09.09.22, 08:39
zmarla wczoraj po dlugim i spelnionym zyciu, po zyciu ktore, zgodnie ze swym przyrzeczeniem z 1947 roku, poswiecila sluzbie dla kraju. Zawsze politycznie neutralna, byla spoiwem dla Brytyjczykow roznych zapatrywan.
Byla najwieksza i najdluzej swiecaca "gwiazda" swiatowej sceny. Nie pokazywala sie zbyt czesto, jeszcze rzadziej zabierala publicznie glos. Po prostu byla. Inni przychodzili, odchodzili, a ona byla. Az do wczoraj.

Razem z nia odchodzi epoka i niepodrabialny styl bycia.

A teraz : long live King Charles III
Obserwuj wątek
    • akawill Re: The Queen 09.09.22, 16:09
      rest in peace

PS
      Król Karol kupił królowej Kamilli korale koloru koralowego
      sorry
      • kan_z_oz Re: The Queen 10.09.22, 09:50
        Chyba sie smiejecie. Tutaj juz prasa pompuje, ze nastepne monety musza miec Karola. Nalezy dodac tylko ksiecia Andrew oraz cala patologiczna rodzine. Mam nadzieje, ze nastapi tutaj referenum aby pozbyc sie tego calego smietniska.
        Cale szczescie, ze odeszla. Cale szczescie, ze nikt nie pozbawil jej godnosci oraz przywilejow. RIP epoka kolonializmu.
        • maria421 Re: The Queen 10.09.22, 12:24
          Kan, nie, ja sie nie smieje. Z Twojej pogardy dla zmarlej i dla innych tez sie nie smieje, bo to jest godne pozalowania.
          • kan_z_oz Re: The Queen 11.09.22, 07:25
            Pogardy dla zmarlej? Od momentu opublikowania listow, ktore zajely tutejszym historykom 10 lat walki prawnej z krolowa, ktora zawsze zapewniala, ze palac kroleski nie mial absolutnie zadnego wplywu na usuniecie ze stanowiska PM demokratycznie wybranego kandydata okazala sie farsa. Krolowa i glownie Karol byli uplatani w plot po uszy. Stanowisko gubernatora, ktoremu przysluguje rzadowy palcyk w Kanberze, royce-royce jako pokazowy samochod, na dzien codzienny uzbrojony BMW serii7 z szoferem, pensja pol miliona, specjalne ubrania, do 2001 roku zwolniony z placenia podatkow itp. itd na koszt podatnika.

Obecny gubernator to facet, ktory mieszal w zaprzysiezenie bylego PM Australii w 5 pozycji ministerialnych, o ktorych zapomnieli poinformowac Parlament, kabinet oraz australijczykow. Tak jak krolowa z synkiem zamieszana byla w zycie polityczne obcego kraju to malo kto widzial. Moj respekt za ta ingerencje stracila w momencie gdy prawda wyszla na jaw Przed tymi faktami uwazalam ja za pozytywny wplyw i mozliwosc polaczenia tradycji z obecnymi demokratycznie operujacymi byly krajami korony. Bardzo to naiwne bylo. A juz Karol jako krol Australii to jest dopiero zart godny pozalowania. Mysle, ze w tym roku bedzie tutaj referendum. Albanize odczeka kilka miesiecy aby zostala pochowana, odbyly sie ceremonie itp i skonczy sie maskarada.
            • maria421 Re: The Queen 11.09.22, 09:23
              Tak, Kan, pogardy dla zmarlej i dla jej rodziny, ktora nazywasz "patologiczna". "Patologiczna" ma byc rodzina Edwarda? Williama? Ponowny slub Karola czy Anny?

W tej chwili nawet anty- royalisci zaczynaja doceniac Elzbiete II.

• xurek Re: The Queen 11.09.22, 09:50
      mam dosc ambiwalentny stosunek do funkcji krolowej. Ale Elzbieta II jako czlowiek byla zedydowanie podziwu godna. Jej opanowanie i spokoj w kazdej sytuacji, nieugiecie "wlasny styl" oraz milosc i szacunek do rodziny a szczegolnie meza Philipa. Philipp i Elisabeth mieli w milosci niesamowite szczscie, niezaleznie od zajmowanej w swiecie pozycji. Przezyli ze soba szmat czasu i bardzo dobrze jest miec swiadomosc, ze taka milosc sie zdarza. Mysle, ze jego brak przy jej boku skrocil jej zycie. Jestem wielka funka jego postawy i humoru. RIP Elisabeth & Philipp reunited.
      • kan_z_oz Re: The Queen 11.09.22, 10:31
        Moj stosunek do krolowej jako osoby jest podobny. Niemniej, trudno jest ominac fakt, ze Karol jest kreartorem 'the great reset' oczywiscie z wiedza i blogoslawiestwem mamusi, gdzie nic w Koronie nie dzieje sie bez wiedzy glowy Korony. Ten reset zapewnic ma wszystkim stan blogosatnu, gdzie ludzie zostana zwolnieni z obowiazku posiadania farmy, samochodu, ziemi czyli zielona utopia, ktorej konsekwencje widzac juz w Europie. Ta godna szacunku krolowa jest glowna maszyna za zielonymi zmianami, na ktore Marysia tutaj tak czesto narzekala. Nie Greta - Krolowa oraz caly orszak przydupasow. Te zmiany widac juz bardzo ladnie w Niemczech oraz Holandii.
        • maria421 Re: The Queen 11.09.22, 11:01
          Kan, to Ty juz nie jestes ekologistka? Od kiedy?

• kan_z_oz Re: The Queen 11.09.22, 11:17
            Alez jestem ekologistka moja droga Mario. Zdecydowanie nie ekologistka w wykonaniu Niemieckim. Zabieranie ludziom ziemi i wywalanie ich z domow - bardzo tutaj popularne i ladowanie ich pietrami do domow starcow nie jest na mojej ekologicznej liscie zmian. Nie jest na mojej liscie pozbawienia ludzi mozliwosci ogrzewania domow przed zima, ktora bedzie dluga i mrozna w Europie. Nie jestem zwolenniczka sankcji, ktore wala kazdego oprocz tych, ktorzy powinni byc kopnieci.

Moj ekologizm jest oczywoscie innych od tego z ktorym mialas doswiadczenia w swoim kraju. Obecnie chyba lepiej rozumiem niz kiedys oszolomstwo sluchajac wypowiedzi Karla na temat jego wizji. Moj ekologizm jest bardzo praktyczny oraz funkcjonalny. Ograniczony jest tez tylko do mojej osoby, plus minus sasiedniej dzialki.

Niemniej, krolowa jest glowna maszyna tego co widzisz w Niemczech. 17 zamknietych elektownii atomowych w grudniu w obliczu nadchodzacych restrycji gazu, ropy. Yep, Angela zawalila.
            • maria421 Re: The Queen 11.09.22, 12:26
              Tak, Kanie, Angela zawalila bo po Fukushimie chciala odebrac temat Zielonym.

Przypominam ze partia Zielonych powstala w roku 1980 , wiec to ona byla inspiracja dla Karola, nie odwrotnie :-)
              • kan_z_oz Re: The Queen 11.09.22, 12:44
                Karol wystapil na WEF w 2020 ze swoim pomyslem 'great reste', co bylo uzupelnieniem teorii Karla Schweba tez twojego ziomka. Od tego czasu ruch zielony nabral rozpedu i poprzez epidemie pedzi w jednym kierunku. Niemcy sa czolowym tego ruchu krajem. Ruch zielony z 80-tych lat to smiech z planami obecnymi. Poczytaj sobie. Ludzie nie beda posiadac nic. Mnie nie dziwi, bo rozne dziwne idea twoj kraj produkowal w przeszlosci. Obecne bija wszystko na pysk, wlaczajac Hitlera.
                • maria421 Re: The Queen 11.09.22, 15:07
                  Kan, ja tu mieszkam juz prawie 40 lat, wiec nie mowi mi, prosze, ze mam sobie poczytac o Niemczech. Ja Ci tez nie mowie zebys sobie poczytala o Australii :-)))

• maria421 Re: The Queen 11.09.22, 11:11
        Xurku, fajnie ze piszesz, bo to znaczy ze juz sie dobrze (lepiej) czujesz.

Wydaje mi sie ze monarchie, tam gdzie jeszcze w Europie istnieja, sa na codzien zupelnie nieodczuwalne, ale stanowia dla obywateli jakis staly punkt odniesienia. Rzady sie zmieniaja, partie sie zwalczaja, a monarchia trwa.
        • kan_z_oz Re: The Queen 13.09.22, 04:54
          Ok wpisze co mysle. Nie moge sobie wyobrazic Kamilli jako krolowej. Nie wiem co ta kobieta robi ze swoja garderoba ale za kazdym razem gdy ja pokazuja wyglada jakby wstala z malej drzemki na sofie lub nosila cos nie uszyte na jej rozmiar. Oczywiscie bardzo trudno jest dorownac bylej krolowej, ktorej stroje powodowaly, ze kanarki sinialy z zazdrosci. Ta z koleji wygladala jakby nigdy nie siadala, oddychala, jadla, pila lub wykonwywala inne przyziemne czynnosci w lazience. Styl, kolory i wystko zawsze wygladalo jak zdjete prosto z wieszaka. Nie widze nikogo w krolewskiej rodzinie, kto moglby dorownac.

Kamile z koleji lubie w jakis dziwny sposob. Wytrwala tyle lat w konkubinacie z Karolem, ktory w produkcji Korona inc musial sie wcielic w ksiecia i poslubic Kopciuszka. Kopciuszek oczywiscie byl super. Diany Kamila nigdy nie zastapi, co jestem pewna moze w jakis sposob wplywac na to jak sie prezentuje. O ile mozna ufac, ze stroj jest czesto odwierciedlenim tego jak sie czlowiek ze soba czuje.

Karola ubranek natomiast nie trawie. Filip wygladal w nich swietnie i bardzo mu pasowaly. Karol przypomina mi faceta, ktory przebral sie na bal kostiumowy, pomimo tego, ze nosi to co tradycyjnie zakladal Filip. Ta dobra i stylowej moda Korony z cala pewnoscia jest juz historia.

Co przyniesie przyszlosc? Widze Karola bedacego obwozonym elektrycznym Bentleyem. Konie w karecie krolewskiej beda mialy przypiete worki do lapania wszystkiego co wychodzi im spod ogona. Sluzba bedzie miala za zadanie oprocz swoich normalnych obowiazkow przerabiac wszystkie odpady, wlaczajac te konskie na nawoz lub paliwo. Nie mam pojecia jakimi zdolnosciami finansowymi dysponuje obecna para.

Elzbieta slynela z ogromniej oszczednosci. Mialam spory usmiech na twarzy gdy lat temu pare Palac szukal pewnowymiarowego pracownika oferujac niesamowite mozliwosci, bonusy oraz 20K funtow wynagrodzenia na rok. Biorac pod uwage ilosc papierow taki pracownik musi podpisac oraz konsekwencje prawne gdy pisnal cos czego powinien jest rzeczywiscie praca tak samo trudna jak bycie sama krolowa.

Swoja droga to podziwiam krolowa za schowanie ksiecia Andrzeja tak gleboko, ze nawet jedno zdjecie, artykul sie nie ukazal sugerujac cokolwiek w jego temecie. Umiejetnosci czarodziejskie. Facet zniknal z powierzchni tej planety i z cala pewnoscia w UK. Milosc matki w tej sytuacji zdzialala cuda. No tak, Andrzej nie wylamal sie 'kola zaufania', byl tylko niegrzeczny.

Kolko zaufania w rodzinie krolewskiej to osobny temat i fascynujacy.

Andrzej nie stracil zaufania za bycie niegrzecznym ale juz Sara - jego zona tak. Byla niegrzeczna i niedyskretna. Jej zdjecia w objeciach jakos pana poruszyly Filipa i krolowa niesamowicie. Nie bardzo rozumiem dlaczego skoro juz i tak byli osobno. Nawet chyba po rozwodzie?

Karol i Kamila byli ze soba czaly czas i bez przerw zadnych pomimo bycia szczesliwie zonami/mezatymi. Chodzi chyba wiec tylko o te zdjecia, ktore paparacci zdobywaja. Doszlam wiec do wniosku, ze czlonkowie rodziny krolewskiej moga robic co sie im podoba byle przechytrzyc prase.

Sare zawsze lubilam za jej dzikie pomysly i zupelny brak krolewskiego bakcyla. Bylo do przewidzenia, ze z kola zaufania wyleci. Nie wiem jak mozna wychowywac dwie dorastajace corki. Trzymac oko na ojcu, ktory gustuje w 15 minus i obecnie ma z eksem opieke nad krolewskimi psami. Medal kobiecie.

Dzikiego bakcyla miala tez Diana, Harry oczywiscie odzieczyl po matce. Nie mozna natomiast z pewnoscia stwierdzic co odziedziczyl po ojcu. Zdecydowanie Harego zainteresowanie uwaga prasy oraz prasy jego osoba przypomina lata polowania na Diane. Harry, tak jak Diana, Sara wypadl juz z kolka zaufania. O ile nie zwolni, to wrotce bedzie tak jak Fergi i Andrzej szukal dobrze platnej opieki opieki na psami.
          Ciekawa jestem ile te korgi odziedziczyly? Gdyby tylko wiedzialy ile kosci moga nabyc, jakie moga nosic ubrania, smycze, spac w puchowej bialym lnem obleczonej poscieli, ktora jest zmieniano co pare dni. Pewnie maja tez swojego kucharza. Kto odzieczy to co odziedziczyly psy? Czy przejdzie na ich szczeniaki, czy tez sa trzymane bezpotomnie aby wszystkiego nie wydaly.

Bardzo mnie zawsze bawia usilne starania Katarzyny okazjonalnie zakladajacej ubrania Zary. Taka normalna, prosta i bardzo swojska kobietka, z ktora konie mozna krasc, pojsc do pubu na piwo, ugotowac razem posilek i go zjesc. Ciekawa jestem jak ta produkcja Korona inc bedzie dalej sie rozwijala. Rozumiem, ze pokolenia milenialne maja to kupic, pokochac w celu kontynuacji brytyjskiego Bollywood lub amerykanskiego Hollywood.

Do mojej prasy nie zagladam. W tej chwilli jest artykulow 20. Rzut okiem na naglowki. Zaczynam odczuwac strate czytajac wszystkie osiagniecia, nadludzie cechy charakteru, zaslugi dla ludzkosci, rodziny. Mamy zalobe. Prezenterzy w czerni. Trwac bedzie tygodniami. Mam nadzieje, ze nie miesiacami lub gorzej latami ale w tym momencie nie jestem pewna, bo w przyszlym miesiacu swieto konia, ktore jest wielkim australijskim wydarzeniem, jako czesc krolewskiej tradycji hazard, polowanie, ujezdzanie, picie szampana i uzdatnianie trawnika dezajnaskimi obcasami szpilek. Wszystko co kazdy prosty wlasnie robi w czasie wolnym, oczywiscie noszac tez fezajnerski ciuchy oraz kapelusze.

Domyslam sie, ze Australia jest na liscie tegorocznej wizyty nowej pary. Nie moge sie juz doczekac mojego krola Karola, ktory zjawi sie mundurze glowno-dowodzacego australijska flota oraz wszystkimi silami zbrojnymi. Kazdy general bedzie odbieral drogocenne wskazowki doswiadczonego zolnierza oraz dowodcy.

Nasz PM juz zostal zaprzysiezony na wiernosc, poslusznosc na wieki wiekow. Nie wiem czy to oznacza, ze nasz obecny uklad z US kupna lodzi podwodnych moze zostac wylany do kubla i zastapiony brytyjskimi lodziami podwodnymi napedzanymi na olej rzepakowy w linii zainteresowan Karola.
          Jest jedno pewne. Slono za to zapacimy jak to uczynilismy z Francja.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka