Gość: siedem
IP: *.tgory.pik-net.pl
04.07.02, 09:31
"Jacek Popiołek, współtwórca propagandowych programów telewizyjnych w latach
stanu wojennego, został powołany na dyrektora białostockiego ośrodka TVP.
Popiołek, muzyk wywodzący się ze studenckiego ruchu teatralnego, związał się z
Telewizją Polską w 1971 roku. Pierwsze stanowisko kierownicze objął jednak
dopiero po rozpoczęciu stanu wojennego - został wówczas wiceszefem redakcji
publicystyki, a w 1984 roku wicedyrektorem Programu I TVP. Był autorem kilku
propagandowych programów publicystycznych, m.in. "Na żywo" i "Czasy".
Zapamiętano go także jako współprowadzącego - wraz z żoną, prezenterką
telewizyjną Bożeną Marki - wywiadu noworocznego z szefem WRON (Wojskowej Rady
Ocalenia Narodowego) generałem Wojciechem Jaruzelskim. - Uchodził za zdolnego,
sprawnego dziennikarza, ale był dyspozycyjny, robił programy jednoznacznie
popierające linię ówczesnych władz - wspomina Barbara Rogalska, była
dziennikarka TVP."
za rz. pospolitą
7,18