01.05.21, 00:45
Zacytuje wspomnienie kolegi z ekipy - dziś - TVN.

Mój ojciec dostawał dwie setki i parówki, żeby przyjść na pochód.
Nie wiem, kiedy pił, w każdym razie wracał po południu, z chorągiewką,
która chwiała się, on tez się chwiał.
"Ochota przeszła, Wola jeszcze maszeruje"

Ja byłam na pochodzie raz. W szkole. Zmuszono mnie.
Ale nie na całym. Pierwsze 10 minut, a potem zwiałam smile
Obserwuj wątek
    • jenisiej Link jest 01.05.21, 16:50
     pikrat napisał:
     No to w Kaliforni covida się nie uświadczy. Że też u nas nie wpadli na ten pomysł ale wiadomo... Ameryka.
     A co to za une takie sprytne?


     Consecrate California to St. Joseph:
     The Pope proclaimed this Year of St. Joseph. Let's ask St. Joseph to help us to defeat the Culture of Death. Together we are praying for an end of Abortion, Euthanasia, Natural Disasters. As brothers and sisters in Christ, we will praying for the sick, elderly, unwanted, and an end to the violence, sex abuse, drugs, alcoholism, sex trafficking.

     Kalifornia to taki stan na południe od Oregonu. Nie pamiętam, kto jest patronem Oregonu?
     Święty Krzysztof?

     Szczęść Boże smile
     • pikrat Re: Link jest 01.05.21, 17:18
      Sam Papa. Hmm... Tam może się spełnić ale u nas nie bardzo. Ten papież nie ma posłuchu w naszym katonarodku. Niemniej wydaje mi się, że oczekiwania Franciszka są zbyt duże. Bóg pracuje właśnie nad nowymi mutacjami i gdzie Mu w głowie przyziemne problemy ale świętych może zagonić do roboty, szczególnie znanego z pracowitości cieślę.

      wink
     • qwardian Re: Link jest 01.05.21, 17:19
      Niestety w Ameryce jest wojna religijna na poziomie wszystkich szczebli politycznych i lokalnych. W mieście Aniołów usunięto krzyż ze starego herbu miasta co przedstawiam w linku. Może kiedyś meksyczki go przywrócą..

      www.latimes.com/local/lanow/la-me-ln-la-county-seal-cross-20160407-story.html
      • pikrat Re: Link jest 01.05.21, 19:07
       No to bardzo słusznie postąpiono. Krzyż, wyznawca powinien mieć w sercu. Po co miał budzić nieprzyjazne uczucia u wyznawców innych religii? By doprowadzić do kolejnego rozlewu krwi? Mało krwi przelano z powodu nadmiernego eksponowania symboli wiary bez liczenia się z uczuciami innych? A tak usunięto i spokój.
       • qwardian Re: Link jest 01.05.21, 20:27
        Czcigodny Pikracie ten krzyż ma w swoim zamiarze odsunąć w czasie co nieuniknione. To uskok zwany San Andreas Fault dwóch poziomych płyt tektonicznych w trzech segmentach, który rozpirzy stan Kaliforni jeżeli Bozia nie będzie nad nim czuwać..
        • pikrat Re: Link jest 01.05.21, 23:06
         Mogę się założyć, że Bozia w tej sprawie nie kiwnie palcem, wszak jest producentem Ziemi a jako producent nie przyzna się do fuszerki. Kiedy już to wszystko pierdyknie znajdą się twórcy, którzy w Najnowszym Testamencie opiszą jak to mieszkańcy Kaliforni zasłużyli na gniew Boży i zostali ukarani rozpirzeniem ich stanu w płomieniach wybuchających wulkanów i trzęsącej się ziemi. Będzie to nowa "Sodomia i Gomoria" kiedy misja Jego Świętobliwości nie powiedzie się a Pracowity Józef nie stanie na wysokosści zadania jakie postawił przed nim Franciszek.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka