Dodaj do ulubionych

Hi, hi! Welcome again, Mac!

07.05.05, 05:09
Po osmiu latach przerwy wrocilem do Maka i wlasnie z niego juz pisze.

Teraz jest fajnie, bo w Maku jest wszystko - jak chcesz, pracujesz na Maku, jak chcesz w
Windowsach, to sie przerzuczasz na Windowsy, jak chcesz w Linuxie - to jest Linux. Znaczy nie
dokladnie tylko to jest ponoc makowski Unix, ale mnie tam sycko jedno. No i na wirusy Windowsowe
toto jest ponoc calkowicie odporne, a wirusow makowskich ponoc nie ma

Tylko jeszcze polskih liter nie mam. Na pzyklad, nie ma "rz" i "ch", wiec musze pisac "polskih" i
"pzyklad".

Ekran malutki, 12 cali (bo zona sie domagala malego, a to wspolny ma byc) ale widac zadziwiajaco
dobrze.

Pozdrowka!!!
Obserwuj wątek
    • t0g Re: Hi, hi! Wlożyłem w szczelinę "Rękopis 07.05.05, 06:21
      ...znaleziony w Saragossie" i zaraz na ekranie zacząl lecieć "Rekopis
      znaleziony w Saragossie"... Lubie takie zabawki!
      • marianna.rokita mozesz sie nie wyrazac? 07.05.05, 13:11
        Tylko nie wyjezdzaj z Macem przy mnie smile))))))
    • 7em Re: Hi, hi! Welcome again, Mac! 07.05.05, 13:49
      > Ekran malutki, 12 cali (bo zona sie domagala malego, a to wspolny ma byc) ale

      to laptok jest? ja tez uwazam ze laptop nie powinien wiecej wazyc niz 1,5
      kilograma.

      5040
      • rycho7 laptok sam fruwa, w wersji kondor moze wazyc i 0,5 07.05.05, 14:23
        tony.

        Tomus "ma" salonowy komputer. Tera bedzie brylowal. Ja bym na jego miejscu
        kupil AT z 10 karatowymi brylantowymi przyciskami. Z aukcji po Presleyu. To
        dopiero szpan.
        • 7em Re: laptok sam fruwa, w wersji kondor moze wazyc 07.05.05, 14:33
          rycho7 napisał:

          > tony.
          >
          > Tomus "ma" salonowy komputer. Tera bedzie brylowal. Ja bym na jego miejscu
          > kupil AT z 10 karatowymi brylantowymi przyciskami. Z aukcji po Presleyu. To
          > dopiero szpan.


          mowisz taki inkrustowany z bursztynowym ekranem... ech wieki temu

          5040
    • owca_czarna Re: Hi, hi! Welcome again, Mac! 07.05.05, 14:28
      t0g napisał:

      > Po osmiu latach przerwy wrocilem do Maka i wlasnie z niego juz pisze.
      >
      > Teraz jest fajnie, bo w Maku jest wszystko - jak chcesz, pracujesz na Maku, jak
      > chcesz w
      > Windowsach, to sie przerzuczasz na Windowsy, jak chcesz w Linuxie - to jest Lin
      > ux. Znaczy nie
      > dokladnie tylko to jest ponoc makowski Unix, ale mnie tam sycko jedno. No i na
      > wirusy Windowsowe
      > toto jest ponoc calkowicie odporne, a wirusow makowskich ponoc nie ma
      >
      > Tylko jeszcze polskih liter nie mam. Na pzyklad, nie ma "rz" i "ch", wiec musze
      > pisac "polskih" i
      > "pzyklad".
      >
      > Ekran malutki, 12 cali (bo zona sie domagala malego, a to wspolny ma byc) ale
      > widac zadziwiajaco
      > dobrze.
      >
      > Pozdrowka!!!

      Tylko jak się coś posypie w takim "innym systemie", to trudno o pomoc,
      przynajmniej tak jest tu, w Polsce. Zostaje jedynie ratunek z sieci. Fakt, ludzi
      są wspaniali i z chęcią służą radą - mogę coś na ten temat powiedzieć smile))))

      czarna_owca
      • wahacz Re: Hi, hi! Welcome again, Mac! 07.05.05, 23:50
        Witam w gronie posiadaczy Maca
        nie bedziesz musial sie przejmowac ze ci sie winda wywroci smile
        jak masz 12 cali to pewno ibook jak ja. masz os X?
        • owca_czarna Re: Hi, hi! Welcome again, Mac! 08.05.05, 00:09
          wahacz napisał:

          > Witam w gronie posiadaczy Maca
          > nie bedziesz musial sie przejmowac ze ci sie winda wywroci smile
          > jak masz 12 cali to pewno ibook jak ja. masz os X?

          Kogo witasz w gronie? Podpisałeś się pod moim wątkiem. Mnie nie witaj bo ja nie
          mam i nie znam Macasmile)

          czarna_owca
          • owca_czarna sorry postem a nie wątkiem, n/t 08.05.05, 00:11
            owca_czarna napisała:

            > wahacz napisał:
            >
            > > Witam w gronie posiadaczy Maca
            > > nie bedziesz musial sie przejmowac ze ci sie winda wywroci smile
            > > jak masz 12 cali to pewno ibook jak ja. masz os X?
            >
            > Kogo witasz w gronie? Podpisałeś się pod moim wątkiem. Mnie nie witaj bo ja nie
            > mam i nie znam Macasmile)
            >
            > czarna_owca
            >
          • wahacz Re: Hi, hi! Welcome again, Mac! 08.05.05, 08:45
            owca_czarna napisała:
            > Kogo witasz w gronie? Podpisałeś się pod moim wątkiem Mnie nie witaj bo ja nie
            > mam i nie znam Macasmile)

            tak sie domyslilem ze nie masz maca bo jak mowisz "co sie zepsuje w innym
            systemie" to juz podejrzewalem ze nie masz stycznosci z maciem. system macowy
            jest bardzo stabilny i nie wywraca sie jak winda
            • owca_czarna Re: Hi, hi! Welcome again, ! 08.05.05, 10:42
              wahacz napisał:
              owca_czarna napisała:
              > > Kogo witasz w gronie? Podpisałeś się pod moim wątkiem Mnie nie witaj bo j
              > a nie
              > > mam i nie znam Macasmile)
              >
              > tak sie domyslilem ze nie masz maca bo jak mowisz "co sie zepsuje w innym
              > systemie" to juz podejrzewalem ze nie masz stycznosci z maciem. system macowy
              > jest bardzo stabilny i nie wywraca sie jak winda

              nie windę, Linuksa też potrafiłam niechcący przefikołkowaći. Uff i teraz dyszy i
              sapie. Jak nie pogrzebię jemu w jądrze aby nabrał nowych sił, to czarno go
              widzę, krótki jego będzie żywot - zdechnie. No o co ja zrobię, polubiłam go smile.

              czarna_owca
        • t0g Re: Hi, hi! Welcome again, Mac! 08.05.05, 00:33
          wahacz napisał:

          > Witam w gronie posiadaczy Maca
          > nie bedziesz musial sie przejmowac ze ci sie winda wywroci smile
          > jak masz 12 cali to pewno ibook jak ja. masz os X?

          Nazywa się "PowerBook G4", system istotnie OS X.

          Mielismy w domu stacjonarnego Maka aż do wiosny 97. Był z tej serii, w której
          firma obiecywała, że będzie mógł chodzic i OS, i MS Windowsy. Niestety, tej
          obietnicy firma nigdy nie spełniła, a w ogóle ten modek Maka wtedy sie mniej
          firmie udał i mieliśmy z nim klopoty, bo "padał" - co Makom się przeciez nie
          zdarzało. Ten nasz był na nowym procesorze, opracowanym wspólnie przez Apple i
          IBM. Procesor był bardzo dobry, wiem to, bo myśmy mieli w pracy workstacje IBM
          na dokładnie tym samym procesorze i one były absolutnie niezawodne. Ale OS na
          tern nowy procesor sie Apple z poczatku nie za bardzo udal. Wiec mysmy sie wtedy
          zrazili do Mac-a. Ja to w ogóle jestem Linux-owiec, czy nawet raczej Unix-owiec,
          bo pracowałem na mainframe'ach pod Unixem jeszcze lata zanim w ogóle
          jakiekolwiek pierwsze PC-ty sie pojawiły. Wiec dla mnie Linux to "naturalne"
          środowisko. A na tamtego starego Maka w ogóle Linuxa nie było.

          Natomiast teraz na tych nowych notebookach Apple to robisz pstryk w ikonkę i
          masz okienko Unixowe. A poza tym, jak mi zachwalją (jeden z moich byłych
          studentów zrobił sie wielkim szefem od koputerstwa na naszym uniwesytecie, wiec
          przez kumoterstwo mam dojscie do najlepszych porad na temat komputerstwa).
          Poszedłem do niego i mówię "Chris, ja potrzebuję notebooka, ale żeby na nim
          Linux dobrze chodził, a ponoć niektóre notebooki 'nie lubieją' Linuxa,
          słyszałem, że z Linuxem na wszelkich rodem z HP i z Toshiby sa problemy, to
          jaki radzisz kupić?" - na co Chris wrzasnal "TYLKO APPLE!!!", zaraz wyciagnał
          swojego i zachwalil, że zadnego Linuxa nie będę w ogóle musiał instalować, bo
          wielce Unixo-podobny twór juz siedzi w samym systemie operacyjnym w nowych
          Makach. No to ja zamówiłem, dali $300 zniżki akademickiej, no i wczoraj (znaczy
          w piątek) przysłali. Pierwsze wrażenia istotnie nader pozytywne.
    • dokowski Dobre! Ale niekonsekwentne 08.05.05, 00:21
      t0g napisał:

      > Tylko jeszcze polskih liter nie mam. Na pzyklad, nie ma "rz" i "ch", wiec
      > musze pisac "polskih" i "pzyklad".

      Jakim więc cudem udało Ci się napisać "jeszcze" i "musze"? Litery "sz" też mieć
      nie powinieneś.
    • jenisiej Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:18
      Sądziłem, że wrócił na FA niejaki mcattery. To miły facet był.
      wink
      A co to za zboczenie z tym ekranem 12 cali? Wy w kawalerce chyba mieszkacie, bo
      już w pokoju z kuchnią trochę większy dałoby się zmieścić. No, ale wiadomo -
      Ameryka - sytuacja mieszkaniowa ciężka. Urban w szlachetnym odruchu
      solidarności wysyłał kiedyś koce dla bezdomnych nowojorczyków.

      Pozdrówkasmile
      • marianna.rokita Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:22
        O malpo smileJuz wolam mcatterego smile
        Momento smile
        • marianna.rokita Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:26
          Mcattery jest zajety big_grin
          Cos przekazacsmile ?
          • jenisiej Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:29
            marianna.rokita napisała:

            > Mcattery jest zajety big_grin
            > Cos przekazacsmile ?

            Serdeczności. I dla Ciebie całuskismile
        • jenisiej Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:28
          marianna.rokita napisała:

          > O malpo smileJuz wolam mcatterego smile
          > Momento smile

          O rany, Ty ze wszystkimi jesteś na privie? Jego też znasz?

          Całuskismile
          • marianna.rokita Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:30
            Tak Jeni smile))))))))))))))))))))))))
            Pokazac ci co mu wyslalam ??????
            smile))))))))))
            • jenisiej Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:32
              marianna.rokita napisała:

              > Tak Jeni smile))))))))))))))))))))))))
              > Pokazac ci co mu wyslalam ??????
              > smile))))))))))

              Jakieś nowe fotki? Dawajwink
              • marianna.rokita Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:38
                Idzie smile
                Duzeeeeeeeee smile

                Ale za to musisz mi cos obiecac hihi big_grin
                • marianna.rokita Jeszcze?????? :))))))))???????? n/t 08.05.05, 02:40

                • jenisiej Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:42
                  marianna.rokita napisała:

                  > Idzie smile
                  > Duzeeeeeeeee smile

                  Jeszcze ni ma.

                  > Ale za to musisz mi cos obiecac hihi big_grin

                  Ale co? Napisałaś tam?
                  Z góry obiecuję.
                  Że rozważę Twą prośbę.
                  wink
                  • marianna.rokita Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:43
                    Poszly wielkie 4smile
                    I zaraz ida kolejne wielkie 4smile

                    Zaraz napisze w II czesci smile Modl sie ,zeby tym razem poczta chodzila ok smile
                    • jenisiej Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:49
                      Ni ma jeszcze - pewnie admini cenzurująwink
                      Obejrzę rano, czyli w południe.

                      Padam, śliczna.
                      Całuski na dobranocsmile
                      • marianna.rokita Re: Eee, rozczarowałem się 08.05.05, 02:51
                        Padaj zatem ale lepiej mnie do stop.I odpisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                        smile))))))))))))))))))))

                        Buzi smile W ukrainski......... hm...no tego...... no to miasto smile
                    • marianna.rokita Masz?:)? zdjecia tego kurdupla 160 ? n/t 08.05.05, 02:50

                      • jenisiej Re: Masz?:)? zdjecia tego kurdupla 160 ? n/t 08.05.05, 02:55
                        Liczba nowych wiadomości: 0
                        Ta gazetowa poczta tak ma. Jutro dojdzie, mam nadzieję.
                        Może to i lepiej, bo trudniej byłoby mi zasnąć, być możewink

                        Dobranoc. Śpij kolorowosmile
                        • marianna.rokita Re: Masz?:)? zdjecia tego kurdupla 160 ? n/t 08.05.05, 02:59
                          I o to chodzi smile
                          Za to jutro trudniej ci bedzie........chodzic big_grinDDDDDDDDDDDDDDD

                          Buzka duuuuza wiesz gdzie smile
                          • jenisiej Czy już Ci mówiłem... 08.05.05, 08:11
                            ...że masz najpiękniejsze oczy w całej Środkowej Europie? A może i szerzej, ale
                            tam dalej zbyt rzadko bywam.

                            Żeby była jasność: ja to zwykłem deklarować kobietom średnio dwa razy w
                            tygodniu - ale po raz pierwszy w życiu mówię szczerze.

                            O kompozycji i kolorystyce tych dzieł porozmawiamy przy okazji - tak na
                            pierwszy rzut oka sytuuje mi się to gdzieś pomiędzy manieryzmem a wczesnym
                            renesansem, ale to jeno pierwsze wrażenie.

                            Winienem Ci odpowiedź na Twą prośbę - oto ona:

                            Aczkolwiek - czemu nie, ale cóż, no tak.
                            Istotnie - możnaby, powiem wręcz - bez blag:
                            Wentualnie, panno Maniu, no nie?
                            Oczywiście...

                            Dalej nie pamiętam, a w guglu ni ma.

                            Ale w zasadzie odpowiedź jest pozytywna. Stay tunedwink

                            Hehe, miałem iść grzecznie do łóżeczka, ale mnię nie pozwolono. Mam nadzieję
                            udać się na zasłużony spoczynek lada chwila. Ale kto wie?

                            Całuję śliczne oczętasmile))
                            • allegro.con.brio Re: Czy już Ci mówiłem... 08.05.05, 15:49
                              jenisiej napisał:

                              > Żeby była jasność: ja to zwykłem deklarować kobietom średnio dwa razy w
                              > tygodniu - ale po raz pierwszy w życiu mówię szczerze.

                              Z całą pewnością pisze prawdę, gdyż kiedyś każdego namiętnie obdarowywał kiedyś
                              (na forum) buziakami.
                            • marianna.rokita Re: Czy już Ci mówiłem... 09.05.05, 09:34
                              Jeszcze nie : ) No najwyzszy czassmile
                              Wentualnie ? Alez tak, tak!
                              Buzi Jeni smile
    • allegro.con.brio ojej, ależ Ci zazdrościmy [właśnie] 08.05.05, 15:06
      > Linuxie - to jest Linux. Znaczy nie
      > dokladnie tylko to jest ponoc makowski Unix, ale mnie tam sycko jedno.

      Chyba ma bardziej związek z FreeBSD (jeśli to o to chodzi)
      www.apple.com/macosx/features/unix/
      Linux to nie jest Unix. To taka trochę podróba i trochę czasem niedopracowana.
      • owca_czarna Re: ojej, ależ Ci zazdrościmy [właśnie] 08.05.05, 15:19
        allegro.con.brio napisał:

        > > Linuxie - to jest Linux. Znaczy nie
        > > dokladnie tylko to jest ponoc makowski Unix, ale mnie tam sycko jedno.

        > Chyba ma bardziej związek z FreeBSD (jeśli to o to chodzi)
        > www.apple.com/macosx/features/unix/
        > Linux to nie jest Unix. To taka trochę podróba i trochę czasem niedopracowana.

        ależ przeczytaj post wahacza i będziesz wiedział dlaczego napisałam o Linuksie.
        Przecież nie mam zamiaru dyskutować na temt wyższoiści nad wyższością, bo to
        nie to forum , własnie smile))))

        pozdrawiam
        czarna_owca
        • allegro.con.brio Re: ojej, ależ Ci zazdrościmy [właśnie] 08.05.05, 15:28
          To forum, czy nie to forum... a jak tam z dźwiękiem w mandrejku?
          • owca_czarna ratunkuuuuu allegro.con.brio 08.05.05, 15:39
            napisał:

            > To forum, czy nie to forum... a jak tam z dźwiękiem w mandrejku?

            biegał po forum Linuksa!! smile)) Muszę tylko wkompilować Alse albo zrobić duzo
            innych niezbędnych w systemie rzeczy smile))

            czarna_owca
            • allegro.con.brio Re: ratunkuuuuu allegro.con.brio 08.05.05, 15:46
              Nie biegał tylko spokojnie przechodził i zupełnie przypadkowo natknął się na
              owcę_czarną.
        • allegro.con.brio PS 08.05.05, 15:32
          Lejąc tą wodę z Linuksem, piłem do postu 137emki. wink
          • owca_czarna Re: PS 08.05.05, 15:45
            allegro.con.brio napisał:

            > Lejąc tą wodę z Linuksem, piłem do postu 137emki. wink

            to ja źle popatrzyłam na drzewo smile)

            czarna_owca

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka