka inicjatywa miała powstać podczas środowej narady polityków na Nowogrodzkiej."

Jesli ktos ma watpliwosci (ja mam) - jak dostarczyc 30 mln 100 tys pakietow wyborczych
obywatelom - Wicepremier Sasin spieszy z odpowiedzia :

"W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Robert Mazurek pytał swojego gościa o szczegóły głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, które proponuje rząd. Od kogo Polacy mają dostać karty do głosowania? Od pracowników Poczty Polskiej, bo Poczta Polska będzie operatorem. Od listonosza - tłumaczył Jacek Sasin. Czy będą musiały być wręczane osobiście? Nie, niekoniecznie. Listonosz może je wrzucić (do skrzynki - red.), tak jak się dostarcza korespondencję - mówił wicepremier."

Jesli to nie jest amok - to co to jest ?

tete
Obserwuj wątek
    • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:08
      t_ete napisała:

> Trudno nadazyc za pomyslami wladzy.

To może przestań wreszcie za nimi chorobliwie gonić i zajmij się czymś sensownym...

--
      "Demokracja opiera się na kłamstwie, przeto nigdy nie może stać się prawdą!"
      Nikołaj Gogol
      • sinevajirapag Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:14
        sz0k napisał:

> t_ete napisała:
        >
        > > Trudno nadazyc za pomyslami wladzy.
        >
        > To może przestań wreszcie za nimi chorobliwie gonić i zajmij się czymś sensowny
        > m...
        >
        ... napisał zwolennik sojuszu tronu z ołtarzem. Oczywiście sensownie i niechorobliwie. smile
        • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:16
          sinevajirapag napisał:

> ... napisał zwolennik sojuszu tronu z ołtarzem. Oczywiście sensownie i niechor
          > obliwie. smile

Lubisz szpanować swoją głupotą, co? To jest jakiś rodzaj ekshibicjonizmu czy lekarz jako rodzaj terapii Ci zalecił?

--
          "My konserwatyści straciliśmy naszych królów i naszą arystokrację, nasi rzemieślnicy odeszli, nasi chłopi zniknęli. Nasze konie zastrzelono pod nami. Nie mamy do zaoferowania światu niczego poza naszą wizją."
          Fryderyk D. Wilhelmsen
          • sinevajirapag Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:23
            sz0k napisał:

> sinevajirapag napisał:
            >
            > > ... napisał zwolennik sojuszu tronu z ołtarzem. Oczywiście sensownie i n
            > iechor
            > > obliwie. smile
            >
            > Lubisz szpanować swoją głupotą, co? To jest jakiś rodzaj ekshibicjonizmu czy le
            > karz jako rodzaj terapii Ci zalecił?
            >
            Katolicki komplement. Dziękuję, sz0ku. Wiem, że mnie kochasz.

• sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:31
              sinevajirapag napisał:

> Katolicki komplement. Dziękuję, sz0ku. Wiem, że mnie kochasz.

Oczywiście, dlatego żal mi Ciebie niesamowicie jak Cię czytam. To z miłości wymierzam Ci tego kopa w dupę żebyś się wreszcie opamiętał i ogarnął choć trochę.

--
              "Błądzić jest rzeczą ludzką, kłamać demokratyczną."
              Nicolás Gómez Dávila
              • sinevajirapag Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 03.04.20, 14:16
                sz0k napisał:

> sinevajirapag napisał:
                >
                > > Katolicki komplement. Dziękuję, sz0ku. Wiem, że mnie kochasz.
                >
                > Oczywiście, dlatego żal mi Ciebie niesamowicie jak Cię czytam. To z miłości wym
                > ierzam Ci tego kopa w dupę żebyś się wreszcie opamiętał i ogarnął choć trochę.
                >

Od "kopa w dupę" do strzału w potylicę tylko krok.
      • t_ete Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:34
        sz0k napisał:

> To może przestań wreszcie za nimi chorobliwie gonić i zajmij się czymś sensowny
        > m...

Gdybym byla obywatelka Szwajcarii lub Gibraltaru - byc moze komentowalabym zasadnosc
        przesuniecia terminu referendow w tych krajach.

Mam polskie obywatelstwo, mieszkam w Polsce - coz w tym dziwnego, ze
        interesuja mnie sprawy, ktore mnie osobiscie dotycza ?

Pretensje o glupie pomysly kieruj do tych, ktorzy rzadza oraz do tych, ktorzy ich
        popieraja a nie do tych, ktorzy je komentuja.

tete
        • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:42
          t_ete napisała:

> Mam polskie obywatelstwo, mieszkam w Polsce - coz w tym dziwnego, ze
          > interesuja mnie sprawy, ktore mnie osobiscie dotycza ?

Ja nie mam pretensji, że się interesujesz, tylko że się CHOROBLIWIE interesujesz. Rzucasz się na każdy medialny ochłap serwowany co chwila (codziennie nowy i codziennie równie "niesamowity" i "przełomowy") i rozgorączkowana czujesz potrzebę górnolotnego komentowania. To jest rzeczywiście PiSi amok wyborczy, czy raczej projekcja własnego i medialno-informacyjnego amoku?

--
          Nicolás Gómez Dávila
          • t_ete Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 11:54
            sz0k napisał:

> Ja nie mam pretensji, że się interesujesz, tylko że się CHOROBLIWIE interesujes
            > z. Rzucasz się na każdy medialny ochłap serwowany co chwila (codziennie nowy i
            > codziennie równie "niesamowity" i "przełomowy") i rozgorączkowana czujesz potrz
            > ebę górnolotnego komentowania. To jest rzeczywiście PiSi amok wyborczy, czy rac
            > zej projekcja własnego i medialno-informacyjnego amoku?

Nic 'niesamowitego' ani tym bardziej 'przelomowego' w
            wyborczych pomyslach PiS-u nie dostrzegam.
            To raczej pietrzenie absurdow
            kompletnie oderwanych od rzeczywistosci

A poniewaz niepokoi mnie to - z jaka latwoscia ludzie
            przyjmuja te pomysly 'na wiare' (Rzad radzi sobie z epidemia)
            - dlatego je komentuje.

To proste.

tete
            • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 12:01
              t_ete napisała:

> A poniewaz niepokoi mnie to - z jaka latwoscia ludzie
              > przyjmuja te pomysly 'na wiare' (Rzad radzi sobie z epidemia)
              > - dlatego je komentuje.
              >
              > To proste.

Aha... niepokoi Cię to, że ludzie się jeszcze za mało niepokoją... Poziom paniki jest jeszcze za niski, rząd powinien przestać wreszcie ukrywać przed nami "prawdziwe dane", a media powinny wreszcie zacząć trąbić o setkach trupów walających się po ulicach i "prawdziwych" rozmiarach tej "dżumy XXI wieku"... no rzeczywiście proste jak drut... Schowaj się pod łóżko i spod niego nie wychodź, tylko wpierw dokładnie odkaź bo nie wiadomo, z którego kąta koronawirus może na Ciebie wyskoczyć...

--
              Nikołaj Gogol
              • t_ete Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 12:54
                sz0k napisał:

>
                > Aha... niepokoi Cię to, że ludzie się jeszcze za mało niepokoją... Poziom panik
                > i jest jeszcze za niski, rząd powinien przestać wreszcie ukrywać przed nami "pr
                > awdziwe dane", a media powinny wreszcie zacząć trąbić o setkach trupów walający
                > ch się po ulicach i "prawdziwych" rozmiarach tej "dżumy XXI wieku"... no rzeczy
                > wiście proste jak drut... Schowaj się pod łóżko i spod niego nie wychodź, tylko
                > wpierw dokładnie odkaź bo nie wiadomo, z którego kąta koronawirus może na Cieb
                > ie wyskoczyć...

Z poziomem paniki jest roznie. To zalezy co kto czyta/oglada i gdzie mieszka
                oraz czy ma w rodzinie pracownika sluzby zdrowia
                i w zwiazku z tym informacje z 'pierwszej linii'.

Naiwnoscia byloby wierzyc, ze wykonywane w Polsce testy pokazuja rzeczywisty
                rozmiar epidemii. Tak dzieje sie w krajach, ktore testow robia wielokrotnie
                wiecej.

Tylko slepiec nie widzi zagrozen - gdy epidemia rozlewa sie na cale szpitale
                pelne schorowanych, oslabionych pacjentow - i paralizuje prace
                medycznego personelu.

Liczba zgonow oczywiscie jest zanizana. Dlaczego ?
                W karcie zgonu lekarz wpisuje kod oznaczajacy przyczyne smierci.

Polscy lekarze moga wpisac wylacznie U07.1 (rozpoznanie Covid-19
                potwierdzone testami) ale nie moga wpisac U07.2 (rozpoznanie
                kliniczne lub epidemiologiczne Covid-19 gdy wynik potwierdzajacego
                testu laboratoryjnego byl nierozstrzygajacy lub nieosiagalny).

Nie przeprowadza sie sekcji zwlok osob, ktore zmarly podczas kwarantanny
                nie doczekawszy testu.

Tak to dziala.

Nie szanowny panie, nie chowam sie pod lozko.
                Ale nie lekcewaze zagrozen.
                Nie moge. Jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie
                ale takze (i moze bardziej) za najblizsza osobe.

Mysle takze o sytuacji, w ktorej - ktores z nas
                mogloby z przyczyny innej niz zakazenie koronawirusem
                trafic do szpitala ...
                Nikt nie chcialby sie znalezc w epidemicznym
                armageddonie z lozkami na korytarzach
                lub w dostawionych do szpitala - kontenerach.

A taka moze byc perspektywa, niestety.

tete
                • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 13:03
                  t_ete napisała:

[cut]

Myślę tete, że powinnaś się postarać zająć głowę czymś innym. Na dzień albo dwa chociażby. Wyjdzie Ci, nomen omen, na zdrowie.

--
                  Nicolás Gómez Dávila
                  • t_ete Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 13:11
                    sz0k napisał:

> Myślę tete, że powinnaś się postarać zająć głowę czymś innym. Na dzień albo dwa
                    > chociażby. Wyjdzie Ci, nomen omen, na zdrowie.

No nie wiem czy dzien-dwa PiS wytrwa bez nowych pomyslow
                    ukladajacych nam zycie.

Jesli tak sie stanie ... kto wie ?

tete
                    • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 13:18
                      t_ete napisała:

> sz0k napisał:
                      >
                      > > Myślę tete, że powinnaś się postarać zająć głowę czymś innym. Na dzień al
                      > bo dwa
                      > > chociażby. Wyjdzie Ci, nomen omen, na zdrowie.
                      >
                      > No nie wiem czy dzien-dwa PiS wytrwa bez nowych pomyslow
                      > ukladajacych nam zycie.

Ja też nie wiem, ale za to wierzę w Ciebie i jestem pewien, że TY jesteś wstanie wytrwać 2 dni bez wiedzy o tym a tym samym niepotrzebnej tym ekscytacji.

Bo jeśli pomysły zmieniają się codziennie to po cholerę się nimi codziennie na nowo podniecać? Nie masz ciekawszych (i pożyteczniejszych) rzeczy do roboty? Nerwy i ciągły stan stresu dość skutecznie skracają nasze życie, może nawet skuteczniej niż potencjalna szansa złapania covida.

--
                      Nikołaj Gogol
                • xiazeluka Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 13:25
                  "Naiwnoscia byloby wierzyc, ze wykonywane w Polsce testy pokazuja rzeczywisty
                  rozmiar epidemii."

Ile testów robi się w czasie sezonowej grypy? Nie niepokoi Cię brak rzeczywistego rozmiaru epidemii? 3,7 mln (10% populacji) rok temu bez testów, z testami to pewnie co drugi był zarażony... Nawet tego armagedonu nie zauważyłaś.

"Tylko slepiec nie widzi zagrozen - gdy epidemia rozlewa sie na cale szpitale
                  pelne schorowanych, oslabionych pacjentow - i paralizuje prace
                  medycznego personelu."

To nie zagrożenia, lecz histeria. Przełóż ten obraz na sezon grypy i odpowiedz, dlaczego do tej pory nie krzyczałaś z przerażenia.

"Liczba zgonow oczywiscie jest zanizana. "

"Oczywiście".

Oczywiście rok w rok zaniżane są dane odnośnie grypy, bo nie wszyscy do Herr Doktora się zgłaszają, a jak zejdzie 94-letni staruszek, to bez sekcji zwłok nie dowiesz się, że przyczyną była grypa.

"Polscy lekarze moga wpisac wylacznie U07.1 "

Tak samo jak Amerykanie. Paskudny Trump ukrywa rzeczywisty etc.

Naturalnie to nie jest tak oczywiste, jak piszesz. Czarna liczba zachorowań/zgonów istnieje podczas każdej epidemii, a marnowanie czasu i środków na testowanie trupów to już kompletny odlot. Kobieta-Mem Kidawa postulowała badanie tylko wszystkich żywych, ale tete nie ma takich haniebnych ograniczeń. Aby siać panikę i pompować grozę chce rozkopywać groby.

"Mysle takze o sytuacji, w ktorej - ktores z nas
                  mogloby z przyczyny innej niz zakazenie koronawirusem
                  trafic do szpitala ..."

I zdaje się, że to myślenie prowadzi Cię w sam środek koszmaru z ulicy Wiązów.

Mój stary, osoba już bardzo wiekowo dojrzała i przy okazji z grupy najwyższego ryzyka, oświadczył: "Zachowuję środki ostrożności, owszem, ale w razie czego - co ma być, to będzie." I zachowuje pogodny humor, zamiast miotać i obijać się o ściany internetu jak tete.

--
                  Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
      • andrzejg Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 15:57
        Typowa ucieczka od tematu.
        Jak tam? Trochę głupio , jak Twój PiS tak się wykłada?
        Czy domyślasz się dlaczego tak prą do wyborów, można powiedzieć po trupach?

Bo na jesień wyjdzie na jaw cała indolencja tego obozu.
        • sz0k Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 16:53
          andrzejg napisał:

> Typowa ucieczka od tematu.
          > Jak tam? Trochę głupio , jak Twój PiS tak się wykłada?
          > Czy domyślasz się dlaczego tak prą do wyborów, można powiedzieć po trupach?
          >
          > Bo na jesień wyjdzie na jaw cała indolencja tego obozu.

Kolejny, któremu ewidentnie brak świeżego powietrza szkodzi... powiedziałbym Ci żebyś się przewietrzył, ale obecnie... sam rozumiesz... nie chce Cię narażać na spotkanie z przedstawicielem pisowskiego reżymu i związane z tym kary finansowe.

Z chęcią bym Ci na Twoje pytania i rozterki odpowiedział... gdyby mnie to cokolwiek obchodziło... i gdyby to były rzeczywiste problemy a nie medialnie wykreowana rzeczywistość. Jak PiS zrobi coś konkretnego to może pokuszę się o komentarz, podniecone reakcje na codziennie nowe, medialne doniesienia a nie rzeczywiste działania, zostawiam Wam... uroczo wyglądacie z tymi rozpalonymi do czerwoności główkami.

--
          "Namaszczenie z Bożej łaski ograniczało władzę monarchy; przedstawiciel ludu jest reprezentantem absolutnego absolutyzmu."
          Nicolás Gómez Dávila
        • sinevajirapag Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 03.04.20, 14:22
          andrzejg napisał:

> Typowa ucieczka od tematu.
          > Jak tam? Trochę głupio , jak Twój PiS tak się wykłada?
          > Czy domyślasz się dlaczego tak prą do wyborów, można powiedzieć po trupach?
          >
          > Bo na jesień wyjdzie na jaw cała indolencja tego obozu.

O tym wie również Kłamczyński. Właśnie bez ogródek powiedział dziś, że jesienią nie da się wygrać wyborów prezydenckich bo kryzys koronawirusowy będzie obciążał władzę.
          Nie przypuszczałem, że kiedykolwiek będę pokładał jakieś nadzieje w Gowinie. Pewnie te diabelskie pomioty przekroczyły u niego barierę tolerancji. Warto się za kryzys władzy pomodlić wink

• perla_roztocza Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 12:19
      widzisz tete, gdyby kobiety nie miały prawa głosu to nie miałabyś tych rozterek, którymi zasypujesz forum to.
      Byłabyś szczęśliwsza i mogłabyś się zająć gotowaniem zupy zamiast obgryzać paznokcie z powodu wyborów właśnie.
      • t_ete Specjalista 02.04.20, 13:06
        perla_roztocza napisał:

> widzisz tete, gdyby kobiety nie miały prawa głosu to nie miałabyś tych rozterek
        > , którymi zasypujesz forum to.
        > Byłabyś szczęśliwsza i mogłabyś się zająć gotowaniem zupy zamiast obgryzać pazn
        > okcie z powodu wyborów właśnie.

Bardzo dziekuje za troske.
        Ale nie mam problemu z
        gospodarowaniem
        czasem.

Wlasnie zadzwonila do mnie pani
        z banku - ze gdybym miala potrzebe
        pozyczki - to ...

Jej takze podziekowalam za troske.

Milych porad nigdy za wiele.

tete

• perla_roztocza Re: Specjalista 02.04.20, 14:08
          ależ tete, ja się nie troszczę tylko chciałbym aby kobietom zabrano prawa wyborcze.
          Polityka to męska rzecz a wy byście się skupiły na robocie przy mężach i dzieciach.
          I wtedy kwestie wyborcze by cię nie interesowały tak samo jak mnie nie interesują reklamy podpasek właśnie.
          • qwardian Re: Specjalista 02.04.20, 14:16
            Na mnie działają, doznaję coś w rodzaju szoku termicznego, przenoszą mnie w inny stan..

--
            Lepiej potknąć się o prawdę, niż ją ominąć.
          • t_ete Re: Specjalista 02.04.20, 15:10
            perla_roztocza napisał:

> ależ tete, ja się nie troszczę tylko chciałbym aby kobietom zabrano prawa wybor
            > cze.
            > Polityka to męska rzecz a wy byście się skupiły na robocie przy mężach i dzieci
            > ach.
            > I wtedy kwestie wyborcze by cię nie interesowały tak samo jak mnie nie interesu
            > ją reklamy podpasek właśnie.

Czyli nie zrozumiales ze uprawiasz malo zabawny kabaret ?
            Jakze mi przykro ...

Idz pogadaj z tuzami polityki smile

tete
    • t_ete Breaking news 02.04.20, 15:14
      t_ete napisała:

> Jesli to nie jest amok - to co to jest ?

Gowin nie zgadza sie na wybory korespondencyjne w maju

Wiadomosc nieoficjalna podana przez RMF

No no ........... PiS bedzie rzadzil mniejszosciowo ?

tete
      • benek231 Re: Breaking news 02.04.20, 17:43
        t_ete napisała:

> t_ete napisała:
        >
        > > Jesli to nie jest amok - to co to jest ?
        >
        >
        > Gowin nie zgadza sie na wybory korespondencyjne w maju
        >
        > Wiadomosc nieoficjalna podana przez RMF
        >
        >
        > No no ........... PiS bedzie rzadzil mniejszosciowo ?
        **
        Albo juz wspolnie postanowili o przelozeniu wyborow, a Gowin musi pochwalic sie swoja suwerennoscia, zanim zmiana zostanie to ogloszona.
    • allegro.con.brio Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 17:23
      Szczerze mówiąc, a zarazem bardzo brzydko, mam całkowicie wywalone na te wybory. PiS nie robi niczego innego, niż to, czego można było się po nich spodziewać.
      Zastanawia mnie natomiast jedno, tak czysto teoretycznie, bo niestety nigdy nie bedę miał okazji się przekonać. Co byłoby mówione i pisane, gdyby nasi drodzy rządzący, od razu (tak miesiąc temu, czy półtora) powiedzieli że "w związku z bla bla bla, przesuwamy wybory...".
    • benek231 Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 17:41
      t_ete napisała:
      **
      No i popatrz Tete ile to szczerej troskliwosci spotkalo cie z powodu Twojego wpisu.jeden cymbal martwi sie, ze nie zajmujesz sie niczym pozyteczniejszym niz polityka, a drugi cymbal uwaza, ze w dodatku "aby siać panikę i pompować grozę chce(sz) rozkopywać groby. Tak sie sklada, ze obydwaj to pisiory wiec najwyrazniej czyms muusialas zalezc im za skore. Moze tym roztrzasaniem pisiorskiego tanca wyborczego, oraz ogolnego obledu jakim sa ogarnieci ci zwyrodnialcy(?)

• xiazeluka Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 02.04.20, 20:26
        Chyba zapomniałeś, Kretynie52, że Mła to antydemokratyczne gowno, więc te Wasze szopki wyborcze Mła ma głęboko w otchłani. Mła wisi i powiewa kiedy do wyborów dojdzie, zatem na parkiecie w tańcu jesteście tylko Wy, obłąkana Totalna Targowico.

--
        Blog reakcyjny: Predator XL - ostateczny łowca komuchów
    • t_ete Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 14:07
      t_ete napisała:

> Jesli to nie jest amok - to co to jest ?

Gowin przedstawil swoja propozycje, ktora tak naprawde jest
      propozycja Kaczynskiego smile

W obliczu ... itd, wybory nie moga sie odbyc 10 maja i dlatego
      proponujemy zmiane Konstytucji - by wydluzyc kadencje Andrzeja Dudy
      do 2022 roku.

Mam nadzieje, ze opozycja zachowa przytomnosc umyslu i nie zgodzi sie
      na zmiane Konstytucji (tylko z tego powodu by ani Prezes PiS ani Gowin twarzy nie stracili
      i ZP sie utrzymala) - gdy w Konstytucji istnieje gotowe rozwiazanie - tzn. wprowadzenie
      stanu kleski zywiolowej.
      Zdecydowana wiekszosc zakazow i ograniczen z 'katalogu' w Ustawie o stanie
      kleski zywiolowej - i tak juz wprowadzono.

tete
      • oleg3 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 15:43
        > Mam nadzieje, ze opozycja zachowa przytomnosc umyslu i nie zgodzi sie na zmiane Konstytucji

Tete, do licha! Albo wybory 10V albo zmiana OTUA. Tertium non datur. OTUA nie przewidziała sytuacji, że stan nadzwyczajny zostanie wprowadzony w trakcie kampanii wyborczej, już po rejestracji kandydatów.
        • benek231 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 16:02
          oleg3 napisał:

OTUA nie przewidziała sytuacji, że stan nadzwyczajny zostanie wprowadzony w trakcie kampanii wyborczej, już po rejestracji kandydatów.
          **
          Otoz przewidziala, jak najbardziej przewidziala przesuniecie wyborow w przypadku koniecznosci wprowadzenia stanu kleski zywiolowej. Wygooglaj sobie Konstytucje i przeczytaj w skupieniu, a pozniej sprobuj starac sie pomyslec.

Opozycja nie moze dac sie zlapac na to konskie gowno. Zgadzam siez Tete.
            • benek231 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 16:21
              oleg3 napisał:

> > Otoz przewidziala, jak najbardziej przewidziala
              > Krzysiu bądź łaskaw przeczytać na co odpowiadasz. W ramach wyjątku. Wiadomo, że
              > niczego nie czytasz.
              **
              Ja niedawno dokladnie to przytaczalem i w dokladnie tym samym celu. By wykazac, ze Konstytucja przewidziala sytuacje koniecznosci ogloszenia stanu kleski zywiolowej, co pociagnie za soba koniecznosc przelozenia wyborow. A jak ty myslisz mowilaby Konstytucja o koniecznosci przelozenia wyborow na okolicznosc okresu po wyborach, albo na dlugo przed wyborami?
              Kolejny dowod na to, ze masz potezny przeciag pomiedzy uszami - tu wlata a tam natychmiast wylata.
              • oleg3 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 16:30
                No dobra Krzysiu. Jesteś największym ekspertem OTUA we Wszechświecie i okolicach. Mam takie pytanie. Rząd wprowadza stan klęski żywiołowej 9 maja. Kiedy zgodnie z OTUA ma się odbyć głosowanie. Czy w 91 dzień po zniesieniu stanu nadzwyczajnego z udziałem już zarejestrowanych kandydatów? A może w tym 91 dniu startują procedury wyborcze: rejestracja komitetów, zbieranie podpisów, rejestracja kandydatów?
                • t_ete Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 19:28
                  oleg3 napisał:

> Czy w 91 dzień po zniesieniu stanu nadzwycza
                  > jnego z udziałem już zarejestrowanych kandydatów? A może w tym 91 dniu startują
                  > procedury wyborcze: rejestracja komitetów, zbieranie podpisów, rejestracja
                  > kandydatów?

Konstytucjonalisci nie sa zgodni co do tego - czy bedzie to kontynuacja - 'wznowienie'
                  kampanii
                  czy w przypadku gdyby stan nadzwyczajny potrwal wiele miesiecy, rok czy dluzej ...
                  rozpisanie wyborow 'na nowo'.

Pytaj konstytucjonalistow.

Niestety w kodeksie wyborczym nie ma uregulowan
                  dotyczacych 'zawieszenia' procesu wyborczego wskutek
                  wprowadzenia stanu wyjatkowego. Zaden ustawodawca nie
                  dopatrzyl.

Dlaczego ja sie zgadzam z argumentami Klubu Jagiellonskiego a Ty nie ?

"Rozwiązaniem najbardziej adekwatnym do obecnej sytuacji jest po prostu wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Ustawa (art. 3 pkt 2) wprost dopuszcza stosowanie jej w przypadku „chorób zakaźnych ludzi”. Stan klęski żywiołowej ze wszystkich przewidzianych przez ustawę zasadniczą stanów nadzwyczajnych (a więc, poza klęską żywiołową, stanu wojennego i stanu wyjątkowego) charakteryzuje się najniższym poziomem dopuszczalnego ograniczenia swobód obywatelskich oraz w przeciwieństwie do pozostałych nie jest ustanawiany przez prezydenta, ale rząd. Głowa państwa nie będzie więc „sędzią we własnej sprawie”."

klubjagiellonski.pl/2020/03/18/czy-i-jak-przelozyc-wybory-proponujemy-stan-nadzwyczajny-po-27-marca-i-zawieszenie-broni-w-wojnie-o-sady/

tete
                • benek231 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 20:05
                  oleg3 napisał:

> No dobra Krzysiu. Jesteś największym ekspertem OTUA we Wszechświecie i okolicac
                  > h. Mam takie pytanie. Rząd wprowadza stan klęski żywiołowej 9 maja. Kiedy zgodn
                  > ie z OTUA ma się odbyć głosowanie. Czy w 91 dzień po zniesieniu stanu nadzwycza
                  > jnego z udziałem już zarejestrowanych kandydatów? A może w tym 91 dniu startują
                  > procedury wyborcze: rejestracja komitetów, zbieranie podpisów, rejestracja
                  > kandydatów?
                  **
                  7. W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny.

Konstytucja wyraznie mowi co nie moze byc robione, oraz jak dlugo, a reszta jest do ustalenia - reszte pozostawia sie politykom i ustawodawcy, by podjeli niezbedne decyzje (mieszczace sie w ramach prawa).

• oleg3 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 20:32
                        Było pytanie, nie ma odpowiedzi. Kiedy głosowanie?

oleg3 napisał:

> Czy w 91 dzień po zniesieniu stanu nadzwyczajnego z udziałem już zarejestrowanych kandydatów? A może w tym 91 dniu startują procedury wyborcze: rejestracja komitetów, zbieranie podpisów, rejestracja
                        kandydatów?
                        • benek231 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 21:44
                          oleg3 napisał:

> Było pytanie, nie ma odpowiedzi. Kiedy głosowanie?
                          >
                          > oleg3 napisał:
                          >
                          > > Czy w 91 dzień po zniesieniu stanu nadzwyczajnego z udziałem już zarejest
                          > rowanych kandydatów? A może w tym 91 dniu startują procedury wyborcze: rejestr
                          > acja komitetów, zbieranie podpisów, rejestracja
                          > kandydatów?
                          **
                          Spytaj sie ich.
        • t_ete Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 18:35
          oleg3 napisał:

> Tete, do licha! Albo wybory 10V albo zmiana OTUA. Tertium non datur. OTUA nie p
          > rzewidziała sytuacji, że stan nadzwyczajny zostanie wprowadzony w trakcie kampa
          > nii wyborczej, już po rejestracji kandydatów.

Jakie 'albo-albo' ... ?

Konstytucja przewidziala cos takiego jak stan kleski zywiolowej, ktory wprowadza sie
          z powodu katastrofy naturalnej lub technicznej. Artykul dotyczacy stanow nadzwyczajnych
          wyraznie mowi, ze nie mozna w trakcie jego trwania zmieniac konstytucji, ordynacji wyborczej,
          przeprowadzac wyborow, referendow.
          To madre rozwiazanie - bo przeciez sluzby panstwa (teoretycznie) powinny przede wszystkim
          zmagac sie z 'zywiolem' lub jego skutkami. A obywatele - w kleszczach zakazow i ograniczen
          - i tak nie mieliby szansy w pelni uczestniczyc w procesie wyborczym.

A co do 'niedogodnego' (w trakcie kampanii wyborczej) terminu dla wprowadzenia
          stanu kleski zywiolowej ...coz,
          katastrofy naturalne maja to do siebie - ze dotykaja nas NAGLE, w sposob
          niezaplanowany. Konstytucja to przewidziala - w sposob automatyczny
          wydluza kadencje na czas trwania stanu kleski zywiolowej i 90 dni po
          ustaniu przyczyn, dla ktorych zostala wprowadzona.

tete

• benek231 Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 18:58
            t_ete napisała:

> Konstytucja przewidziala cos takiego jak stan kleski zywiolowej, ktory wprowadz
            > a sie z powodu katastrofy naturalnej lub technicznej.
            **
            Teta, przeciez wy aktualnie funkcjonujecie w stanie kleski zywiolowej ktora jedynie nie zostala nia oficjalnie ogloszona. Doswiadczacie tych wszystkich ograniczen, nakazow, zakazow, ktorych doswiadczac mozecie jedynie w przypadku kleski zywiolowej. Ta nie zostala nazwana po imieniu gdyz zgodnie z Konstytucja podczas stanu kleski zywiolowej nie moga odbywac sie m.in. wybory prezydenckie. Gdyby ich postawic chocby przed sadem powiatowym, ze nie wspomne jakiejs wyzszej instancji, to ten sad natychmiast zdecydowalby, ze pisiory bezczelnie oszukuja, albowiem zafundowali wam stan nadzwyczajny, z jego wszystkimi rygorami, nie nazywajac go jednak po imieniu, z powodu wyborow, ktore pragna aby sie odbyly.
        • sinevajirapag Re: Propozycja 3.04.2020 04.04.20, 14:11
          oleg3 napisał:

> > Mam nadzieje, ze opozycja zachowa przytomnosc umyslu i nie zgodzi sie na
          > zmiane Konstytucji
          >
          > Tete, do licha! Albo wybory 10V albo zmiana OTUA. Tertium non datur. OTUA nie p
          > rzewidziała sytuacji, że stan nadzwyczajny zostanie wprowadzony w trakcie kampa
          > nii wyborczej, już po rejestracji kandydatów.

Wyjaśnij, Oleg, jak potrafisz, co z tą dyskusją wspólnego ma Ośrodek Terapii Uzależnień Alkoholowych (OTUA)

Hmm....

• benek231 Pisiory mysla o oddaniu wladzy ale :O) 03.04.20, 16:16
        do tego niezbdny jest im Du*a jako prezydent. By mogli pozakladac na dupy poduszki, czy tez inne ochraniacze.

Dwa lata dluzej dla Du*y to trzy lata dla pisiorow. W warunkach poglebiajacego sie kryzysu to najlepszy czas by poddac rzad i rozpisac wczesniejsze wybory, ktore tez maja zamiar przegrac. Oni juz teraz widza to widmo nadciagajacej katastrofy gospodarczej. Tymczasem przyzwyczaili sie do funkcjonowania w warunkach wzglednej prosperity. Dostali gospodarke w dobrym stanie, a w dodatku z wyrazna tendencja wzrostowa, dostali piekna swiatowa koniukture, dostali zyczliwosc innych czlonkow UE - na ktora sobie nie zapracowali, wiec szybko utracili. Oni wola by inni musieli pozbawiac "suwerena" tych 500 plus. By mogli klamliwie zapewniac, ze przy ich rzadach nie doszloby do tego.

Zupelnie jakbym widzial tych republikanskich sukinsynow. Ostatnio trzy razy pod rzad Demokraci wyciagali kraj nad kreske i rozkrecali koniukture po to, by kazdorazowo Republikanie mogli postarac sie o roztrwonienie dorobku poprzednikow. Bo spokrewnieni z moznymi Republikanie uwazaja, ze im wolno wiecej.

Pisiory wiedza, ze teraz beda gryzc piach, bo pewnie kazdy by gryzl. A, ze nachapali sie przy korytach wiec teraz beda chcieli sobie odpoczac i poczekac oraz przeczekac az dzisiejszej opozycji uda sie wywindowac ekonomie i znow podac ja pisiorom na tacy.

t_ete napisała:

• perla_roztocza Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 16:29
        t_ete napisała:

> wprowadzenie
        > stanu kleski zywiolowej.

tete, na swoim przykładzie pokazujesz całą głupotę i durnotę totalsów.
        Wiadomo, że nie przeczytałaś ustawy, którą zresztą stworzyła PO.
        Bo jakbyś przeczytała to byś wiedziała, że firmom należą się potężne odszkodowania z budżetu państwa za okres stanu klęski żywiołowej.
        A teraz przypomnij sobie jak jeszcze miesiąc temu łaziłaś beztrosko po mieście i reklamy i neony jakich firm widziałaś.
        Podpowiem, 90% to firmy zagraniczne. To ruina Polski będzie.
        Umierając z głodu zakrzykniesz jeszcze - konstytucja!!!
        Wy na opozycji tak przebieracie nóżkami za zdobyciem władzy, że jesteście w stanie zrujnować Polskę właśnie.
        • t_ete Re: Propozycja 3.04.2020 03.04.20, 18:54
          perla_roztocza napisał:

> tete, na swoim przykładzie pokazujesz całą głupotę i durnotę totalsów.
          > Wiadomo, że nie przeczytałaś ustawy, którą zresztą stworzyła PO.

Wiadomo, ze Ty jej nie przeczytales smile
          Gdybys ja przeczytal - dostrzeglbys,
          ze ustawa jest z 2002 roku a jej ostatnia nowelizacja - to rok 2017.

> Bo jakbyś przeczytała to byś wiedziała, że firmom należą się potężne odszkodowa
          > nia z budżetu państwa za okres stanu klęski żywiołowej.
          > A teraz przypomnij sobie jak jeszcze miesiąc temu łaziłaś beztrosko po mieście
          > i reklamy i neony jakich firm widziałaś.
          > Podpowiem, 90% to firmy zagraniczne.

Twoje podpowiedzi sa tyle warte co nic. Przykro mi.
          Kazdego dnia czytam o bankructwach malych firm.
          Polskich firm.

> To ruina Polski będzie.

Ruina tysiecy prywatnych polskich przedsiebiorstw - to nie ruina Polski ?
          Porozmawiaj z kolegami to Ci wytlumacza kto
          aktualnie rujnuje Polske.

tete
      • t_ete Gowin juz nie chce 04.04.20, 13:06
        t_ete napisała:

> Gowin przedstawil swoja propozycje, ktora tak naprawde jest
        > propozycja Kaczynskiego smile

>
        > W obliczu ... itd, wybory nie moga sie odbyc 10 maja i dlatego
        > proponujemy zmiane Konstytucji - by wydluzyc kadencje Andrzeja Dudy
        > do 2022 roku.

Wicepremier Gowin juz nie chce przekonywac do zmiany Konstytucji i poprze
        PiS-wski zamysl przeprowadzenia wyborow korespondencyjnych 10 maja.

Wynik glosowania 6 kwietnia w tej sprawie wydaje sie oczywisty.
        Zreszta przygotowania do wyborow korespondencyjnych
        - jak podkreslaja rzadzacy - w sposob jaki przeprowadzila to Bawaria
        - ida pelna para.

Za techniczna organizacje operacji pocztowej odpowiada Sasin
        - wiec bedzie dobrze.
        Wymieniono szefa Poczty Polskiej - pewnie na wszelki wypadek
        by miec pewnosc, ze w ktoryms momencie sie 'nie odwinie'.

Komisjami wyborczymi i powolywaniem do nich ludzi
        - zajma sie pelnomocnicy. Co z pewnoscia zagwarantuje
        uczciwosc liczenia glosow.

Koperta z karta do glosowania wlozona do drugiej koperty z
        oswiadczeniem - z imieniem i nazwiskiem oraz peselem
        - zapewni niezbedna tajnosc wyborow.

Listonosze moze (?)dostana jakis 'trudnosciowy' dodatek
        za dostarczanie pakietow wyborczych do skrzynek
        na listy - na adresy zgodne ze spisem wyborcow.

Wszyscy zaangazowani w operacje 'wyborcza poczta'
        zostana wyposazeni w maseczki i rekawiczki.
        To bardzo dobrze - nalezy chronic ludzi przed
        zaraza.

Za spacer do skrzynki pocztowej by wrzucic pakiet
        wyborczy - nie bedzie mandatu.

.......................................................................................................

To beda moje pierwsze wybory od 1989, w ktorych
        nie bede uczestniczyc.

tete

• sinevajirapag Re: Gowin juz nie chce 04.04.20, 14:09
            perla_roztocza napisał:

> t_ete napisała:
            >
            > > To beda moje pierwsze wybory od 1989, w ktorych
            > > nie bede uczestniczyc.
            >
            > a te przed 1989 właśnie?

A xuj ci do tego, śmieciu. Czep się Małgośki właśnie.
            • perla_roztocza Re: Gowin juz nie chce 04.04.20, 16:57
              t_ete napisała:

> Pamietam jak w 1985 - na zmiane z mama -
              > liczylam owce, ktore odwiedzaly punkt wyborczy.

aha, czyli byłaś kolejną bohaterką.
              Ciekawe, teraz każdy mówi, że przed 1989 nie chodził na wybory.
              To skąd były te tłumy w lokalach wyborczych?
              Bujasz tete właśnie.
              • t_ete Re: Gowin juz nie chce 04.04.20, 17:57
                perla_roztocza napisał:

> aha, czyli byłaś kolejną bohaterką.
                > Ciekawe, teraz każdy mówi, że przed 1989 nie chodził na wybory.
                > To skąd były te tłumy w lokalach wyborczych?
                > Bujasz tete właśnie.

Nic nie poradze, ze nie pasuje do Twojej ukladanki.
                Ja wiem co robilam i guzik mnie obchodzi
                czy mi wierzysz czy nie.

Pytasz - to odpowiadam.

tete
                • perla_roztocza Re: Gowin juz nie chce 04.04.20, 18:21
                  t_ete napisała:

> Nic nie poradze, ze nie pasuje do Twojej ukladanki.
                  > Ja wiem co robilam i guzik mnie obchodzi
                  > czy mi wierzysz czy nie.
                  >
                  > Pytasz - to odpowiadam.
                  >

ale tu nie chodzi o to czy ci wierzę czy nie, chodzi o to żebyś nie kłamała właśnie.
                  • benek231 Re: Gowin juz nie chce 04.04.20, 18:54
                    perla_roztocza napisał:

> ale tu nie chodzi o to czy ci wierzę czy nie, chodzi o to żebyś nie kłamała właśnie.
                    **
                    Klamca na tym forum jestes ty, ty antydemokratyczne gowno. Ponadto wiadomo, ze jestes takze zlodziejem, bo kradniesz. Ale tak to juz jest, ze ten kto klamie ten czesto takze kradnie - jak ty, smieciu.
                  • t_ete Re: Gowin juz nie chce 04.04.20, 20:15
                    perla_roztocza napisał:

> ale tu nie chodzi o to czy ci wierzę czy nie, chodzi o to żebyś nie kłamała wła
                    > śnie.

Mechanizm projekcji.
                    Tak to sie nazywa.

tete
        • benek231 Takze olalbym takie "wybory", Tete :O) 04.04.20, 18:50
          t_ete napisała:

> To beda moje pierwsze wybory od 1989, w ktorych nie bede uczestniczyc.
          **
          Te wybory to oszustwo oraz bandytyzm. W obliczu epidemii powinien 1) zostac ogloszony stan kleski zywiolowej. Nastepnie zgodnie z Konstytucja 2) wybory powinny zostac zawieszone i przelozone na termin ktory Konstytucja takze precyzuje.
          Te qrwy sa gorsze niz komuna. Podziekujmy biskupom za dar PiSu.

• hymenos Re: Takze olalbym takie "wybory", Tete :O) 04.04.20, 19:43
            benek231 napisał:

> 2) wybory powinn
            > y zostac zawieszone i przelozone na termin ktory Konstytucja takze precyzuje.
            > Te qrwy sa gorsze niz komuna. Podziekujmy biskupom za dar PiSu.

Kretynie, już dostałeś pytanie o to i nie odpowiedziałeś. Jak zdefiniowany jest termin wyborów, zawieszenie i ich przełożenie w konstytucji? Rozśmieszasz całe forum swoim nawoływaniem do łamania konstytucji w niemal każdym swoim wpisie, dupokrato od siedmiu boleści.

--
            H.
            • t_ete Nie mozecie normalnie rozmawiac ? 04.04.20, 20:27
              hymenos napisał:

> benek231 napisał:
              >
              > > 2) wybory powinn
              > > y zostac zawieszone i przelozone na termin ktory Konstytucja takze precyz
              > uje.
              > > Te qrwy sa gorsze niz komuna. Podziekujmy biskupom za dar PiSu.
              >
              > Kretynie, już dostałeś pytanie o to i nie odpowiedziałeś. Jak zdefiniowany jest
              > termin wyborów, zawieszenie i ich przełożenie w konstytucji? Rozśmieszasz całe
              > forum swoim nawoływaniem do łamania konstytucji w niemal każdym swoim wpisie,
              > dupokrato od siedmiu boleści.

Wprowadzenie stanu kleski zywiolowej 'zawiesza' proces wyborczy. To mowi Konstytucja.
              Konstytucja o tyle 'definiuje' termin wyborow, ze stan kleski zywiolowej wprowadza sie na
              30 dni (z mozliwoscia kolejnego wydluzenia wola Parlamentu o nastepne, i nastepne itd. - 30 dni)
              - dopiero po zakonczeniu stanu kleski zywiolowej - minac musi minimum 90 dni - by mogly
              odbyc sie wybory.

Pewnie to Benek mial na mysli.

tete
              • oleg3 Re: Nie mozecie normalnie rozmawiac ? 04.04.20, 20:53
                > Pewnie to Benek mial na mysli.

Tete spróbuj odrobinę pomyśleć o tym co będzie dalej. Rząd ogłasza stan klęski żywiołowej i za 30 dni przedłuża go o 2 lata (wcale nie musi przedłużyć o 30 dni; gdzie jest napisane, że przedłużyć można tylko o 30 dni?). Po 2 latach rząd się jeszcze zastanowi czy just jest normalnie i można przeprowadzać wybory. Sejm zaklepie. W innym wariancie wybory prezydenckie odbywają się jesienią 2020. Niezależnie od tego czy proces wyborczy rozpocznie się od zera czy będzie kontynuowany bieżący z już zgłoszonymi kandydatami, rozpocznie się polityczna wojenka i wybór dowolnego elekta będzie kontestowany. Sprawa musi zostać uregulowana przed głosowaniem (wyborami) i można to zrobić wyłącznie aktem o randze konstytucyjnej.
                • t_ete Re: Nie mozecie normalnie rozmawiac ? 05.04.20, 00:14
                  oleg3 napisał:

> Tete spróbuj odrobinę pomyśleć o tym co będzie dalej. Rząd ogłasza stan klęski
                  > żywiołowej i za 30 dni przedłuża go o 2 lata (wcale nie musi przedłużyć o 30 dn
                  > i; gdzie jest napisane, że przedłużyć można tylko o 30 dni?). Po 2 latach rząd
                  > się jeszcze zastanowi czy just jest normalnie i można przeprowadzać wybory. Se
                  > jm zaklepie. W innym wariancie wybory prezydenckie odbywają się jesienią 2020.
                  > Niezależnie od tego czy proces wyborczy rozpocznie się od zera czy będzie konty
                  > nuowany bieżący z już zgłoszonymi kandydatami, rozpocznie się polityczna wojenk
                  > a i wybór dowolnego elekta będzie kontestowany. Sprawa musi zostać uregulowana
                  > przed głosowaniem (wyborami) i można to zrobić wyłącznie aktem o randze konstyt
                  > ucyjnej.

Oleg, a co bedzie dalej z epidemia - wiesz ?
                  Ja nie wiem ale sie domyslam.

Domyslam sie rowniez, ze tak jak PiS mial w d.....ie
                  Konstytucje od poczatku swoich rzadow, jak nie szanuje
                  jej dzisiaj - tak i nadal
                  nie bedzie jej szanowal.

Litera i duch prawa ... Ale bez przyzwoitosci ludzi,
                  ktorzy decyduja - to sie nie uda.
                  Bo udac sie nie moze.

tete

• hymenos Re: Nie mozecie normalnie rozmawiac ? 04.04.20, 22:18
                t_ete napisała:

> Wprowadzenie stanu kleski zywiolowej 'zawiesza' proces wyborczy. To mowi Konsty
                > tucja.

To jest jedynie Twoja interpretacja. Konstytucja tego nie mówi. A ponieważ jest to doskonały motyw do podważania podejmowania w przyszłości decyzji wyborczych, więc w sytuacji tak wielkiej polaryzacji sceny politycznej należy rozwiązać problem przed podjęciem decyzji.

--
                H.
                • t_ete Miedzy mlotem i kowadlem 04.04.20, 23:56
                  hymenos napisał:

> To jest jedynie Twoja interpretacja. Konstytucja tego nie mówi. A ponieważ jest
                  > to doskonały motyw do podważania podejmowania w przyszłości decyzji wyborczych
                  > , więc w sytuacji tak wielkiej polaryzacji sceny politycznej należy rozwiązać p
                  > roblem przed podjęciem decyzji.

Nie interpretowalam Konstytucji.
                  Moge zacytowac :

"W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych."

"W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu.Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny."

"W celu zapobieżenia skutkom katastrof naturalnych lub awarii technicznych noszących znamiona klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia Rada Ministrów może wprowadzić na czas oznaczony, nie dłuższy niż 30 dni, stan klęski żywiołowej na części albo na całym terytorium państwa. Przedłużenie tego stanu może nastąpić za zgodą Sejmu."

Jak widac - niczego nie interpretowalam. Mozliwosc przedluzenia stanu kleski zywiolowej - w rekach sejmu.

tete
                  • benek231 Miedzy mlotem i mlotem :O) 05.04.20, 08:05
                    Tak zazwyczaj mam ja - pomiedzy Kretynem1 a KretymX

Tete, ja te fragmenty Konstytucji przytaczalem tu dwukrotnie, co najmniej. Oni nie zadaja sobie trudu by przeczytac - oni maja to gdzies. Nastawieni sa wylacznie na kopanie przeciwnika PiSu. Mowiac 'oni' mam takze na mysli Blonke-Hymena, ale przoduje tu Kretyn, Perla, Oleg3. Pierwsi dwaj nie maja w tym najmniejszych zahamowan - odczlowieczyli sie dla PiSu.

t_ete napisała:

> Nie interpretowalam Konstytucji.
                    > Moge zacytowac :
                    >
                    > "W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordy
                    > nacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wy
                    > borze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych."
                    >
                    > "W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie m
                    > oże
                    być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, n
                    > ie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytoria
                    > lnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulega
                    > ją odpowiedniemu przedłużeniu
                    .Wybory do organów samorządu terytorialnego są
                    > możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny."
                    >
                    > "W celu zapobieżenia skutkom katastrof naturalnych lub awarii technicznych nosz
                    > ących znamiona klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia Rada Ministrów mo
                    > że wprowadzić na czas oznaczony, nie dłuższy niż 30 dni, stan klęski żywiołowej
                    > na części albo na całym terytorium państwa. Przedłużenie tego stanu może nastą
                    > pić za zgodą Sejmu
                    ."
                    >
                    > Jak widac - niczego nie interpretowalam. Mozliwosc przedluzenia stanu kleski zy
                    > wiolowej - w rekach sejmu.
                    >
                    > tete
                  • hymenos Re: Miedzy mlotem i kowadlem 05.04.20, 09:41
                    t_ete napisała:

> Nie interpretowalam Konstytucji.

A jednak.

> Moge zacytowac :
                    >
                    > "W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordy
                    > nacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wy
                    > borze Prezydenta Rzeczypospolitej oraz ustawy o stanach nadzwyczajnych."
                    >
                    > "W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie m
                    > oże
                    być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, n
                    > ie mogą być przeprowadzane wybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytoria
                    > lnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulega
                    > ją odpowiedniemu przedłużeniu
                    .Wybory do organów samorządu terytorialnego są
                    > możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny."
                    >
                    > "W celu zapobieżenia skutkom katastrof naturalnych lub awarii technicznych nosz
                    > ących znamiona klęski żywiołowej oraz w celu ich usunięcia Rada Ministrów mo
                    > że wprowadzić na czas oznaczony, nie dłuższy niż 30 dni, stan klęski żywiołowej
                    > na części albo na całym terytorium państwa. Przedłużenie tego stanu może nastą
                    > pić za zgodą Sejmu
                    ."
                    >
                    > Jak widac - niczego nie interpretowalam. Mozliwosc przedluzenia stanu kleski zy
                    > wiolowej - w rekach sejmu.

Jak widać, dobrałaś sobie te artykuły, które pasują Ci do tezy a trzeba przestrzegać wszystkich. Konstytucja jednoznacznie definiuje wybory i nie przewiduje ich przedłużania i przerwania. W przytoczonych artykułach jest jedynie o zakazie przeprowadzania wyborów, nie ma natomiast nic o aktualnie przeprowadzanych wyborach, w związku z czym obowiązują te artykuły, które opisują wybory.

--
                    H.
                    • t_ete Re: Miedzy mlotem i kowadlem 05.04.20, 10:27
                      hymenos napisał:

> Jak widać, dobrałaś sobie te artykuły, które pasują Ci do tezy a trzeba przestr
                      > zegać wszystkich. Konstytucja jednoznacznie definiuje wybory i nie przewiduje i
                      > ch przedłużania i przerwania. W przytoczonych artykułach jest jedynie o zakazie
                      > przeprowadzania wyborów, nie ma natomiast nic o aktualnie przeprowadzanych wyb
                      > orach, w związku z czym obowiązują te artykuły, które opisują wybory.
                      >

Nie masz racji.
                      Konstytucje czyta sie 'razem'.
                      Rozdzial XI poswiecony jest stanom nadzwyczajnym.
                      I tylko w razie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego mozna ograniczyc
                      wolnosci i prawa obywatelskie w takim stopniu - w jakim
                      aktualnie obowiazuja zakazy, nakazy i ograniczenia.
                      To co obserwujemy - to naduzycie wladzy.

Tylko wprowadzenie stanu nadzwyczajnego moze 'zawiesic' proces wyborczy,
                      'przesunac' termin wyborow, 'wydluzyc' kadencje.

Proponuje abys wyobrazil sobie sytuacje, w ktorej jakies
                      wojewodztwo - w znaczacej czesci - dotyka straszna powodz.
                      Za 4 tygodnie maja sie odbyc wybory lokalne.

Zalane domy, pola, wojsko przedziera sie na pontonach - ratuje
                      ludzi, ktorzy wspieli sie na dachy. Kolosalne zniszczenia.
                      Na tym terenie - na wniosek wojewody - zostaje wprowadzony stan
                      kleski zywiolowej. Wszystkie sily i srodki przeznacza sie na
                      walke by chronic ludzi i poradzic sobie ze skutkami powodzi.
                      Z uwagi na wprowadzenie stanu kleski zywiolowej
                      wybory w planowanym terminie sie
                      nie odbeda.

Kampania wyborcza na tym terenie i tak 'sama sie zawiesza'.
                      Ludzie, ktorych dobytek ocalal - skupiaja sie
                      na organizowaniu pomocy, na akcjach charytatywnych.
                      Jaki podlec moglby sie 'politycznie lansowac' - gdy w tle stara kobieta
                      placze, ze krowy sie potopily ?

Czy powiedzialbys, ze tak czy siak - te wybory musza sie odbyc
                      bo tak stanowi Konstytucja ?

Konstytucja tak nie stanowi Hymenosie.

Konstytucja zawiera artykul o stanie kleski zywiolowej,
                      ktory wladza powinna wprowadzic - gdy wydarza sie
                      katastrofa naturalna.

Poniewaz nie wolno zwyklymi rozporzadzeniami
                      ograniczac praw i wolnosci obywatelskich, manewrowac
                      'spec-ustawami', ktore nie maja konstytucyjnej 'bazy'.

tete
                      • hymenos Re: Miedzy mlotem i kowadlem 05.04.20, 10:58
                        t_ete napisała:

> Konstytucja zawiera artykul o stanie kleski zywiolowej,
                        > ktory wladza powinna wprowadzic - gdy wydarza sie
                        > katastrofa naturalna.

Zbyt rozwlekle i nie dotykasz problemu. Skrócę Twój wywód. Konstytucja mówi, że nie wolno przeprowadzać wyborów, czyli nie wolno zgłaszać kandydatów, ogłaszać wyborów, prowadzić kampanii wyborczej, przeprowadzać wyborów, liczyć głosów i żadnych innych czynności związanych z wyborami. Napisałaś, Za 4 tygodnie maja sie odbyc wybory lokalne. oznacza to, że uprawniona do tego osoba za 4 tygodnie ogłosi termin głosowania, innymi słowy klęska wydarzyła się, gdy wyborów po prostu nie ma i sprokurowałaś czytelną i jasną sytuację. Tymczasem mamy do czynienia z nieco inną sytuacją. Wybory zostały ogłoszone, kandydaci zgłoszeni za powiedzmy tydzień ma się odbyć głosowanie w województwie. Klęska żywiołowa, zalane domy... I teraz co? Przekładamy głosowanie i naruszamy konstytucję, która nakazuje przeprowadzić głosowanie w określonym terminie, powtarzamy od początku wybory, dając tym samym możliwość zakwestionowania każdego wyniku czy też jeszcze raz ogłaszamy wybory włącznie z możliwością zgłaszania nowych kandydatów ze skutkiem podobnym jak poprzednie wersje?

>
                        > Poniewaz nie wolno zwyklymi rozporzadzeniami
                        > ograniczac praw i wolnosci obywatelskich, manewrowac
                        > 'spec-ustawami', ktore nie maja konstytucyjnej 'bazy'.

Czysty zamordyzm. Bez różnicy czy wprowadzany spec-ustawą, czy konstytucją.

--
                        H.
                        • t_ete Nie wierze ... 05.04.20, 12:50
                          hymenos napisał:

> Zbyt rozwlekle i nie dotykasz problemu. Skrócę Twój wywód. Konstytucja mówi, że
                          > nie wolno przeprowadzać wyborów, czyli nie wolno zgłaszać kandydatów, ogłaszać
                          > wyborów, prowadzić kampanii wyborczej, przeprowadzać wyborów, liczyć głosów i
                          > żadnych innych czynności związanych z wyborami. Napisałaś, Za 4 tygodnie m
                          > aja sie odbyc wybory lokalne.
                          oznacza to, że uprawniona do tego osoba za 4
                          > tygodnie ogłosi termin głosowania, innymi słowy klęska wydarzyła się, gdy wybo
                          > rów po prostu nie ma i sprokurowałaś czytelną i jasną sytuację.

Oczom nie wierze ...

Wiadomo kiedy uplywa kadencja wladz samorzadowych (kodeks wyborczy)
                          Premier oglasza konkretne dni (niedziele) dla I i II tury glosowania. na wiele
                          miesiecy wczesniej.

Sytuacja hipotetyczna, o ktorej napisalam - ze za 4 tygodnie ma odbyc sie glosowanie
                          - oznacza, ze znane sa listy kandydatow, toczy sie kampania wyborcza, wisza plakaty,
                          odbywaja sie spotkania z wyborcami.

Przychodzi powodz, wprowadzenie stanu kleski zywiolowej na terenie wojewodztwa.
                          Wybory nie moga sie odbyc.

Powodz wydarzyla sie w trakcie trwania procesu wyborczego zgodnie z kalendarzem
                          wyborczym, ktorego zwienczeniem mial byc dzien glosowania.

> Tymczasem mamy
                          > do czynienia z nieco inną sytuacją. Wybory zostały ogłoszone, kandydaci zgłosze
                          > ni za powiedzmy tydzień ma się odbyć głosowanie w województwie. Klęska żywiołow
                          > a, zalane domy... I teraz co? Przekładamy głosowanie i naruszamy konstytucję,

Nie naruszamy Konstytucji - poniewaz w Konstytucji jest zapis dotyczacy mozliwosci
                          wprowadzenia stanu kleski zywiolowej - gdy ma miejsce katastrofa naturalna.
                          Katastrofa naturalna (czy techniczna) to nie jest sytuacja, ktora mozemy zaplanowac
                          'w czasie', ktora mozemy przewidziec, i do ktorej mozemy sie w pelni przygotowac ...
                          Gdybysmy byli w pelni przygotowani do katastrofy naturalnej - to nie trzeba byloby wprowadzac
                          stanu kleski zywiolowej.

> która nakazuje przeprowadzić głosowanie w określonym terminie, powtarzamy od poc
                          > zątku wybory, dając tym samym możliwość zakwestionowania każdego wyniku czy też
                          > jeszcze raz ogłaszamy wybory włącznie z możliwością zgłaszania nowych kandydat
                          > ów ze skutkiem podobnym jak poprzednie wersje?

Ale rozumiesz chyba, ze jesli w Konstytucji sa artykuly - z ktorych jeden okresla dlugosc kadencji
                          Prezydenta - a inne artykuly mowia o mozliwosci wprowadzenia stanu kleski zywiolowej
                          - podczas ktorego - i 90 dni po - nie mozna przeprowadzac wyborow (zadnych) i referendow
                          a kadencje wladz ulegaja odpowiedniemu przedluzeniu - to czyta sie je RAZEM a nie osobno ?

Co do 'wznowienia' procesu wyborczego (czy kontynuacja ? czy ponowne rozpisanie wyborow ?)
                          po zakonczeniu stanu kleski zywiolowej....

Czytalam rozbiezne opinie konstytucjonalistow. W zaleznosci od tego jak dlugo mialby trwac
                          stan kleski zywiolowej. Gdyby katastrofa naturalna - czyli epidemia trzymala nas dlugo
                          i wybory trzeba byloby przelozyc na wiosne 2021 - to sensowniej byloby je 'rozpisc od poczatku'.
                          Gdyby 'ucisk epidemii' zelzal szybciej i pozwolil na zakonczenie stanu kleski zywiolowej w ciagu najblizszych miesiecy - w tym wielu ograniczen i zakazow - to 'kontynuacja' procesu wyborczego.
                          Czyli zgloszeni i zarejestrowani juz kandydaci - 'wznowiliby' kampanie wyborcza.

> Czysty zamordyzm. Bez różnicy czy wprowadzany spec-ustawą, czy konstytucją.

Spec-ustawa jest obejscim Konstytucji. Ja widze roznice.

Zastanawiajace dlaczego tak uparcie powolujesz sie na Konstytucje
                          skoro taka masz o niej opinie wink

tete
                          • hymenos Re: Nie wierze ... 05.04.20, 17:25
                            t_ete napisała:

> Wiadomo kiedy uplywa kadencja wladz samorzadowych (kodeks wyborczy)
                            > Premier oglasza konkretne dni (niedziele) dla I i II tury glosowania. na wiele
                            > miesiecy wczesniej.

Zostańmy przy wyborach prezydenckich. To tylko tak, dla uporządkowania.

> Ale rozumiesz chyba, ze jesli w Konstytucji sa artykuly - z ktorych jeden okres
                            > la dlugosc kadencji
                            > Prezydenta - a inne artykuly mowia o mozliwosci wprowadzenia stanu kleski zywio
                            > lowej
                            > - podczas ktorego - i 90 dni po - nie mozna przeprowadzac wyborow (zadnych) i r
                            > eferendow
                            > a kadencje wladz ulegaja odpowiedniemu przedluzeniu - to czyta sie je RA
                            > ZEM a nie osobno ?

I do tego właśnie się przyczepiam. Co znaczy razem?? Dla mnie razem oznacza, że każdy z tych artykułów musi być przestrzegany i nie można uchwalić ustawy, która naruszałaby, którykolwiek z nich. Interpretowanie konstytucji na zasadzie skompilujmy sobie zestaw artykułów w jeden przepis jest niedopuszczalną interpretacją konstytucji.

> Czytalam rozbiezne opinie konstytucjonalistow.

I to właśnie stanowi przesłankę do rozważań na temat wprowadzania poprawek do konstytucji. Konstytucja powinna tę sprawę rozstrzygać w sposób jednoznaczny, gdyż teraz i w przyszłości będzie do podstawa do poważnych konfliktów.

> Spec-ustawa jest obejscim Konstytucji. Ja widze roznice.

Tak czy inaczej, konkretne ograniczenia wprowadzane są na poziomie ustawy. Jeśli władze PiS dojdą do wniosku, że po 11kwietnia, gdy działanie spec-ustawy zostanie zatrzymane, najkorzystniejszym dla nich rozwiązaniem jest wprowadzenie stanu nadzwyczajnego to PiS uzyska możliwość wprowadzania coraz to bardziej drastycznych ograniczeń.

>
                            > Zastanawiajace dlaczego tak uparcie powolujesz sie na Konstytucje
                            > skoro taka masz o niej opinie wink

A jaką ja mam opinię o OTUA?

--
                            H.
                            • t_ete Re: Nie wierze ... 06.04.20, 20:41
                              hymenos napisał:

> I do tego właśnie się przyczepiam. Co znaczy razem?? Dla mnie razem oznacza, że
                              > każdy z tych artykułów musi być przestrzegany i nie można uchwalić ustawy, któ
                              > ra naruszałaby, którykolwiek z nich.
                              >Interpretowanie konstytucji na zasadzie skompilujmy sobie zestaw artykułów w jeden przepis jest niedopuszczalną interpretacją konstytucji.

Chyba nie rozumiesz.
                              Nikt nie mowi o 'skompilowaniu'.
                              Nie mozna sobie wyjac z Konstytucji 'rodzynka' nie zwazajac
                              na inne artykuly.

Przyklad.
                              PiS nacial sie przy probie usuniecia Prezes Gersdorf. W jednym artykule
                              Konstytucji byl zapis, ze wiek emerytalny sedziow okresla ustawa
                              ale w innym artykule Konstytucji zapisano, ze Prezesa SN powoluje sie na
                              6-letnia kadencje. Nie pamietasz tego sporu ?
                              PiS upieral sie przy ustawie o wieku emerytalnym pomijajac
                              zapis o 6-letniej kadencji.

> I to właśnie stanowi przesłankę do rozważań na temat wprowadzania poprawek do k
                              > onstytucji. Konstytucja powinna tę sprawę rozstrzygać w sposób jednoznaczny, gd
                              > yż teraz i w przyszłości będzie do podstawa do poważnych konfliktów.

............ i do Kodeksu Wyborczego.
                              Ale nie w czasie epidemii.

> Tak czy inaczej, konkretne ograniczenia wprowadzane są na poziomie ustawy.

Tak. Aktualnie mamy stan nadzwyczajny bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego
                              zgodnie Konstytucja.

> Jeśl
                              > i władze PiS dojdą do wniosku, że po 11kwietnia, gdy działanie spec-ustawy zost
                              > anie zatrzymane, najkorzystniejszym dla nich rozwiązaniem jest wprowadzenie sta
                              > nu nadzwyczajnego to PiS uzyska możliwość wprowadzania coraz to bardziej drasty
                              > cznych ograniczeń.

PiS juz wprowadzil drastyczne ograniczenia, ktorych 'katalog' znajdziesz w Ustawie o stanie kleski zywiolowej'

prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170001897/O/D20171897.pdf
                              > A jaką ja mam opinię o OTUA?

No przeciez wczesniej pisales, ze nie ma znaczenia czy cos jest zgodne z Konstytucja czy nie.
                              Skoro to bez znaczenia - to dlaczego tak sie na nia powolujesz w kwestii wyborow prezydenckich ?

tete
                              • hymenos Re: Nie wierze ... 06.04.20, 21:08
                                t_ete napisała:

> Chyba nie rozumiesz.
                                > Nikt nie mowi o 'skompilowaniu'.
                                > Nie mozna sobie wyjac z Konstytucji 'rodzynka' nie zwazajac
                                > na inne artykuly.

Toż to moja opinia.

>
                                > Przyklad.
                                > PiS nacial sie przy probie usuniecia Prezes Gersdorf. W jednym artykule
                                > Konstytucji byl zapis, ze wiek emerytalny sedziow okresla ustawa
                                > ale w innym artykule Konstytucji zapisano, ze Prezesa SN powoluje sie na
                                > 6-letnia kadencje. Nie pamietasz tego sporu ?
                                > PiS upieral sie przy ustawie o wieku emerytalnym pomijajac
                                > zapis o 6-letniej kadencji.

Pamiętam, potwierdzam. Kiedyś jedynie pisałem, że robienie z tego motywu przewodniego to głupi pomysł, to tak na marginesie. Coraz dziwniej mi się odpowiada.

> ............ i do Kodeksu Wyborczego.
                                > Ale nie w czasie epidemii.

Zmiany w kodeksie wyborczym chronione są regulaminem sejmowym a nie konstytucją. Zwracałem na to wcześniej uwagę.

>
                                > > Tak czy inaczej, konkretne ograniczenia wprowadzane są na poziomie ustawy
                                > .
                                >
                                > Tak. Aktualnie mamy stan nadzwyczajny bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego
                                > zgodnie Konstytucja.

Mamy aktualnie stan epidemii wprowadzony odpowiednią ustawą, której nikt nie zakwestionował konstytucyjnie. Z tego co pamiętam kwestionowany był sposób wprowadzania w życie rozporządzeń a nie sama ustawa. To Twoje zdanie to jedynie interpretacja. Po prostu, nie mamy stanu nadzwyczajnego.

> PiS juz wprowadzil drastyczne ograniczenia, ktorych 'katalog' znajdziesz w Usta
                                > wie o stanie kleski zywiolowej'

Ograniczenia znajdziesz w we wszystkich stanach nadzwyczajnych i nic dziwnego, że ich katalog jest podobny.

> > A jaką ja mam opinię o OTUA?
                                >
                                > No przeciez wczesniej pisales, ze nie ma znaczenia czy cos jest zgodne z Konst
                                > ytucja czy nie.
                                > Skoro to bez znaczenia - to dlaczego tak sie na nia powolujesz w kwestii wyboro
                                > w prezydenckich ?

Przepraszam, ale nic takiego nie napisałem. Prawdopodobnie doszło do jakiegoś nieporozumienia.

--
                                H.
                                • t_ete Re: Nie wierze ... 06.04.20, 23:41
                                  hymenos napisał:

> Toż to moja opinia.

Moja tez. A jednak uwazamy, ze 'to drugie' nie ma racji.

To moze tak :

wszystkie zakazy i ograniczenia wolnosci, ktore wprowadzono swiadcza o tym
                                  ze mamy stan nadzwyczajny z powodu epidemii ; wiekszosc z nas jest na
                                  'para-kwarantannie' z mozliwoscia wyjscia z domu jedynie w sprawach niezbednych
                                  - nie dlatego, ze tak chcemy ale dlatego, ze zostalismy poddani szeregowi zakazow
                                  i ograniczen ; nie kozemy korzystac z praw i wolnosci gwarantowanych przez Konstytucje

wladza nie chciala wprowadzic stanu kleski zywiolowej z powodu epidemii
                                  - tylko dlatego, ze taka decyzja - zgodnie z Konstytucja - automatycznie
                                  'zamrozilaby' proces wyborczy a takze uniemozliwila majstrowanie
                                  przy Konstytucji i prawie wyborczym ...

oczywiscie nikt uczciwie tego nie przyznal - zamiast tego pojawily sie rozpowszechniane
                                  w necie argumenty- jakoby odszkodowania, ktore musialoby Panstwo wyplacac
                                  po wprowadzeniu stanu kleski zywiolowej - doprowadzic moglyby to Panstwo
                                  do bankructwa ; straszono takze spotegowanym zamordyzmem, ktory
                                  niechybnie by nastapil (jakby nie bylo go juz dzisiaj ....)

> Pamiętam, potwierdzam. Kiedyś jedynie pisałem, że robienie z tego motywu przewo
                                  > dniego to głupi pomysł, to tak na marginesie. Coraz dziwniej mi się odpowiada.

Hymenos, PiS wowczas 'wyjal' z Konstytucji 'rodzynek' i zbudowal na nim cala
                                  narracje.
                                  Jesli w jednym rozdziale Konstytucji jest mowa o kadencji prezydenta/sejmu/samorzadu - a w innym
                                  rozdziale mowa jest o mozliwosci wprowadzenia stanu kleski zywiolowej - gdy
                                  taka kleska zywiolowa nas dotyka - i ow stan kleski 'mrozi' proces wyborczy (gdy juz trwa) lub 'odsuwa'
                                  gdy termin wyborow jeszcze nie zostal ogloszony - to nie rozumiem skad sie bierze Twoje
                                  stwierdzenie, ze wybory nalezy przeprowadzic - bo tak mowi Konstytucja ...

> Zmiany w kodeksie wyborczym chronione są regulaminem sejmowym a nie konstytucją
                                  > . Zwracałem na to wcześniej uwagę.

Kodeks wyborczy to ustawa.
                                  Regulamin Sejmu nie moze byc sprzeczny z Konstytucja.

Art. 119 Konstytucji mowi o rozpatrywaniu projektu ustawy w 3 czytaniach.
                                  Art.123 Konstytucji mowi : Rada Ministrów może uznać uchwalony przez siebie projekt ustawy za pilny, z wyjątkiem projektów ustaw podatkowych, ustaw dotyczących wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej, Sejmu, Senatu oraz organów samorządu terytorialnego, ustaw regulujących ustrój i właściwość władz publicznych, a także kodeksów.

Z powyzszego wynika, ze 28-29 marca PiS-owska wiekszosc zlamala Konstytucje - stosujac 'tryb pilny', nie respektujac art. 119 i art.123 gdy przepychala noca zmiany w kodeksie wyborczym wpakowane do 'tarczy antykryzysowej'.

Poza tym juz kiedysTrybunal Konstytucyjny orzekl, ze nie mozna wprowadzac istotnych zmian do prawa wyborczego na 6 mies przed wyborami.

PiS i to mial 'w powazaniu' 28-29 marca oraz nadal ma, poniewaz aktualnie 'proceduje'
                                  ustawe o korespondencyjnych wyborach prezydenckich.

To wszystko dzieje sie teraz, na chybcika, ze zlamaniem sejmowego regulaminu, artykulow Konstytucji,
                                  wbrew orzeczeniom TK. Pomiedzy komunikatami o postepujacej epidemii.

I wbrew rozsadkowi.

> Mamy aktualnie stan epidemii wprowadzony odpowiednią ustawą, której nikt nie za
                                  > kwestionował konstytucyjnie. Z tego co pamiętam kwestionowany był sposób wprowa
                                  > dzania w życie rozporządzeń a nie sama ustawa. To Twoje zdanie to jedynie inter
                                  > pretacja. Po prostu, nie mamy stanu nadzwyczajnego.

To co odroznia aktualny stan - z jego konsekwencjami dla obywateli, wlascicieli firm,
                                  pracownikow, pacjentow oczekujacych na zabiegi itd.itd.
                                  od stanu kleski zywiolowej ?

Prosze - wytlumacz mi.

> Ograniczenia znajdziesz w we wszystkich stanach nadzwyczajnych i nic dziwnego,
                                  > że ich katalog jest podobny.

Ale PiS nie wprowadzil stanu nadzwyczajnego. Wykorzystal jedynie 'katalog' zakazow ze stanu
                                  nadzwyczajnego i wprowadzil go rozporzadzeniami do ustawy 'epidemicznej'.

> Przepraszam, ale nic takiego nie napisałem. Prawdopodobnie doszło do jakiegoś n
                                  > ieporozumienia.

Napisales : 'Czysty zamordyzm. Bez różnicy czy wprowadzany spec-ustawą, czy konstytucją.'

tete
                                  • hymenos Re: Nie wierze ... 07.04.20, 15:52
                                    t_ete napisała:

> wladza nie chciala wprowadzic stanu kleski zywiolowej z powodu epidemii
                                    > - tylko dlatego, ze taka decyzja - zgodnie z Konstytucja - automatycznie
                                    > 'zamrozilaby' proces wyborczy a takze uniemozliwila majstrowanie
                                    > przy Konstytucji i prawie wyborczym ...

Zgoda. Tylko konstytucja nie mówi co z takim zamrożonym procesem zrobić odwołując się wyłącznie do całości procesu wyborczego. Dlatego pisząc o tym wskazywałem, że zamiast wykłócać się o datę wyborów rozumianą jako datę głosowania, która i tak nie będzie dotrzymana należy uporządkować wpisy konstytucyjne i dodać np., "zamrożony proces należy wznowić od..." lub "zamrożony proces należy uznać za nieważny i rozpocząć od początku" pamiętając przy tym o takiej dupereli jak konstytucyjny koniec kadencji.

> gdy termin wyborow jeszcze nie zostal ogloszony - to nie rozumiem skad sie bier
                                    > ze Twoje
                                    > stwierdzenie, ze wybory nalezy przeprowadzic - bo tak mowi Konstytucja ...

Nie wybory należy przeprowadzić tylko dokończyć te, które aktualnie są przeprowadzane. Wybory to nie głosowanie ale wszystko to co opisane jest w art. 127 - 129 włącznie z ustawą z art. 127.7. Artykuł 228 mówi jedynie, że nie mogą być przeprowadzane wybory, co oznacza że wszystkie zapisy 127-129 z ustawą są obowiązujące. I to doprowadza do sytuacji spornych teraz i w przyszłości.

> Art. 119 Konstytucji mowi o rozpatrywaniu projektu ustawy w 3 czytaniach.
                                    > Art.123 Konstytucji mowi : Rada Ministrów może uznać uchwalony przez siebie
                                    > projekt ustawy za pilny, z wyjątkiem projektów ustaw podatkowych, ustaw dotyczą
                                    > cych wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej, Sejmu, Senatu oraz organów samorządu t
                                    > erytorialnego, ustaw regulujących ustrój i właściwość władz publicznych, a takż
                                    > e kodeksów.

To tylko sygnał do czego doprowadza demokratyczny brak odpowiedzialności. Dla mnie to sytuacja patowa i nie ja będę ją rozwiązywać.

> Poza tym juz kiedysTrybunal Konstytucyjny orzekl, ze nie mozna wprowadzac istot
                                    > nych zmian do prawa wyborczego na 6 mies przed wyborami.

Tu mam uwagę, polskie prawo nie przewiduje precedensów.

> To co odroznia aktualny stan - z jego konsekwencjami dla obywateli, wlascicieli
                                    > firm,
                                    > pracownikow, pacjentow oczekujacych na zabiegi itd.itd.
                                    > od stanu kleski zywiolowej ?

Stan prawny i parę innych rzeczy, które można wprowadzić lub obowiązują po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego.

>
                                    > Napisales : 'Czysty zamordyzm. Bez różnicy czy wprowadzany spec-ustawą, czy kon
                                    > stytucją.'

Podmiotem jest tu zamordyzm a nie konstytucja. Źle zrozumiałaś lub źle przekazałem myśl. Werbalizując, jeśli wprowadzimy do prawa zapis "nie wolno krytykować rządu w stanie nadzwyczajnym" to będzie to zamordyzm niezależnie od tego czy zapis znajdzie się w ustawie czy w konstytucji. I dotyczy to każdego ograniczenia podstawowych praw obywatelskich. W kontekście tej rozmowy, ograniczenia zawsze wprowadza ustawa, konstytucja jedynie pozwala na takie ustawy w konkretnych sytuacjach.

--
                                    H.
      • t_ete Re: Pytanie Tete, 04.04.20, 22:07
        hymenos napisał:

> Czy Arłukowicz byłby lepszym ministrem od Szumińskiego?

Szumowskiego smile

Pytanie jest krotkie - moja odpowiedz jest dluuuga.

Po pierwsze - uczciwie nie potrafie odpowiedziec na tak postawione pytanie.

Minister Zdrowia jest czlonkiem Rzadu, nie dziala w prozni,
        jest zalezny, przeciez musi swoje decyzje konsultowac, nie prowadzi
        samodzielnej - polityki.
        Mamy epidemie. I ona blyskawicznie obnaza slabosci systemu
        nie tylko ochrony zdrowia - ale w ogole.

Zeby nie bylo - nie wale w Ministra Szumowskiego tylko dlatego, ze
        jest w Rzadzie ZP.

Podam przyklad blednej decyzji/braku decyzji, ktorej skutkiem jest
        slabo kontrolowana transmisja wirusa w Polsce.

Gdy we Wloszech blyskawicznie rosla liczba zakazen a u nas
        dopiero oglaszano zagrozenie epidemia - z dostepnych w necie
        artykulow o sytuacji w Lombardii - mozna sie bylo dowiedziec, ze szpitale
        bardzo szybko staja sie 'centrami zakazen' ... Dlatego bezwzgledna
        koniecznoscia sa srodki ochrony osobistej dla medycznego personelu.

Minely 3 tygodnie, codziennie mamy informacje o zakazeniach wsrod personelu,
        ze wirus przenosi sie na pacjentow, ze kwarantanna dla lekarzy i pielegniarek,
        ze zamkniety oddzial itd.

Dzisiaj Minister Zdrowia mowi : "Niebawem będziemy prosić wszystkich z personelu medycznego,
        aby nosili maseczki ochronne"

Niebawem ??? Prosic ???

Dlaczego Minister Zdrowia nie oglosil 13 marca, ze jest to bezwzgledny nakaz
        dla WSZYSTKICH pracujacych w szpitalu ludzi ?

Obawiam sie, ze tylko i wylacznie dlatego, ze zdawal sobie sprawe, ze tak duzych zapasow
        srodkow ochrony szpitale nie posiadaja. A agencja rezerw - ich nie zgromadzila.

Blad braku przygotowania, ktory sie zemscil strasznie. Ale to nie jest blad 'tylko'
        Ministra Zdrowia. Rzad zlekcewazyl zagrozenie epidemia - a potem bylo juz za pozno.

Przed 3 tygodniami - gdy wirus z blyskawiczna szybkoscia rozprzestrzenial sie we Francji i
        Hiszpanii - bylo rowniez jasne - jakie zagrozenie stanowi dla domow opieki/pomocy - gdzie
        czesto sa ludzie starzy, schorowani, wymagajacy stalej pielegnacji, karmienia ...
        Oni tam mra jak muchy ... to tragedia sad
        Boje sie, ze u nas bedzie podobnie.

Minister Zdrowia na poczatku mowil o szpitalach zakaznych ... tzw. jednoimiennych.
        To dla nich mialy byc przede wszystkim maski, rekawiczki, kombinezony.
        Bardzo dobrze.

Ale koronawirus sie tym nie przejal.

Teraz zwykle szpitale zmieniaja sie bez ministerialnego rozporzadzenia - w zakaznie.

A domy opieki - krzycza o pomoc.

Wiesz ile osob zakazonych koronawirusem jest hospitalizowanych ?
        Zaledwie 2300.

A co sie zadzieje, gdy bedziemy miec ich 10 razy wiecej ?

Aktualnie 460 medykow jest zakazonych koronawirusem. 4500 personelu
        medycznego - na kwarantannie.

Dzisiaj Minister Zdrowia : "Dzisiaj wydaliśmy zarządzenie, by każdy szpital miał prawo testować.
        Wszystkie szpitale, nie tylko jednoimienne, będą mogły mieć zapłacone przez NFZ za testy dla
        swoich pacjentów i lekarzy"

Masz pojecie ? Po 3 tygodniach !

I mam bardzo smutna konkluzje.

Niczego nas nie nauczyly ani chinskie, ani koreanskie ani tajwanskie, ani wloskie,
        ani hiszpanskie doswiadczenia. Mielismy szanse, moze nieduza - ale jednak
        - by szybko sie uczyc na ich bledach, doswiadczeniach, na ich wnioskach.

A Minister Szumowski - jest w potrzasku. Jako lekarz z pewnoscia zdaje sobie
        sprawe z tego wszystkiego o czym napisalam.
        Ale jest czescia Rzadu. Jest lojalny.
        Nie wyskoczy z zadnymi 'rewelacjami', ktore postawia Rzad w zlym polozeniu
        - wykaza nieudolnosc, opieszalosc, biurokracje i ... 'sztywnosc' struktur,
        ktore nie sa w stanie zadzialac blyskawicznie, przestawic sie na 'dzialanie
        w stanie wojny - z wirusem'.

Przeciez kazdy to widzi. Szumowski takze.

tete

• benek231 Re: Pytanie Tete, 05.04.20, 08:10
          hymenos napisał:

> Czy Arłukowicz byłby lepszym ministrem od Szumińskiego?

Szumowskiego smile
          **
          No i sama widzisz. Nawet nie zna imbecyl nazwisk najwazniejszych ministrow. Ale koniecznie musi zabierac glos i wymadrzac sie.

• hymenos Re: Pytanie Tete, 05.04.20, 10:24
          > Szumowskiego smile

Moja wina, kajam się

>
          > Pytanie jest krotkie - moja odpowiedz jest dluuuga.
          >
          > Po pierwsze - uczciwie nie potrafie odpowiedziec na tak postawione pytanie.

Jasne.

>
          > Minister Zdrowia jest czlonkiem Rzadu, nie dziala w prozni,
          > jest zalezny, przeciez musi swoje decyzje konsultowac, nie prowadzi
          > samodzielnej - polityki.

I o to właśnie chodzi. Arłukowicz jest tu jedynie symbolem. Posługując się informacjami medialnymi o niedociągnięciach i porażkach w walkach z epidemią ani słowem nie zająknęłaś się, co w tej sytuacji zrobiliby inni. A ci inni, podobnie jak Ty w swoim wpisie, nie wskazali ani jednej sytuacji, w której oni zachowaliby się inaczej. Nie sądzę, żeby ktokolwiek inny z Arłukowiczem na czele wykazałby się większą przezornością, zaangażowaniem, miał do dyspozycji więcej środków, lepiej przygotował państwo do walki z epidemią. Nie sądzę, gdyż każdy włącznie z Tobą mówi ci jest źle, ale nie mówi jak on by zrobił, żeby było dobrze. Przykładem może być sprawa testowania, żaden nie wskazał na jakiej podstawie i z jakich środków zagwarantowałby odpowiednią ilość testów i ośrodków, w których te testy mogłyby być przeprowadzane przed pojawianiem się koronowirusa. Teraz pretensja o trzy tygodnie??? O tym należało myśleć duuużo wcześniej. Nikt o tym nie myślał i nie mówił.

--
          H.
          • t_ete Re: Pytanie Tete, 05.04.20, 11:43
            hymenos napisał:

> I o to właśnie chodzi. Arłukowicz jest tu jedynie symbolem. Posługując się info
            > rmacjami medialnymi o niedociągnięciach i porażkach w walkach z epidemią ani sł
            > owem nie zająknęłaś się, co w tej sytuacji zrobiliby inni. A ci inni, podobnie
            > jak Ty w swoim wpisie, nie wskazali ani jednej sytuacji, w której oni zachowali
            > by się inaczej. Nie sądzę, żeby ktokolwiek inny z Arłukowiczem na czele wykazał
            > by się większą przezornością, zaangażowaniem, miał do dyspozycji więcej środkó
            > w, lepiej przygotował państwo do walki z epidemią. Nie sądzę, gdyż każdy włączn
            > ie z Tobą mówi ci jest źle, ale nie mówi jak on by zrobił, żeby było dobrze. Pr
            > zykładem może być sprawa testowania, żaden nie wskazał na jakiej podstawie i z
            > jakich środków zagwarantowałby odpowiednią ilość testów i ośrodków, w których t
            > e testy mogłyby być przeprowadzane przed pojawianiem się koronowirusa. Teraz pr
            > etensja o trzy tygodnie??? O tym należało myśleć duuużo wcześniej. Nikt o tym n
            > ie myślał i nie mówił.

Hymenos - Ty czytasz to co ja pisze ? Ja wiem, ze to rozwlekle, byc moze nudnawe
            ale naprawde staram sie skupiac na konkretach.

3 tygodnie temu Minister nie zarzadzil - ze wszyscy pracownicy w kontakcie z pacjentami
            maja sie chronic maseczkami, rekawiczkami itd. :

- poniewaz szpitale nie mialy na tyle duzych zapasow srodkow ochrony osobistej ?
            - poniewaz Agencja Rezerw sprzedala maseczki produkcji francuskiej w ilosci
            62 tys - na poczatku lutego zamiast gromadzic ich zapasy ?
            - poniewaz zareagowano z opoznieniem , stosujac biurokratyczne procedury -
            gdy pol swiata zaczelo kontraktowac maseczki ?
            - poniewaz zbyt pozno uproszczono procedury zakupu - gdy zorientowano sie, ze
            trzeba dzialac szybciej ?

Rzad to wie. Ale ja sie moge jedynie domyslac - dlatego stawiam pytania.

Ty mnie zachecasz zebym wyglosila oswiadczenie - ze jakis inny rzad, inny minister
            zdrowia - moglby WSZYSTKO przewidziec.

Ale ja tego nie powiem - bo nie sadze zeby mozna bylo WSZYSTKO przewidziec -
            i w zadnym moim tekscie tego nie napisalam.

Pomiedzy WSZYSTKO a WIECEJ jest roznica.

- Czy w lutym - mozna bylo wnikliwiej sluchac epidemiologow, wirusologow ?
            - Czy mozna bylo przyjrzec sie - tak na wszelki wypadek - rezerwom srodkow
            ochrony osobistej ?

Hymenos, nie pamietasz oficjalnych wypowiedzi roznych ministrow
            na temat epidemii - w koncu lutego ?

A teraz o testach.
            Nawet gdy testy juz byly - to san-epid dlugo stosowal 'dyrektywe', ktora wykluczala
            testowanie osob 'potencjalnie zakazonych' - np. lekarzy, pielegniarki.

Wiesz jaki skutek przynosza 3 tygodnie zaniechania podczas epidemii ?

Nie wierze, ze nie rozumiesz.

tete
            • hymenos Re: Pytanie Tete, 05.04.20, 21:29
              t_ete napisała:

> Nie wierze, ze nie rozumiesz.

Nie będę się spierał, czy rozumiem czy nie. Na koniec lutego i początku marca rozumowanie było takie:

Tekst linku

gis.gov.pl/bez-kategorii/komunikat-dla-podrozujacych-nr-44-warszawa-9-marca-2020-r-opracowano-na-podstawie-danych-who-ecdc-i-cdc/
              W Polsce nie stwierdzono ani jednego przypadku zarażenia.

--
              H.
              • t_ete Re: Pytanie Tete, 06.04.20, 21:02
                hymenos napisał:

> Nie będę się spierał, czy rozumiem czy nie. Na koniec lutego i początku marca r
                > ozumowanie było takie:

25 lutego na stronie gov.pl pojawila sie informacja, ze w polnocnych Wloszech rosnie liczba
                zachorowan na koronawirusa. To bylo przede wszystkim ostrzezenie dla podrozujacych by
                po powrocie do Polski zwrocili uwage czy nie maja objawow i by skontaktowali sie
                tel. z sanepidem lub zglosili sie bezposrednio do oddzialu zakazniego.

To byl komunikat dla obywateli.

Jesli w tamtym czasie Minister Zdrowia nie konsultowal sie z epidemiologami,
                wirusologami i nie rozmawial o ewentualnym zagrozeniu gdy wirus zacznie sie
                w sposob gwaltowny przenosic i w Polsce, jesli Rzad tkwil w 'nieswiadomosci'
                to znaczy, ze zupelnie to zlekcewazyl.
                Nie wierze by tak bylo. Dlatego napisalam 'jesli ...'. Moim zdaniem ockneli sie
                zbyt pozno i czasu na przygotowania bylo niewiele.

> W Polsce nie stwierdzono ani jednego przypadku zarażenia.

Wkleiles link z 9 marca.
                Pierwszy przypadek koronawirusa stwierdzono 4 marca. To byl czlek wracajacy
                z ogniska epidemicznego w Westfalii (chyba). Wracal autobusem. Sprawdzono
                innych podroznych.

Kiedy w poprzednim poscie pisalam '3 tygodnie temu' - chodzilo o polowe marca.
                Od 14 marca ogloszono stan zagrozenia epidemicznego a tydzien pozniej - stan epidemii.

tete
                • hymenos Re: Pytanie Tete, 06.04.20, 21:34
                  t_ete napisała:

> To byl komunikat dla obywateli.

A o czym my mówimy? Wydaje się, że o podejmowanych przez rząd akcjach dotyczących epidemii i informowaniu o nich obywateli. Nie posiadam innych informacji i mogę jedynie wnioskować z oficjalnych komunikatów dla obywateli. Oznacza to, że w tamtym czasie decyzji o żadnej interwencji dotyczącej zakupów, zmiany organizacji służby zdrowia itp. nie było. Innymi słowy, wszelkie działania rządu polegające na zakupach, przekształceniu szpitali w specjalistyczne placówki, doposażenie służby zdrowia w odpowiedni sprzęt ochronny, otworzenie nowych placówek laboratoryjnych odbyło się w ostatnich trzech tygodniach. Wcześniej zaznaczyłem, że problem leży nie w ostatnich trzech tygodniach a znacznie wcześniej. Czas trzech tygodni uważam, za bardzo dobry a pytanie pierwotne miało również znaczenie "czy ktokolwiek lepiej by to zrobił w ciągu tych trzech tygodni"

> zbyt pozno i czasu na przygotowania bylo niewiele.

Tak naprawdę, to zbyt późno oznacza zbyt wiele lat czekali. Decyzje doraźne podejmuje się w zależności od bieżącej sytuacji. Można sobie gdybać co by było, ale to wieloletnie zaniedbania doprowadziły do takich komplikacji.

> Wkleiles link z 9 marca.

Zgadza się, dane zawarte w nim nie były uzyskane 9 marca.

> Kiedy w poprzednim poscie pisalam '3 tygodnie temu' - chodzilo o polowe marca.
                  > Od 14 marca ogloszono stan zagrozenia epidemicznego a tydzien pozniej - stan ep
                  > idemii.

Więc pokazuje, że doraźne decyzje min. zdr. podejmowane były nieco wcześniej, co nie zmienia mojej opinii, że były one realizowane w miarę sprawnie i w dalszym ciągu uważam, że żaden Arłukowicz, niezależnie od tego jak się nazywa nie zrobiłby tego lepiej.

--
                  H.
    • taniarada Re: Zaraza.Wyborczy amok PiS 05.04.20, 11:06
      Powinno brzmieć zarazy Wyborczej amok.Jeśli wybory mają być przeprowadzone to tylko teraz .Niewiadomo czy będzie lepiej później.Duda czy inny.Ale państwo musi funkcjonować .Guzik kogo obchodą żale opozycji.I tak nosa nie wychylicie z neta.Siema.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka