kitop
31.05.03, 22:34
Dziś TVP- 3 pokazało program - rozmowę MFRakowskiego z J Kuroniem. Dwaj
wielcy przeciwnicy lat minionych rozmawiali o Polsce. Bez wrogości, ataków,
pretensji, z ogromna troską o Polske, o przyszłość, o nasz wspólny los.
Panowie XXL, Eres i inni, którzy protestowaliście pod hasłem - PZPR wraca do
telewizji, czy wam teraz nie wstyd? Czy jesteście skłonni zastosować sie do
apelu Jacka Kuronia - przestańmy się kłócić, zacznijmy współpracować? Czy nie
porusza was fakt, że połowa naszych rodaków zyje na granicy, lub ponizej
granicy ubóstwa? Czyli, że zyje w nędzy, po prostu! Czy nie uwazacie, że to
jest wiekszy problem, niz to czy PRL była brzydka, mniej brzydka, czy całkiem
niebrzydka? Szanowni Państwo! Spróbujmy uwolnić się z okowów nienawiści,
zacznijmy spierać sie o przyszłość naszego kraju. Tak jak Rakowski z
Kuroniem. Nb. był to chyba ostatni publiczny występ Jacka Kuronia. Żal! Moze
szacunek dla jego ostatniego przesłania skłoni Was, moi oponenci, do
zawieszenia broni i do większego wzajemnego szacunku. Bo jak oni kiedyś
odejdą, będziemy razem ubożsi. Pomyślcie o tym!