Dodaj do ulubionych

W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków

31.05.03, 22:34
Dziś TVP- 3 pokazało program - rozmowę MFRakowskiego z J Kuroniem. Dwaj
wielcy przeciwnicy lat minionych rozmawiali o Polsce. Bez wrogości, ataków,
pretensji, z ogromna troską o Polske, o przyszłość, o nasz wspólny los.
Panowie XXL, Eres i inni, którzy protestowaliście pod hasłem - PZPR wraca do
telewizji, czy wam teraz nie wstyd? Czy jesteście skłonni zastosować sie do
apelu Jacka Kuronia - przestańmy się kłócić, zacznijmy współpracować? Czy nie
porusza was fakt, że połowa naszych rodaków zyje na granicy, lub ponizej
granicy ubóstwa? Czyli, że zyje w nędzy, po prostu! Czy nie uwazacie, że to
jest wiekszy problem, niz to czy PRL była brzydka, mniej brzydka, czy całkiem
niebrzydka? Szanowni Państwo! Spróbujmy uwolnić się z okowów nienawiści,
zacznijmy spierać sie o przyszłość naszego kraju. Tak jak Rakowski z
Kuroniem. Nb. był to chyba ostatni publiczny występ Jacka Kuronia. Żal! Moze
szacunek dla jego ostatniego przesłania skłoni Was, moi oponenci, do
zawieszenia broni i do większego wzajemnego szacunku. Bo jak oni kiedyś
odejdą, będziemy razem ubożsi. Pomyślcie o tym!
Obserwuj wątek
    • ksch Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 31.05.03, 23:12
      Piszesz, że w "obliczu wielkiej nędzy naszego społeczeństwa trzeba zasypać
      rowy" (przepraszam za nieścisłości- cytowałem z pamięci). Otóż nie zgadzam się
      z twą tezą. Na skraj nędzy doprowadziła nas nierynkowa, korupcyjna i wręcz
      bandycka polityka rządzących nami partii (SLD, PSL, AWS czasem również UW). Nie
      ma po co zasypywać pomiędzy nimi rowów- onie doskonale nawzajewm się rozumieją-
      kolesie są ok!Obojętnie czy byłeś w KOR czy w PZPR, wązne żebyś umiał się
      ustawić. Ich, obojętnie na odcień trzeba piętnować i odsuwać od wpływu na nasz
      kraj.
      Natomiast pana Jacka Kuronia szanuje i nie podoba mi się stawianie go w jednym
      szeregu z Rakowskim, Kiszczakiem lub Jaruzelskim. Fakt, że on im przebaczył nie
      znaczy, że my mamy zapomnieć kto odegrał w latach 44-89 jaką rolę.
      Pozdrawiam!
      ksch
      • sceptyk Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 31.05.03, 23:45
        ksch napisał(do Kitopa):

        > Piszesz, że w "obliczu wielkiej nędzy naszego społeczeństwa (...)
        ---------------------------------

        Polskie spoleczenstwo do nedzy i zapasci cywilizacyjnej doprowadzila
        gubernatorska administracja kolonii sowieckiej przez pezetpeer i jej przywodcy,
        w tym Rakowski. On jakos, dziwnym zrzadzeniem losu, oraz dzieki krotkiej
        pamieci Kitopow, w nedzy bynajmniej nie zyje.
      • cheech Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 31.05.03, 23:56
        ksch napisał:


        > Natomiast pana Jacka Kuronia szanuje i nie podoba mi
        > się stawianie go w jednym szeregu z Rakowskim,
        > Kiszczakiem lub Jaruzelskim. Fakt, że on im przebaczył
        > nie znaczy, że my mamy zapomnieć kto odegrał w latach
        > 44-89 jaką rolę.


        Utrzymując się w Twojej poetyce, można by powiedzieć:
        "Fakt, że Jezus przebaczył wszystkim swoim prześladowcom,
        nie znaczy, że my - jego uczniowie, mamy też przebaczać
        komukolwiek."

        Pozdrawiam,

        smile) Cheech.

        • ksch Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 01.06.03, 14:58
          Cheech w mojej poetyce pisząc smile))- Kuroń wybacza komu chce, natomiast ja nie
          jestem jego uczniem ani nie uważam go za Chrystusa. Z tych powodów nie uważam,
          że muszę automatycznie uznawać tychże ludzi (Rakowskiego, Kiszczaka,
          Jaruzelskiego) za wielkich patriotów i również im przebaczać.
          P.S. Bnadem nie nadawaj na krakowski chlebsmile)
          Urażony Krakus
          ksch
    • cartoon_network Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 31.05.03, 23:51
      czy to bylo w cartoon network?
    • Gość: Maria Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków IP: w3cache.fordon.INTELINK.pl:* 01.06.03, 00:13
      Znowu mamy słuchać dobrych wróżb dla swych prawnucząt w wydaniu pana
      Rakowskiego. Ten politruk w 1986r pisał: „Warunkiem skutecznego wychowania jest
      zdolność do wzbudzania w każdym kolejnym pokoleniu wiary w przyszłość,
      zaszczepienie przekonania, że będzie ona lepsza niż teraźniejszość”
      Niech towarzysz Mieczysław Rakowski wskaże mi proszę te elity polityczne,
      stanowcze i mądre, potrafiące wznieść się ponad własny egoizm i które będą
      strzec naszego interesu. Ja ich nie widzę,
      przynajmniej w establishmencie.
    • cheech Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 01.06.03, 00:15
      Wszystko pięknie, ale coś mi tu jednak zgrzyta...
      Czym to sobie M.F. Rakowski zasłużył na przydomek
      "wielkiego Polaka"? Będę wdzięczny za wyjaśnienie, bo
      może coś przeoczyłem z jego życiorysu? smile))

      Pozdrawiam,

      smile) Cheech.
    • alfalfa Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 01.06.03, 00:23
      Panowie z "tamtych lat" jakoś wyjątkowo chętnie i szybko chcą się bratać.
      Wybaczać za innych. Takich duetów było więcej. Gdy upadł system ich lewicowe w
      większości poglądy pozwalają im "się troszczyć" razem, w tv, w gazeci, na
      raucie, w sejmie itd. Tych kilkanaście lat i ci ludzie pokazali jak słabo
      wiedzieliśmy w co tak na prawde Polska wchodzi i jak kiepsko "potrafimy" my,
      Polacy.
    • Gość: Bnadem Re: Mam wątpliwości IP: *.krakow.pl 01.06.03, 00:56
      Nie cierpię komuchów jak kminku w chlebie (jestem naturalizowanym krakusem
      jeno - a te cholery "pierdziopędu" do pieczywa dodają), ale pamiętam, jak to z
      Rakowskim bywało. Były to czasy, kiedy byliśmy tylko barakiem w wielkim obozie
      socjalistycznym, ale wszyscy zgodznie przyznawali, że najweselszym barakiem.
      Oprócz marzycieli niewielu Polaków śniło o rychłym końcu systemu, a ekipa
      Rakowskiego miała parę pomysłów na "zjugosłowianizowanie" naszej gospodarki.
      Zastanowiłbym się nad jednoznacznym potępieniem...
    • Gość: Bnadem Re: Uważaj z "wielkimi Polakami" IP: *.krakow.pl 01.06.03, 01:00
      Kuroń - owszem; rakowski - ma wątpliwości, czy potępiać, czy też pochwalić, ale
      wielkości się nie dorobił.
    • cs137 Moze "wielki Polak z waznym niegdys Polakiem"? 01.06.03, 01:06
      Co do wielkosci MFR, to polecxam przeczytac Tyrmanda
      "Fryzury Mieczyslawa Rakowskiego".

      MFR niewatpliwie byl oportunista (choc z klasa),
      natomiast Kuron to chyba jeden z najwiekszych
      anty-oportunistow w najnowszej historii Polski.
      Rzeczywiscie stawiac ich "na rowni" troche jakby sie nie
      godzi.

      Pzdr., Cs137 (Swinia137 to moj alternatywny nick)
    • Gość: Arek Zamiast bzdur i frazesow lepiej pacierz za Beate z IP: *.w80-13.abo.wanadoo.fr 01.06.03, 02:18
      zmow
    • Gość: w. Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków IP: *.acn.pl / 10.67.4.* 01.06.03, 09:22
      ble,ble,ble
      • bykk Re: do Kitopa 01.06.03, 11:15
        Kitop, jak MFR jest wg. Ciebie "wielkim Polakiem", to Ty jesteś
        wielkim czerwonym kundlem!
        Kuroń z Rakowskim mają jedynie wspólne korzenie wyrastające z PZPR!
        Więcej cech wspólnych nie widzę.
        hej!
        • kitop Re: kitop do bykka 01.06.03, 23:22
          bykk napisał:

          > Kitop, jak MFR jest wg. Ciebie "wielkim Polakiem", to Ty jesteś
          > wielkim czerwonym kundlem!
          > Kuroń z Rakowskim mają jedynie wspólne korzenie wyrastające z PZPR!
          > Więcej cech wspólnych nie widzę.
          > hej!
          Bykku, ty niczego nie widzisz, nie tylko cech wspólnych!
    • nurni chyba czas przerwac zabawe kol kitop 01.06.03, 13:00
      piszesz na forum jako Nowy z torunia?
      uwielbial takie zabawy jako 'marcelin'

      inna mozliwosc
      ze niby wierzysz w te bzdury raczej wykluczam

      kazdy rzezbi jak umie
      • bykk Re: do Nurniego 01.06.03, 13:55
        Nurni, Nowy z Torunia, to stuka chyba jako Nowytor?
        hej!
        myślę, że to B., hehehe!
    • nowytor Moje życzenie: 01.06.03, 14:00
      Obaj niech się powieszą i gniją nie zdejmowani, obaj są
      winni.
      Nowy
    • Gość: eres Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.06.03, 21:41
      Robert Kwiatkowski zapewne planuje kolejne rewelacyjne seriale
      publicystyczne, a m.in.
      rozmowy prokuratora Zarakowskiego z „wrogami klasy robotniczej miast i wsi” ,
      rozmowy gen. Kiszczaka z górnikami „Wujka”,
      rozmowy kapitana SB Piotrowskiego z księżmi,
      rozmowy tow. sekretarza PZPR Kociołka ze stoczniowcami.
      Kitopie Twojej nostalgii stanie się w pełni zadość.
      • kitop Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków 02.06.03, 23:40
        Gość portalu: eres napisał(a):

        > Robert Kwiatkowski zapewne planuje kolejne rewelacyjne seriale
        > publicystyczne, a m.in.
        > rozmowy prokuratora Zarakowskiego z „wrogami klasy robotniczej miast i ws
        > i” ,
        > rozmowy gen. Kiszczaka z górnikami „Wujka”,
        > rozmowy kapitana SB Piotrowskiego z księżmi,
        > rozmowy tow. sekretarza PZPR Kociołka ze stoczniowcami.
        > Kitopie Twojej nostalgii stanie się w pełni zadość.
        Eresie! A może inne propozycje, np rozmowa Marszałka Piłsudskiego z Generałem
        Zagórskim? Mam nadzieję, że wiesz o kogo chodzi i twoja wiedza historyczna nie
        ogranicza sie wyłącznie do gonitwy za czerwonymi. Albo dyskusja Ognia z
        góralami, czy "leśnych chłopców" z mieszkańcami wsi Wierzchowiny? A moze
        monolog Piłsudskiego na temat 400 Polaków, wyprawionych na tamten świat podczas
        zamachu majowego? To są twoje nostalgie, Eres? Sądzisz, że one sa lepsze od
        moich?
    • Gość: Maria Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków IP: w3cache.fordon.INTELINK.pl:* 01.06.03, 23:48
      Niegdysiejsi piewcy komunizmu, jego wierni słudzy, ludzie skompromitowani dziś
      znowu stają na czele budowniczych nowych czasów. Ci zdrajcy wracają jako
      socjaldemokraci, liberałowie, europejczycy i gorliwie naród pouczają, radzą mu
      itp. Przegrała sprawiedliwość – wygrały „tolerancja” i „gruba kreska” a oni
      triumfują z całą resztą lewactwa „intelektualistów”.
      • Gość: wolski Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków IP: *.acn.pl / 10.67.4.* 01.06.03, 23:49
        zgadzam sie w 100%
      • Gość: aram Re: Do Marii z pozdrowieniami! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 02.06.03, 23:13
        Gość portalu: Maria napisał(a):

        > Niegdysiejsi piewcy komunizmu, jego wierni słudzy, ludzie skompromitowani
        dziś
        > znowu stają na czele budowniczych nowych czasów. Ci zdrajcy wracają jako
        > socjaldemokraci, liberałowie, europejczycy i gorliwie naród pouczają, radzą
        mu
        > itp. Przegrała sprawiedliwość – wygrały „tolerancja” i „
        > ;gruba kreska” a oni
        > triumfują z całą resztą lewactwa „intelektualistów”.
        Mario! Łza sie w oku kręci...kiedyś pewien "działacz", lewicowy, oczywiście,
        mawiał - kiedy słyszę "kultura" to mi sie pistolet w kieszeni odbezpiecza.
        Mario! Dla ciebie epitetem jest określenie "intelektualista". Niczym sie od
        tamtego wstrętnego komucha nie różnisz! Te same odruchy, te same reakcje, ta
        sama pogarda dla inaczej myślących. Ta sama krew! Dajcie sobie buzi i nie
        narzekaj więcej na komuchów!
    • Gość: PROSTO Z USA Re: W TVP spotkało się dwóch wielkich Polaków IP: *.dyn.optonline.net 02.06.03, 23:45
      W Polonii tez mamy agentow komunistycznych prowadzacych programy telewizyjne.

      Jednego z nich osmiesza portal internetowy: www.monitorpolski.com

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka