Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje?

02.06.07, 18:11
Ile kosztuje bilet nocny do centralnego z Pruszkowa?
Obserwuj wątek
    • soloviev Re: Ile kosztuje? 02.06.07, 20:17
      Paradoksem według mnie jest fakt, że jadąc na bilecie jednorazowym z Centralnego
      do powiedzmy Placu Zawiszy, trzeba zapłacić 4,80 (dwukrotność stawki dziennej),
      a jeśli chodzi o bilety 30- i 90=dniowe, to by dojechać z Centralnego do
      Pruszkowa, wystarczą te na strefę miejską (w dzień do Piastowa jeździ się na
      droższym bilecie sieciowym).
      • valczak Re: Ile kosztuje? 02.06.07, 22:32
        To ze wzgledu na podstawe prawna. W regulaminie ZTM nie ma wyszczegolnionego autobusu nocnego podmiejskiego. A cena 4,8 jest cena autobusu nocnego rowniez po Warszawie wiec nie wiem o co biega? Generalnie jezdzi sie pod miasto na takich samych stawkach jak po miescie wiec chyba spoko?

>trzeba zapłacić 4,80 (dwukrotność stawki dziennej)
        Tak jak wspominalem po Warszawie bilet tez tyle kosztuje, takie sa stawki biletow nocnych
      • soloviev Re: Ile kosztuje? 03.06.07, 09:20
        Chodzi mi o to, że kurs nocny w granicach Warszawy na bilecie jednorazowym
        został potraktowany bardzo restrykcyjnie w stosunku do dziennego - trzeba
        zapłacić dwukrotność stawki. Z kolei kurs nocny poza Warszawę na bilecie
        długookresowym został potraktownany o dziwo łagodniej niż dzienny - wystarczy
        bilet na strefę miejską (by w praktyce wjechać w strefę podmiejską). Z drugiej
        strony zdaję oczywiście sobie sprawę, że wszelkie kombinacje stworzyłyby tylko
        jeden wielki burdel.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka