Dodaj do ulubionych

Ekspres PiS

06.11.06, 10:15
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3720281.html
"Małopolski Miechów, Opoczno w łódzkim, Grodzisk Mazowiecki pod Warszawą - wzorem Włoszczowy chcą, by u nich zatrzymywały się ekspresy Kraków - Warszawa. PKP nie mówi "nie""


Należałoby jakos nazwać ten pociąg, dla odróznienia od typowych ekspresów.
Wkspres PiS powinien zatrzymywać się na każdej stacji jaka napotka na swojej
drodze, w końcu chodzi o to , aby frontem do ludzi.Nadanie nazwy byłoby
podkresleniem i wskazaniem siły sprawczej postępu w kolejnictwie.


A.
Obserwuj wątek
    • snajper55 P(iS)ociąg ? ;)))) _____nt 06.11.06, 12:11
      andrzejg napisał:

      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3720281.html
      > "Małopolski Miechów, Opoczno w łódzkim, Grodzisk Mazowiecki pod Warszawą - wzor
      > em Włoszczowy chcą, by u nich zatrzymywały się ekspresy Kraków - Warszawa. PKP
      > nie mówi "nie""
      >
      >
      > Należałoby jakos nazwać ten pociąg, dla odróznienia od typowych ekspresów.
      > Wkspres PiS powinien zatrzymywać się na każdej stacji jaka napotka na swojej
      > drodze, w końcu chodzi o to , aby frontem do ludzi.Nadanie nazwy byłoby
      > podkresleniem i wskazaniem siły sprawczej postępu w kolejnictwie.
      >
      >
      > A.
      • hasz0 Baranki! Pytaliście mieszkańców? 06.11.06, 12:17
        Elektryczny pociąg hamując oddaje energię do sieci. Strat brak!
        Nie hamując traci passangerów. Straty som!
        • andrzejg Re: Baranki! Pytaliście mieszkańców? 06.11.06, 12:22
          hasz0 napisał:

          > Elektryczny pociąg hamując oddaje energię do sieci. Strat brak!
          > Nie hamując traci passangerów. Straty som!

          elektryczne sa równiez osobowe
          one nie oddaja energii do sieci?

          (biore na wiarę tą równowage energetyczną)

          Nie w tym rzecz.
          Idź na posła i załatw , aby obok Twojego domu zatrzymywał sie ekspres
          na tej nieczynnej odnodze linii kolejowej , co to biegnie do Trzebnicy
          Strat energetycznych zero, ale jakaz frajda.Na Psiaku sie nie zatrzyma
          a kawałek dalej juz tak.

          hehe


          A.
        • snajper55 Tych dwóch, co się z ciekawości przejechali? 06.11.06, 15:48
          hasz0 napisał:

          > Elektryczny pociąg hamując oddaje energię do sieci. Strat brak!

          Jest strata. Strata czasu jadących nim pasażerów. Po to wymyslono pociągi
          pospieszne i ekspresy, aby szybko dojechać z Warszawy do Szczecina. Bo jeśli
          ekspres zatrzymuje się w Edgarowie Dolnym, to dlaczego nie w Trzciance Cienkiej
          ? A jeśli pospieszne i ekspresy będą się zatrzymywać na każdej stacji, to czym
          będą się różnić od osobowych ?

          S.
          • hasz0 Ależ masz rację! Spasuj już... 06.11.06, 16:48
          • jaceq Re: Tych dwóch, co się z ciekawości przejechali? 06.11.06, 17:50
            snajper55 napisał:

            > Jest strata. Strata czasu jadących nim pasażerów.

            Skoro PiS twierdzi, że express zatrzymujący się w każdej PiPiSdówie i tak jedzie
            szybciej od tego nie zatrzymującego się, to widocznie tak jest.

            > ekspres zatrzymuje się w Edgarowie Dolnym...

            Północnym!
            • snajper55 Re: Tych dwóch, co się z ciekawości przejechali? 06.11.06, 22:54
              jaceq napisał:

              > Skoro PiS twierdzi, że express zatrzymujący się w każdej PiPiSdówie i tak je
              > dzie szybciej od tego nie zatrzymującego się, to widocznie tak jest.

              Bo on jedzie zgodnie z duchem czasu a nie wbrew. wink))))

              S.
        • wikul Re: Baranki ! Pytaliście mieszkańców ? 06.11.06, 18:51
          hasz0 napisał:

          > Elektryczny pociąg hamując oddaje energię do sieci. Strat brak!
          > Nie hamując traci passangerów. Straty som!


          To genialny pomysł. Powinien zatrzymywać sie w każdej wiosce i dodawać energię.
          Wtedy oddał by więcej niż zużył. Fantastyczne.
          • andrzejg Perpetum mobile? - Gosiewski na Nobla! 07.11.06, 06:54
            smile
            • hasz0 ___________Perpetum mobile? Ależ Tak! 07.11.06, 08:59
              Widzisz! Ty Wikul rozumujesz jak Balcerowicz!

              Gdy brakuje towarów na półkach sklepowych
              nie z tego powodu, że ludzie są zbyt bogaci i już wszystko wykupili
              bo popyt spadł do zera
              a fabryki zapełniły swe magazyny po sufit produkcją
              której sklepy juz nie chcą

              - ale wręcz przeciwnie ludzie byli zbyt biedni by móc wyjechać za granicę i
              tam je sobie kupić w nadmiarze - ale wręcz przeciwnie popyt był ogromny, każda
              ilość każdego, dowolnej jakości chłamu była wykupiona - co można było
              obserwować na ruskich targowiskach całymi latami...

              Wtedy to ON zamiast wykreować w kraju warunki ekonomiczne abyśmy mogli stać
              się bogatsi i zamiast zapełnić te półki nową produkcją, konkurujacą na otwartym
              wolnym rynku

              ON zrobił wszystko odwrotnie niż powinien.

              Pozbawił Polaków oszczędności w walucie i w złotówkach, nie dokonała
              reprywatyzacji, nie dał Polakom po 100 mln SPRAWIEDLIWIE za prywatyzowany
              olbrzymi majątek (dał zarobić na nim Kulczykom, Gudzowatym, Grobelnym,
              cinkciarzom itp) a zaciagniete kredyty przez modernizujące i rozwijajace się
              firmy, mające zbyt na swoje towary - nawet na rynkach zachodnich
              - stały się dla nich, dzieki jego ANTYreformom - petlą wisielczą!

              Naruszył wolną konkurencję i wolny rynek z jednej strony restrykcjami dla
              polskich i wszelkimi zwolnieniami i wakacjami dla obcych!!!!

              Znów IDEOLOGICZNIE!!!!!

              Do tego zniszczył je cłami na potrzebne do produkcji części sprowadzane za
              walutę i O ZGROZO uwolnieniem ceł na gotowe importowane wyroby!!!!!

              Pozwolił na ogromną spekulację na różnicy kursu i oprocentowania
              na niekorzyść Polaków... zresztą juz Ci to 1000 razy pisałem
              od lat i NIKT nigdy nie potrafił niczym tej zdrady usprawiedliwić...

              Tylko ideologią odwrotną do nacjonalizacji jaką jego partia w imieniu dawnego
              okupanta sie dopuściła!

              Ty też uważasz, ze najlepiej jakby ekspress nigdzie nie stawał
              ....tylko w Warszawie! Jak zakochać się to tylko w Warszawie...

              Odpowiedz dlaczego w małych krajach jak w Luksemburgu, w Danii, Holandii, a w
              Finlandii i Szwecji na południu, nie ma takich odległości jak Warszawa
              Włoszczowa i przystanki moga być bo sa blisko podatki są wysokie, koszty pracy
              są wysokie, jest przyzwoity wzrost gospodarczy (Szwecja 5%, Finlandia 6%);
              najwyższy poziom zatrudnienia w UE, wysoki przyrost naturalny...
              epp.eurostat.cec.eu.int/portal/page?
              _pageid=1090,30070682,1090_30298591&_dad=portal&_schema=PORTAL

              PERPETUM mOBILE?
              • andrzejg tak,tak - Balcerowicz zepsuł 07.11.06, 09:31
                za to Gosiewski naprawia

                Na państwową gospodarke nie było innego sposobu niz bicz ekonomiczny
                Czego płaczesz.Czyz gospodarka nie chula pod rzadami PiSu?
                Z nieba to spadło?

                A.
                • snajper55 Re: tak,tak - Balcerowicz zepsuł 07.11.06, 11:00
                  andrzejg napisał:

                  > Czyz gospodarka nie hula pod rzadami PiSu?
                  > Z nieba to spadło?

                  To dzięki pisociągom i otworzeniu szafy Lesiaka.

                  S.
                • wikul Re: tak,tak - Balcerowicz zepsuł 07.11.06, 22:54
                  andrzejg napisał:

                  > za to Gosiewski naprawia


                  Tylko prokuratura się na tym nie poznała.
                  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3723476.html
                  Ale Ziobro i tak wybroni.
              • wikul Re: ___________Perpetum mobile? Ależ Tak! 07.11.06, 22:52
                hasz0 napisał:

                > Widzisz! Ty Wikul rozumujesz jak Balcerowicz!


                Pochlebiasz mi. Niestety, nie mogę sie odwdzięczyć tym samym. Wręcz przeciwnie.
                Poza tym pierwszym zdaniem znów ględzisz nie na temat.
    • hymen Re: Ekspres PiS 07.11.06, 09:27
      Opinia PKP jest taka, że potrzebne są pociągi róznej klasy. Więc zarówno klasy
      intercity, który nie zatrzymuje sie na żadnej stacji pośredniej, jak i ekspres,
      który zatrzymuje się na niektórych stacjach pośrednich. Ma to swoje ekonomiczne
      uzasadnienie. Określono też koszt zatrzymania pociągu, który jest zblizony do
      ceny jednego biletu pasażera wsiadającego na stacji. Reszta to bicie piany.
      • andrzejg Re: Ekspres PiS 07.11.06, 09:35
        o koszta nie będe się spierał
        Co do bicia piany...masz rację
        Skoro sa jaja , to mozna pianke ubić

        smile

        A.
      • hasz0 Dziekuję! Tera Gosiewski musi dojeżdżać co dzień! 07.11.06, 09:54
        Ty Andrzej mnie niezmiennie zadziwiasz!

        Zarzucasz mi wiarę (ten wątek to parafraza Twego)
        a odpornys na fakty jak dwa Wikule z Abprallem.

        Nie można było wtedy opodatkować transferu zysków ze spekulacji?

        Nie można było wtedy zrekompensować kredytów TAK (w takiej proporcji!) by
        firmy dobre, modernizujace się nie padły ze sztucznych, ideologicznych powodów?

        Nie można było sprawiedliwie oddać obywatelom reprywatyzowanego majątku
        by pobudzić konsumpcją popyt?

        Uważasz za słuszne te 15% dla biurw z banków po 100.000 po 200.000 zł
        czy nawet w Banku Sl. więcej? Te wykupione za bezcen słuzbowe mieszkania
        sprzedane z olbrzymim zyskiem?

        I te rzesze rzetelnie pracujących fachowców okradzione przez obiboków?

        Juz Ci nie piszę o esbecji i komuchach by Cie nie draznić
        ale o zwykłuych ludziach!

        Jak MOŻNA budować coś dobrego taką metodą namnażajacą
        dewiacje, burzacą porządek i ład w umysłach ludzi?

        Ty mnie zadziwiasz tą obroną szarlatanów ekonomii
        mącicieli by w mętnej wodzie ukryć kradzione fortuny....
        i jednoczesnie bezczelny, nieuprawniony stały atak wspólnie z forumowymi
        komuchami i tajniakami nie cofajac się przed
        ... drobnym h. Na szczeście wtedy własnie wyszło odwrotnie...

        Zrobiłeś choć cząstkę tego co ja na początku 90-lat?
        Choć 1% by ujawnić ten mechanizm w 1989 i 90?
        Te cuda prywatyzcji? Te grabienie i niszczenie majątku?
        Te córki spółki, te jawne przekrety
        Robiłeś tak z narażeniem samego siebie?
        Popierasz takich dziennikarzy jak w TVP3 wczoraj wieczorem, którym wyszło
        z badań że "układ" to PiS, LPR, Rydzyk i RM a nie SLD SB i PZPR?

        Stoisz na miejscu w którym stało kiedys....
        WIESZ JUZ CO?


        Słyszałeś chocby o Bogatinie w 1990 w Lublinie? O Spóldzielni LSM?
        O powiązaniach?

        • andrzejg Re: Dziekuję! Tera Gosiewski musi dojeżdżać co dz 07.11.06, 10:04
          hasz0 napisał:
          >
          > Stoisz na miejscu w którym stało kiedys....
          > WIESZ JUZ CO?


          Alez skąd.Nie zrobiłem ani ułamka procenta tego co Ty zrobiłes
          Ja jestem aferał ,złodziej i stoje w miejscu ZOMO
          Wbij sobie to




          >
          > Słyszałeś chocby o Bogatinie w 1990 w Lublinie? O Spóldzielni LSM?
          > O powiązaniach?
          >

          Nie słyszałem.
          Od sledzenia afer jestes Ty.Ten sprawiedliwy.
          Nie ja - prywaciarz, a do tego jak sie okazuje aferzysta i złodziej

          no i ZOMO

          A.
          • hasz0 A merytorycznie? dlaczego napadasz inwektywnie?/n 07.11.06, 10:05
            • andrzejg Przepraszam za 'sprawiedliwego' 07.11.06, 10:08
              a poza tem w IV RP czuje sie jak za komuny
              ta sama retoryka

              A.
              • snajper55 Re: Przepraszam za 'sprawiedliwego' 07.11.06, 11:06
                andrzejg napisał:

                > a poza tem w IV RP czuje sie jak za komuny
                > ta sama retoryka

                Zwracam uwagę, iż nadal mamy III RP.

                S.
      • snajper55 Re: Ekspres PiS 07.11.06, 11:05
        hymen napisał:

        > Określono też koszt zatrzymania pociągu, który jest zblizony do
        > ceny jednego biletu pasażera wsiadającego na stacji.

        To są brednie a nie koszty. Nie są tu istotne koszty jakie ponosi kolej, tylko
        koszty jakie ponosza pasażerowie. Dlaczego ludzie jeżdżą intercity a nie
        osobowymi ? Wszak osobowe są tańsze.

        Ja się tak zapytam: Kto będzie jeździł droższymi ekspresami i intercity, jeśli
        będą się one zatrzymywały na każdej stacji tak jak osobowe ? Ile kolej straci na
        tym, że wszystkie pociągi będą pociągami osobowymi ?

        S.
        • hymen Re: Ekspres PiS 07.11.06, 11:21
          snajper55 napisał:

          > To są brednie a nie koszty. Nie są tu istotne koszty jakie ponosi kolej, tylko
          > koszty jakie ponosza pasażerowie. Dlaczego ludzie jeżdżą intercity a nie
          > osobowymi ? Wszak osobowe są tańsze.
          >
          > Ja się tak zapytam: Kto będzie jeździł droższymi ekspresami i intercity, jeśli
          > będą się one zatrzymywały na każdej stacji tak jak osobowe ? Ile kolej straci
          n
          > a
          > tym, że wszystkie pociągi będą pociągami osobowymi ?

          Tak określiła te koszty pani rzecznik PKP występując publicznie w jednej z
          rozgłośni radiowych. Uważasz, że bredzi? Je uzasadnienie wyglądało racjonalnie.
          A na wszystkie pytania postanowione tu padła odpowiedź. Odtwarzając ją z
          pamięci i opierając się na przykładzie intercity z Poznania do Warszawy Pani
          powiedziała, że za te bilety zapłacą ci, którzy jadą bezpośrednio z Pozania do
          Warszawy a za ekspress zapłacą wszyscy ci, którzy zbierani są na tej trasie po
          drodze. Stwierdziła też, że są to rozwiązania praktykowane na wielu innych
          trasach. Bardziej wierzę jej niż Tobie Snajper, wink))))))))
          • snajper55 Re: Ekspres PiS 07.11.06, 12:16
            Ludzie godzą się płacić więcej za bilet na ekspres czy intercity, bo szybciej
            dojeżdżają do celu. Jeśli pociągi te będą zatrzymywać się na stacjach
            pośrednich, to staną się pociągami osobowymi, a więc cena biletu powinna zostać
            obniżona albo stracą one pasażerów.

            No, chyba, że jest to metoda na podwyżkę cen biletów. Teraz skasujemy osobowe,
            bo ekspresy i tak zatrzymują się wszędzie, a potem wprowadzimy superekspresy,
            superdrogie, które zatrzymywać wszędzie się nie będą.

            A co do uzasadnienia. Skoro PKP postanowiło aby pociągi tam się zatrzymywały, to
            chyba nie oczekujesz, że teraz będą pokazywać bezsensowność tej decyzji ?

            S.
            • hymen Re: Ekspres PiS 07.11.06, 12:39
              snajper55 napisał:

              > Ludzie godzą się płacić więcej za bilet na ekspres czy intercity, bo szybciej
              > dojeżdżają do celu. Jeśli pociągi te będą zatrzymywać się na stacjach
              > pośrednich, to staną się pociągami osobowymi, a więc cena biletu powinna
              zostać
              > obniżona albo stracą one pasażerów.

              Teoretyzujesz Snajper. Na cenę składa się wiele czynników, a w praktyce cena
              biletu na inercity i ekspres jest taka sama. Klient może sobie w sposób dowolny
              wybrać między ekspresem a intercity dobierając sobie przede wszystkim godzinę,
              o której znajdze się tam gdzie zamierza. I klient na stacji początkowej zwykle
              wybierze sobie ten, który się nie zatrzymuje po drodze. Ten, który mieszka
              gdzieś po drodze uzyskuje dodatkową możliwość i nie dzieje się to kosztem tego
              poprzedniego klienta.

              >
              > No, chyba, że jest to metoda na podwyżkę cen biletów. Teraz skasujemy osobowe,
              > bo ekspresy i tak zatrzymują się wszędzie, a potem wprowadzimy superekspresy,
              > superdrogie, które zatrzymywać wszędzie się nie będą.

              Czarnowidztwo Snajpera, który nie potrafi zaakceptować innej klasyfikacji jak
              pociąg ekspresowy i osobowy.

              >
              > A co do uzasadnienia. Skoro PKP postanowiło aby pociągi tam się zatrzymywały,
              t
              > o
              > chyba nie oczekujesz, że teraz będą pokazywać bezsensowność tej decyzji ?

              Bo widzisz, kiedy jeszcze tory się nie rozwaliły korzystałem z usług PKP,
              (intercity i ekspresu) na trasie Łódź - Warszawa. Mogę więc praktycznie
              zweryfikować te wyjaśnienia i nie dostrzegam tu bezsensowności. Uzasadnienie ma
              zarówno Intercity jak i ekspres.
              • snajper55 Re: Ekspres PiS 07.11.06, 13:28
                hymen napisał:

                > Teoretyzujesz Snajper. Na cenę składa się wiele czynników, a w praktyce cena
                > biletu na inercity i ekspres jest taka sama.

                Czy cena biletu na osobowy i ekspres jest taka sama ?

                > Bo widzisz, kiedy jeszcze tory się nie rozwaliły korzystałem z usług PKP,
                > (intercity i ekspresu) na trasie Łódź - Warszawa. Mogę więc praktycznie
                > zweryfikować te wyjaśnienia i nie dostrzegam tu bezsensowności. Uzasadnienie
                > ma zarówno Intercity jak i ekspres.

                Nie piszemy o różnicach między ekspresem a intercity, tylko o różnicy między
                osobowym a ekspresem/intercity. O różnicy między pociągiem zatrzymującym się na
                wszystkich stacjach, a pociągiem zatrzymującym się na nielicznych stacjach, na
                których wsiada/wysiada wielu podróżnych.

                S.
                • hasz0 Ty sobie Snajper przekształć drogę na czas 07.11.06, 13:43
                  i policz koszty.

                  Np czas pokonania 100 km w głuchej prowincji
                  i czas postoju ekspresu mdz metropoliami.

                  • snajper55 Nie rozumiem. ____nt 07.11.06, 22:26



              • wikul Re: Ekspres PiS 07.11.06, 23:22
                hymen napisał:

                > Na cenę składa się wiele czynników, a w praktyce cena
                > biletu na inercity i ekspres jest taka sama.


                Mylisz się i nie jesteś na bierząco. Przestudiuj rozkłady jazdy i cenniki.
                Obecne ceny to dżungla.
          • wikul Re: Ekspres PiS 07.11.06, 23:18
            hymen napisał:

            > Tak określiła te koszty pani rzecznik PKP występując publicznie w jednej z
            > rozgłośni radiowych. Uważasz,że bredzi? Je uzasadnienie wyglądało racjonalnie.
            > A na wszystkie pytania postanowione tu padła odpowiedź. Odtwarzając ją z
            > pamięci i opierając się na przykładzie intercity z Poznania do Warszawy Pani
            > powiedziała,że za te bilety zapłacą ci, którzy jadą bezpośrednio z Pozania do
            > Warszawy a za ekspress zapłacą wszyscy ci,którzy zbierani są na tej trasie po
            > drodze. Stwierdziła też, że są to rozwiązania praktykowane na wielu innych
            > trasach. Bardziej wierzę jej niż Tobie Snajper, wink))))))))


            Pani rzecznik mówi to co trzeba, czego oczekuje chlebodawca. Od tego jest. Pani
            rzecznik można zadać pytanie dlaczego PKP, czy jego klony, zlikwidowały prawie
            wszystkie pociagi osobowe (przestudiuj rozkłady jazdy) a wprowadzaja coraz
            więcej połaczeń ekspresowych, intercity czy eurocity. Obecnie np. wiekszość
            połaczeń Warszawa - Wrocław przebiega przez Poznań i prawie nie zatrzymuje sie
            po drodze.
            Gosiewski spowodował bezmyślny precedens.
      • wikul Re: Ekspres PiS 07.11.06, 23:04
        hymen napisał:

        > Opinia PKP jest taka, że potrzebne są pociągi róznej klasy. Więc zarówno klasy
        > intercity, który nie zatrzymuje sie na żadnej stacji pośredniej,jak i ekspres,
        > który zatrzymuje się na niektórych stacjach pośrednich.Ma to swoje ekonomiczne
        > uzasadnienie. Określono też koszt zatrzymania pociągu, który jest zblizony do
        > ceny jednego biletu pasażera wsiadającego na stacji. Reszta to bicie piany.


        Opinia PKP jest taka jaką chlebodawca i własciciel sobie życzy.
        Na tego typu magistralę nie można "wpuścić" wielu różnych pciągów. To tak
        jakbyś w śródmieściu z wieloma liniami tramwajowymi, wpuscił ekspresowe
        tramwaje. Chyba że by w każdej mieścinie wybudować mijankę. To jednak eliminuje
        przyzwoite prędkosci eksploatacyjne.
    • babariba-babariba pisociąg 07.11.06, 10:16
      mieszkałem kiedyś w Bytomiu i jak miałem z Warszawy jechać do domu, wybierałem
      ekspres jadący magistralą. Bo było szybciej i bardziej komfortowo.
      Teraz załatwił prystanek po drodze we Włoszczowej min. Edgar, w kolejce jest
      poseł Woda z przystankiem następnym.
      To ponajakichuj mam jeżdzić ekspresem magistralą, jak w tym samym czasie dojadę
      pośpiesnym przez Częstochowę???
      • hasz0 pisociąg <----pełna zgoda! 07.11.06, 10:28
        Ziobro świecił oczami wczoraj za Gosiewskiego Edgara zresztą.
        O mało co nie wsadził go do pierdla ze złości.
        Ale o dziwo.....nie znalazł paragrafu
        jak to zgodnie z Waszym twierdzeniem o TEJ SAMEJ RETORYCE
        powinien - zdaniem komunistów.
        • andrzejg cienki Bolek z niego - no! naprawdę zero 07.11.06, 10:30
          hasz0 napisał:

          > O mało co nie wsadził go do pierdla ze złości.
          > Ale o dziwo.....nie znalazł paragrafu

          smile)

          A.
          • hasz0 Czy Ty nie stoisz aby czasem na miejscu Millera?/n 07.11.06, 11:08
            • andrzejg zawsze to lepiej niz ZOMO 07.11.06, 11:39
              czyz nie?

              A.
              • hasz0 lepiej i jeszcze lepiej byłoby, gdybyś dyskutował 07.11.06, 13:35
                NORMALNIE i na temat, bez tych pomocniczych "chłopczyków drobnych"itp.
                a nie podbijał sobie swe ego
                pytankami z dala od meritum, kpinami, podpuszczaniem,
                podłączaniem się z boku do polemiki z napadającym na mnie,
                strofując o dziwo - nie mojego napastnika ale... mnie, bezinteresownie
                broniącego jakiejś sprawy i to udając przy tym niby to obiektywnego.

                Wiesz, trudno jest pogodzić się z personalnymi inwektywami
                od znanej z widzenia i paru rozmów osoby - bo inni mogą pomyśleć
                i uważać, że naprawdę znasz mnie z czynów a nie tylko ze słów.

                Wracając do metod tego typu - są to właśnie metody niewybrednie stosowane
                przeciwko PiS-owi i to przewrotnie niby w...PiS-owskich mediach!

                Wymysla się nieznane na świecie sformułowania dla zindoktrynowanych fanów
                i usłużnych dziennikarzy typu "korupcja polityczna", "moralne partie"
                "niemoralne blokowanie" itp. bzdety zupełnie nie informując o istocie
                - niezgody premiera na propzycję bąź co bądź zainicjowaną przez Sekielskiego
                przez namawówioną Beger.

                Twój Rokita w TVN24 25.9.06 uznał za możliwą koalicję PO z SLD i Samoobroną!!!!

                Hanna Gronkiewicz apelowała do prezydenta by nie zgodził się na manifestację
                LPR ...a informacja o liczbie autokarów dla celów zorganizowania postojów
                i objazdów to zamach na demokrację. Odpowiedzialność Waltz , Balcerowicza
                za banki i FOZZ, Rokity za inwiligację Komorowskiego za WSI ...
                Tu cisza!
                Dziennikarze odpowiadają konsekwencjami prawnymi upubliczniania nagrań,
                dokonanych bez zgody osoby nagrywanej. Zgodnie z przepisami Prawa prasowego,
                publikowanie informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych i wizualnych
                bez zgody osoby udzielającej informacji zagrożone jest karą grzywny lub
                ograniczenia wolności.

                Przepisy Kodeksu karnego stanowią, że osoba, która w celu uzyskania informacji,
                do której nie jest uprawniona, posługuje się urządzeniem podsłuchowym,
                wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym podlega karze grzywny lub
                pozbawienia wolności do lat dwóch. Taką samą karą zagrożone są osoby, które
                ujawniają uzyskaną w ten sposób informację innej osobie.

                "Podkreślenia jednak wymaga, iż w praktyce przepis ten nie może dotyczyć
                nagrywania rozmowy przez jednego z jej uczestników. Nie można bowiem wówczas
                zasadnie uznać, że informacja przekazana temu uczestnikowi przez inne osoby nie
                była dla niego przeznaczona. Dotyczy jednak osób trzecich, niezależnie od tego,
                czy są one, czy nie są dziennikarzami".

                Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego ochronie podlegają także wizerunek oraz
                prawo do prywatności. "Sfera życia prywatnego składa się z wielu elementów
                (...) przykładowo zaliczyć do niej można ochronę głosu, prywatnej rozmowy i
                wiele innych informacji zaliczanych do szeroko rozumianej sfery intymnej", a
                ich naruszenie poprzez upublicznienie nagrania może spowodować np. sankcje
                majątkowe.

                Ustawa o prawie autorskim stanowi, że rozpowszechnianie wizerunku wymaga
                zezwolenia osoby na nim przedstawionej, przy czym ograniczenie to nie dotyczy
                osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
                przez nią funkcji publicznych.

                O sobie i Twoich wpisach już nie wspomnę ani o mafii w Ministerstwie
                Finansów, Miodowiczu, listach ministrów spr. zagranicznych opluwających
                prezydenta RP, politykach PO eksportujących konflikty partyjne, co ośmiela
                zagraniczne ośrodki do bezprzykładnych ataków na Polskę itd
                • hasz0 Masz jakąś dyżurną agitkę anty-PiS-wską? 07.11.06, 14:36
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13&w=51613895&a=51697463
                  Nic nikt nie napisze ani o pozytywach spotkań Kaczyńskich,
                  którzy dają się poznać z coraz to lepszej strony.
                  O tym się kurna nie pisze...

                  Tylko się pisze że oni "antagonizują" bo nie włażą w tyłek
                  każdemu. Ani Putinowi ani Merkel i jasno wyrażają co dla Polski jest
                  niekorzystne.

                  Skąd u Was te zachwyty nad skompromitowanym planem Sachsa
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=51686894&v=2&s=0
                  nad Safjanem, Tuzkiem, Waltz, Komorowskim, i nawet Rokitą?

                  No skąd? Podajcie mi jakieś konkretne efekty
                  (ale nie wkładanie kija)
                • andrzejg Re: lepiej i jeszcze lepiej byłoby, gdybyś dyskut 07.11.06, 22:22
                  hasz0 napisał:

                  > NORMALNIE i na temat, bez tych pomocniczych "chłopczyków drobnych"itp.
                  > a nie podbijał sobie swe ego
                  > pytankami z dala od meritum, kpinami, podpuszczaniem,
                  > podłączaniem się z boku do polemiki z napadającym na mnie,
                  > strofując o dziwo - nie mojego napastnika ale... mnie, bezinteresownie
                  > broniącego jakiejś sprawy i to udając przy tym niby to obiektywnego.

                  Nikogo nie udaję.Sądzisz według siebie.


                  >
                  > Wiesz, trudno jest pogodzić się z personalnymi inwektywami
                  > od znanej z widzenia i paru rozmów osoby - bo inni mogą pomyśleć
                  > i uważać, że naprawdę znasz mnie z czynów a nie tylko ze słów.

                  Mam nową sygnaturkę.



                  >
                  > Wracając do metod tego typu - są to właśnie metody niewybrednie stosowane
                  > przeciwko PiS-owi i to przewrotnie niby w...PiS-owskich mediach!

                  Im zawsze mało.Mają w ręku media i ciągle labiedzą, że nie mają.
                  Jeżeli to prawda, to do d... z taka skutecznością.Jeżeli nie prawda,to po prostu łżą.

                  Moja diagnoza - łżą.




                  >
                  > Wymysla się nieznane na świecie sformułowania dla zindoktrynowanych fanów
                  > i usłużnych dziennikarzy typu "korupcja polityczna", "moralne partie"
                  > "niemoralne blokowanie" itp. bzdety zupełnie nie informując o istocie
                  > - niezgody premiera na propzycję bąź co bądź zainicjowaną przez Sekielskiego
                  > przez namawówioną Beger.


                  Mit o moralnej partii padł.I tyle.


                  >
                  > Twój Rokita w TVN24 25.9.06 uznał za możliwą koalicję PO z SLD i Samoobroną!!!!

                  Nie słyszałem.
                  Rokita nie jest moim idolem.
                  Wątpie aby to była prawda.Coś nie doczytałeś.



                  >
                  > Hanna Gronkiewicz apelowała do prezydenta by nie zgodził się na manifestację
                  > LPR ...a informacja o liczbie autokarów dla celów zorganizowania postojów
                  > i objazdów to zamach na demokrację. Odpowiedzialność Waltz , Balcerowicza
                  > za banki i FOZZ, Rokity za inwiligację Komorowskiego za WSI ...
                  > Tu cisza!

                  Zaapelowała...czy rzeczywiście o zakaz, czy o niedopuszczenie do manifestacji w
                  tym samym terminie i miejscu?Jeszcze tego nie bywało, aby strona rządowa
                  wysyłała kontrmanifestacje w tym samym czasie.Wysyłała ZOMO, ale i do tego
                  dojdziemy.

                  A reszty nie rozumiem.Stosujesz Macierewiczowskie skróty myslowe.



                  > Dziennikarze odpowiadają konsekwencjami prawnymi upubliczniania nagrań,
                  > dokonanych bez zgody osoby nagrywanej. Zgodnie z przepisami Prawa prasowego,
                  > publikowanie informacji utrwalonych za pomocą zapisów fonicznych i wizualnych
                  > bez zgody osoby udzielającej informacji zagrożone jest karą grzywny lub
                  > ograniczenia wolności.
                  >
                  > Przepisy Kodeksu karnego stanowią, że osoba, która w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniona, posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem specjalnym podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Taką samą karą zagrożone są osoby, które
                  > ujawniają uzyskaną w ten sposób informację innej osobie.
                  >
                  > "Podkreślenia jednak wymaga, iż w praktyce przepis ten nie może dotyczyć
                  > nagrywania rozmowy przez jednego z jej uczestników. Nie można bowiem wówczas
                  > zasadnie uznać, że informacja przekazana temu uczestnikowi przez inne osoby nie była dla niego przeznaczona. Dotyczy jednak osób trzecich, niezależnie od tego, czy są one, czy nie są dziennikarzami".
                  >
                  > Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego ochronie podlegają także wizerunek oraz
                  > prawo do prywatności. "Sfera życia prywatnego składa się z wielu elementów
                  > (...) przykładowo zaliczyć do niej można ochronę głosu, prywatnej rozmowy i
                  > wiele innych informacji zaliczanych do szeroko rozumianej sfery intymnej", a
                  > ich naruszenie poprzez upublicznienie nagrania może spowodować np. sankcje
                  > majątkowe.
                  >
                  > Ustawa o prawie autorskim stanowi, że rozpowszechnianie wizerunku wymaga
                  > zezwolenia osoby na nim przedstawionej, przy czym ograniczenie to nie dotyczy
                  > osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem
                  > przez nią funkcji publicznych.


                  No i co z tego wynika?


                  >
                  > O sobie i Twoich wpisach już nie wspomnę ani o mafii w Ministerstwie
                  > Finansów, Miodowiczu, listach ministrów spr. zagranicznych opluwających
                  > prezydenta RP, politykach PO eksportujących konflikty partyjne, co ośmiela
                  > zagraniczne ośrodki do bezprzykładnych ataków na Polskę itd


                  Bzdury piszesz.
                  PiS warzy piwo i robi bajzel , a Ty zwalasz na innych
                  I co bratku?( od razu przepraszam za wtręt)
                  Okazuje się ,że nawet z Wielkim Bratem zaczyna się bajzel
                  Ci Twoi , to totalni rozpiedzie;acze.Nic z tego dobrego nie wyjdzie,
                  ale oczywiście winna będzie PO.


                  a w wyborach głosujesz na Dobrosza i LPR?
                  • andrzejg poprawiona sygnaturkat 07.11.06, 22:25


                • andrzejg coś Ty kurna napisał????????!!!!!!! 07.11.06, 22:37
                  Chodzi mi o słowa, które umieściłem w swojej sygnaturce
                  "bo inni mogą pomyśleć i uważać, że naprawdę znasz mnie z czynów a nie tylko ze słów."

                  Jak mam to rozumieć?
                  Czy sugerujesz,że w realu czynisz jedno, a tu piszesz całkiem coś innego?
        • wikul Re: pisociąg <----pełna zgoda! 07.11.06, 23:26
          hasz0 napisał:

          > Ziobro świecił oczami wczoraj za Gosiewskiego Edgara zresztą.
          > O mało co nie wsadził go do pierdla ze złości.
          > Ale o dziwo.....nie znalazł paragrafu
          > jak to zgodnie z Waszym twierdzeniem o TEJ SAMEJ RETORYCE
          > powinien - zdaniem komunistów.


          No własnie.

          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3723476.html
          • andrzejg Re: pisociąg <----pełna zgoda!<---OK/nt :) 07.11.06, 23:28


Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka