Dodaj do ulubionych

Koronawirus cz. 9

01.04.21, 11:14
Otwarte, jak widac kowidowo okoloswiatowy burdel coraz wiekszy. Na razie nie mam wiecej na temat do powiedzenia :)
Obserwuj wątek
    • xurek aktualna lista 01.04.21, 12:36
      Na Szwajcarskiej liscie z obowiazkowa kwarantanna jest wiekszosc krajow Europejskich i ani jednego afrykanskiego oprocz Poludniowej Afryki. W zadnym z krajow Afrykanskich z ktorych mam znajomych (a jest ich sporo) nie obowiazuja zadne kowidowe restrykcje. I zaden z nich nie prowadzi statystyk pokazujacych cokolwiek na temat kowida. Izrael zas, ktory zaszczepil juz ponad polowe swojej ludnosci dalej jest na liscie z obowiazujaca kwarantanna.

I co z tego wynika? Ze najlepszym remedium na Kowida jest brak statystyk i restrykcji.....

Wyc sie chce widzac ten chaos i glupote.
        • ertes Re: Koronawirus cz. 9 02.04.21, 17:28
          Nikt nie struga paluszkow gdy chodzi o smierc tysiecy ludzi.
          To bardzo smutne ze w Kanadzie ktora zawsze jest stawiana jako przyklad jest tak nieudolnie.
          Tak samo jak w wiekszosci krajow europejskich.

Serbia jest przykladem na to jak powinno sie to powinno robic. W Anglii wyglada ze tez sobie daja niezle rade.

I tak absolutnie jestem dumny jak to robi sie w USA.
          Tutaj uklony do administracji Trumpa i Bidena. Swietnie to zorganizowali. Zwlaszcza patrzac na inne kraje w tym Kanade.
          Dzis mamy 154 miliony zaszczepionych, 2.9 miliona dziennie.
          Na calym swiecie 608 milionow a to 25% !!!
          • minniemouse Re: Koronawirus cz. 9 04.04.21, 01:22
            to prawda, szczepienia wyglądają u nas fatalnie ale dlaczego? bo Canada nie produkuje szczepionek na własnym podwórku, i trochę nas dymają z dotrzymywaniem umów i dostarczaniem obiecywanych dawek. poza tym odpadła Astra Zeneca, stanowiąca istotna ilość szczepionek. jedno domino upadło, potem drugie..

That's partly because the country decided to invest in vaccines from European factories, afraid that the US, under former president Donald Trump, would issue export bans.

In December, Mr Trump did issue an executive order to give Americans "first priority" for vaccines produced in the US, though it was considered a mostly symbolic move. President Joe Biden has not suggested a change of course.

why is Canada lagging

niemniej fakt faktem Justin strasznie sknocił sprawę. sknocił - delikatnie powiedziane.
            Tell mi why - vaccines

Minnie
            • ertes Re: Koronawirus cz. 9 04.04.21, 07:36
              In December, Mr Trump did issue an executive order to give Americans "first priority" for vaccines produced in the US, though it was considered a mostly symbolic move. President Joe Biden has not suggested a change of course.

Tak jak napisalem: chwala im obojgu za to: America first!
              • minniemouse Re: Koronawirus cz. 9 05.04.21, 00:53
                ertes napisał:
                > Tak jak napisalem: chwala im obojgu za to: America first!

chwała chwała, w sumie polityka zrozumiała, także wziąwszy pod uwagę iz USA to był nr 1 contagion na świecie,
                niemniej wobec tego nie krytykuj kraju który imo został zrobiony w konia przez USA.

Minnie
                  • minniemouse Re: Koronawirus cz. 9 09.04.21, 05:10
                    nie o to chodzi. tylko nie krytykuj kraju który sam szczepionek nie produkując zdany jest na łaskę i niełaskę tych co produkują.
                    Pamiętam na początku pandemii mowa była ze US sprzeda nam (ileś tam) swoje szczepionki a potem jak sam napisałeś (i zacytowałam) Trump sie wycofał bo "USA first", co, jak już w poprzednim poście przyznałam i zrozumiale, i poniekąd słuszne.
                    niemniej, powtarzam, w związku z tym czy to wina Kanady ze wobec tego nie ma wystarczająco szczepionek?
                    I nie żebym broniła naszego PM bo rzeczywscie mógł sie lepiej postarać, ale po prostu nie chwal sie tak swoimi prezydentami i sukcesami USA mieszkając w kraju gdzie produkuje sie najwięcej szczepionek. szczepionek, której część pierwotnie obiecywano ... np Kanadzie, lol.
                    i ponownie - nie twierdze ze Trudeau mógł (a nawet powinien był) lepiej rozwiązać sprawę szczepionek dla Kanady. ale tak czy siak trudno jest negocjować stojąc na straconej pozycji (brak manufaktur na miejscu).

Minnie
                    • ertes Re: Koronawirus cz. 9 09.04.21, 17:31
                      Ech, ten wspanialy kraj Kanada....

Canadians have been overwhelmingly compliant with public-health directives, wearing masks, limiting social interactions, washing and sanitizing our hands ’til our fingertips prune. And what do we get? Per capita vaccination numbers lagging behind those of 50 other countries, including Brazil, Chile, Turkey, and much of Europe, according to Johns Hopkins University’s immunization tracker. The country currently has a level-four travel advisory: “Travelers should avoid all travel to Canada,” warns the CDC.

Dlaczego nie ma kompanii farmaceutycznych?
                      O prosze:

“Canada has watched its pharmaceutical industry slowly move out of here over decades, because they created an environment that was not conducive to investment in this country,” charges Van Exan, a semiretired vaccine-industry consultant who spent nearly 35 years at Sanofi Pasteur working on policy, immunization campaigns, sales, and product development.

Poczytaj sobie dalej jakie macie tam bagienko co jasno odkryla pandemia.
                      Mnie wystarczylo mieszkac tam 10 lat zeby na sobie sie przekonac ze jest to gigant na glinianych nogach.

www.theatlantic.com/international/archive/2021/04/canada-vaccine-rollout-problems/618516/
      • jutka1 Re: Koronawirus cz. 9 08.04.21, 12:58
        akawill napisał:

> Zaszczepiony wczoraj, szczepionką J&J (1 dawka). Efekty uboczne słabe, ale spać
        > dzisiaj nie mogę.
        Super, że się zaszczepiłeś J&J.
        Cieszy, że słabe skutki uboczne.
        Jeśli chodzi o sen - dasz radę, wróci do normy. Poza tym weekend idzie, odeśpisz niedobory.
        • minniemouse Re: Koronawirus cz. 9 10.04.21, 00:23
          Brawo!
          tylko jak na razie w US dalej prawie trzykrotnie tyle zachorowań, a California mocno wiedzie w tych zachorowaniach. no ale brawo. to wg twojej ukochanej tabelki J. Hopkinsa U..

Minnie
          • xurek Re: Koronawirus cz. 9 10.04.21, 11:50
            Cos mnie sie wydaje, ze ten wirus atakuje nie tylko pluca :).

Licytacja kto ma wiecej szczepionek i zaszcepionych, bicie brawa, jak ktos sie zaszczepil, cudowne przemiany Szawlow w Pawlow i inne ciekawostki. Pozostaje mi sie tylko pomodlic, by mnie ta przypadlosc nie dopadla. No i oczywiscie absolutnie nie licze na jakiekolwiek zrozumeinie ze strony swiatlego foruma :) :) :).

Brawo wszystkim z powodu takiego, z jakiego sa dumni :).
              • maria421 Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 16:37
                ertes napisał:

> A ja uważam że ma jak najbardziej sens.

Ja uwazam ze ma sens, zeby ludzie ktorzy juz sie zaszczepili, pisali o wlasnych doswiadczeniach i o doswiadczeniach innych znanych im zaszczepionym. W sytuacji paniki jaka wytworzono przed ta szczepionka jest to wazne.

Wlasnie sie dowiedzialam, ze moj ziec ma 20 dostac pierwsza dawke BioNTech. jego siostra wczoraj dostala druga BioNTech i dobrze sie czuje.

Ja pojutrze mam driga dawke Shingrix i wtedy zapytam lekarza jak dlugo musze odczekac zanim sie zarejestruje.
                • ertes Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 16:52
                  U nas nadal niedopuszczona.
                  Duzo ludzi chce sie szczepina Janssen ale ta ma ponoc dosc ostre efekty uboczne.
                  Ja mam jutro druga Pfizer.

Acha, u nas 180 milionow zaszczepionych.
            • ertes Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 16:50
              > Cos mnie sie wydaje, ze ten wirus atakuje nie tylko pluca smile.

Tak, moj tesc w Polsce po przebyciu choroby stracil sluch na jedno ucho. Niestety nie kazdy przechodzi to bez problemow.
              Ja wygralem los na loterii, wyglada na to.

Co do licytacii to masz racje, bez sensu.
              Ja jak napisalem jestem dumny choc raz z mocih wladz w Waszyngtonie bo naprawde zrobili cos unikalnego na skale swiatowa i to mimo ciglego lania pomyj na wlasne glowy.
              A Kanada? Coz, mam szczegolne powiazanie do tego kraju i dlatego tez wiecej sie interesuje niz pewnie zwykly nie mieszkajacy tam forumowicz. Dlatego tez to co pisala roseannne bylo zaskajuce ze niby taki porzadny kraj a zueplnie nie poradzil sobie z dystrybucja. Do tego jeszcze internowanie ludzi w hotelech bez jedzenia, pomocy, bez pomyslunku wogole.
              I Tu masz racje, zaczela sie "wina Tuska"...
              A Tobie sie dziwie ze masz takie podejscie do szczepien itp.
              Z tego co widze to chec szczpenia jest jakos tak proporcjonalna do wyksztalcenia i inteligencji czego Tobie odmowic nie mozna.
              • xurek Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 20:28
                A Tobie sie dziwie ze masz takie podejscie do szczepien itp.
                Z tego co widze to chec szczpenia jest jakos tak proporcjonalna do wyksztalcenia i inteligencji czego Tobie odmowic nie mozna.

Do szczepien? Jestem zaszczepiona na tezca, na gruzlice, na ospe, na polio i jeszcze pare innych groznych chorob, o prawdopodobienstwie smiertelnosci nieporownywalnej z kowidem. Zaszczepiona szczepionkami rozwijanymi i sprawdzanymi przez lata.

I szczerze nadziwic sie nie moge masowej panice wywolanej medialnie przez chorobe o smiertelnosci ok. 2% (zarazonych) oraz zbiorowemu co najmniej dziwnemu zachowaniu o objawach takich jak obsesyjne komunikowanie w mediach, ze jest sie zaszczepionym, kolportowanie z luboscia "trwogi" itp itd.

Ja przez lata nauczylam sie polegac na wlasnym rozsadku, wlasnej analizie faktow z wielu zrodel oraz intuicyjnemu wyczuwaniu niespojnosci. I ta analiza doprowadza mnie do wniosku, ze bardziej powinnam sie bac "kowidowych neofitow" oraz podatnosci mas na medialna manipulacje, niz wirusa.

Ja wygralem los na loterii, wyglada na to.

Na jakiej loterii? Na tej zachorowan na kowida, z ktorych 98% ludzi zdrowieje czy na tej otrzymania razem z 170 milionow obywateli Twojego kraju niewystarczajaco przetestowanej szczepionki? Wygrana na loterii to z definicj cos, co zdarza sie w rzedzie 0-5% a nie w rzedzie > 95%. Kreowanie najbardziej prawdopodobnego wyniku na wygrana na loterii jest dla mnie niepokojacym symptomem.
                • ertes Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 22:08
                  Argument o testowaniu szczepionki dosc slaby.
                  Po pierwsze technologia istnieje od lat 90tych a po drugie sa szczepionki ktore sa bazowane na technologiach tych szczepionek ktore wyzej wymienilas.
                  Po trzecie to skad wiesz jak i jak dlugo szczepionki ktore do tej pory otrzymalas byly testowane. Podejrzewam ze nie masz pojecia tylko zakladasz ze tak bylo.

Ja kiedys wlasnie tak uwazalem ze jest to medialna manipulacja ale juz dosc dawno zmienilem zdanie. Jest to grozna choroba i trzeba ja zatrzymac szczepieniami tak jak te ktore wymienilas w swoim poscie.
                  Kiedys tamte szczepienie tez byly nowe i "nietestowane" tylko ze wtedy nie bylo facebook science...

Na takiej loterii wygralem ze nie mam zadnych powiklan, ze przezylem, ze nie musialem byc w szpitalu, ze dosc lekko przeszedlem ale sa miliony ludzi ktorzy zmarli.
                  Za wczesnie, niepotrzebnie.
                  • xurek Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 22:26
                    Po pierwsze technologia istnieje od lat 90tych a po drugie sa szczepionki ktore sa bazowane na technologiach tych szczepionek ktore wyzej wymienilas.
                    Po trzecie to skad wiesz jak i jak dlugo szczepionki ktore do tej pory otrzymalas byly testowane. Podejrzewam ze nie masz pojecia tylko zakladasz ze tak bylo.

NIe mialam pojecia, dopoki nie pojawil sie problem tej nowej szczepionki. I wtedy przestudiowalam historie wprowadzania szczepionek w zycie "wstecz" i nabralam "pojecia". Ograniczonego co prawda do Szwajcarii, ale zawsze to jakas baza. Natomiast Twoje stwierdzenie, ze szczepionka kowidowa opiera sie o "technologie z lat 90tych i dlatego jest bezpieczna" sklania mnie raczej ku opinii, ze to Ty masz dosc marne pojecie o tym, jak dzialaja szczepionki i od czego zalezy ich skutecznosc i bezpieczenstwo.

Na takiej loterii wygralem ze nie mam zadnych powiklan, ze przezylem, ze nie musialem byc w szpitalu, ze dosc lekko przeszedlem ale sa miliony ludzi ktorzy zmarli.

Na tej samej "loterii" wygralo ok 97% osob, ktore zarazilo sie kowidem. Rzucanie milionami bez odnosnika do populacji bazowej oraz do tego, ile ludzi umiera w tym samym czasie "normalnie" (zycie ludzkie ma to do siebie, ze konczy sie smiercia) to czysta demagogia. No i podzielenie losu 97% nie jest zadna wygrana na loterii, tylko "normalka", raczej znalezienie sie wsrod tych pozostalych 3% jest tragicznym pechem.

Jak widac to, ze sam zachorowales zupelnie zmienilo Twoje spojrzenie na pandemie. Takie jakby "nawrocenie"......
                    • ertes Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 22:49
                      Taaa Xurek... Poczytaj sobie o tej pani.

Katalin Karikó spent the 1990s collecting rejections. Her work, attempting to harness the power of mRNA to fight disease, was too far-fetched for government grants, corporate funding, and even support from her own colleagues.

>Jak widac to, ze sam zachorowales zupelnie zmienilo Twoje spojrzenie na pandemie. >Takie jakby "nawrocenie"......

Totalne pomowienie. Bardzo nieladnie z twojej strony.
                    • ertes Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 23:12
                      Niektore technologie obiecnych szczepionek sa duzo starsze.
                      No ale to ja mam "marne pojecie" jak to elegancko ujelas.
                      I rzeczywiscie zupelnie ale to zupelnie "nowa" metoda.

The Johnson & Johnson vaccine is an adenovirus vector vaccine.

Adenoviruses themselves have been objects of intense scientific study since the 1960s as a model system for understanding DNA splicing. They've been studied as a potential gene therapy and most recently as a vaccine vector. Adenoviruses are among the more common cold-causing viruses and their safety and lifecycles are well-understood.
                      • xurek Re: Koronawirus cz. 9 13.04.21, 00:03
                        Niektore technologie obiecnych szczepionek sa duzo starsze. No ale to ja mam "marne pojecie" jak to elegancko ujelas. I rzeczywiscie zupelnie ale to zupelnie "nowa" metoda.

Ja gdzies cos napisalam o "nowej" technologii? Albo mam zanik pamieci, albo Ty z entuzjazmem i oslepieniem neofity rzuciles sie w wir wakli za pomoca cytatow, ktorych znaczenia pewnie sam nie rozumiesz (ja zreszta tez nie :)).

A wracajac to meritum: ja nie pisalam o "nowej" technologii, tylko o niewystarczajacym czasie / ilosci probandow / analizie wynikow, by moc mowic o skuteczniej i przede wszystkim bezpiecznej szczepionce.

Ujmujac w skrocie moja nowo nabyta wiedzie: kazdy lek (i w tym rowniez szczepionka) sklada sie z metodyki jego produkcji / skladnika glownego (czyli przynoszacego glowny skutek) oraz skladnikow pobocznych. Kombinacja tych trzech faktorow daje za kazdym razem inne wyniki. Nawet to, z czego sklada sie "masa tabletki" i co powinno nie miec zadnego dzialania ma wplyw na to, jak dziala skladnik glowny. Tak wiec technologie (metodyki) znane od lat, sa jedynie droga a nie wynikiem. Wciaz jeszcze jestesmy w tej dziedzinie na tyle "slepi", ze droga do sukcesu jest czesto droga prob i bledow. W literaturze mozna znalezc wiele przykladow lekarstw i szczepionek, ktore dopuszczone do uzytku wywolaly tak powazne skutki uboczne, ze zostaly ponownie wycofane z obiegu. Nieraz dopiero po 10-ciu latach i wielu tragicznych wypadkach.

Tak np szczepionka astraseneca w niewielkiej ilosci przypadkow powoduje powstanie skrzepow i trombozy oraz smierc poprzez "urwanie sie" takiego skrzepa. Nie ma to nic wspolnego z techonogia i jej pierwotnym celem, jednak kombinacja "skladnikow pobocznych" powoduje taki nieoczekiwany skutek u niewielkiej ilosci zaszczepionych, niezaleznie od ich wieku i konstytucji fizycznej. Co jest powodem takiej wrazliwosci nie wiadomo.

Gdyby kowid byl choroba rzedu eboli, to bez zmruzenia oka zaszczepilabym sie taka astraseneca, bo niebezpieczenstwo zejsca na ebole jest niebotycznie wieksze niz niebezpieczenstwo zejscia na zator spowodowany szczepionka. Ale w obliczu choroby, ktora z 98%-procentowa pewnoscia mnie nie zabije relacja ta zupelnie sie zmienia - nie widze powodu ryzykowania mojego dlugoterminowego zdrowia dla.... niczego.

Gdybym miala tak jak moja mama 85 lat, to tez bym sie zaszczepila, bo relacja miedzy ryzykiem a zyskiem sie zmienia.

Obojetnie jednak co bym postanowila, modle sie o to, by moj zdrowy rozsadek pod ta medialna nagonka nie ucierpial i bym nie stala sie jedna z owiec w tym oglupialym stadzie. Dla mnie osobiscie moja mentalna niezaleznosc i mentalne zdrowie jest wazniejsze od dlugiego zycia i "poczucia bezpieczenstwa".
                        • ertes Re: Koronawirus cz. 9 13.04.21, 00:10
                          Od mentalnej noganki nigdy sie nie uwolnimy bo taki jest teraz nasz swiat.
                          Chyba ze przeniesiemy sie na tzw offgrid.

Ja nie wnikam kto ma racje a kto nie. Osobiscie uwazam ze szczepienia pozwola sie na wyeliminowanie sars-cov-2.
                          Jak bedzie czas pokaze.
                          Ja ide w zwiazku z tym jutro na druga dawke Pfizer.
                          • xurek Re: Koronawirus cz. 9 13.04.21, 00:19
                            Od mentalnej noganki nigdy sie nie uwolnimy bo taki jest teraz nasz swiat.
                            Chyba ze przeniesiemy sie na tzw offgrid.

Offrgrid jest alternatywa, mam kolezanki, ktore tak zrobily. Ja chociazby z racji zawodu nie moge sobie na ten luksus pozwolic, ale uwazam, ze trzeba sobie wciaz zdawac sprawe z niebezpieczenstwa i miec sie na bacznosci :).

Ja jutro ide do pracy,. wiec czas udac sie spac :).
                            • ertes Fear 15.04.21, 18:55
                              Earlier this week, Project Veritas published an explosive, secretly recorded video featuring a CNN employee saying the network relied on the coronavirus pandemic for ratings.

"Fear really drives numbers," CNN technical director Charles Chester said in one video clip.
      • roseanne Re: Koronawirus cz. 9 12.04.21, 15:50
        niby zaczela sie grupa 8, ale sie jeszcze nie kwalifikuje, tylko ci co przechodza kuracje szpitalne, dializy , onkologia i przeszczepy

na zenece, ktora jest otwarte od piatku dla 55+ tez nie, za mloda...
    • xurek poluzowanie od 19-go 16.04.21, 09:06
      od poniedzialku rzad postanowil "poluzowac". Wiec otwarta bedzie "gastronomia zewnetrzna", muzea, kina, fitnesy i spa.

U sasiadow dokladnie na odwrot.

Poza tym nieco przyspieszyla akcja szczepien oraz podle rzadu zwiekszyla sie ilosc chetnych do zaszczepienia. Z tych, ktorzy juz zostali powiadomieni ze moga sie zaszczepic odmowilo ponoc 23%, ministerstwo zdrowia zakomunikowalo, ze jezeli w mlodszych segmentach utrzyma sie taka sama proporcja to nie beda nikogo zmuszac i wyciagac zadnych konsekwencji, bo 77% zaszczepionych wystaraczy ponoc na "stadna odpornosc". I tys piknie.
            • ertes Re: Promises made. Promises kept. 21.04.21, 18:07
              Tym bardziej powinnac dostac. U nas choroby towarzyszace bykly w pierwszej kolejnosci.
              OD kilku dni szczepionka jest dostepna dla wszystkich powyzej 16 roku zycia w calym USA.
              Dosc trudno jest dostac appoitment gdyz jest bardzo duze zainteresowanie ale kilka dni i miejsca sa.
              • roseanne Re: Promises made. Promises kept. 21.04.21, 18:21
                na razie lista kwalifikujaca z chorob przewleklych jest bardzo ograniczona
                tylko onkologia, dializy i osoby w szpitalach... albo ze wskazaniem lekarza
                niestety moj rodzinny, ktorego nie da sie tak latwo zmienic , odmawia wspolpracy, twierdzac, ze on nic nie wie i mam sobie poszukac w necie

nic to, przezyje
                  • roseanne Re: Promises made. Promises kept. 22.04.21, 15:43
                    mam termin na sobote astra zeneca +45
                    ale tylko dlatego ,ze sie uparlam, by mi pokazali ,ze sie da umowic przez internet
                    zapora w kwestionariuszu nie odswiezanym od dwoch tygodni
                    no to ktos przyszedl z ekipy i mnie zapisal w kajeciku
                      • roseanne i nic z tego 24.04.21, 16:12
                        roseanne napisała:

> Już za chwileczkę, już za momencik
                        >

Nikt wczesniej nie mowil, ze musza minac pelne dwa tygodnie od poprzedniej szczepionki. Mialam p. Tezcowa...

Dzisiejszy termin odwolany, nowych nie ma na razie.
                        Jak do tej pory okolo 4 bilety i 4 godz na jazdy do miasta....

Im not amused
                        • jutka1 Re: i nic z tego 24.04.21, 16:25
                          roseanne napisała:

> Nikt wczesniej nie mowil, ze musza minac pelne dwa tygodnie od poprzedniej szcz
                          > epionki. Mialam p. Tezcowa...
                          To tak jak z moją alergią i potrzebą epi-pena. Też nikt mi nie powiedział, musiałam przekładać. :-(((((
                          Współczuję :-(
                          • roseanne Re: i nic z tego 24.04.21, 20:14
                            Od 28go podobno mozna sie zapisac, jako z chorobami chronicznymi, bez potrzeby hospitalizacji, nie od poniedzialku, oh well...

Cala zeneca wyszla, znaczy komplet zamowiony do 4 maja, w niektorych miejscach nawet tylko do 27 .04
                              • roseanne Re: i nic z tego 25.04.21, 18:05
                                nietety, juz od jakiegos czasu
                                moje wstepne plany wziely wiec porzadnie obuchem przez potylice

wciaz nie dostalam szczepionki, mam nadzieje zalapac sie na ture dla powyzej 18 z chronicznymi, bez potrzeby hospitalizacji, czyli grupa, ktora sie otwiera
                                powiedzmy dostane termin na poczatek maja, tu druga dawka jest srednio po 3 lub 4 miesiacach, 5+4 daje jesien, najblizszy mozliwy termin mojej wizyty w Szwajcu

M ma termin na najblizszy wtorek
                                  • roseanne Re: i nic z tego 27.04.21, 14:38
                                    Bo nie wiadomo, kiedy ta druga dawka. Moze jak wreszcie przestanie brakowac dawek i przyspiesza.
                                    Ale tez i duzo innych medycznych mi sie nazbieralo

Apropos wirusa Qc ma sie w miare ok, w innych prowincjach rosnie, glownie odmiana UK
                                    • xurek Re: i nic z tego 27.04.21, 14:54
                                      rozumiem, czyli nie da sie ustalic konkretnego terminu. zycze, by udalo Ci sie pozalatwiac wszystko pomyslnie i jak najszybciej.

ja juz przestalam sledzic jakiekolwiek statystyki, bo wciaz wybuchaja jakies afery na temat "co jest prawdziwe a co nie", "co sie zgadza a co nie" i juz glupi za tym nie trafi. Nie mam wplywu na to, co sie wokol mnie dzieje, wiec trzeba sie jakos "umoscic" w tej nowej sytuacji....
    • luiza-w-ogrodzie Sytuacja w Australii 27.04.21, 09:05
      U nas rzad zamowil glownie AstraZeneca, po czym po opublikowaniu imformacji, ze kilka osob mialo zakrzepy, ludznosc zaczela odmawiac szczepien, wiec sie z tego wycofali. Wiecej Pfizera dotrze pewnie pozniej. Co chwile sie zmienia terminy, dostepnosc szczepionki, sa tarcia miedzy programami szzepien federalnym i stanowymi, ogolnie jest balagan.

No ale nie ma koniecznosci pospiechu ze szczepieniami, bo od kilku miesiecy nikt u nas nie umarl na koronawirusa. Chociaz jak wszedzie niektore osoby, ktore przezyly maja podwyzszone ryzyko smierci z powodu dlugoterminowych skutkow infekcji (tzw. long COVID)

Ostatnie komunikaty mowia ze osoby ponizej 55 roku zycia dostana AstraZeneca a starsze Pfizera. Pewnie do czasu az moja grupa dojdzie do kolejki po szczepionke sytuacja sie znowu zmieni.

Poza tym ostatnio duzo sie mowi o zagrozeniu zakazeniami z Indii, facet, ktory pojechal na slub do Indii przywiozl tamtejsza odmiane koronawirusa do Australii i teraz sie monitoruje z kim mial kontakt. W Indiach jest tragicznie, oszacowuje sie ze tam umarlo 2 do 4 razy tyle osob, co podaja oficjalne statystyki. Dzisiaj skasowano wszystkie bezposrednie polaczenia lotnicze z Indiami - na razie do 15 maja.

W skali kraju jest 21 osob zakazonych, siedzacych w kwarantannie po przylocie do Australii i jeden przypadek zakazenia wtornego. Zycie toczy sie prawie tak, jak przed pandemia (oprocz zagranicznych wakacji), wszystko jest otwarte prawie normalnie. Nasz rzad stanowy dal kazdemu doroslemu cztery kupony po 25 dolarow - dwa do wydania w knajpkach, dwa na kina i imprezy kulturalne, co wesprze kulture i restauratorow. Fajnie, akurat mialam isc na interaktywna wystawe Monet i przyjaciele to wykorzystam kupon. W kinach ida tez niezle filmy, pewnie drugi kupon pojdzie na bilet.

Zycie toczy sie dalej.

Luiza-w-Ogrodzie
      Forum AUSTRALIA
    • xurek szczepionka z aborcji??? 05.05.21, 17:37
      moja mama powiedziala mi dzisiaj, ze zmarla jej szkolna kolezanka. Na kowida. Jako jedyna, z zyjacej jeszcze garstki. Zapytalam jak to mozliwe, czy nie byla zaszczepiona? Ano nie byla, bo sie zaszczepic nie dala.

Dlaczego? Podobno, bo byla bardzo wierzaca i religijna a ksiadz w jej parafii byl przeciwko szczepionkom. Powodem negacji szczepionek jest to, ze sa one wg. relacji owego ksiedza hodowane na komorkach embrionow pochodzacych z aborcji....

Opadly mi rece, nogi, szczeka i oba cycki. Mama twierdzi, ze wsrod jej "kosciolkowych" znajomych jest to glowny powod odrzucania szczepionki. Ja uslyszalam o tym po raz pierwszy. Czy komus z was obilo sie cos takiego o uszy?
      • jutka1 Re: szczepionka z aborcji??? 05.05.21, 18:00
        xurek napisała:

> moja mama powiedziala mi dzisiaj, ze zmarla jej szkolna kolezanka. Na kowida. J
        > ako jedyna, z zyjacej jeszcze garstki. Zapytalam jak to mozliwe, czy nie byla z
        > aszczepiona? Ano nie byla, bo sie zaszczepic nie dala.
        >
        > Dlaczego? Podobno, bo byla bardzo wierzaca i religijna a ksiadz w jej parafii b
        > yl przeciwko szczepionkom. Powodem negacji szczepionek jest to, ze sa one wg. r
        > elacji owego ksiedza hodowane na komorkach embrionow pochodzacych z aborcji....
        >
        > Opadly mi rece, nogi, szczeka i oba cycki. Mama twierdzi, ze wsrod jej "kosciol
        > kowych" znajomych jest to glowny powod odrzucania szczepionki. Ja uslyszalam o
        > tym po raz pierwszy. Czy komus z was obilo sie cos takiego o uszy?

Było o tym bardzo głośno w ogólnopolskiej prasie. Kilka tygodni temu jakiś biskup to publicznie obwieścił. Potem się zrobiło larum i niby-przepraszał, że nie to chciał powiedzieć, że nie odciągał ludzi od szczepienia się etc., ale "poszło w naród" i są efekty.
      • maria421 Re: szczepionka z aborcji??? 05.05.21, 18:13
        Tak, obilo mi sie to o uszy i jestem wsciekla na polskich ksiezy ktorzy gadaja glupoty niezgodne z tym co glosi ich watykanskie szefostwo.:

"można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, że odwołanie się do takich szczepionek nie oznacza formalnej współpracy przy aborcji, z której pochodzą komórki, z których zostały wyprodukowane”

www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2020-12/watykan-szczepionki-przeciw-covid-19-moralnie-akceptowalne.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka