Dodaj do ulubionych

wraca normalność [by LSD]

IP: *.tgory.pik-net.pl 04.07.02, 09:31
"Jacek Popiołek, współtwórca propagandowych programów telewizyjnych w latach
stanu wojennego, został powołany na dyrektora białostockiego ośrodka TVP.


Popiołek, muzyk wywodzący się ze studenckiego ruchu teatralnego, związał się z
Telewizją Polską w 1971 roku. Pierwsze stanowisko kierownicze objął jednak
dopiero po rozpoczęciu stanu wojennego - został wówczas wiceszefem redakcji
publicystyki, a w 1984 roku wicedyrektorem Programu I TVP. Był autorem kilku
propagandowych programów publicystycznych, m.in. "Na żywo" i "Czasy".
Zapamiętano go także jako współprowadzącego - wraz z żoną, prezenterką
telewizyjną Bożeną Marki - wywiadu noworocznego z szefem WRON (Wojskowej Rady
Ocalenia Narodowego) generałem Wojciechem Jaruzelskim. - Uchodził za zdolnego,
sprawnego dziennikarza, ale był dyspozycyjny, robił programy jednoznacznie
popierające linię ówczesnych władz - wspomina Barbara Rogalska, była
dziennikarka TVP."

za rz. pospolitą
7,18
Obserwuj wątek
    • Gość: n0str0m0 Re: wraca normalnos´c´ [by LSD] IP: 202.108.191.* 04.07.02, 10:00
      to ona gdzies sobie poszla?
      nie bylo jej na chwilke?

      ta normalnosc...

      tak tylko pytam
      bo nie zauwazylem jej braku
      od... przekretnego stolu...

      nostromo

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka