Gość: polishAM IP: *.nas38.philadelphia1.pa.us.da.qwest.net 18.06.02, 06:00 Bo o to chodzi. Bez tego muzeum kiedy wypedzono miliony Palestynczykow nie mozna mowic o sprawiedliwosci. O to chodzilo Michnikowi. O sprawiedliwosci. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: snajper Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczykow. IP: 2.4.STABLE* / 10.1.1.* 18.06.02, 12:41 Gość portalu: polishAM napisał(a): > Bo o to chodzi. Bez tego muzeum kiedy wypedzono miliony Palestynczykow nie > mozna mowic o sprawiedliwosci. O to chodzilo Michnikowi. O sprawiedliwosci. Masz rację. Bo miało to by być muzeum przeciwko wszelkim wypędzeniom. Także przeciwko wypędzeniu Palestyńczyków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUROMIR Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczykow. IP: *.cm-upc.chello.se 19.06.02, 20:33 Szanowny Panie Snajperze, czy Pan naprawdę wierzy w bezstronność i apolityczność Muzeum (Centrum) Przeciw Wszystkim Wypędzeniom w Berlinie, lub Wrocławiu, pod egidą niemieckiego związku wypądzonych ? Ja mam duże wątpliwości, a dotyczą one głównie szczerości niemieckich intencji. Pozdrawiam Pana : Euromir Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snajper Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczykow. IP: *.acn.waw.pl 20.06.02, 00:15 Gość portalu: EUROMIR napisał(a): > Szanowny Panie Snajperze, > czy Pan naprawdę wierzy w bezstronność i apolityczność Muzeum (Centrum) Przeciw > Wszystkim Wypędzeniom w Berlinie, lub Wrocławiu, pod egidą niemieckiego związku > wypądzonych ? Ja mam duże wątpliwości, a dotyczą one głównie szczerości niemiec > kich intencji. > > Pozdrawiam Pana : > > Euromir Witam ! A czyżbym, broń Boże, sprawiał takie wrażenie, iż wierzę w bezstronność niemieckiego związku wypędzonych ??? ) Centrum PWW w Berlinie, po opieką związku wypędzonych, stało by się (w najlepszym wypadku) ośrodkiem antypolskiej propagandy. Dlatego doceniam kontrpropozycję Michnika, blokującą w pewnym stopniu tamtą inicjatywę. Gdyby była tylko propozycja Berlina, szansa na realizację tego pomysłu byłaby większa, niż teraz, gdy Berlin konkuruje z Wrocławiem. A wszak Wrocław jest bardziej predestynowany, aby powstało w nim Centurm. Choćby dlatego, że oprócz zwiąku z przesiedleniem Niemców związany jest on także z przesiedleniem Polaków, wypędzonych z Kresów. Choć obiektywnie patrząc i ta lokalizacja nie jest idealna. Tak jak berlińskie Centrum byłoby Centrum niemieckim, tak Centum wrocławskie - będzie polsko- niemieckim. Nadal brak będzie uniwersalizmu, którego po takim Muzeum bym oczekiwał. Pozdrawiam. Snajper. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUROMIR Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczykow. IP: *.cm-upc.chello.se 20.06.02, 01:29 Szanowny Panie Snajperze, w naszej części Europy, w kontekście II wojny, obecnej sytuacji politycznej, dużej przewagi gospodarczej i kulturowej Niemiec - trudno jest mówić o Centrum Przeciw Wypędzeniom nie biorąc pod uwagę Czech i ich dzisiejszych problemach związanych z naciskiem Niemiec żądających unieuważnienia dekretów Benesza. Sprawa Niemców sudeckich...odbiciem poniekąd naszych jest problemów. Problem wypędzeń - czystek etnicznych, wydawałoby się uregulowany przez prawo międzynarodowe już kilkaset lat temu, teraz po II wojnie ożył na nowo. To co sią działo w Jugosławii i faktyczne zaaprobowanie przez społeczność międzynarodową czystek i "wędrówek ludów", które tam miały miejsce, potwierdza tezę, że nie wszystkie wydawałoby sią normy zastałe i ustalone żyją wiecznie. Napawa mnie to nieco niepokojem, gdyż istnieje możliwość, iż poddanie w wątpliwość zasadności (moralnej) przesiedleń Niemców z Ziem Odzyskanych i Sudetów, może (rozwojowo) zagrażać naszemu polskiemu interesowi zachowania integralności terytorialnej. Nie powinniśmy zapominać, że status naszych granic zachodnich nie jest uregulowany w 100% Faktem jest, iż Niemcy podpisując z nami rozmaite układy o granicach, pokojowe itd. pozostawili sobie kilka ścieżek, które w sprzyjających okolicznościach mogliby przeciw nam wykorzystać. Rządy i nastroje społeczne również w Niemczech się zmieniają, o czym świadczy choćby projekt Centrum Wypędzeń w Berlinie, jeszcze kilkanaście lat temu tam nie do pomyślenia. Sądzę, że ważne jest, aby nasza dyplomacja, teraz w okresie rokowań nad przystąpieniem do UE, tę sprawę ostatecznie uregulowała zarówno na płaszczyśnie unijnej, jak i polsko-niemieckiej w formie "nieprzemakalnego", nie pozostawiającego interpretacyjnej dowolności układu. Pozdrawiam Pana : Euromir Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wikul Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczykow. IP: *.acn.waw.pl 24.06.02, 00:48 Gość portalu: EUROMIR napisał(a): > Szanowny Panie Snajperze, > czy Pan naprawdę wierzy w bezstronność i apolityczność Muzeum (Centrum) Przeciw > Wszystkim Wypędzeniom > w Berlinie, lub Wrocławiu, pod egidą niemieckiego związku wypądzonych ? > Ja mam duże wątpliwości, a dotyczą one głównie szczerości niemieckich intencji. > > Pozdrawiam Pana : > > Euromir Przepraszam , ale mam wrażenie że Pan ma wątpliwosci do wszystkiego co nie pasuje do Pańskiej wizji świata nawet do tego czego jeszcze nie ma . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUROMIR DO PANA WIKULA IP: *.cm-upc.chello.se 24.06.02, 01:09 Szanowny Panie Wikul, napisał Pan : " Przepraszam , ale mam wrażenie że Pan ma wątpliwosci do wszystkiego co nie pasuje do Pańskiej wizji świata nawet do tego czego jeszcze nie ma ." I nie mogę Panu odmówić racji. Sformułowanej, krótko, dosadnie i lapidarnie. Mam swoją - podobnie jak i Pan (tak się domyślam) - wizję świata i panujących na nim porządków. Jeśli mam wątpliwości - a miewam je często - daję im - tak jak i Pan - wyraz pisząc np. tu na Forum. Nazywa się to potocznie - posiadaniem i artykułowniem własnego zdania. Nie muszę Panu życzyć tego samego, gdyż z treści Pańskiego postu wynika, że i Pan swoim zdaniem samowolnie rozporządza. Zawsze życzliwy : Euromir Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: U Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczyk IP: *.gis.net 18.06.02, 12:47 No to jak to jest z tym faszyzmem Michnika? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bert Re: Michnik mowi o Muzeum Wypedzonych Palestynczyk IP: *.214.126.250.Dial1.Boston1.Level3.net 20.06.02, 03:34 Zydzi powinni zbudowac je w Jerozolimie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzys W Jerozolimie to buduja Mur Berlinski i silosy z IP: *.proxy.aol.com 20.06.02, 04:32 Gość portalu: Bert napisał(a): > Zydzi powinni zbudowac je w Jerozolimie? z bronia jadrowa . Odpowiedz Link Zgłoś
d_nutka Re: W Jerozolimie to buduja Mur Berlinski i silosy z 20.06.02, 05:52 Gość portalu: Krzys napisał(a): > Gość portalu: Bert napisał(a): > > > Zydzi powinni zbudowac je w Jerozolimie? > > z bronia jadrowa . Krzysiu! ktokolwiek nazwał cię kretynem to sam ... a ja jestem taka sama kretynka jak ty!-a może jeszcze bardziej. pzdr. a na poważnie. Żydzi swoje "muzeum wypędonych" niosą na swoim grzbiecie- jak ślimaki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wikul Re: W Jerozolimie to buduja Mur Berlinski i silosy z IP: *.acn.waw.pl 24.06.02, 00:57 d_nutka napisał(a): > Gość portalu: Krzys napisał(a): > > > Gość portalu: Bert napisał(a): > > > > > Zydzi powinni zbudowac je w Jerozolimie? > > > > z bronia jadrowa . > > Krzysiu! > ktokolwiek nazwał cię kretynem to sam ... > a ja jestem taka sama kretynka jak ty!-a może jeszcze bardziej. > pzdr. > a na poważnie. > Żydzi swoje "muzeum wypędonych" niosą na swoim grzbiecie- jak ślimaki. I tak oto na naszych oczach rodzi sie miłość między ucywilizowanym Krzysiem a wszedobylską beserwiserską d_nutką . A może raczej odwrotnie . Moje gratulacje. Wart Pac pałaca . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyx W Polsce Palestynczycy chca budowac? IP: *.rdu.bellsouth.net 20.06.02, 06:00 Czemu nie pozwolic? Ja za tym! Przyjac wszystkich do Polski na dodatek. To sprawiedliwe! Mowmy to co sprawiedliwe. Pomniki i azyl dla Palestynczykow, w Polsce , sa doskonalym pomyslem. Popieram cie szynka. Panie Michnik. Licze ze Pan tez to poprze. Gość portalu: polishAM napisał(a): > Bo o to chodzi. Bez tego muzeum kiedy wypedzono miliony Palestynczykow nie > mozna mowic o sprawiedliwosci. O to chodzilo Michnikowi. O sprawiedliwosci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: # Re: W Polsce Palestynczycy ? IP: *.wroclaw.tpnet.pl 20.06.02, 08:12 Gość portalu: zyx napisał(a): > Czemu nie pozwolic? Ja za tym! Przyjac wszystkich do Polski na dodatek. Pomniki i azyl dla Palestynczykow, w Polsce , sa doskonalym pomyslem. Popieram cie szynka. Panie Michnik. Licze ze Pan tez to poprze. > Gość portalu: polishAM napisał(a): > > > Bo o to chodzi. Bez tego muzeum kiedy wypedzono miliony Palestynczykow nie > > mozna mowic o sprawiedliwosci. O to chodzilo Michnikowi. O sprawiedliwosci Ja tez popieram! Tylko co im biedakom zaoferujemy? Telewizja zajeta, prasa zajeta, kancelaria prezydenta zajeta, RPP tez, .... moze jest kilka vacatow w Ministerstwie Finansow, albo w radach nadzorczych? No bo majatku do zwrotu dla gmin palestynskich tez jakby malo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snajper Re: W Polsce Palestynczycy ? IP: 2.4.STABLE* / 10.1.1.* 20.06.02, 14:01 Gość portalu: # napisał(a): > Ja tez popieram! > Tylko co im biedakom zaoferujemy? > Telewizja zajeta, prasa zajeta, kancelaria prezydenta zajeta, > RPP tez, .... moze jest kilka vacatow w Ministerstwie Finansow, albo w radach > nadzorczych? > No bo majatku do zwrotu dla gmin palestynskich tez jakby malo. Jak to, co im zaoferujemy ? Sektor rozrywkowy. Wszak to są specjaliści od rozrywania. )) Odpowiedz Link Zgłoś