Dodaj do ulubionych

40 lat minęło

25.04.23, 12:24
Już wtedy mnie w PRLu nie było gdy zespół z Bochni dał ten niezwykły koncert w Krakowie, w czasie stanu wojennego. Tak jak nie jestem zwolennikiem zespołu AC/DC, tak podoba mi się dziś ten występ zespołu TSA, z którym mnie później, już w Australii, wiele personalnie połączyło z różnych stron. Wokalista i autor tekstów Marek Piekarczyk, po ogromnych osobistych przejściach, odnalazł się dziś całkiem zasłużenie jako osobowość telewizyjna w Polsce. Andrzej Nowak, który niestety odszedł w zeszłym roku, poza tym że był, o czym nie wszyscy wiedzą,  bezsprzecznie najlepszym w Polsce gitarzystą, skomponował też hymn klubu piłki nożnej ze wsi Nieciecza.
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: 40 lat minęło 25.04.23, 13:00
      W 1982 roku też rozpierała mnie energia, po piątkowym szyfcie w kopalni jechałem kilkaset kilometrów do Królestwa Lesotho na wieczorne rżnięcie. Z biegiem lat stałem się melancholikiem i słucham bardziej subtelnych dźwięków, a to idzie w parze z popędem i już nie ma powrotu do tamtych czasów.
      • kalllka Re: 40 lat minęło 25.04.23, 13:24
        Kongratulejszyn.
        • qwardian Re: 40 lat minęło 25.04.23, 15:28
          Lepiej przekaż Kaleczko gratulejszyn Monsieur Boomerangof, bo nie w mój rytm to brzmienie, sam się dziwię oglądając do tyłu, ale pewne sprawy przestrzegałem, żeby nikt nie był smutny i nie zbierało się na płacz.
          • kalllka Re: 40 lat minęło 25.04.23, 16:15
            Ale to właśnie do bumeraxa bylo.
            Ale nie da się ukryć, ze uśmiechnęłam się szerzej wyobraziwszy melancholika jak to w parze z subtelnymi dźwiękami chadza.
            I pewność, ze skoro mnie uśmiech przyszl
            to i nikto inny, smutnym i płaczliwym, w twoim towarzystwie nigdy być nie mógł.
    • benek231 Re: 40 lat minęło 25.04.23, 15:28
      Powiedz nam, Debilu, czym oni smarowali sobie wlosy - olejem rzepakowym czy smalcem? Bo prezentuja sie wybornie.

A najlepszym gitarzysta, o czym wszyscy wiedza, byl Stasiek Bucwa z zespolu Dojek Gornych, ty antydemokratyczne

Czy ty przypadkiem nie pochodzisz z Krakowa? Bo glupi jestes jakbys cijal.
      • qwardian Re: 40 lat minęło 25.04.23, 15:37
        Wiesz Benku, Duch Święty nie nagrodził ich talentem artystycznym, zwinne palce powinny pieścić struny, a oni się nad nimi znęcają.
        • boomerang Re: 40 lat minęło 25.04.23, 23:18
          Co do zwinnych paluszków, to się z moim przedmówcą nie zgodzę. Zwinne paluszki to mają pianiści do pieszczenia klawiszów. Do strun trzeba mieć łapy duże zakończone mocnymi paluchami. Tak mają wiolonczelistki i gitarzyści bluesowi. Przyglądałem się, zwłaszcza tym pierwszym, to wiem.
          • qwardian Re: 40 lat minęło 26.04.23, 06:35
            Nie miałem kontaktu z palcami wiolonczelistek, ale z obserwacji, a raczej słuchu wnioskuję, że nie znęcają się na strunach szarpiąc w amoku.
              • qwardian Re: 40 lat minęło 26.04.23, 09:27
                Mes felicitations. Szlachetna mieszanka fantazji i ekspresji, audiencja wydaje się sponiewierana, instrumenty też, ale nie ja.
      • boomerang Re: 40 lat minęło 25.04.23, 23:11
        Ty sierściuchu masz kompleksy odkąd cię oskalpowała maszyna Żyrarda, ale podobno okłady z antydemoktratycznego moczu dobrze robią na głowę.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka