Dodaj do ulubionych

Do Kate:-)))

18.06.02, 16:36
Napisolem Ci taki krotki post dot. inwestowania w wontku pt. Jutro pogrzeb.
Bylbym wdzieczny, gdybys chciala odpowiedziec:-)))
Obserwuj wątek
      • kolor Re: Do Kate:-))) 18.06.02, 17:49
        Mam takich pare pytan: czy inwestujesz na Nasdaqu i NYSE? Czy inwestujesz w
        Polsce na w-wskiej gieldzie. Podejrzewam, ze moje pytanie dot. GPW moze Cie
        rozbawic, ale niech tam, co mi tam:-)))
        Jak dlugo wg Ciebie bedzie bessa na Nadaqu i NYSE? Ostatnio kilka wskaznikow
        sugeruje, ze USA powoli ale jednak chyba wychodza z kryzysu, o ile mozna tu
        mowic o kryzysie, raczej o spowolnieniu.

Ps. Od jesieni bedzie mozna inwestowac z Polski na gieldach zagranicznych.
        Gdybym Cie kiedys spytal o jakas konkretna spolke notowana na Nasdaqu lub NYSE,
        moglbym oczekiwac odpowiedzi?
        Pzdr.
        • Gość: kate Re: Do Kate:-))) IP: *.dyn.optonline.net 18.06.02, 18:36
          ok pytania masz bardzo obszerne i dlugo mozna na nie dyskutowac ale doradze ci
          jak moge ...
          ok zaczne od tego ze tak U nas byl duzy kryzys po 11 wrzesnia kto w pore sie
          kopnalten sprzedal przede wszystkim akcje tak zwanego duzego ryzyka .....na
          ktorych idzie szybko zarobic ale tez idzie szybko stracic, tymi akcjami
          praktycznie operuje sie na codzien,i posiadam inne akcje na tak zwana
          emeryture,ja inwestuje w BK czyli Bank of New York, jest to 200 bank z wieloma
          tradycjami z gwarancjami rzadowymi co miesiac skupuje po kilka ostatnio tylko
          kupilam wieksza ilosc bo bardzo spadly nawet do 32$ za akcje gdzie w normalnych
          warunkach sa one warte 60 i w gore....ale nie narzekam.Tych akcji nie sprzedaje
          trzymam je jak przestane pracowac planuje zyc mowiac po polsku z odsetek ( nie
          umie znalesc odpowiedniaka slowa polskiego)Bank ten ma prawie 0 mozliwosc
          upadku,wiec jestem bezpieczna.....ale nie zapeszam
          Co do pytania czy warto inwestowac na miedzynarodowych gieldach ja uwazam ze
          tak trzeba tylko wiedziec co sie robi.....i w tym siedziec szczerze mowiac
          gieldy europejskie stoja dobrze od 1,5 roku zadnych wielkich zmian stoja lepiej
          jak my i yo o wiele ......dodatkowo uwazam ze kiedy poszerzy sie unia gielda
          europejska stanie sie bardziej atrakcyjna niz USA(wejscie tego samego pieniadza
          wzmocni to)a co do Polskiej gieldy nie bardzo sie nia interesuje poniewaz jest
          bardzo niestabilna Polska ekonomia i osobiscie jak na razie nie mam planow co
          do inwestowania .....chociaz uwazam ze na dlugi dystans inwestycyjny
          skupowalabym akcje kampani telefonicznych wierze ze maja przyszlosc w Polsce
          ale my mowilmy tu o co najmniej 10 latach.
          A w Usa najlepsze inwestycje to Banki z 30 letnia tradycja,Macrosoft i wszystko
          powiazane z komputerami ............oraz medycyna tez trzyma sie
          dobrze........Jak na cos zapomnialam dac ci odpowiedz to pytaj dalej .....bo
          moze o czyms zapomnialam :O)
          sluze pomoca
          • kolor Re: Do Kate:-))) 18.06.02, 19:52
            Gość portalu: kate napisał(a): ja inwestuje w BK czyli Bank of New York, jest to
            200 bank z wieloma tradycjami z gwarancjami rzadowymi co miesiac skupuje po kilka
            ostatnio tylko kupilam wieksza ilosc bo bardzo spadly nawet do 32$ za akcje gdzie
            w normalnych warunkach sa one warte 60 i w gore....ale nie narzekam.Tych akcji
            nie sprzedam trzymam je jak przestane pracowac planuje zyc mowiac po polsku z
            odsetek.
            No tak, Ty inwestujesz w BONY, a u nas BONY zwala kurs Petrochemii Plockiej:-))).
            Jesli chodzi o europejskie gieldy, to sondze ze zwalka byla w tej samej wysokosci
            co i w USA. O NIKKEI niy ma co wspominoc - tam to bryndza na calego.
            Mam pytanie: jakie sa prowizje od zakupu/sprzedazy akcji?
            Ja raczej nie nastawiam sie na trzymanie akcji dlugoterminowo, raczej mam
            podejscie na krotki termin, jak sie da, to nawet na jedna sesje. Jest takie
            powiedzenie: co to jest inwestycja dlugoterminowa? - nieudana inwestycja
            ktrotkoterminowa:-)))).
            Mam na oku pare spolek z tamtej gieldy, czy w razie czego mozna liczyc na krotka
            ich ocene?
            pozdr.

• Gość: kate Re: Do Kate:-))) IP: *.dyn.optonline.net 18.06.02, 22:54
              jasne........

a co do akcji BK to mam je kilka lat 8 i mial juz 3 splyty wiec zaczynalam z
              120 akcjami razy 3 to prawie 400 akcji a ja co miesiac dalej dokupuje,nie wiem
              o jaka prowizje ci chodzi brokera czy jaka bank mi placi od akcji.....na 1 nie
              wiem roznie z tym jest ,a na 2 pytanie to co roku jest inaczej ale wacha to sie
              od 20 centow do dolara za akcje ja na razie tych pieniedzy nie dostaje bo
              kazalam je automatycznie inwestowac robia to 4 razy w roku .....( co 3 miesiace)
              jak masz okolo 1000 i w gore mozesz juz nie pracowac ........

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka