cyborg.jr
15.02.09, 17:24
Nelli Rokita wstydzi się, że jest Niemką
Wprost
"Po raz pierwszy poczułam wstyd, że jestem Niemką. W samolocie
Lufthansy odczułam dotkliwie, co oznacza niemiecka buta. Mój i
mojego męża powrót z Wenecji przerodził się w pełen absurdu spektakl
rodem z Mrożka”. Czyje to słowa? Nelli Rokity, polskiej posłanki o
niemiecko-rosyjskich korzeniach - poinformował "Wprost".
„Tłumaczyłam im, że mąż jest intelektualistą. Chamskie zachowanie
policjantów uległo natychmiastowej zmianie, gdy dowiedzieli się od
konsula, kim jesteśmy. Nagle stali się mili, wyciągnięto z łóżka
szefa policji, znalazła się woda i kawa" – napisała Rokita w
felietonie dla tygodnika.
------------