Dodaj do ulubionych

Wielki Reset

24.10.21, 16:57


tygodnik.interia.pl/news-wielki-reset,nId,5598436
Wielu z nas zastanawia się, kiedy sytuacja wróci do normy. Krótka odpowiedź brzmi: nigdy. Nic nigdy nie wróci do "zrujnowanego" poczucia normalności, które panowało przed kryzysem, ponieważ pandemia koronawirusa stanowi fundamentalny punkt zwrotny na naszej globalnej trajektorii. Niektórzy analitycy nazywają to dużym rozwidleniem, inni odwołują się do głębokiego kryzysu o "biblijnych" proporcjach, ale istota pozostaje ta sama: świat, jaki znaliśmy w pierwszych miesiącach 2020 roku, już nie istnieje, ginąc w kontekście pandemii - pisze Klaus Schwab, założyciel i prezes World Economic Forum, we wprowadzeniu do książki "COVID-19: The Great Reset".

Já se nebojím, mám rakovinu smile.
Obserwuj wątek
    • institoris2 Re: w tym miejscu byl post kolegi ur-nammu 24.10.21, 22:33
     nie wiem i zbytnio mnie to nie interesuje. Mnie usunieto juz tutaj mase postow, za kazdym razem jak sie spostrzeglem (pewnie byly i takie, ktorych nie zauwazylem) myslalem sobie, ze warto byloby przed wyslaniem postu na forum gdzies to skopiowac, czego oczywiscie nigdy nie wprowadzilem w czyn.

     ur-nammu napisał:

     > Ja bym chciał wiedzieć, na jakiej podstawie został usunięty. Wiesz może, kto to
     > forum moderuje?
    • sz0k Re: w tym miejscu byl post kolegi ur-nammu 25.10.21, 09:46
     ur-nammu napisał:

     > Ja bym chciał wiedzieć, na jakiej podstawie został usunięty.

     Powodzenia.

     > Wiesz może, kto to
     > forum moderuje?

     Ponoć nie ma stałego moderatora. Są tylko donosiciele klikający w kosz i potem moderatorzy ogólni wycinający po uważaniu na podstawie zgłoszeń.
   • zdrapka33 Re: w tym miejscu byl post kolegi ur-nammu 25.10.21, 15:43
    institoris2 napisał(a):

    > ale dziwnym trafem zniknal. Ciekawe ktory z forumowych komunistow zglosil do us
    > uniecia?
    .
    Jesteś niepoważny Nawet jeśli by byli tu "komuniści" wink to jaki cel i sens polityczny by mieli sygnalizując, że jest
    tu jakiś institoris2? Przecież wszyscy naruszamy tu regulamin i netykietę. I masowego banowania forumowiczów nie ma.
    • xiazeluka Re: w tym miejscu byl post kolegi ur-nammu 25.10.21, 17:30
     "Przecież wszyscy naruszamy tu regulamin i netykietę. I masowego banowania forumowiczów nie ma."

     I właśnie dlatego Kolega Institoris czujnie i przenikliwie doszedł do wniosku, że któryś z miejscowych komunistów na widok wpisu Kolegi ur-nammu zerwał się z zydla, trzasnął obcasami, ryknął z całych sił "Sława Stalinu!" i kaczym truchtem pobiegł do biura podawczego Urzędu cenzury złożyć donos. Wszystko trzeba Wam tłumaczyć słowo po słowie, ćwierćinteligencie1.
     • ur-nammu Re: w tym miejscu byl post kolegi ur-nammu 25.10.21, 20:08
      xiazeluka: któryś z miejscowych komunistów na widok wpisu Kolegi ur-nammu zerwał się z zydla, trzasnął obcasami, ryknął z całych sił "Sława Stalinu!" i kaczym truchtem pobiegł do biura podawczego Urzędu cenzury złożyć donos.

      Pewnie jakoś tak było.
      Nie zmienia to jednak faktu, że uznaniowe wycinanie wpisów, które w niczym nie naruszają regulaminu, kompromituje nie donosiciela, który ma prawo być durny i donosić na prawo i lewo, lecz cenzora, który reprezentuje Gazetę prowadzącą forum.
      Swoboda wypowiedzi to od dawna problem, z którym ten tytuł sobie nie radzi.
      Gazeta to medium, które czasy świetności ma już dawno za sobą. Może już czas pomyśleć o zmianie tytułu. Gdyby za punkt wyjścia przyjąć wiek czytelników i aspiracje redakcji, nowy tytuł mógłby nawiązywać do Politico, ale żeby go urealnić, trzeba by przyjąć Geriatrico.
  • boomerang Re: Wielki Reset 24.10.21, 23:25
   Kapitalizm i związana z nim demokracja zagoniły się w kozi róg. Następnym poszczepionkowym etapem będzie kastrowanie mas ludzkich. Bo po co ludzie, jeśli wszelką pracę wykonują roboty. Kapitalizm w przyszłości będzie tylko dla wybranych, tak jak to było w ZSRR.
   • zdrapka33 Re: Wielki Reset 25.10.21, 10:27
    boomerang napisał:

    > Kapitalizm i związana z nim demokracja zagoniły się w kozi róg.
    Nie ma kolizji miedzy demokracją i kapitalizmem.

    Następnym poszczepionkowym etapem będzie kastrowanie mas ludzkich.
    Mas ludzkich nie wykastrujesz bo kastrować można jedynie mężczyzn.

    Bo po co ludzie, jeśli wszelką pracę wykonują roboty.
    A kto stworzy roboty ? wink

    Kapitalizm w przyszłości będzie tylko dla wybranych, tak jak to było w ZSRR.
    W ZSRR był kapitalizm dla wybranych ? A komunizm - znaczy wg Ciebie - był w USA ?


    Uderzył Cię ktoś ....bumerang ?
  • benek231 Re: Wielki Reset 25.10.21, 09:06
   UrynaKretyna napisała:

   Dopóki szprycują tylko siebie, nie ma problemu, ale im się marzy oszprycowanie całej populacji, co wyni
   > ka z tego, że głupota ma silne skłonności do ekspansji.

   **
   Dla mnie mozesz sie nie szczepic i umierac. Pies cie tracal, ty antydemokratyczne gowno. Mnie chodzi o to by trzymali ciebie z daleka ode mnie, czyli nie wpuszczali cie do kawiarni, sklepow, srodkow komunikacji miejskiej i innych miejsc publicznych. Najlepiej jak bedziecie musieli nosic naszyty czerwony trojkat z litera C. Posiedzicie troche na kwarantannach to na wyscigi bedziecie szprycowac sie sami, ty ruska agenturo nazikomunistyczna.
   • ur-nammu Re: Wielki Reset 25.10.21, 10:10
    naziol benek231: Mnie chodzi o to by trzymali ciebie z daleka ode mnie, czyli nie wpuszczali cie do kawiarni, sklepow, srodkow komunikacji miejskiej i innych miejsc publicznych. Najlepiej jak bedziecie musieli nosic naszyty czerwony trojkat z litera C.

    Zamuruj się w piwnicy, a nie będziesz musiał mieć do czynienia z innymi. Będzie to kojące dla twoich fobii, a reszta ludzkości odetchnie bez twojego smrodu.

    PS: Jak ci się podobało, tchórzliwy naziolu, wczorajsze skopanie twojego tyłka? Widzisz, jak łatwo było cię pobić twoją własną bronią. A ciebie stać było tylko na donos u cenzora, ale nie powinno to nikogo dziwić, bo donosicielstwo pewnie uprawiasz przez całe życie. Jesteś szują, a w sprzyjających okolicznościach byłby z ciebie idealny esesman.
    Gardzę tobą, śmieciu!
    • zdrapka33 Re: Wielki Reset 25.10.21, 10:18
     ur-nammu - nie zganiaj na forumowiczów swojej niesubordynacji.
     I nie przyznawaj się do kasowania Twoich postów. Widać moderatorzy AGORY
     zaczęli zaglądać i na to forum. ....muszę uważać .....wink
     I kasowanie Twoich postów to pośredni dowód, że nie przestrzegasz
     regulaminu i netykiety forum.
     • ur-nammu Re: Wielki Reset 25.10.21, 11:01
      zdrapka33: I kasowanie Twoich postów to pośredni dowód, że nie przestrzegasz
      regulaminu i netykiety forum
      .


      Czyżby? To teraz się skoncentruj i wskaż na naruszenia regulaminu i netykiety forum
      w moim poście oznaczonym jako 24.10.21, 22:40 (to ten długi tekst w tym wątku – jest odtworzeniem wpisu wczoraj skasowanego). Powodzenia!
   • xiazeluka Re: Wielki Reset 25.10.21, 11:43
    Te, Kretynie52, przecież się zaszprycowałeś pod korek, więc dlaczego obawiasz się niezaszprycowanych? Czyżbyś nie wierzył w niezwykle skuteczną, bezpieczną i wszechstronną czepionkę na katar C19?
    • institoris2 to sa dwie rozne sprawy 25.10.21, 13:26
     Krytyn jest goracym zwolennikiem sanitarnego zamordyzmu, co wcale nie musi oznaczac, ze wierzy w skutecznosc srodkow, jakimi zwalcza sie mniemana pandemie, podejrzewam, ze pretekts dla wprowadzania zamordyzmu jest jest dla Kretyna calkowicie obojetny.

     Nie on jeden zreszta, aktualny przypadek w Niemczech, ktory trawil na czolowki niezaleznych mediow, to burmistrz miasta Weimar, ktory udzielil nast. komentarza do informacji, ze miasto Weimar nie bedzie juz wiecej podawac informacji na temat hospitalizowanych pacjentow covidowych z oddzieleniem przypadkow osob zaszczepionych i niezaszczepionych:
     " „[Chcemy byc] być jak najbardziej przejrzystymi w podawanych przez nas statystykach....informacje o osobach zaszczepionych, leczacych sie na covid w szpitalach, wyraźnie wypacza rzeczywistość i gra na korzyść negacjonistów i przeciwników szczepień”. I dalej "„Pacjenci z kompletnym szczepieniem zwykle nie są leczeni na covid, covid jest jedynie choroba towarzyszaca. Jednak nadal wpisują się w statystyki i tym samym je zniekształcają”. Celem było uniknięcie „wywołania złego wrażenia”, dlatego podjęto decyzję, aby „w przyszłości nie wskazywać już liczby zaszczepionych pacjentów w szpitalu”

     • xiazeluka Re: to sa dwie rozne sprawy 25.10.21, 14:37
      A Mła jednak mógłby się założyć, że pyskaty Kretyn52 przesiedział ze strachu rok na kiblu, by następnie, rozpychając się łokciami, dać się zaszprycować przy pierwszej możliwej okazji i to trzy razy. On szczerze wierzy w te pfizerowskie czary-mary, ale jest za głupi, by być konsekwentnym. A że przy okazji spełnia się jego sen prawdziwego demotfukraty czyli totalitarny zamordyzm - to nieoczekiwana, lecz jakże przyjemna wartość dodana.

      Ten kawalarz z Wajmaru trwale zapisał się w kronikach jako jeden z najbardziej pomysłowych gebelsów nazywania czarnego białym.
      • institoris2 Re: to sa dwie rozne sprawy 25.10.21, 23:35
       xiazeluka napisała:

       > A Mła jednak mógłby się założyć, że pyskaty Kretyn52 przesiedział ze strachu ro
       > k na kiblu, by następnie, rozpychając się łokciami, dać się zaszprycować przy p
       > ierwszej możliwej okazji i to trzy razy. On szczerze wierzy w te pfizerowskie c
       > zary-mary, ale jest za głupi, by być konsekwentnym. A że przy okazji spełnia si
       > ę jego sen prawdziwego demotfukraty czyli totalitarny zamordyzm - to nieoczekiw
       > ana, lecz jakże przyjemna wartość dodana.

       Wnioskujac po aktywnosci na forum Kretyna mozna z duzym prawdopodobienstwem przyjmowac, ze siedzi biedak w domu, trzesac sie ze strachu, jednoczesnie odczuwajac bloga satysfakcje, ze oto spelnia sie jego sen o koniecznosci zaprowadzenia zamordyzmu. Pozostaje jedynie wyrazic nadzieje, ze nie zakonczy sie to ciezkim przypadkiem schizofrenii.
       >
       > Ten kawalarz z Wajmaru trwale zapisał się w kronikach jako jeden z najbardziej
       > pomysłowych gebelsów nazywania czarnego białym.

       Sanitarna klika staje obecnie przed trudnym zadaniem utrzymania narracji o skutecznosci szczepionek, a jednoczesnie koniecznosci utrzymowania, w wiekszosci zaszczepionej publiki, w przekonaniu, ze restrykcje sa nadal konieczne. Jedno przeczy drugiemu, wiec nie ma sie co dziwic, ze w przestrzeni publicznej pojawil sie weimarski idiota, ktory problem ogarnia raczej slabo. W najblizszej przyszlosci przewiduje prawdziwy wysyp podobnych idiotow.
       • xiazeluka Re: to sa dwie rozne sprawy 26.10.21, 07:35
        "W najblizszej przyszlosci przewiduje prawdziwy wysyp podobnych idiotow."

        Oczywiście. Niemniej wajmarski dowcipniś jest prekursorem, za co należy mu się złoty medal. Następni będą odtwórcami.
  • institoris2 Re: Wielki Reset 25.10.21, 12:33
   nie ulega watpliwosci, ze mamy do czynienia z dzialaniami odpowiadajacymi mniej wiecej scenariuszowi zarysowanemu przez pana Schwaba, przy czym najbardziej zadziwia, ze wielki kapital (lacznie z BigTech) idzie tu reka w reke z neomarksistami.
   Z przerazeniem stwierdzam, ze fobie Hitlera (albo to co sie za fobie przyjmuje) staja sie rzeczywistoscia, i odnosze wrazenie, ze mamy do czynienia ze swoistym wyscigiem z czasem, polegajacym na tym, zeby zdazyc uczynic z nas niewolnikow, zanim zacznie sie nam odbierac majatki.

   • oleg3 Re: Wielki Reset 25.10.21, 12:52
    institoris2 napisał(a):

    > nie ulega watpliwosci, ze mamy do czynienia z dzialaniami odpowiadajacymi mniej
    > wiecej scenariuszowi zarysowanemu przez pana Schwaba

    I ja nie mam wątpliwości. Dlatego założyłem ten wątek.
  • ur-nammu Re: Wielki Reset 25.10.21, 16:16
   Widzę, że mój tekst o krótkiej historii COVID-a bardzo komuś nie pasuje, bo po raz drugi go usunięto. Nie ma to jak wolność słowa.
   Powtarzam, że tekst nikogo nie obraża ani nie narusza żadnych punktów regulaminu.
   Jeśli jest głupi lub nierzetelny, ośmiesza mnie.
   Jeśli taki nie jest, jego usunięcie obciąża cenzora, zapewne niezbyt inteligentnego i tchórzliwego, bo nawet nie stać go na podanie przyczyny usunięcia. Uważaj, anonimowy cenzorku, bo jeszcze się kiedyś tymi nożyczkami skaleczysz jak przysłowiowa małpa brzytwą!
  • oleg3 "Papier i monety na wylocie" 25.10.21, 19:27
   "Pieniądze reprezentowane przez papier i monety są na wylocie. Nadeszła era pieniądza cyfrowego" - przewidywał, w artykule napisanym jeszcze w 2015 roku dla WEF, Hiroshi Mikitani, japoński miliarder i założyciel znanego przedsiębiorstwa Rakuten. "Trend pieniądza cyfrowego dotrze na cały świat, w każdym aspekcie handlu. Tylko gospodarki zamknięte będą na to odporne. Reszta świata będzie musiała uczestniczyć lub zostać wykluczona z systemu handlu. Był czas w historii ludzkości, kiedy monety zaczęły zastępować handel wymienny, a papierowe pieniądze zastąpiły monety. Dziś znajdujemy się w kolejnej ewolucji pieniądza. Kto będzie chciał siedzieć z boku?" - pytał.

   Rzecz opisana ponad sześć lat temu, w okresie pandemii zaczyna przybierać na kształtach. - My, w sensie banki centralne - i nie jesteśmy tutaj jedyni, bo jest przynajmniej osiemdziesiąt banków centralnych na świecie, które patrzą na waluty cyfrowe, uważamy, że jest to dla nas obowiązkiem, aby mieć dostęp do cyfrowych walut, która działałyby z korzyścią dla konsumentów - powiedziała Christina Lagarde w kwietniowej rozmowie z "Reuters". - Więc jak by to wyglądało? Cóż, będzie można ich używać jak banknotów, ale nie sądzę, żeby było jak z banknotami, ponieważ nie będzie takiego stopnia anonimowości, jak w ich przypadku - dodała szefowa EBC.

   Przy okazji zaznaczyła, że uważa "za bardzo interesujący" wynik "konsultacji, które przeprowadziliśmy, bo konsumenci, którzy odpowiedzieli w bardzo dużej liczbie, powiedzieli: "chcemy, aby nasza prywatność była chroniona, ale nie chcemy anonimowości. Oni rozumieją ryzyko anonimowości, jeśli chodzi o waluty cyfrowe" - przekazała.

   Z kolei analitycy WEF zastanawiają się, w jaki sposób usankcjonować powyższe zagadnienie prawnie - okazuje się bowiem, że zabezpieczenia w krajowych przepisach uniemożliwiają w przypadku 80 proc. banków centralnych wprowadzenie cyfrowej waluty do obiegu. To - oraz brak powszechnego dostępu do internetu w biednych krajach - zdaniem Cataliny Margulis i Artur Rossica, doradców prawnych z Departamentu Prawnego MFW, poważny problem, z którym świat wkrótce będzie musiał się zmierzyć, aby dokonać - ich zdaniem - "milowego kroku w ewolucji pieniędzy".

   Również Stephen Geiger, wiceprezes MasterCard, przekonuje, że "pewnego dnia ujrzymy świat, w którym znów będziemy mogli swobodnie podróżować. Jednak w międzyczasie bardzo ważne jest, aby instytucje finansowe pracowały nad rozwiązaniami technologicznymi, które sprawią, że płatności międzynarodowe będą tak samo płynne jak płatności krajowe".   Czytaj więcej na tygodnik.interia.pl/news-wielki-reset,nId,5598436#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka