Dodaj do ulubionych

Będzie II tura

28.06.20, 21:18
Ubiegający się o reelekcje prezydent Andrzej Duda zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Według wyników exit poll prezydent otrzymał 41,8 procent głosów.

Drugie miejsce zajął kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który otrzymał 30,4 procent głosów.

Kolejne miejsce przypadło Szymonowi Hołowni, który otrzymał 13,3 procent.

Na dalszych miejscach: Krzysztof Bosak (7,4%), Robert Biedroń (2,9%), Władysław Kosiniak Kamysz (2,6%), Marek Jakubiak (0,5%), Stanisław Żółtek (0,3%), Waldemar Witkowski (0,3), Paweł Tanajno (0,3 procent), Mirosław Piotrowski (0,2%).

Frekwencja wyniosła 62,9 w skali kraju.

Obserwuj wątek
        • boomerang Re: Według województw 29.06.20, 08:38
          Tak się składa że przewaga Dudy cały czas rośnie i już ma ponad 45%. Co by było gdyby jednak wygrał w I turze? Jak widać powyżej, Trzaskowski ma poparcie na Ziemiach Odzyskanych, zasiedlonych przez osadników zza Buga.
          • wykrywacz_klamcow a ty co? osadnik zza Uralu? 30.06.20, 12:17
            boomerang napisał:

> zasiedlonych przez osadników zza Buga.

bo akcent taki wschodni tongue_out
            typowy komuno-faszysta, który dzieli ludzi na lepszy i gorszy sort
            mam nadzieję, że ci tym samym odpłacą Australijczycy i wypomną twoje pochodzenie zauralskie tongue_out
        • boomerang Re: Według województw 29.06.20, 08:39
          Tak się składa że przewaga Dudy cały czas rośnie i już ma ponad 45%. Co by było gdyby jednak wygrał w I turze? Jak widać powyżej, Trzaskowski ma poparcie na Ziemiach Odzyskanych, zasiedlonych przez osadników zza Buga.
          • andrzejg Re: Według województw 29.06.20, 08:56
            Osadnicy zza Buga to odległa przeszłość. Ponadto na ziemie zachodnie emigrowali Polacy z całej Polski.

Ujme to inaczej : Mówiona - od Konina Azja się zaczyna. Zaraza idzie na zachód.
          • andrzejg Re: Według województw 29.06.20, 08:57
            Osadnicy zza Buga to odległa przeszłość. Ponadto na ziemie zachodnie emigrowali Polacy z całej Polski.

Ujmę to inaczej : Mówiono - od Konina Azja się zaczyna. Zaraza idzie na zachód.
            • oleg3 od Konina Azja się zaczyna. 29.06.20, 12:03
              andrzejg napisał: jak w tytule

Wroński z GW przesuwa granice. Ta sama pogarda, ta sama głupota i ta sama żółć.
              dorzeczy.pl/kraj/145183/byla-dziennikarka-wyborczej-kontra-wronski-ostre-spiecie-na-twitterze.html

Oczywiście. Są porządne miasta, porządne rodziny, porządni ludzie, a odznaczają się m. in. tym, że pewnych rzeczy nie robią."Estera ja to przecież wiem (że wyborów nie wygrywa się w Warszawie - red.), ale miło mieszkać w porządnym. mieście, nie?" – stwierdził Wroński
              • andrzejg Giertych to nie jest autorytet dla Ciebie 29.06.20, 09:54
                wiem o tym, ale mimo wszystko wkleję jego wypowiedź, bo jakby nie było zna Bosaka z LPR

Dodatkowo mecenas nawiązał do swojej znajomości z Krzysztofem Bosakiem, który przez siedem lat był członkiem Ligi Polskich Rodzin. Roman Giertych zaznaczył, że "nie wyobraża sobie, by wyborcy Bosaka zagłosowali za dwa tygodnie na Dudę". Były polityk uważa, że takie działanie wyborców Konfederacji mogłoby doprowadzić do osłabienia tego ugrupowania.

- Byłoby to samobójcze, bo siła Bosaka może być zagrożeniem dla PiS-u. Konfederacja będzie teraz celem ataków Zjednoczonej Prawicy. W oczywistym interesie tej formacji jest to, by wybory wygrał Trzaskowski i myślę, że taka będzie decyzja większości wyborców Krzysztofa Bosaka - stwierdził Roman Giertych.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,26081022,co-roman-giertych-robil-w-sztabie-szymona-holowni-wyjasnil.html#a=66&c=160&s=BoxNewsLink
    • perla_roztocza Re: Będzie II tura 29.06.20, 11:38
      mój kandydat na którego zagłosowałem czyli pan Marek Jakubiak odpadł.
      W 2 turze mam potrójny wybór:
      1. nie pójść na wybory,
      2. pójść i oddać głos nieważny,
      3. pójść i zagłosować na PP Dudę właśnie.
    • t_ete Zdaje sie, ze 29.06.20, 19:24
      Zdaje sie, ze nikt na forum (moze oprocz Maksia) nie glosowal na Dude ...

Moze sie myle....

Czy chodzi o to by ci, ktorzy mieli innych faworytow w I turze
      - zaglosowali na PAD-a w II turze ?

Wyborcy Trzaskowskiego tego nie zrobia.
      Wyborcy Holowni ? Nie sadze.
      Wyborcy Biedronia ? W zadnym razie.
      Wyborcy Kosiniaka Kamysza ? Moze 50/50

Wyborcy Bosaka/Zoltka/Jakubiaka glosujacy w II turze
      na wysmiewanego wczesniej 'socjaliste' ?

To dopiero wyzwanie smile))

I wyjatkowa okazja by przekonac sie co wazniejsze dla
      narodowcow/wolnosciowcow ... czy faktycznie
      'socjalizm' PAD jest tak odstreczajacy ...

tete
      • xiazeluka Re: Zdaje sie, ze 29.06.20, 19:32
        Jak to napisał JKM:

"Ideologia LGBT jest znacznie groźniejsza niż socjalizm. Naprawa gospodarki zajmie nam dwa miesiące, ale naprawa zdemoralizowanego społeczeństwa to dwa pokolenia, a nie: dwa lata!"
        • t_ete Re: Zdaje sie, ze 29.06.20, 19:38
          xiazeluka napisała:

> Jak to napisał JKM:
          >
          > "Ideologia LGBT jest znacznie groźniejsza niż socjalizm. Naprawa gospodarki zaj
          > mie nam dwa miesiące, ale naprawa zdemoralizowanego społeczeństwa to dwa pokole
          > nia, a nie: dwa lata!"

Skutecznie zastraszeni 'obyczajowka' wolnosciowcy wybiora socjalizm.

To dopiero smile

tete
          • xiazeluka Re: Zdaje sie, ze 29.06.20, 20:19
            Zniszczenie świata jest gorsze od popsucia go. Jak wygląda demontaż normalności widać po wyczynach skretyniałych zachodnich społeczeństw, pełzających u stóp Murzynów i całujących im buty. Obalanie pomników, niszczenie tradycji, wprowadzanie demoralizacji jako stylu życia - to jest zagrożenie, które niesie ze sobą Dubler, posłuszny wasal Brukseli i tęczowego terroru.

Mła miał nie głosować, ale ponieważ takie idiotki jak Ty wybiorą Czaskowskiego, to Mła jednak poprze Dudę.
        • qwardian Re: Zdaje sie, ze 29.06.20, 20:52
          "Ideologia LGBT jest znacznie groźniejsza niż socjalizm. Naprawa gospodarki zajmie nam dwa miesiące, ale naprawa zdemoralizowanego społeczeństwa to dwa pokolenia, a nie: dwa lata!"

Celnie ujęte..
        • wkkr Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 07:26
          Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT to do jednego wora LGBT należy wrzucić takie osoby jak:
          biskup Petz, Biedroń, sędzia Zaradadkiewicz, Legierski czy też Prezes. Przecież nie łączy ich zdana ideologia a są LGBT.
          • xiazeluka Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 08:29
            Właśnie sobie odpowiedzieliście, towarzyszu pseudokonserwatysto - ideologia LGBTWCNSDAP to nie jest przypadkowy zbiór przypadkowych osób, lecz ideologia łącząca niektórych dewiantów.
            • wkkr Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 08:37
              Biedaku otrzyj pianę z pyska.
              ==========================
              To co usiłujesz nazwać ideologią LGBT to jest zwyczajny bolszewizm który kiedyś instrumentalnie traktował robotników, potem kobiety a teraz pedałów.
              Jako wzorcowy bolszewik w lot powinieneś to pojąć.
            • wkkr Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 08:38
              Jeszcze jedno, ja jestem konserwatysta a ty o konserwatyzmie pojęcia nie masz.
              klubjagiellonski.pl/2019/07/23/nowa-mapa-wojny-kulturowej-konserwatywne-argumenty-za-instytucjonalizacja-zwiazkow-homoseksualnych/
              • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 09:12
                Linkujesz homofobiczny tekst jako argument za "Europą". Durny ty Abstrakt, durny.

Cytat
                Zgoda na ograniczoną prawnie instytucjonalizację związków homoseksualnych nie może oznaczać ideologicznej cenzury kościelnego nauczania.

wkkr napisał:

> Jeszcze jedno, ja jestem konserwatysta a ty o konserwatyzmie pojęcia nie masz.
                > klubjagiellonski.pl/2019/07/23/nowa-mapa-wojny-kulturowej-konserwatywne-argumenty-za-instytucjonalizacja-zwiazkow-homoseksualnych/
                • wkkr Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 09:54
                  A jednak latasz za mną po wątku.....
                  ================================
                  Od dawna, z pozycji konserwatywnych, głoszę potrzebę zinstytucjonalizowania związków homoseksualnych. Uzasadniam to generalnie prawie tak samo jak to zrobiono w zalinkowanym tekście. Za wyciąganiem pojedynczych zdań to ty mnie nie rozśmieszaj.
                  ====
                  Raz jeszcze ci napisze, nie masz pojęcia o konserwatyzmie.
                  • sz0k Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 10:08
                    wkkr napisał:

> Moje stanowisko w tej kwestii jest wynikiem głębokiego namysłu.
                    > Ja nie boje się używać rozumu i wznosić się ponad emocje.

Tak, tak abstrakt. Ten "głęboki namysł" polega na bezmyślnym powtarzaniu bredni o rzekomym "wrodzonym homoseksualizmie". Bredni nie popartych żadnymi naukowymi dowodami, a jedynie "pobożnymi życzeniami" wiadomych środowisk. Aaaa... no i w Twoim przypadku, żeby jeszcze dopełnić komiczności sytuacji... statystyką... Ale to już było...
                    forum.gazeta.pl/forum/w,13,168175560,168175560,Tolerancja_w_obrazkach.html?p=168190079
              • xiazeluka Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 10:16
                Towarzyszu pseudokonserwatysto, przecież Mła bez pudła wykazał, że istnieje ideologia LGBTWCNSDAP - to ci, których łączy wspólne działanie pod tęczową szmatą, a nie ogólny zbiór przypadkowych dewiantów. Tego nie udało Wam się zbić, więc bezsilnie przeklinacie. Toż nawet tekst, na który się powołujecie, pisze tak: "W politycznej agendzie ruchu LGBT..." Jest ideologia? Jest, towarzyszu pseudokonserwatysto.

Sam tekst jest tylko niezobowiązującą etiudą, co przyznaje sam autor: "Czy taki sojusz kulturowy jest możliwy do zawiązania? Wątpię." ot, pogadał sobie, a na pseudokonserwatyście Abstrakcie te luźne dywagacje zrobiły wstrząsające wrażenie, chociaż treści w tym niewiele, a samo uzasadnienie dla "sojuszu kulturowego" jest rozpaczliwym szukaniem uzasadnienia dla pomysłu, którego nie da się obronić.
                Po pierwsze - na co komu sojusz z odpryskiem społecznym (homosie to góra 2% społeczeństwa)? I przede wszystkim - wprowadzenie do dyskusji seksualnych zachcianek jako postulatu politycznego jest dewastujące dla porządku naszej cywilizacji.
                Po drugie i ważniejsze - facet ułatwia sobie sprawę sprowadzając problem tylko do kwestii kościelnej, chociaż małżeństwo to przecież komórka rodzinna (że tak sobie antropologicznie Mła pojedzie), co sprawia, że cały wywód staje się fałszywy, tym bardziej, że na jednym oddechu pada zwrot "porządek prawny państwa". No to albo kościelna sakrament, albo porządek prawny (wywodzący się z rzymsko-grecko-chrześcijańskich korzeni naszej kultury). Kościół nie ma narzędzi przemocy wobec pedałów, ma je właśnie państwo.
                A sam postulat "tolerowania homoseksualizmu" to wyważanie otwartych drzwi - wyrozumiałość wobec dewiantów istniała, została dopiero naruszona niedawno ofensywą ideologii LGBTWCNSDAP.
      • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 29.06.20, 19:41
        Tete, nie ma żadnego wyzwania. Trzaskowski nie dostanie mojego głosu. Zamierzam nawet głosować na Dudę tylko dlatego, żeby prezydentem nie został Trzaskowski. Gdyby w II turze był Kosiniak Kamysz dostałby mój głos. W zasadzie to tylko Biedroń, Trzaskowski i Witkowski nie dostałby w II turze mojego głosu. Pojedynek Hołownia - Duda odbyłby się bez mojego udziału.
      • davout_adams Re: Zdaje sie, ze 29.06.20, 20:50
        Ja głosowałem. Bardzo wbrew sobie ale chciałem aby ta zabawa zakończyła się w I turze. Niestety będzie druga a w drugiej arogancki, agresywny, zakłamany do imentu szczyl mojego głosu nie dostanie.
      • institoris2 czyzby Pani sugerowala, 29.06.20, 21:03
        ze Trzaskowski to nie socjalista?
        zabawne...

t_ete napisała:

> I wyjatkowa okazja by przekonac sie co wazniejsze dla
        > narodowcow/wolnosciowcow ... czy faktycznie
        > 'socjalizm' PAD jest tak odstreczajacy ...

prosze Pani, wydawaloby sie, ze majac wybor miedzy dwoma soclalistami, soclalizm jednego, czy drugiego przestaje odgrywac role w wyborze i licza sie inne wlasciwosci kandydatow.
        Pisze "wydawaloby sie", bo zakladalem, ze nie trzeba dokonywac jakiegos gigantycznego wysilku intelektualnego, zeby dojsc do tej, jakby nie bylo, prostej konstatacji.
      • perla_roztocza Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 08:22
        t_ete napisała:

> Zdaje sie, ze nikt na forum (moze oprocz Maksia) nie glosowal na Dude ...
        >
        > Moze sie myle....

nie mylisz się tete.
        Na forum jest beton i koty.
        Każdy kot chadza własnymi ścieżkami, nie działa stadnie, ceni sobie niezależność do tego stopnia, że czasami podrapie innego kota. Koty nie są pisowskie ani antypisowskie. Podejrzewam, że większość kotów ma na sumieniu danie kreski PO w przeszłości.
        Natomiast beton jest skrajnie antypisowski. Nie będę wymieniał konkretnych nicków ale wystarczy popatrzeć na ciebie, Wikula, Kretyna52, czuka1 i innych. Was łączy nienawiść do PiS-u i Prezesa. Dlatego taki Trzaskowski mógłby was publicznie sponiewierać, opluć, wystrzelać po pyskach, obić kijem, a wy i tak na niego zagłosujecie bo silniejszy jest u was antypis.
        Wracając do kotów to wcale mnie nie zdziwi jak większość z nich w 2 turze zagłosuje na PP Dudę bo koty jeżeli czegoś nie lubią to spedalonych kandydatów właśnie.
        • andrzejg Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 11:41
          Po pierwsze nie chodzi personalnie o pisowców i prezesa, tylko o to co robią.

Po drugie macie jakieś zboczenie z tymi pedałami. Spójrzcie na rodzinę Trzaskowsiego i na stadło Kaczyńskiego. Pewnie jako kot tego forum patrzysz z zazdrością na kota Kaczyńskiego.
          • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 11:47
            andrzejg napisał:

> Po pierwsze nie chodzi personalnie o pisowców i prezesa, tylko o to co robią.

Andrzeju, możesz wskazać co peło robi/robiła lepiej niż PiS?
          • boomerang Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 12:04
            Spójrzcie na rodzinę Trzaskowsiego

Do rodziny Trzaskowskiego zalicza się jego dużo starszy brat, pół-brat, który nie utrzymuje z Rafałem kontaktu. Rodzina z pierwszego małżeństwa matki Rafała jest zdziwiona, co oni z tym fajnym chłopakiem Rafałkiem zrobili, wpędzając go w politykę.
          • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 12:24
            andrzejg napisał:

> Spójrzcie na rodzinę Trzaskowskiego

www.plotek.pl/plotek/7,154063,26008740,zona-rafala-trzaskowskiego-nie-wyslala-syna-do-komunii-wiadomo.html

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy postanowili nie wysyłać dzieci na lekcję religii. Co więcej, jego syn nie przystąpił również do pierwszej komunii świętej. W jednym z wywiadów żona Rafała Trzaskowskiego wyjaśniła, co skłoniło ich do podjęcia takiej decyzji. W rozmowie z "Vogue" przyznała, że ma żal do polskiego Kościoła.

Kościół nie zdał egzaminu, gdy PiS atakował sądy czy prawa kobiet, gdy protestowali niepełnosprawni czy mamy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dlatego nie wysłałam Stasia na komunię i nasze dzieci nie chodzą już na religię. Widzę też, że wielu znajomych wokół nas zerwało relacje z Kościołem. A ci, którzy je utrzymują, robią to często tylko z powodu presji starszego pokolenia - mówiła wówczas Małgorzata Trzaskowska.
            Małgorzata Trzaskowska uważa również, że Kościół powinien się zreformować i wrócić do swoich korzeni, aby jednoczyć ludzi i ochraniać najsłabszych.
              • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 13:25
                andrzejg napisał:

> Wiem, wiem. Dla Ciebie kościółek jest ponad wszystko.

Nie kościółek tylko wiara! Kościółek to słownictwo Krzysia. Akurat do wypowiedzi Trzaskowskiej zastosowałem logikę. Powiało grozą. To pewnie ta wyższa idąca z Zachodu kultura czyli jaskiniowcy górą.
                • andrzejg Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 16:33
                  Czym się martwisz? Przecież wschodnia kultura górą.

Wygrana Dudy oznacza dalsze , nieskrępowane rządy katolickich Kożuchów z PiS, z ich rozdawnictwem

Twój wybór. 500 + miało na niego jakiś wpływ?
                  • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 16:40
                    andrzejg napisał:

> Czym się martwisz? Przecież wschodnia kultura górą.
                    >
                    > Wygrana Dudy oznacza dalsze , nieskrępowane rządy katolickich Kożuchów z PiS, z
                    > ich rozdawnictwem
                    >
                    > Twój wybór. 500 + miało na niego jakiś wpływ?

Żółć i pogarda. Przekonanie o własnej wyższości. To widać, słychać i czuć!

P.S.
                    Na zachód od Konina rozdawnictwo jest wielokrotnie większe. I narasta w zastraszającym tempie. Ale co wolno Centrum nie wolno peryferiom. Chyba, że w końcu wygrają mądrzejsi, wtedy będą mogli rozdawać.
                      • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 30.06.20, 17:12
                        andrzejg napisał:

> W Twoich wpisach nie ma pogardy?
                        >
                        > We wpisach Twoich kolegów?
                        >
                        > Nie zgrywaj się na prawego

Ja czy ktoś inny kwalifikował cię geograficznie? Krytyka twoich poglądów to nie pogarda.
                        • wkkr Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 07:31
                          xiazeluka napisała:

> Ależ oczywiście, że we wpisach Mła jest pogarda. Mła gardzi łajdakami. Coś nie
                          > tak?
                          >==============
                          A co czujesz wobec Andrzeja Dudy który ułaskawi księdza-pedofila?
                          • xiazeluka Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 10:23
                            Towarzyszu pseudokonserwatysto, nie umiecie przeczytać ze zrozumieniem tekstów, które sami publikujecie. PAD nie "ułaskawił księdza-pedofila", lecz "zastosował prawo łaski przez darowanie reszty środka karnego". Sama kara z art. 197 § 3 pkt 2 i 3 k.k. i z art. 207 § 1 k.k. w zb. z art. 157 § 2 k.k. pozostaje na koncie skazanego, a więc ma odbicie w CRS.

Ochłońcie, ponieważ piszecie głupoty miotani nienawiścią, towarzyszu pseudokonserwatysto.
                    • wkkr Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 07:28
                      A poza wytykanie pogardy jesteś w stanie zająć merytoryczne stanowisko?
                      Popierasz pisobolszewię tylko dlatego że jest w sojuszu z księżmi?
                      • oleg3 Re: Zdaje sie, ze 01.07.20, 09:00
                        Nie będę biegał po całym wątku, by wyłapać twoje zaczepki Abstrakt. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Nienawiść do PiSu doprowadziła cię do porzucenia zasad wiary, odstąpienia od logiki i do powielania fuacke newsów. Jest coś czego byś nie zrobił byle dowalić pisiorkom?
    • taniarada Re: Będzie II tura 30.06.20, 22:35
      Ta analiza nie ma żadnego sensu, jeśli nie spojrzy się na wynik pierwszej tury wraz z wynikami pozostałych kandydatów.Weźmy przykład z 2005: Donald Tusk - 36,33% Lech Kaczyński - 33,10% , a następne miejsca to Andrzej Zbigniew Lepper 15,11%, Marek Stefan Borowski - 10,33%, Jarosław Kalinowski - 1,80%, Janusz Ryszard Korwin-Mikke 1,43%..... i wszystko jasne dlaczego wygrał Kaczyński smile, na którego zagłosował elektorat Leppera.Amen.
      • andrzejg Re: Będzie II tura 01.07.20, 10:06
        A teraz wyborcy Bosaka są języczkiem u wagi.
        Jak wspomniał luka, są tam głosy ideowców i sympatyków. W sprawach gospodarczych jestem sympatykiem ( niw głosowałem na Bisaka, nie byłem na wyborach). Na miejscu Trzaskowskiego pyścułbym oko do sympatyków. Na udeowców nie ma rady, a może odstraszyć innycg
        • xiazeluka Re: Będzie II tura 01.07.20, 10:26
          Czaskowski już puścił oczko - wczoraj powtórzył jedną z najważniejszych obietnic Bosaka, czyli "nie podpiszę żadnej ustawy podnoszącej podatki". To jest skierowane wprost do sympatyków Konfederacji.

I przy okazji zręcznym upieczeniem dwóch mięsiw na jednym ogniu - kryzys gospodarczy rozpętany przez LiN zapewne będzie potrzebował piany gaśniczej w postaci podwyższenia opłat, podatków, akcyzy czy czego tam. Czaskowski będzie miał więc okazję do zawetowania i pokazania, jaki to on słowny i konsekwentny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka