Dodaj do ulubionych

Gest Kozakiewicza w stonę Chin

18.03.08, 01:14
Powinniśmy jechać na tę olimpiadę czy nie?

wiadomosci.onet.pl/1712415,448,item.html
Szczególną uwagę zwróciłam na informację, że

"Jarosław Wałęsa przyznał się, że posiada nieruchomość w Pekinie, kupił ją
jako inwestycję oraz ponieważ miał nadzieję jechać jako widz na olimpiadę."

Szkoda, że stadionu nie kupił, albo lepiej - całej prowincji.


owca_czarna
Obserwuj wątek
    • ariadna-enta Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:22
      ciekawe czy kiedy przyznawali Chinom olimpiadę
      nie wiedziano jaka tam jest sytuacja?
      prawa człowieka sa tam notorycznie łamane,a sprawa Tybetu ciągnie
      się od lat.
      teraz musztarda po obiedzie.

      o wypowiedzi młodego Wałęsy miłosiernie zamilknę
      • stormy_weather Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:31
        tam jest dobra sytuacja...pekin poprostu nie chce bałkanizacji
        azji ...i ma racje ...skośki patrzą na te europejskie kosova i inne
        ukrainy i się śmieją...
      • benek231 Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:32
        ariadna-enta napisała:

        ciekawe czy kiedy przyznawali Chinom olimpiadę nie wiedziano jaka tam jest sytuacja?

        ======
        Gra idzie o ekspresowe ucywilizowanie Chin. Obliczone jest to na rozklad
        komunizmu podobny do upadku sowietow niedlugo po olimpiadzie. Wyrwanie z
        zascianka ma im dobrze zrobic.
        Ciekawe tylko czy nam zrobi dobrze gdy cala swiatowa praca przeniesie sie do
        tanich Chin(?)
        • ariadna-enta Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:42
          w programie też coś mówili o ucywilizowaniu Chin.
          coś mi się wydaje,że Chiny nadal będą robić swoje
          przed opinia światową udawać ,ze się cywilizują.
          a świat będzie udawał,że w to wierzy.
          chodzi o interesy.
          • benek231 Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:47
            To ogromny kraj z ogromna populacja oraz ogromnymi tradycjami zamordyzmu.
            Demokracja ma tam szanse wylacznie w obrebie pomieszczenia w ktorym urzeduje ich
            Biuro Polityczne.
            Z drugiej strony czy demokracje pozwolaja na secesje prowincji?
            • ariadna-enta Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:48
              secesje prowincji?
              to by się dopiero działo.
    • ariadna-enta Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:25
      czy powinniśmy jechać?
      mam mieszane uczucia
      bojk moze być protestem,ale czy cokolwiek zmieni
      w tamtejszej polityce?
      Zdaje się,ze on mają gdzieś międzynarodową opinię.
      • owca_czarna Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:34
        ariadna-enta napisała:

        > czy powinniśmy jechać?
        > mam mieszane uczucia
        > bojk moze być protestem,ale czy cokolwiek zmieni
        > w tamtejszej polityce?
        > Zdaje się,ze on mają gdzieś międzynarodową opinię.

        Podobna sytuacja miała miejsce w 1980 roku. Dziś na temat bojkotu Olimpiady w
        Moskwie zdania są podzielone. Afganistan Afganistanem, a sport sportem. Są tacy
        co uważają, że niepotrzebnie tak się stało. Jak widać historia sie powtarza. Ale
        Ci co nie byli w Moskwie mają czego żałować - nie widzieli słynnego gestu
        Kozakiewicza big_grin
        • ariadna-enta Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:44
          potem była niby olimpiada w Los Angeles.)
          polityka zawsze się będzie mieszać do sportu
          idde olimpijskie to od dawna pobożne życzenie.
          • ariadna-enta Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 21:25
            wiadomosci.onet.pl/1712765,159,item.html
    • stormy_weather Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:27

      To chyba za fuchę z nigdy nienakręconego filmu ?
      Wałęsa obiecał, że sprzeda tę nieruchomość ze względów etycznych,
      jednak powiedział, ze zrobi to po Igrzyskach.
      Ze względów etycznych ? teraz po zakupie ? o co mu chodzi ? zresztą
      nigdy nie rozumiałem jego ble,ble… może ma na myśli PIT ?
      pituła wy mi tu nie pitulcie bo jak wam przypitule...
      • owca_czarna Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:42
        stormy_weather napisał:

        >
        > To chyba za fuchę z nigdy nienakręconego filmu ?

        Być może śmieciarze w USA tyle zarabiają i się chłopaczyna dorobił, a my mamy mu
        za złe, że taki młody i taką kasą obraca
    • benek231 Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:39
      owca_czarna napisała:

      "Jarosław Wałęsa przyznał się, że posiada nieruchomość w Pekinie, kupił ją
      jako inwestycję oraz ponieważ miał nadzieję jechać jako widz na olimpiadę."

      ======
      No popatrz, a wygladaja te Walesy na takie cieniutkie i skromne, ze co
      przypuscic moglbym, iz co najwyzej tata kupili mlodemu Pekinczyka...
      • owca_czarna Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 01:51
        benek231 napisał:

        > owca_czarna napisała:
        >
        > "Jarosław Wałęsa przyznał się, że posiada nieruchomość w Pekinie, kupił ją
        > jako inwestycję oraz ponieważ miał nadzieję jechać jako widz na olimpiadę."
        >
        > ======
        > No popatrz, a wygladaja te Walesy na takie cieniutkie i skromne, ze co
        > przypuscic moglbym, iz co najwyzej tata kupili mlodemu Pekinczyka...

        Zakup i inwestycja młodego Wałęsy skojarzyła mi się z powiedzeniem, że jeśli
        chcesz napić się piwa to nie musisz kupować całego browaru smile Jarosław kupił
        sobie browar, a tu zanosi się, że ani chmiel ani jęczmień nie obrodzi big_grin i
        rzeczywiście może tylko tego Pekińczyka dostanie na otarcie łez.
        A pan Jarek na zdrowy rozum to pewnie malutki hotelik chciał otworzyć dla
        turystów ale istnieją poważne obawy, że się przejedzie na inwestycji big_grinbig_grin
        • benek231 Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 02:05
          Ano zobaczymy. Byle tylko nie musial isc w slady ojca i przez tamten mur skakac surprised))
    • nordpol Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 02:04
      gdy kraje bloku wschodniego zbojkotowały igrzyska letnie w 1984 w
      Los Angeles; udział wzięły tylko Rumunia i Jugosławia . I jeszcze
      jeden komunistyczny kraj był przy tym w USA . Były nim Chiny.
      W ogóle po raz pierwszy w letnich igrzyskach brała udział drużyna
      Republiki Ludowej Chin.

      Prawie ćwierć wieku później chińczycy chcą w 2008 sami być
      gospodarzami igrzysk.
      Nie bacząc na deficyt demokracji i prawa człowieka należy
      zbojkotować bojkot.
      Motto Brundage jest prawem i obowiązkiem : "The games must go on,"
    • pro100 Re: Gest Kozakiewicza w stonę Chin 18.03.08, 21:37
      owca_czarna napisała:

      > Powinniśmy jechać na tę olimpiadę czy nie?
      >
      pokaż im i nie jedź. Ja też nie pojadę. Chyba się przerażą jak im tak strasznie pokażemy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka