02.09.05, 09:21
W serwisie Informacyjnej Agencji Radiowej znalazłem taką informację:
www.radio.com.pl/iar/news.aspx?iID=1915425&p=pt
Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • pracownicabanku Re: ZMOWA?!!! 02.09.05, 14:42
      vglodz napisał:

      > W serwisie Informacyjnej Agencji Radiowej znalazłem taką informację:
      > www.radio.com.pl/iar/news.aspx?iID=1915425&p=pt
      > Co o tym sądzicie?

      Newsy typu: „na stadionie x-lecia sprzedaje się nielegalne kasety porno”,
      lub „na warszawskim wolomenie handluje się kradzionym sprzętem....”,
      lub „policja bierze łapówki” są typowym odgrzewańcem dziennikarzy, którzy nie
      mają o czym pisać. Te dyżurne tematy pojawiają się jako odkrycie jakiegoś
      szwindla, a tak naprawdę to wiedzą o nich 10 letnie dzieci.
      • vglodz Re: ZMOWA?!!! 02.09.05, 21:43
        Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że takim postem dajesz świadectwo temu, że w Pruszkowie (lub w "Pruszkowie") można więcej (a być może ludziska są przyzwyczajeni do tolerowania więcej) niz w pozostałej części Polski (może z wyjątkiem "Wołomina").
        Gangrena w strukturach mających zapewnić (lub wymusić) przestrzeganie prawa nie powinna być skwitowana w ten sposób. Czyżby (biorąc pod uwagę, Twój głos na FP) "Pruszków" dotarł także do sfer bankowych?
        • cat_s Re: ZMOWA?!!! 02.09.05, 23:31
          Witam,
          Vglodzu, a czemuż to wg Ciebie Pracownica.Banku takim postem daje świadectwo
          temu, co sugerujesz?
          Jeśli dobrze odczytałem Twojego posta-matkę, to zawiera on informację o tym, że
          część warszawskiej policji jest skorumpowana. Przytoczony jest również
          ogólnikowo brzydki przykład policjanta z Nadarzyna.

          Po pierwsze, w 'rewelacjach' tam zawartych słowa nie ma o Pruszkowie. Ani
          o "Pruszkowie".
          Po drugie - a cóż to za rewelacje? To niby my, ludzie dorośli (niezależnie od
          tego, czy mieszkający w Pruszkowie, czy w innym miejscu) - nie zdajemy sobie
          sprawy z faktu, że istnieją takie zjawiska jak korupcja, nepotyzm, przekupstwo
          i inne jeszcze, równie nieprzyjemne?
          A to niby jak Pracownica powinna wg Ciebie zareagować?
          Rzucić się na podłogę i wić się w boleściach przez najbliższą dekadę? A może
          powinna porzucić swoją pracę i zakupiwszy na bazarze dyktafon i bazookę (na
          wszelki wypadek) - rzucić się w wir 'vglodzowego' śledztwa poszlakowego?
          Nie zauważyłem w poście Pracownicy ani jednego słowa, które miało by rzekomo
          dawać sugerowane przez Ciebie 'świadectwo'.

          Ba, powiem więcej...
          Z nicka Twojego zorientowac się nie sposób, w jakim sektorze gospodarki
          pracujesz, ale zakładając przez chwilę, że jesteś związany na przykład ze
          sferami samorządowymi (biznesem prywatnym, edukacją... niepotrzebne skreślić) -
          czy Twój post, a szczególnie sformułowanie "Co o tym sądzicie?" ma świadczyć,
          że 'sfery samorządowe' (biznes prywatny, edukacja... niepotrzebne skreślić) są
          zainteresowane wzbudzanie tanich sensacji na FPruszków? ;-)

          No, dosyć krotochwili...
          Zadałeś pytanie "co sądzicie" - otrzymałeś odpowiedź. Sugerowanie docierania
          jakichs tajemniczych wpływów do jakichś sfer jest co najmniej nieładne.
          Kto pyta, otrzymuje czasami odpowiedzi. Odpowiedź była 'nie po linii'? Trudno,
          i tak się zdarza. Ale nie jest to powód, by odpowiadającemy jakimiś dziwacznymi
          sugestiami sie rewanżować, nieprawdaż?

          Pozdrawiam
          cat_s
          • vglodz Re: ZMOWA?!!! 03.09.05, 15:53
            No cóż, wypada mi tylko zachęcić pracowników banku i potencjalnych
            (p)rezydentów do przeczytania artykułu w oryginale, a nie jego
            streszczenia.
            Przymusu oczywiście nie ma...
            • cat_s Re: ZMOWA?!!! 03.09.05, 16:14
              Witam,
              Cóż, przeczytałem to, co wspaniałomyślnie zalinkowałeś, i tylko na temat 'tego'
              się wypowiadałem. Gazety Polskiej nie czytuję, więc oryginał jest dla mnie
              niedostępny. Chyba, że równie wspaniałomyślnie zalinkujesz źródło elektroniczne
              bardziej rozrzutnie szastające konkretnymi informacjami...?

              Pomimo, iz 'przymusu oczywiście nie ma' - to ja oczywiście chętnie, jakby co...

              Btw: do określenia 'rezydent' się poczuwam jak najbardziej. Rezydent nie
              potencjalny - a rzeczywisty. Do określenia '(p)rezydent' - już mniej nieco, ale
              kto wie... wszak pono każdy szeregowiec nosi w swoim tornistrze buławę
              marszałkowską? ;-) ;-)

              Pozdrawiam
              cat_s
              • vglodz Gang komendantów 04.09.05, 23:58
                Pełna wersja artykułu, o którym pisałem powyżej:
                www.gazetapolska.pl/?module=content&article_id=260
                Tradycyjnie pozdrawiam pracownicę.banku i (p)rezydenta.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka