szejki_stiv
24.08.05, 15:50
Hej. Sorry, ale nie zwykłem dobrze pisać o lewicy. Nie jestem stary, nie
pamietam tak dobrze czasów prlu, jednak wiem, jak to bylo. Napiszę co mi
przeszkadza w lewicy. Jak mi udowodnicie, że nie mam racji zyskacie sobie
jeden głos na lewicę.
1) lewica jest przeciwko tradycjom - religii, kulturze. Dlaczego? Religia
jest jeszcze wyborem idywidualnym, ale żeby nie wspierać kultury?
2) jestem za zmiejszeniem biurokracji. Jakoś rozgladajac się po stronach
lewicowych i prawicowych nie widzialem, jakoby partia jakakolwiek lewicowa
probowala zlikwidowac biurokratyzm. Jedynie partie prawicowe.. PO i UPR
3) l. popiera zwiazki homosexualne, ekologię i legalizacje narkotyków. Jak
jeszcze pierwsze jest wynikiem choroby psychicznej (co nie zmienia faktu, ze
jestem jej przeciwny), to nie rozumiem po jaką cholerę lewica popiera ruchy
ekologiczne? Przeciez to moze byc osobna partia, gdzies na centrum. A co do
tego ma lewica, co ich obchodzi czy ktos sobie wytnie 3 drzewka? Ale nawet to
zrozumiem - ale legalizacji nigdy. Nie rozumiem jak mozna legalizowac
narkotyki. Pomimo, ze jestem mlody wnerwia mnie to nieprzecietnie. jak mozna
dawac ludziom sie zabijac? Jak mozna prowadzic do destrukcji spoleczenstwa?
4) lewica jest za zwiekszeniem podatkow. No to jest chore! Kazdy czlowiek
bardziej wyksztalcony wie, ze mniejsze podatki powoduja WIEKSZE wplywy do
budzetu (nie bede tu opisywac dlaczego). Kolejny powod niezrozumialy dla mnie.
5) l. jest za aborcjami, eutanazjami - chore!
6) l. popiera podzial panstwa na regiony, przyznawanie autonomii regionom, co
powoduje podzielenie panstwa!
7) to prawica jest za panstwem prawa, wlasnosci itd. - nie lewica!
Jest jednak fakt, ze ludzie lewicy potrzebuja. Dlaczego? Zawsze glosowano
licznie na SPD (nawet w III Rzeszy), Partię Pracy, itd. Ludziom zalezalo na
stypendiach, zasilkach itp. Liczę na wytlumaczenie.