Dodaj do ulubionych

Telewizja Objazdowa

05.03.07, 01:57
Oglądaliście Telewizję Objazdową M. Wiernikowskiej o Sczebrzeszynie?
Obserwuj wątek
      • koziorozka Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 10:41
        ogladałam póżńo w nocy, nie od początku.
        Jak zrozumiałam pani Wiernikowska przyjeżdza z kamerzystą i dzwiękowcem na kilka
        dni do jakiegoś miasteczka.
        W Szczebrzeszynie widziałam jak pan burmistrz zamknął sie w swoim gabinecie i
        udawał że go nie ma - na widok kamery i pana Gaudena, tego dziennikarza z którym
        sie procesuje.
        Widziałam też super 80-latka, który maluje piękne obrazy i pana (bez oka), który
        przechowuje pamiątki po ostatnim szczebrzeszńskim Żdzie, który zmarł w latach
        70. i jest pochowany na katolickim cmentarzu.
        I był też miejscowy pijak, korzystający z opieki społecznej - pan twierdził, że
        kiedyś był nauczycielem, urzędnikiem, ale nałóg go zgubił
        Ciekawe było, ale na przeszłość nastawione, może o dniu dzisiejszym na początku
        było, ale sie nie załapałam
        • roztoczanski Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 14:01
          Dla uzupenienia wypowiedzi Koziorozki.
          Program skladal sie z dwoch czesci.
          W pierwszej przewodnikiem M. Wirnikowskiej byl Tomek Gaudnik. Byla to opowiesc o
          jego konflikcie z burmistrzem ukryta pod poszukiwaniem redakcji Chrzaszcza.
          Pokazano jak burmistrz zamknal sie przed ekipa w pokoju urzedu. Z za drzwi
          slychac bylo glos burmistrza mowiacego w niewybrednych slowach o Gaudniku i ekipie.
          Pokazano rowniez pana Mareczka lokalnego alkocholika, ktory jest chyba
          najbardziej znana (przynajmniej z widzenia) osoba w Szczebrzeszynie i w
          przeciwienstwie do burmistrza zawsze mozna go zastac w okolicy rynku.
          Pani Maria nastepnego dnia przeprowadzila rozmowe z burmistrzem, ktorego poziom
          wypowiedzi byl zenujacy.
          Na koniec odwiedzono pana Krasnego zajmojacego sie wydawaniem Swierszcza.
          Druga czesc oparta byla na pytaniu "Dlaczego nie ma Zydow w Szczebrzeszynie"
          Program byl ciekawostka dla ludzi znajacych Szczebrzeszyn, ukazujacy negatywny
          obraz miasteczka, pewnie potrzebny lecz nic nie mowiacy o jego walorach
          turystycznych i sklaniajacy do smutnych refleksji.
          Link podany przez Koziorozke prowadzi do strony T. Gaudnika, oprowadzajacego
          ekipe TV.
          • hubertus_zamoscicus Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 16:11
            Szczerze mówiąc Wiernikowska mnie tym reportażem bardzo negatywnie rozczarowała.
            Tak się składa, że znam kulisy reportażu, jego przebieg, osoby które
            wypowiadały się w imieniu wójta (a właściwie wypowiedzi tych osób wycięte i
            wklejone bez kontekstu).
            Marne, sensacyjne, wojerystyczne dziennikarstwo a la internecja. Zero
            obiektywizmu. Jak dla mnie materiał na dwóję
            • czuk1 Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 18:59
              Na pewno tak. Dziennikarka pokazała miast nieobiektywnie. Czy jednak jest to wina
              Tomka? Czy dr M. burmistrz miał tak zachować sie jak sie zachował? A gdzie
              dyrektor Domu Kultury? Gdzie działacze regionalni? Czy nie było co, kogo i
              atrakcyjnie pokazać? Przecież dziennikarka zapowiadała przyjazd, była widoczna
              (gdy grasowała przecież w nie zauważona). To nie można było pokazać co najlepsze?

To do kogo teraz pretensje?
              Wybory (pozostawienie) burmistrza , kontrowersyjnego gospodarza, nie znoszącego
              krytyki odbyły przecież niedawno. I byli lepsi znacznie kandydaci.

PrzygodA
              • czuk1 Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 19:00
                Na pewno tak. Dziennikarka pokazała miast nieobiektywnie. Czy jednak jest to wina
                Tomka? Czy dr M. burmistrz miał tak zachować sie jak sie zachował? A gdzie
                dyrektor Domu Kultury? Gdzie działacze regionalni? Czy nie było co, kogo i
                atrakcyjnie pokazać? Przecież dziennikarka zapowiadała przyjazd, była widoczna
                (gdy grasowała przecież w nie zauważona). To nie można było pokazać co najlepsze?

To do kogo teraz pretensje?
                Wybory (pozostawienie) burmistrza , kontrowersyjnego gospodarza, nie znoszącego
                krytyki odbyły przecież niedawno. I byli lepsi znacznie kandydaci.

Przygoda z TV O niech będzie nauką na przyszłośc.
                • roztoczanski Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 20:07
                  Reportaż nie zachwyca, autorka pokazała co chciała pokazać, ale burmistrz bez
                  kartki nie potrafi rozmawiać, jak nie miał przygotowanego tekstu to efekt był
                  widoczny. Ja mogę oceniać tylko to co zostało pokazane, nie wiem co zostało
                  wycięte. Zdecydowanie burmistrz mijał się z prawdą mówiąc o wyciętych drzewach
                  "...takie zapyziałe drzewka,karłowate...", bo jeśli dobrze pamiętam rosły tam
                  również świerki. Burmistrz zdecydowanie nie wykorzystał okazji, żeby powiedzieć
                  o plach rozwoju Szczebrzeszyna, chyba że to właśnie wycięto.
      • roztoczanski Re: Telewizja Objazdowa 05.03.07, 20:31
        Zacytuję wypowiedź autora strony:
        "Drodzy Szczebrzeszacy, obejrzałem drugą część materiału pani Wiernikowskiej o
        Szczebrzeszynie z niekłamanym zażenowaniem. Szczególnie wstyd było mi przed
        ośmioletnim synem, który oglądając odrapane budynki i słuchając wypowiedzi
        niektórych zabierających głos nie mógł zrozumieć dlaczego tak mnie zajmuje to
        miasteczko. To samo pytanie zadała mi pani redaktor Wiernikowska telefonując do
        mnie podczas pobytu w Szczebrzeszynie. I co ja miałem odpowiedzieć?
        Odpowiedziałem dyplomatycznie pani redaktor, że to "trudna miłość", ale to nie
        zamyka sprawy.
        Czytam tutaj, że Tomek Gaudnik źle się przysporzył miastu w tym reportarzu.
        Uważam, że wręcz przeciwnie - w nim telewizja znalazła przewodnika po mieście.
        Słoneczko i inni krytykanci mogli zrobić to samo i pokazać inne rzeczy. Dlaczego
        nikt poza Tomkiem i panami Jurczykowskim i Kaszycą tego nie zrobił? Dlaczego
        urząd miasta nie oddelegował osoby do kontaktu z mediami by zadbać o pozytywny
        wizerunek miasta? Wszystkiego trzeba się nauczyć. Jestem pewien że następnym
        razem z telewizją rozmawiać będzie przedstawiciel Urzędu, a nie tylko
        mieszkańcy, na których potem psy się wiesza. A telewizja przyjeżdża już w maju.
        I to amerykańska.
        Tomasz Pańczyk "
        • roztoczanski Spotkanie 23.04.07, 14:48
          Witaj Tomku, ja jeszcze nie wiem czy będę, to zawsze okazuje się w ostatniej
          chwili, ale jak będą, chętnie postaram się dotrzeć na takie spotkanie.

Wiesz może co ma być w starej szkole koło młyna, bo jest remontowana?
          Pozdrawiam smile
                  • tp4949 Re: Spotkanie 05.05.07, 09:24
                    Witam,

No i nie udało nam się. Mnie pogoda wypędziła do Warszawy. Minus 3 w nocy, musiałem wstawać koło
                    czwartej dorzucić do pieca. Zwinęliśmy się 1 maja i popędziliśmy do Warszawki (w domu też zimno, bo
                    zostawiliśmy pootwierane okna i przewietrzyło się tak, że do dzisiaj nie może się nagrzać smile
                    Może jakoś pod koniec maja, na początku czerwca?
                    Uda się?
                    pozdrawiam.
                            • skuter44 Re: Spotkanie 15.12.13, 11:02

W okresie najbardziej aktywnego funkcjonowania forum ROZTOCZE odbyło się kilka spotkań w realu (zwiedzanie Roztocza, wycieczka rowerowa ścieżką przyrodniczo-krajoznawczą, ogniska integracyjne). Przeszło, minęło. Nie ma kto zająć się promocją forum, .... ba jego aktywnym moderowaniem/administrowaniem.

Na wszelkie spotkania w realu jestem gotowy (już w styczniu). skuter44@gazeta.pl

Jednocześnie proponuję Ci przejęcie tego forum, w administrowanie.

z pozdrowieniem Mariusz

• czuk1 Mamy nowego Administratora 03.02.14, 18:56
                                        Od dziś Administratorem z uprawnieniami Założyciela jest Leszek, login - leszeks.
                                        Leszek jest regionalistą, miłośnikiem Roztocza i Zamojszczyzny.
                                        Gratuluję Ci Leszku i dziękuję za przejęcie administrowania forum ROZTOCZE.
                                        Życzę sukcesów i zadowolenia z pełnienia tej funkcji.

pozdrawiam założyciel mariusz

PS. Loginy. Historyczny - czuk1. Aktualnie - skuter44
                                        • czuk1 Re: Mamy nowego Administratora 03.02.14, 19:01
                                          Leszku masz uprawnienia Admina. Przekazuję Ci forum z czystą kartoteką. Użytkownicy forum w okresie jego długoletniego istnienia nie byli banowani, nie wycinałem żadnych wpisów. Świadczy to dobrej atmosferze na forum.
                                          Powodzenia
                                          mariusz
                                        • leszeks Re: Mamy nowego Administratora 03.02.14, 23:25
                                          Mariusz,
                                          Już widzę, że mogę administrować: przyciski, check box itp.
                                          Zacznijmy jednak nie od administrowania, ale podziękowania. Mariuszu to dzięki Tobie przez tyle lat to forum pozostało nieskażone i chętnie odwiedzane przez roztoczańskich turystów. Wystarczy poczytać tytuły wątków na forum "Zamość", aby zrozumieć co mam na myśli pisząc "nieskażone". Tamto forum zaczynało inaczej. Ty Mariuszu potrafiłeś utrzymać oryginalność tego forum. Gratulacje i serdeczne dzięki.
                                          Cały czas dzierżysz role "Założyciela" oraz "Prezesa Rady Nadzorczej". Dlatego też nie wpadaj tu tylko, ale bywaj ciągle, nadzoruj i pouczaj. To nie jest koniec jednej epoki i początek drugiej, ale tylko zwykła wymiana admina.

Dziękujemy Ci Mariuszu! I wciąż czekamy na Twoje relacje z "terenu" oraz informacje od licznych znajomych.

Pozdrawiam, Leszek.
                                          • skuter44 Podziękowania 04.02.14, 16:53
                                            MIŁY JESTEŚ LESZKU. ja również, serdecznie dziękuję Kilku Koleżankom i Kolegom za wiele lat pasjonujących polemik na forum, za wspaniałe rozmowy i informacje o Roztoczu a także za wspólne wycieczki w realu. Nie będę wymieniał wszystkich tych osób , by kogoś nie pominąć.
                                            Tobie Leszku jeszcze raz dziękuję, za przejęcie pałeczki forumowej w tej naturalnej sztafecie pokoleń .
                                            Owszem jeśli będzie sygnalizowana potrzeba mojego wypowiedzenia się, jeśli będziesz Leszku nieobecny a ja zdrowy.... włączę się , na zasadzie uszczelki. Ale tylko wtedy.

Najważniejsze jest by forum ożyło, by stało się miłym miejscem wiadomości, polemik i porad.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka