Dodaj do ulubionych

DO FANÓW CIMOSCHKI I LEVICY. PRAWICA GÓRĄ?!

24.08.05, 15:50
Hej. Sorry, ale nie zwykłem dobrze pisać o lewicy. Nie jestem stary, nie
pamietam tak dobrze czasów prlu, jednak wiem, jak to bylo. Napiszę co mi
przeszkadza w lewicy. Jak mi udowodnicie, że nie mam racji zyskacie sobie
jeden głos na lewicę.
1) lewica jest przeciwko tradycjom - religii, kulturze. Dlaczego? Religia
jest jeszcze wyborem idywidualnym, ale żeby nie wspierać kultury?
2) jestem za zmiejszeniem biurokracji. Jakoś rozgladajac się po stronach
lewicowych i prawicowych nie widzialem, jakoby partia jakakolwiek lewicowa
probowala zlikwidowac biurokratyzm. Jedynie partie prawicowe.. PO i UPR
3) l. popiera zwiazki homosexualne, ekologię i legalizacje narkotyków. Jak
jeszcze pierwsze jest wynikiem choroby psychicznej (co nie zmienia faktu, ze
jestem jej przeciwny), to nie rozumiem po jaką cholerę lewica popiera ruchy
ekologiczne? Przeciez to moze byc osobna partia, gdzies na centrum. A co do
tego ma lewica, co ich obchodzi czy ktos sobie wytnie 3 drzewka? Ale nawet to
zrozumiem - ale legalizacji nigdy. Nie rozumiem jak mozna legalizowac
narkotyki. Pomimo, ze jestem mlody wnerwia mnie to nieprzecietnie. jak mozna
dawac ludziom sie zabijac? Jak mozna prowadzic do destrukcji spoleczenstwa?
4) lewica jest za zwiekszeniem podatkow. No to jest chore! Kazdy czlowiek
bardziej wyksztalcony wie, ze mniejsze podatki powoduja WIEKSZE wplywy do
budzetu (nie bede tu opisywac dlaczego). Kolejny powod niezrozumialy dla mnie.
5) l. jest za aborcjami, eutanazjami - chore!
6) l. popiera podzial panstwa na regiony, przyznawanie autonomii regionom, co
powoduje podzielenie panstwa!
7) to prawica jest za panstwem prawa, wlasnosci itd. - nie lewica!

Jest jednak fakt, ze ludzie lewicy potrzebuja. Dlaczego? Zawsze glosowano
licznie na SPD (nawet w III Rzeszy), Partię Pracy, itd. Ludziom zalezalo na
stypendiach, zasilkach itp. Liczę na wytlumaczenie.
Obserwuj wątek
    • indris Lewica niejedno ma imię 24.08.05, 16:51
      "1) lewica jest przeciwko tradycjom - religii, kulturze"
      Z tą kultura to jakieś nieporozumienie. A co do religii, to lewica była
      tradycyjnie antyklerykalna, ze względów historycznych. Lewica wzięła sie z
      protestów przeciw zastanemu porządkowi, a ten porzadek był związany z
      Kosciołami - słynny "sojusz tronu i ołtarza". Tam gdzie tego nie było, ten
      antyklerykalizm był znacznie mniejszy. Mało było antyklerykalizmu w
      przedwojennej PPS. Dochodziło do tego, że w pochodach PPS pojawiały się
      sztandary z Matką Boską (tak ! - pisał o tym Dmowski w "polityka polska i
      odbudowanie państwa"). Antyreligijność cechowała Marksa, Engelsa, Lenina, ale
      we współczesnej lewicy są również ludzie religijni (np. Chavez).W skróciie:
      przeciwnikami jest część lewicy (prawicy też !), ale nie cała.
      "3) l. popiera zwiazki homosexualne, ekologię i legalizacje narkotyków"
      Lewica popiera nadawanie związkom homoseksualnym pewnych uprawnień. Znów: nie
      ma tu jednolitego stanowiska. Zapatero nadał takim związkom po prostu status
      małżeństw, ale wcale nie wszyscy na lewicy podzielają takie stanowisko. Projekt
      Szyszkowskiej przewiduje pewne uprawnienia dla takich związków.
      A w ogóle nie istnieje jakiś papież lewicy, który ustalałby odgórnie jakiś
      katechizm definiującym kto jest lewica a kto nie. Kiedys rolę takiego papieża
      odgrywała KPZR, ale nawet wtedy nie cały świat to uznawał, a obecnie to juz
      przeszłość.
      Intuicyjnie z pojęciem lewicy jest związana zasada: "człowiek przed rzeczą,
      praca przed kapitałem". Tylko, że tę zasadę sformułował Jan Paweł II, papież.
      Z pojęciem lewicy jest też związany sprzeciw wobec dzikiego kapitalizmu, czyli
      systemu kierującego się zasadą: "radź sobie sam albo zdychaj albo licz na
      prywatne miłosierdzie". Lewica nie ma też kultu prawa własności, a zwłąszcza
      własności środków produkcji. Promuje egalitaryzm i sprzeciwia się nadmiernemu
      zróżnicowaniu społecznemu. Jak widać to wszystko nie wiąże sie logicznie ze
      stosunkiem do religii, czy homoseksualizmu, albo narkotyków. Za wolnym dostepem
      do narkotyków jest w Polsce UPR - czyli skrajna prawica.
      Podatki w koncepcji lewicowej powinny byc takie, żeby bogatsi płacili więcej.
      Co do wysokości podatków - to istnieje pewna wysokość optymalna - jak ją
      ustalić, to oddzielna sprawa. Aw ogóle dochód państwa nie musi pochodzić
      wyłącznie z podatków, moze tez z przemysłu i handlu państwowego, jak w
      Wenezueli.
      CO do autonomii regionów, to poglady są tu podzielone i nijak sie maja do
      podziałów na prawicę i lewicę. Podobnie jest z aborcją i eutanazją. Ja np
      jestem raczej przeciw eutanazji i za niekaralnościa aborcji ale za
      nieuczestniczeniem w niej państwa w jakikolwiek sposób, oprócz ściśle
      określonych przypadków.
      Streszczając: NIE MA jednej lewicy. Sa różne nurty lewicowe. Jest też "lewica"
      z nazwy, jak SLD. Większość Twoich zarzutów odnosi się do części lewicy.
    • sz0k Re: DO FANÓW CIMOSCHKI I LEVICY. PRAWICA GÓRĄ?! 24.08.05, 18:34
      > Nie rozumiem jak mozna legalizowac
      > narkotyki. Pomimo, ze jestem mlody wnerwia mnie to nieprzecietnie. jak mozna
      > dawac ludziom sie zabijac? Jak mozna prowadzic do destrukcji spoleczenstwa?

      Strzeliłeś sobie samobója... To właśnie liberalna partia prawicowa jaką jest
      UPR jest za legalizacją narkotyków. Dowcip polega na tym, że UPR robi to w
      imieniu wolnego rynku i jego uzasadnienia są sensowne (zauważ, że zezwalając na
      sprzedaż alkoholu i papierosów też przecież dajemy ludziom się zabijać i to
      czasem nawet bardziej niż przy narkotykach... jest to jednak ich wolny wybór).

      Lewica natomiast jeśli nawet mówi o legalizacji narkotyków to ma na myśli swoje
      tłuste tyłki. Zalegalizuje, nałoży 14 różnych podatków stanowiących 99,9% ceny
      danego narkotyku, a potem założy Ministerstwo do Walki z Narkomanią, na którą
      m.in. te podatki będą szły. Z tych podatków 0,0001% Ministerstwo da na koce dla
      narkomanów, a reszte przeżre, przepije, zakupi Merole (z przyciemnianymi
      szybeczkami) i ulokuje na kajmańskich kontach.
    • hrabia.czerwiobij dorzuc to tej lewicy eurozboczencow z PD/PO 24.08.05, 18:54
      i narodowych socjalistow z LPR/PiS

      w Polsce jest tylko jedna partia prawicowa, nie zapomniajmy o tym przy urnach smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka