Dodaj do ulubionych

Dobrowolność według kowidian

01.11.21, 11:29
Katarzyna Bartman (money.pl): Pracownicy kopalni gipsu i anhydrytu w Niwnicach, którzy do 15 listopada dobrowolnie nie dostarczą deklaracji o zaszczepieniu się przeciwko COVID-19, zostaną pominięci przy wypłacie podwyżki inflacyjnej. Za brak szczepienia posypały się tam również pierwsze wypowiedzenia. Prezes kopalni zapewnia, że nie działa na szkodę pracowników, a jedynie dba o bezpieczeństwo ludzi i zachowanie ciągłości produkcji.
[...]
Nie rozumiemy, jak ktoś taki jak prezes kopalni, który był w stanie wojennym internowany i doświadczył represji ze strony bezpieki, może dziś swoim podwładnym stosować podobne metody, jakich sam doświadczył - zastanawiają się górnicy.
[...]
Jacek Koźlecki, prezes spółki Nowy Ląd SA, która zarządza kopalnią [...] podkreśla, że skoro rząd ani parlament nie potrafili zająć stanowiska w tej sprawie i wszyscy pochowali głowy w piasek, to on musi przejąć inicjatywę.
[...]
Czego może obawiać się dyrektor kopalni? Zdaniem mec. Miłosławy Strzelec-Gwóźdź, radcy prawnej i partnera zarządzającego z kancelarii prawnej GP Kancelaria Radców Prawnych z Krakowa, po pierwsze, udzielanie podwyżki wynagrodzenia zasadniczego - które ma charakter stały, a nie doraźny - tylko osobom zaszczepionym stanowi przejaw nierównego traktowania i dyskryminacji.
Po drugie, wątpliwości budzi również uzasadnienie wypowiedzenia warunków pracy zdegradowanego pracownika z powodu utraty zaufania do niego.
- Jeżeli do chwili obecnej brak zaszczepienia nie stanowił przeszkody w wykonywaniu pracy, to takie wypowiedzenie zmieniające może mieć charakter pozorny, co w ocenie sądów pracy nie jest dopuszczalne.
W takiej sytuacji pracownik mógłby żądać przywrócenia na dotychczas zajmowane stanowisko - mówi wprost prawniczka.


Wracamy do lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, gdy wiele społeczeństw upodliło się zamordyzmem w różnych odmianach. Wachlarz był szeroki: komunizm, faszyzm, nazizm i kilka innych. Dzisiejszy kowidianizm pełnymi garściami czerpie ze wzorów nazistowskich: najpierw kreuje się nieistniejący problem, który następnie jest wykorzystany do zastraszenia naiwniaków, podzielenia społeczeństwa i napuszczenia „naszych” na „obcych”.
Ludzie, obudźcie się – to wszystko już było i każdy, kto choć liznął edukację podstawową, powinien wiedzieć, jak upiorne były tego następstwa.

A nadgorliwy prezes kopalni powinien jak najszybciej przestać być prezesem, bo chłopina się do tego nie nadaje. Za komuny takich osobników wywożono z zakładu na taczce. Może warto wrócić do tej tradycji?
Obserwuj wątek
  • kalllka Re: Dobrowolność według kowidian 01.11.21, 12:07
   Nie bardzo rozumiem, jak mam myśleć..
   Skoro zamordyzm objawiał się w różnych odmianach /sposobach postępowania?/ komunizmem… to czy nawoływanie do wracania do tradycji / komunistycznej/ i wywożenia na taczce nie przeczy postulatom, z wcześniejszego akapitu?
   Prosiłabym bardzo o dokładniejsze wytłumaczenie aczkolwiek w łagodnym trybie, gdyż boje się drwin, kolegi ura, bardziej niz czegokolwiek, a strach mnie paraliżuje także intelektualnie.
   Z góry dzięki.
  • xiazeluka Re: Dobrowolność według kowidian 01.11.21, 12:54
   Należy skierować do tej kopalni pana posła Brauna z interwencją poselską. Pan poseł Braun wizytował ostatnio innego takiego nadgorliwca, derektora Filharmonii Narodowej, i z kowidińskiego zamordysty poszły wióry. Film z interwencji dostępny na TwojejTrąbie.
  • t_ete Wiedza podstawowa 01.11.21, 19:11
   ur-nammu napisał:

   > Ludzie, obudźcie się – to wszystko już było i każdy, kto choć liznął edukacj
   > ę podstawową, powinien wiedzieć, jak upiorne były tego następstwa.


   Kazdy kto "choć liznął edukację podstawową, powinien wiedzieć", ze w czasie pandemii
   wladze powinny wykonywac konstytucyjny oraz ustawowy obowiazek zwalczania epidemii
   i chronienia obywateli.
   Niestety, rzad PiS skapitulowal dawno temu wystraszony
   ewentualnym spadkiem w sonadzach i miesiacami ignorowal brak przestrzegania
   przez obywateli 'epidemicznych rozwiazan', ktore wczesnie pracowicie ustanowil.
   A wychwalana przez rzadzacych akcja szczepien dotarla do 'polmetka'
   (a i to nie wszedzie) i zgasla w podrygach loterii.

   "Wolni Polacy" nie musza sie szczepic (bo nikt tego nie wymaga)
   i nie chca - poniewaz :
   pandemia nie istnieje/wirus jest rownie grozny jak sezonowa grypa/szczepionki sa slabo
   przebadane/szczepionki sa szkodliwe/szczepienie nic nie daje/nie chca dac zarobic
   koncernom farmaceutycznym...itd.

   "Wolni Polacy" nie widza zwiazku pomiedzy niskim poziomem 'wyszczepienia', ignorowaniem
   nakazu noszenia maseczek w zamknietej przestrzeni publicznej oraz dezynfekcji rak
   i braku przestrzegania mozliwego dystansu - a szybkim zapelnianiem sie lozek 'covidowych'
   i respiratorowych oraz zwiekszajacej sie liczbie osob kierowanych na kwarantanne
   gdy stale rosnie dzienna liczba zakazen. A co oznacza gdy pracownicy kierowani sa
   na kwarantanne - wie kazdy przedsiebiorca, wlasciciel, szef firmy, dyrektor szkoly, rodzic, ktory
   ma dziecko szkolne czy przedszkolne itd.itd.

   No i co robic gdy myslenie przyczynowo-skutkowe zanika...?
   Pozostaje powszechne, narodowe, patriotyczne
   i wolnosciowe lizanie zamrozonej klamki.


   tete
   • ur-nammu Re: Wiedza podstawowa 01.11.21, 20:49
    t_ete: Kazdy kto "choć liznął edukację podstawową, powinien wiedzieć", ze w czasie pandemii wladze powinny wykonywac konstytucyjny oraz ustawowy obowiazek zwalczania epidemii i chronienia obywateli.

    Władze powinny wykonywać obowiązki konstytucyjne i ustawowe w granicach prawa. Nie jest działaniem prawnym szykanowanie ludzi za to, że nie podjęli działań dobrowolnych. Trzeba się zdecydować, czy szczepienia kowidowe są dobrowolne (jeśli tak, to nie można ludzi nękać za niezrobienie czegoś, czego zrobić nie musieli), czy przymusowe (jeśli tak, trzeba to jednoznacznie zapisać w stosownym akcie prawnym, a tego na razie chyba żaden kraj nie zrobił; warto przy tym pamiętać, że wprowadzony ustawowo przymus wymaga wzięcia na siebie odpowiedzialności za niepożądane następstwa, tymczasem przedstawiciele szczepionkowego biznesu tego nie chcą, bo ich dewiza jest prosta – szczepcie się, barany, na własną odpowiedzialność; to właśnie dlatego ci, co się szczepią, muszą podpisywać deklaracje, że robią to na własną odpowiedzialność, nawet jeśli są do tego bezprawnie zmuszani przez nadgorliwców jak ten prezes kopalni).
    Zakłamanie zawsze rodzi zło.


    t_ete: pandemia nie istnieje/wirus jest rownie grozny jak sezonowa grypa/szczepionki sa slabo przebadane/szczepionki sa szkodliwe/szczepienie nic nie daje/nie chca dac zarobic koncernom farmaceutycznym...itd.

    Gratuluję, ciociu Hipokryzjo. W końcu napisałaś coś, co nie jest kłamstwem.
    Tak, pandemia jest hucpą wyliczoną na zastraszenie naiwniaków; wirus jest tak groźny jak słabość systemu opieki zdrowotnej w powiązaniu z paniką nakręconą przez media i inne czynniki oficjalne; szczepionki nie są przebadane (to wymaga czasu i nie robi się tego na kolanie); szczepionki nie stanowią ochrony, bo gdyby stanowiły, kraje o wysokim współczynniku zaszczepienia populacji nie miałyby dziś problemów z nadmiarem chorych na COVID; cały smród wokół szczepionek ma na celu zapewnienie beneficjentom tego stanu jak największych zysków.


    t_ete: nie widza zwiazku pomiedzy niskim poziomem 'wyszczepienia', ignorowaniem nakazu noszenia maseczek w zamknietej przestrzeni publicznej oraz dezynfekcji rak i braku przestrzegania mozliwego dystansu - a szybkim zapelnianiem sie lozek 'covidowych' i respiratorowych oraz zwiekszajacej sie liczbie osob kierowanych na kwarantanne gdy stale rosnie dzienna liczba zakazen.

    Nie ma takiego związku! Szczepionki nie dają ochrony przed zachorowaniem, a te wszystkie bzdety jak maseczki, dystans społeczny, dezynfekcja rąk to puste rytuały; maski na ustach i nosie są szkodliwe, bo zmuszają noszącego do wdychania wilgotnego powietrza, a dystans i dezynfekcja powodują, że system immunologiczny nie „trenuje” radzenia sobie z zagrożeniami zewnętrznymi. Jeśli dodamy do tego przymusowe zamykanie ludzi w domach oraz utrudnianie czy wręcz uniemożliwianie im ruchu na świeżym powietrzu, to mamy przed sobą obrazek przedstawiający paskudne działania przeciw zdrowiu publicznemu. O panice sianej przez media nie będę się już powtarzał.


    t_ete: No i co robic gdy myslenie przyczynowo-skutkowe zanika...?

    Są różne możliwości. Ty na przykład możesz ugotować zupę, pościerać kurze lub coś wyprasować. Tam myślenie w kategoriach związków przyczynowo-skutkowych nie będzie ci do niczego potrzebne, więc może nie będziesz się tak kompromitować jak przy wypisywaniu swoich propagandowych postów.
    • t_ete Re: Wiedza podstawowa 01.11.21, 22:47
     boomerang napisał:

     > a czy mogłabyś podać, droga pani, aktualną definicję pandemii, bo podobno nieda
     > wno uległa ona zmianie

     Pan sie zwroci do kolegi.
     Wytlumaczy panu, ze pandemii nie ma.


     tete
     • boomerang Re: Wiedza podstawowa 02.11.21, 04:18
      O tym że nie ma to ja wiem od dawna. To tylko przykrywka dla kolejnego kryzysu finansowego. 12 lat temu za późno na to wpadli i nie udało się wywołać paniki. Szczepionki przeciwko świńskiej grypie zostały wtedy zutylizowane. Tym razem udało się fantastycznie, bo i inteligencja ludzkości uległa znacznemu obniżeniu, dzięki systematycznemu ogłupianiu przez ostatnich 12 lat.
   • xiazeluka Re: Wiedza podstawowa 01.11.21, 23:00
    "Kazdy kto "choć liznął edukację podstawową, powinien wiedzieć", ze w czasie pandemii
    wladze powinny wykonywac konstytucyjny oraz ustawowy obowiazek zwalczania epidemii
    i chronienia obywateli."

    Wypisujesz głupoty. Konstytucja jasno stwierdza, że nie wolno nikogo dyskryminować pod żadnym pretekstem, choćby i peudo pandemii. Podobne jest orzecznictwo sądów. A tak w ogóle mogłabyś wreszcie przyswoić sobie treść konstytucji, na którą się powołujesz:

    art. 31

    2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.

    art. 32

    2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

    Liznęłaś edukację podstawową? Czy to już były zbyt wysokie progi?
   • felusiak1 Re: Wiedza podstawowa 02.11.21, 03:14
    Czu umkneło twojej uwadze, ze szczepionki, ktore aplikuje sie ludziom sa eksperymentalne i nie posiadaja atestu.
    W zwiazku z powyższym ludzi zmusza się do stania sie krolikami doswioadczalnymi. Doktor Mengele wrocil.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka