balzer 28.10.03, 18:43 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata - oto jak karze sie w Polsce ksiedza, ktory pod wpływem alkoholu spowodował wypadek raniac 2 osoby. I jeszcze sie łaskawie dobrowolnie karze poddał - no niebywałe. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Kafar Re: Kler nadal bezkarny w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.03, 19:18 To jest bywale i wielokrotnie jeszcze się zdarzy. Pan folwarku nie podlega karom w takim stopniu jak fornale. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no nie? Re: Kler nadal bezkarny w Polsce IP: 81.210.119.* 28.10.03, 19:20 zgadza się spójrz SLDUPa Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Kler nadal bezkarny w Polsce 28.10.03, 19:35 Gość portalu: no nie? napisał(a): > zgadza się spójrz SLDUPa SLDUPa odejdzie (mam nadzieje), a kler zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar Re: Kler nadal bezkarny w Polsce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 00:40 Koorwy, pedaly, pedofile, zlodzieje, pijacy, zabójcy, malwersanci, oszusci, naciągacze - to jest kler w pigulce. Owszem jakiś niekumaty idealista moze się trafić, ale stanowi margines. Sad w Elblągu jest kabaretem sponsorowanym i prowadzonym przez kurwię biskupią w tymże miescie. Potrzeba nam znów czerwonej zarazy abyśmy sie wyzwolili z czarnej śmierci! Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 Do KAFARA 29.10.03, 00:51 Twoje slowa to balsam dla mej duszy!!! BRACIE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar Re: Do Kanalii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 01:01 Czy naprawdę Twoim pracodawcą jest ksiądz? Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 Re: Do Kanalii 29.10.03, 02:21 Niestety. Ale mam nadzieje ze juz nie dlugo zmienie pracodawce na jakiegos normalniejszego. Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 male sprostowanie nie pracodawca a dyrektorem 29.10.03, 02:26 ale to prawie na jedno wychodzi bo mimo ze firma panstwowa to on traktuje ja jak swoj prywatny folwark co zreszta charakterystyczne jest dla calej czarnej plagi Odpowiedz Link Zgłoś
indris Bezkarny ? 28.10.03, 19:30 Dobrowolne poddanie się karze jest dostępne dla WSZYSTKICH - jest to innowacja nowego kk. A czy jest jakaś statystyka wyroków sądowych w analogicznych przypadkach ? Bo dopiero na tle takiej statystyki możnaby ocenić, czy bp. Śliwiński został potraktowany W SĄDZIE w sposób szczególny. Bo z tym, że próba prokuratury umorzenia postępowania była skandaliczna, zgadzają się chyba wszyscy. Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Bezkarny ? 28.10.03, 19:34 Tak czy siak, ksiadz nie przesiedział ani dnia w pierdlu i odszkodowania dla potraconej rodziny zdajsie też nie zasadzono. A najlepsze z tego wszystkiego że prawo jazdy za swoj czyn stracił - UWAGA - TYLKO NA ROK. Farsa... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo Re: Bezkarny ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.03, 19:47 Odrobina wiedzy nie zaszkodzi. Odszkodowanie to sprawa cywilna tych, którzy zostali poszkodowani. W większości spraw za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku po pijanemu, w których nie było ciężko rannych (pow. 7 dni) sąd nie zasądza kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Dlaczego więc biskup miałby siedzieć w więzieniu ? Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Bezkarny ? 28.10.03, 19:53 Gość portalu: olo napisał(a): > Odrobina wiedzy nie zaszkodzi. Odszkodowanie to sprawa cywilna tych, którzy > zostali poszkodowani. W większości spraw za jazdę po pijanemu i spowodowanie > wypadku po pijanemu, w których nie było ciężko rannych (pow. 7 dni) sąd nie > zasądza kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Dlaczego więc biskup miałby > siedzieć w więzieniu ? Bo jazda w stanie nietrzezwym od paru lat jest przestepstwem, a nie zwykłym wykroczeniem. Na dodatek spowodował wypadek - zwykły szary obywatel za takie cos już by dawno odsiadywał wyrok. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar Re: Bezkarny ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.10.03, 20:01 Poszkodowani spędzili na leczeniu grubo ponad 7 dni. No to jak, jest to normalne? Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 I JESZCZE- TO ZE Z TEGO CO MI WIADOMO PRZEPISY 29.10.03, 00:15 OD TAMTEGO CASU CIUT JAKBY SIE ZAOSTRZYLY... NIE DLA WSZYSTKICH JAK WIDAC Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 Re: Bezkarny ? 29.10.03, 00:12 Nie wiem czy sa statystyki ale znam kogos kto rowniez pod wplywem spowodowal wypadek. Nie bylo rannych a dostal wyzszy wyrok i prawojazdy na 3 latka wzieli. No ale on jest barmanem a nie koscielna fisza wiec wszysto po sprawiedliwosci sie odbylo. Odpowiedz Link Zgłoś
matt23 Nienaganna reputacja? 28.10.03, 19:44 Taki a nie inny sposob zakonczenia tej sprawy byl mozliwy dzieki rzekomo nienagannej reputacji biskupa. Z tego co uslyszalem w mediach wynika, ze prowadzenie samochodu pod wplywem alkoholu oraz samo naduzywanie alkoholu zdarzalo sie biskupowi juz wczesniej! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar Re: Nienaganna reputacja? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 11:57 To dopiero jest paradne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doku To się nazywa pokuta. Ksiądz nie może być ukarany IP: *.chello.pl 28.10.03, 20:47 przez władze świeckie - to stary przywilej Kościoła. Ksiadz podlega tylko hierarchii koscielnej. Odpowiedz Link Zgłoś
balzer To się nazywa gruby przekret 28.10.03, 20:52 Gość portalu: doku napisał(a): > przez władze świeckie - to stary przywilej Kościoła. Ksiadz podlega tylko > hierarchii koscielnej. Gdyby tak istotnie było, to mielibysmy do czynienia z grupa stojaca ponad prawem. Taka koscielna mafia - dopiero czuliby sie bezkarni. Przecież "hierarchia koscielna" do wiezienia posłac nie może. A ekskomunika przestepca sie nie przejmie. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Pieprzcie tak dalej. Bez odrobiny wiedzy, logiki 28.10.03, 20:58 i przyzwoitości. Czy tego biskupa wystarczy powiesić czy koniecznie trzeba upiec? Akurat ten przypadek świadczy, że biskup podlega prawu tak jak zwykły obywatel. Ale wy tego nie chcecie dostrzec. Biskup Śliwiński ma na sumieniu niejasne (łagodnie pisząc) operacje finansowe. I to naprawdę warto krytykować. Odpowiedz Link Zgłoś
balzer To zwykła hipokryzja 28.10.03, 21:05 oleg3 napisał: > i przyzwoitości. Czy tego biskupa wystarczy powiesić czy koniecznie trzeba > upiec? > > Akurat ten przypadek świadczy, że biskup podlega prawu tak jak zwykły obywatel. > > Ale wy tego nie chcecie dostrzec. Biskup Śliwiński ma na sumieniu niejasne > (łagodnie pisząc) operacje finansowe. I to naprawdę warto krytykować. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzezwym sie siedzi, bo jest przestepstwo. Nikt go nie chce wieszac, ani piec jak to sugerujesz, ale wszyscy powinni byc równi wobec prawa, a kara powinna byc adekwatna do czynu. O jego niejasnych operacjach finansowych niesłyszałem, wiec nie bede sie wypowiadał, ale jeżeli takie istnieja to sam widzisz że nawet nikt go za to nie próbuje ruszyc. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Jak napisałem 28.10.03, 21:12 brak Ci wiedzy. balzer napisał: > Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzezwym sie siedzi, bo jest przestepstwo. Kup sobie kodeks karny. Kara ppzbawienia wolności (bez zawieszenia) nie jest jedyną karą za przestępstwo. > O jego niejasnych operacjach finansowych niesłyszałem, wiec nie bede sie > wypowiadał, ale jeżeli takie istnieja to sam widzisz że nawet nikt go za to > nie próbuje ruszyc. Poczytaj sobie stare roczniki "Rzeczpospolitej". Wpisz w wyszukiwarkę ksiądz Haliburda(może przekręcam nazwisko). A tak w ogóle to podaj kilka przykładów wyroków w identycznych sprawach, w których sprawcami wypadków byli szarzy obywatele. Porównamy. Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Jak napisałem 28.10.03, 21:26 oleg3 napisał: > brak Ci wiedzy. Prawniczej na pewno. Nie mam o tym zielonego pojecia, ale słyszałem że za zabicie pod wpływem alkoholu grozi do 12 lat pw. Do wiezienia można isc nawet nie powodujac wypadku, a bedac pod wpływem alkoholu, a tu były 2 osoby ranne. > balzer napisał: > > > Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzezwym sie siedzi, bo jest przesteps > two. > > Kup sobie kodeks karny. Kara ppzbawienia wolności (bez zawieszenia) nie jest > jedyną karą za przestępstwo. Nie jest jedyna, ale szary człowiek dawno by już siedział. Ksieża i SLDowcy stoja ponad prawem. > > O jego niejasnych operacjach finansowych niesłyszałem, wiec nie bede sie > > wypowiadał, ale jeżeli takie istnieja to sam widzisz że nawet nikt go za t > o > > nie próbuje ruszyc. > > Poczytaj sobie stare roczniki "Rzeczpospolitej". Wpisz w wyszukiwarkę ksiądz > Haliburda(może przekręcam nazwisko). > > A tak w ogóle to podaj kilka przykładów wyroków w identycznych sprawach, w > których sprawcami wypadków byli szarzy obywatele. Porównamy. O szarych ludziach sie nie mówi, bo nikogo nie obchodza. Oni po prostu siedza w pace. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Jak napisałem 28.10.03, 21:34 balzer napisał: > O szarych ludziach sie nie mówi, bo nikogo nie obchodza. Oni po prostu siedza > w pace. Nie piernicz balzer. Wysil własną pamięć. Na pewno przypomnisz sobie (lokalne) historyjki o których słyszałeś. Ja pamiętam 3 przypadki podobne do casusu biskupa. 2 szarych obywateli i 1 starosta. Wszyscy pijani; ranni. ŻADEN nie przesiedział ani jednego dnia. Wszyscy dostali "zawiasy". Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Jak napisałem 28.10.03, 21:40 oleg3 napisał: > balzer napisał: > > > O szarych ludziach sie nie mówi, bo nikogo nie obchodza. Oni po prostu sie > dza > > w pace. > > Nie piernicz balzer. Wysil własną pamięć. Na pewno przypomnisz sobie (lokalne) > historyjki o których słyszałeś. Ja pamiętam 3 przypadki podobne do casusu > biskupa. 2 szarych obywateli i 1 starosta. Wszyscy pijani; ranni. ŻADEN nie > przesiedział ani jednego dnia. Wszyscy dostali "zawiasy". > A spowodowali przy tym wypadki z udziałem rannych ? (Ci radni to pewnie z SLD) Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Jak napisałem 28.10.03, 21:44 balzer napisał: > A spowodowali przy tym wypadki z udziałem rannych ? (Ci radni to pewnie z SLD) Przepraszam, niejasno napisałem. Poszkodowani byli ranni. Nie jest mi znana przynależność partyjna poszkodowanych. Statystycznie powinni być bezpartyjni. Starosta był z PSL. Pozostali sprawcy to bezpartyjny plebs bez układów, papugi nie przyleciały z W-wy. Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Jak napisałem 28.10.03, 21:52 oleg3 napisał: > balzer napisał: > > > A spowodowali przy tym wypadki z udziałem rannych ? (Ci radni to pewnie z > SLD) > > Przepraszam, niejasno napisałem. Poszkodowani byli ranni. Nie jest mi znana > przynależność partyjna poszkodowanych. Statystycznie powinni być bezpartyjni. > Starosta był z PSL. Pozostali sprawcy to bezpartyjny plebs bez układów, papugi > nie przyleciały z W-wy. > Zasmuca mnie to. Znaczy sie że polskie prawo jest do d... Jak sobie przypomne, że chłopaka aresztowali za sfałszowanie legitymacji szkolnej i trzymali 2 miesiace w wiezieniu, a pianych kierowcow powodujacych wypadki z rannymi sie wypuszcza to mnie szlag trafia. Poszperam i znajde na jutro jakiegos szaraka, ktory za to siedzi. Słyszałem o takich, ale wole podeprzec sie konkretami. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Jak napisałem 28.10.03, 21:57 balzer napisał: > Zasmuca mnie to. Znaczy sie że polskie prawo jest do d... > Jak sobie przypomne, że chłopaka aresztowali za sfałszowanie legitymacji > szkolnej i trzymali 2 miesiace w wiezieniu, Balzer, prasa kłamie. Nie zauważyłeś -)). Ten chłopak został tymczasowo aresztowany bo kilka razy nie stawił się na rozprawę. Pisanie, że za fałszowanie legitymacji to kłamstwo. Przecież jeszcze nie było nawet rozprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wikul Re: Jak napisałem IP: *.aster.pl / *.acn.pl 29.10.03, 00:31 balzer napisał: > Zasmuca mnie to. Znaczy sie że polskie prawo jest do d... > Jak sobie przypomne, że chłopaka aresztowali za sfałszowanie legitymacji > szkolnej i trzymali 2 miesiace w wiezieniu, a pianych kierowcow powodujacych > wypadki z rannymi sie wypuszcza to mnie szlag trafia. > Poszperam i znajde na jutro jakiegos szaraka, ktory za to siedzi. Słyszałem > o takich, ale wole podeprzec sie konkretam Oleg ma rację , brak ci podstawowej wiedzy . Nie odróżniasz kary więzienia od aresztu zapobiegawczego . Chłopaka nie aresztowali za podrobienie legitymacji , a za niestawianie się na rozprawy . Inną sprawą jest że nie powinien siedzieć w areszcie . Ale to nie wina prawa a wina bezdusznych ludzi . P.S. A zarzucali chłopakowi nie podrobienie legitymacji a POSŁUGIWANIE SIĘ podrobioną legitymacją . Ale , jak widać , dla ciebie to wsio rawno . Odpowiedz Link Zgłoś
balzer Re: Jak napisałem 29.10.03, 16:51 Nie zaprzeczam, prawo to istotnie nie moja działka. Ale chłopak siedział, a ksiadz który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu nie. Do tego nie trzeba byc prawnikiem by zauważyc przekret. Odpowiedz Link Zgłoś
oleg3 Re: Jak napisałem 29.10.03, 17:05 balzer napisał: > Ale chłopak siedział, a ksiadz który spowodował wypadek pod wpływem alkoholu > nie. Do tego nie trzeba byc prawnikiem by zauważyc przekret. Ten ksiądz w Twoim tekście tylko zaciemnia sprawę. Słowo przekręt jest zadużyciem. Po prostu chłopak zlekceważył sprawę. Później media zrobiły z niego niewinną ofiarę bezdusznego wymiaru sprawiedliwości. Ale to nie ma nic wspólnego z biskupem. Każdy inny obywatel(cywil) miałby takie same prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doku Kosciół ma swoje więzienia - specjalne klasztory IP: *.chello.pl 28.10.03, 21:32 balzer napisał: > Przecież "hierarchia koscielna" do wiezienia posłac nie może. Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 I myslisz ze ksiezy pedofili 29.10.03, 00:28 tez powinno sie zamykac w "specjalnych klasztorach"? Czlowieku czy ty siebie sluchasz? Coz takiego specjalnego widzisz w tej czarnej bandzie, ze twoim zdaniem powinni stac ponad prawem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: doku Moim zdaniem?! Gdzieś to wyczytał? IP: *.chello.pl 29.10.03, 21:17 kanalia11 napisał: > tez powinno sie zamykac w "specjalnych klasztorach"? Czlowieku czy ty siebie > sluchasz? Coz takiego specjalnego widzisz w tej czarnej bandzie, ze twoim > zdaniem powinni stac ponad prawem? Ja tylko stwierdzam fakt, że stoją ponad prawem. Jest przynajmniej kilka miejsc (a może kilkanaście czy kilkadziesiąt, nie jestem prawnikiem, więc nie wiem o wszystkich), w których prawo explicite stwierdza, że księża nie podlegają prawu powszechnemu, ale kościelnemu. Niektóre sformułowania są na tyle ogólne i niejasne, że w praktyce pozwalają księdzu uniknąć kary za niemal każde wykroczenie i przestępstwo. Poza tym nie żyjemy jeszcze w państwie prawa (a powinniśmy, piszę to specjalnie dla Ciebie, abyś znów sobie czegoś głupiego nie pomyślał), więc polscy prokuratorzy czują się tradycyjnie zobowiązani nie ścigać księży ze względu na dawne przywileje Kościoła, wykluczające księży spod jurysdykcji państwa w większym zakresie niż dzisiaj. Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 A to przepraszam Doku 29.10.03, 22:43 Myslalem ze bronisz tej czarnej zgrai. A co do panstwa to masz calkowita racje i nie zanosi sie zeby cos sie zmienilo w najblizszym czasie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mariola Re: Moim zdaniem?! Gdzieś to wyczytał? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.03, 12:47 I to jest kurestwo. Odpowiedz Link Zgłoś
kanalia11 Re: To się nazywa gruby przekret 29.10.03, 00:17 Balzer!!!! przeciez oni od dawna stoja ponad prawem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar Podsumujmy fakty i oceńmy decyzję sądu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 00:28 Posumujmy fakty: 1. Śliwiński spowodowal wypadek z udzialem 2 innych samochodów. 2. Śliwiński mial 0,8 promila. 3. W wypadku zostaly poszkodowane 2 osoby i leczenie trwalo grubo ponad 7 dni. Czy kwalifikacja czynu zastosowana przez sad byla prawidlowa? 4. Prokuratura w Elblągu próbowala zatuszować sprawę i obarczyć Śliwińskiego jedynie 1000 zl. grzywny. 5. Prawnicy Śliwińskiego odwiedzali poszkodowanych, próbując przekupić ich w kwestii ukrycia faktu ponad 7 dniowego leczenia. 6. Śliwiński mimo to, oraz mimo afery z pożyczkami (nie zwróconymi) swojego ekonoma Halberdy, mimo kompromitacji moskiewskiej, zostal uznany przez sąd za osobę nieskazitelną. Warto zauważyć, że Śliwiński występujący jako świadek (sic!) w procesie o pożyczki nie stawial się w sądzie ANI RAZU. Życzyl sobie, jeżeli już, odwiedzin sądu w swoim palacu. Czy wyrok jaki zapadl jest sprawiedliwy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wikul Re: Podsumujmy fakty i oceńmy decyzję sądu. IP: *.aster.pl / *.acn.pl 29.10.03, 00:48 Gość portalu: Kafar napisał(a): > Posumujmy fakty: > 1. Śliwiński spowodowal wypadek z udzialem 2 innych samochodów. > 2. Śliwiński mial 0,8 promila. > 3. W wypadku zostaly poszkodowane 2 osoby i leczenie trwalo grubo ponad 7 dni. > Czy kwalifikacja czynu zastosowana przez sad byla prawidlowa? > 4. Prokuratura w Elblągu próbowala zatuszować sprawę i obarczyć Śliwińskiego > jedynie 1000 zl. grzywny. > 5. Prawnicy Śliwińskiego odwiedzali poszkodowanych, próbując przekupić ich w > kwestii ukrycia faktu ponad 7 dniowego leczenia. > 6. Śliwiński mimo to, oraz mimo afery z pożyczkami (nie zwróconymi) swojego > ekonoma Halberdy, mimo kompromitacji moskiewskiej, zostal uznany przez sąd za > osobę nieskazitelną. Warto zauważyć, że Śliwiński występujący jako świadek > (sic!) w procesie o pożyczki nie stawial się w sądzie ANI RAZU. Życzyl sobie, > jeżeli już, odwiedzin sądu w swoim palacu. > > Czy wyrok jaki zapadl jest sprawiedliwy? Próbujesz podsumować a wprowadzasz zamieszanie . Do trzech pierwszych punktów zawierających fakty doklejasz działania prokuratury , poszlaki , działalnosć biznesową , dziwne zachowania , nie stawianie sie w sądzie itp. A co to ma do rzeczy ? Czyli sugerujesz że powinien być ukarany surowiej a na koniec stawiasz pytanie pod którym i ja mogę sie podpisać . P.S. Wszędzie tam gdzie prokurator proponuje niższą karę niż sąd orzeka , budzi we mnie niejasne podejrzenia , ale w stosunku do prokuratury a nie sądu . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kafar Re: Podsumujmy fakty i oceńmy decyzję sądu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 00:59 Pytam tez o to, na jakiej podstawie sąd uznal Śliwińskiego za osobę nieskazitelną. To mialo wplyw na wyrok! A to przeciez wyjątkowa szmata. Kwalifikacja czynu budzi moje największe watpliwosci. Generalnie rzecz biorąc: Próbowala mataczyć prokuratura a udalo sie sądowi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macanas Re: Podsumujmy fakty i oceńmy decyzję sądu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 01:19 Sąd skompromitowa się do bólu!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
alfalfa Re: Ech Balzer, Balzer... 29.10.03, 00:34 LM nie gra, nuda... i znowu głupoty piszesz? Odpowiedz Link Zgłoś