Dodaj do ulubionych

Chwalmy Pana

25.11.21, 18:37
Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek - Gilbert Keith Chesterton

Człowiek jest religijny, nawet jeśli deklaruje ateizm. Nieustające powodzenie horoskopów, wróżbitów, jasnowidzów i tym podobnych specjalistów od uchylania tajemnicy nieznanego świadczy o tym znacznie dobitniej od pustoszejących kościołów. Współczesne religie: klimaktyzm, genderyzm, ideologia LGBTKPZRWCNSDAP okazały się zaledwie sektami wobec najnowszej - kowidianizmu.

Kowidianizm to regularna, powszechna religia. Ma swojego Boga o imieniu Sarskowdwa, ma swój Watykan o nazwie WHO, papieża, który jest tego WHO szefem, licznych proroków (w Polsce ów Mesjasz nosi nazwisko Niedzielski), tłumy kleru tytułowanego "ekspertami" oraz misjonarzy niosących dobrą nowinę (zwanych niegdyś, w mrokach antynaukowych czasów, dziennikarzami). Religia kowidianizmu ma swoje rytuały (codzienne studiowanie raportów kościoła zdrowia), obrzędy (maskowanie twarzy, przyjmowanie komunii w postaci szprycy), relikwie oraz totemy (maseczki, płyny dezynfekujące) i katechizm (wszystko, co powiedzą papież i jego eksperci jest dogmatyczną Prawdą). Brakuje jedynie Pisma Świętego, jako że sytuacja jest dynamiczna, stal słów dopiero się hartuje, aksjomaty są chwilowo płynne, zgłębić je mogą jedynie najwybitniejsi teolodzy. Ale spokojnie, "Mein Kampf" także nie powstało w jedno popołudnie.

Z kolei niewierzący to heretycy, wobec których należy podjąć sanitarną krucjatę i albo siłą nawrócić albo zmusić do przyjęcia wbrew swej woli wiary w najnowszego, czczonego na całym świecie bożka. Jeśli niewierzący się nie nawrócą, jeśli nie przyjmą komunii szprycy, to zginą w męczarniach - wszyscy, co do jednego. Szansę na zbawienie mają bowiem tylko beneficjenci wielokrotnych komunii, a nawet jeśli któryś stoczy się mimo wszystko w otchłań piekielną, to będzie miał łagodniejszy zgon i piękniejszy pogrzeb.
Obserwuj wątek
   • wikul Re: Chwalmy Pana 26.11.21, 11:13
    qwardian napisał:

    > Bożek Cividians jest pazerny na kasę jak nikt inny. Opędzlował nic nie wartą su
    > bstancję, którą szprycuje naiwnych wyznawców Covida.


    Każdy ma prawo być foliarzem matołem ale żeby się z tym bez wstydu obnosić. Coś dla Ciebie
    mitologiawspolczesna.pl/smieszkowanie-strategiczne-czyli-rozmawiac-ludzmi-ktorzy-wierza-w-teorie-spiskowe/
  • polski_francuz Religia vs. racjonalizm 26.11.21, 10:59
   xiazeluka napisała:


   Człowiek jest religijny, nawet jeśli deklaruje ateizm. Nieustające powodzenie horoskopów, wróżbitów, jasnowidzów i tym podobnych specjalistów od uchylania tajemnicy nieznanego świadczy o tym znacznie dobitniej od pustoszejących kościołów. Współczesne religie: klimaktyzm, genderyzm, ideologia LGBTKPZRWCNSDAP okazały się zaledwie sektami wobec najnowszej - kowidianizmu.

   Wot analogia: religia i przekonanie ze szczepionki sa uzyteczne! No wiec takiej analogii nie ma. Religia, ostatecznie mowi, ze wszystko zalezy od nieziemskich sil. Jej przeciwstawieniem jest, ze wszystko zalezy od nas samych, czy bardziej ogolnie, od ludzi i ich staran.

   No coz wladze, czy wladze sanitarne w szczegolnosci, musza zrozumiec skad sie bierze pandemia i starac sie z nie walczyc tak jak umieja i taka bronia jaka jest dostepna. Jest dostepna szczepionka i stad jej uzycie. Innym rozwiazanie jest zerwanie kontaktow miedzyludzkich. Czyli lockdown, ale to rozwiazanie morduje ekonomie.

   Jak padnie ekonomia, to ludzie nie beda mieli pieniedzy. Ani nie pojda do biblioteki ani nie kupia ksiazek.

   A wiec ich autorzy maja interes w popieraniu szczepien.

   PF
   • oleg3 Re: Religia vs. racjonalizm 26.11.21, 11:16
    > szczepionki sa uzyteczne!

    Kowidianie, PF, wcale nie twierdzą, że szczepionki są użyteczne. Twierdzą, że szczepionki dają nieśmiertelność.

    Europa znów jest epicentrum pandemii COVID-19 - przypomina WHO. W ocenie szefa organizacji Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa ochrona zapewniana przez szczepionki wywołała w ludziach fałszywe poczucie bezpieczeństwa
   • xiazeluka Re: Religia vs. racjonalizm 26.11.21, 11:50
    Religia - zespół wierzeń dotyczących istnienia Boga lub bogów, pochodzenia i celu życia człowieka, powstania świata oraz w związane z nimi obrzędy, zasady moralne i formy organizacyjne. Użyteczność nie jest elementem wiary, jeśli coś jest przy okazji użyteczne, to wówczas mówi się "Sarskowdwa tak chciał", a jeśli coś nie jest użyteczne, to wypada z kanonu i obciąża moce szatańskie. Religia nie zastępuje także rozwiązań praktycznych, organizacja państwa i jego struktur nie jest wynikiem działań nieziemskich sił, przeciwnie, jak najbardziej ludzkich. I od ludzkich działań zależy, jak to państwo i jego struktury będą funkcjonować. Aby otrzymać byle biurokratyczny świstek idzie się do urzędasa, a nie do plebana. Pleban może, owszem, wystawić zaświadczenie o bierzmowaniu, ale aktem bierzmowania nie da się zastąpić dziennika budowy.

    Religia kowidianizmu analogicznie traktuje czepionki i masowe wyszczepianie bydła - to boski środek, którego dystrybucja zależy "od ludzi i ich starań." A skoro jest to dar od Boga, to, po pierwsze, inne środki (leki, terapie, naturalna odporność) są świeckie, a zatem pozbawione certyfikatu sił nadprzyrodzonych, a co za tym idzie całkowicie nieskuteczne, po drugie - jeśli czepionka jest darem Boga to odmowa jej przyjęcia dowodzi herezji, głupoty i opowiedzenia się po stronie Szatana wolności oraz swobodnego wyboru. Z heretykami należy więc zrobić sanitarny porządek, ponieważ swoją postawą obrażają Boga i godzą w uczucia religijne kowidian. Przymusowe przyjęcie kowidianizmu jest dla pogan korzystne, dlatego należy ich siłą uszczęśliwić.

    Wy, towarzyszu PF, jesteście jak tow. Ochojska, która bezpośrednio po przybyciu z Brukseli do Polski doniosła na gestapo na klientów stacji benzynowej, że chodzą po niej bez natwarzowych totemów. Zbyt długie przebywanie na Zachodzie degeneruje, sprawia, że wolność staje się czymś niezrozumiałym i irytującym.
   • boomerang Re: Religia vs. racjonalizm 26.11.21, 15:52
    > wladze sanitarne w szczegolnosci, musza zrozumiec skad sie bierze pandemia

    Pandemia bierze się stąd że została wprowadzona odgórnie, po zmianie definicji pandemii. Pytanie: na jak długo? Odpowiedź: na jakieś 10 lat, ale nie mówi się o tym głośno. Rozlew krwi jest więc murowany, jak w każdej rewolucji.
  • wikul Re: Chwalmy Pana 26.11.21, 11:17
   Chwalcie kogo chcecie, tylko nie róbcie z siebie jeszcze większych idiotów.

   mitologiawspolczesna.pl/smieszkowanie-strategiczne-czyli-rozmawiac-ludzmi-ktorzy-wierza-w-teorie-spiskowe/
  • qwardian Re: Chwalmy Pana 26.11.21, 18:22
   Towarzyszu XL jako świeżo ocalony z zagłady bądźcie Wywyższon. Narodowy Robotnik wiosną posadzi w eksponowanym miejscu rzodkiewkę na tą Dobrą Nowinę..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka