Dodaj do ulubionych

NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY

16.02.11, 17:33
Przed bramą wjazdową na osiedle pisze jak wół,że poza wyznaczonymi miejscami do parkowania nie można parkować! ale pełno frajerów którzy tak robią.
W dniu dzisiejszym takich samochodów na osiedlu było kilka.
Czy mamy wymieniać gdzie i jaki samochód?
Dziś tu piszę o tym ostatni raz. Następnym będzie wzywana straż miejska!

KOLo z Audi 100 niech zmyka czym prędzej !
Obserwuj wątek
  • beaciam Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 31.07.11, 12:35
   Mamy mieszkanie w bloku G. Niestety ten problem dotyka i nas. Sąsiedzi parkują na naszym miejscu parkingowym które mamy pod klatką , kiedy zwróciliśmy im uwagę , powiedzieli, że nasze miejsce bliżej niż ich więc parkują na naszym . Ręce opadają ...
   • toja-3 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 04.08.11, 18:11
    1.karteczkę za wycieraczkę w aucie.2 wzywamy SM i finito - jak zapłaci to będzie parkował na swoim miejscu lub na zewnątrz osiedla na ulicy jak nie ma wykupionego miejsca.Są też przypadki, że parkują auta na tyłach aut zaparkowanych właściwie w swoich miejscach a te z koleji nie mogą wyjechać lub wjechać na swoje miejsce(legalnie,uczciwie wykupione)!!! Rada taka sama jak na początku!!! Prosić można raz!!! To moje zdanie na "bezczelne zachowanie"
  • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY dewastacja 13.10.11, 16:25
   Przeglądając przepisy o ruchu drogowym dziwię się że nie przewidziano na osiedlu takiego miejsca chodz w ustawie z dnia 20 czerwca 1997 roku o prawie drogowym iż na osiedlu powinno takie miejsce dlatego kazde złamanie prawa lub uszkodzenie auta podlega każe grzywny pozatym czy naprawde warto dyskryminować osoby niepełnosprawne??? czy może któryś z tak mądrych i upieddliwych sasiadów chciał by być na miejscu takiej osoby niepełnosprawnej???
   • bawoz Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 16.10.11, 21:38
    1. Zachecam wlasciciela Alfy do parkowania pod swoim blokiem, bedzie blizej do domu i nie bedzie nikomu przeszkadzal.

    2. Parkujac przy pasie zieleni miedzy blokiem E i G utrudniasz parkowanie osobom, ktorych miejsca parkingowe znajduja sie pod plotem sasiadujacym ze szklarnia.

    3. Jezeli nadal samochod bedzie stawal w tym miejscu, zglosze sie do administratora o zwrot kosztow za miejsce parkingowe, poniewaz jest ono niepelnowartosciowe.

    4. Temat dotyczy wszystkich samochodow parkujacych w tym miejscu a nie tylko srebrnej Alfy, uwaga zwracana jest wszystkim i jak widac tylko jeden samochod nie potrafi tego zrozumiec i tlumaczy to swoja niepelnosprawnoscia.

    5. Nie wiem jaka to jest kategoria N+ i o jakiej niepelnosprawnosci ona informuje ale jezeli dyga sie z siatami spod bloku G do bloku E to chyba cos tu nie gra Panie Niepelnosprawny...

    6. Jezeli ktos nie ma wlasnego miejsca parkingowego na osiedlu, parkuje przed nim lub dokonuje zakupu biletu na autobus linii 738.


    • edunder Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 17.10.11, 15:27
     Za przy bloku 12B parkuje sobie co weekend toyota yaris WE8318X pod sama klatką, karteczki nie przyniosły skutku a policja kazała zgłosic się do wspólnoty bo stwirerdzili że parkuje ok, teraza zadzwonie do straży miejskiej, a jak to nie pomoże to zamówie wlepki na lusterka smile
     • bess_76 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 00:23
      Człowieku, weź już przestań z tą "dyskryminacją". Jaka dyskryminacja?! Przecież mówimy tu właśnie o tym, że niepełnosprawni powinni przestrzegać tych samych zasad, które obowiązują wszystkich - a więc, że wszyscy powinni mieć RÓWNE prawa i obowiązki. To jest według Ciebie dyskryminacja? Nie naciągaj pojęć. Wiadomo, że nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji, jeśli podjedziesz na chwilę pod klatkę, żeby wypakować zakupy (jako osoba niepełnosprawna masz prawo tak zrobić), ale nie próbuj nikogo przekonywać, że w świetle przepisów należy Ci się na stałe bezpłatne osobiste miejsce parkingowe w miejscu, gdzie jest zakaz parkowania. Jeśli ktoś blokuje mi dostęp do mojego miejsca, za które zapłaciłam, to naprawdę nie jest dla mnie istotne, czy to auto osoby sprawnej, czy niepełnosprawnej - przeszkadza mi jednakowo, mimo całej sympatii dla właściciela. A dlaczego ty nie wykupiłeś/aś sobie parkingu? Czyżby deweloper nie chciał Ci sprzedać? To by właśnie była ewidentna dyskryminacja...
      • bess_76 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 00:32
       A teraz jeszcze pytanie do osoby, która uparcie przykleja te naklejki: rozumiem, że trzeba dać nauczkę nieprawidłowo parkującym i utrudniającym życie innym, ale dlaczego oklejany jest tylko ten jeden samochód? Wieczorem stoją tam jeden za drugim cztery auta i tylko to jedno jest "karane"... Pozostałe Ci nie przeszkadzają?
       • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 01:15
        odpowiedz jest prosta bo nie ma gdzie zaparkować drugim swoim dostawczym samochodem a to ze tam parkuje os niepełnosprawna to ma gdzieś po za tym w niedzielę na tym miejscu nie stała alfa jak obecnie lecz inne auto starszej niepełnosprawnej kobiety to wiecie co ta osoba zrobiła po nalepiała na auto tej kobiety penisy to jest fer?????
        ponadto uwazam że jak ta osoba sie tłumaczy innej osobie prucz jej nie wolno a pozatym osoby niepełnosprawne kture tam parkuja przeszkadzają

        po dzisiejszych rozmowach z sasiadami bloku e i g doszliśmy do wniosku że zemsta ze strony tych państwa bedzie trwała a tylko dla tego ze ktoś zwrócił im uwagę ze nie maja racji i nie maja aktu notarialnego co do pobocza!!!!!!!! dodam jeszcze ze nie znaja prawa
        • edunder Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 10:36
         1.Osoba niepełnosprawna jak i reszta osób ma prawo parkować na swoim wyznaczonym i wykupionym miejscu.
         2.Przepisy ruchu drogowego obowiązują wszystkich bez wyjątku.
         3.Niszczenie cudzej własności jest niedozwolone i karalne.
         4.Wlepka na szybę lub kartka za wycieraczką jest dozwoloną formą upomnienia tych co nie przestrzegają przepisów i nie niszczy cudzej własności.
         5.Widzisz taka osobę co łamie przepisy, podejdż do niej i jej powiedz.
         6.Jak nie przyniesie to skutku zadzwoń do straży miejskiej.
         7.Poinformuj zarząd wspólnoty o takiej sytuacji, oni maja obowiązek wystosować oficjane pismo przywołujące do porządku danego osobnika.
         • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 11:22
          z dzisiejszych ustaleń z wojewody mazowieckiego dowiedziałem sie że w strefie zamieszkania musza być miejsca dla takich osób a jeśli nie ma jest to karalne a z wczorajszej wizyty policji na miejscu zdarzenia dowiedziałem sie że naklejanie tego typu naklejek jest niszczeniem mienia . co do parkowania tekst ustawy brzmi następujaco iż osobie niepełnosprawnej należy sie miejsce bo nie wynika to z jego zachcianek tylko ze stanu zdrowia choc tu na osiedlu przy budynku g osoba która nakleja te ulotki sadzi ze coś zyska wrecz odwrotnie sadzę ze to sie odbije na wiekszym szczeblu
            • wylot11 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 11:35
             Nie wiem nie czytałem tej ustawy , dla mnie logiczne jest tylko jedno , jeśli parkujesz w miejscach które przeszkadzają innym mającym auta swobodnie korzystać ze swoich wykupionych miejsc , to po prostu nie jesteś uczciwy utrudniasz im życie, a po drugie kupując tu mieszkanie skoro ustawa to przewiduje mogłeś domagać się tego miejsca od dewelopera i tyle albo aż tyle ..
             I trochę zdrowego rozsądku deweloper prowadzi normalna działalność gospodarczą i w związku z tym nie będzie się bawił w Mikołaja oddając za darmo miejsce parkingowe..
            • krzycho2005 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 10.11.11, 22:36
             Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY
             niepelnosprawni01 18.10.11, 11:26 Odpowiedz
             miejsce dla osoby niepełnosprawnej jest bezpłatne o czym mówi ustawa!!!!!!!

             nie ma tam w tej ustawie jakiegoś zapisu o mieszkaniach bezpłatnych dla niepełnosprawnych ? nasz deweloper buduje nowe osiedle, może by coś znalazł ?
             Przy okazji może się uda ustalić specjalną kopertę dla Pana na nowym osiedlu.
             Nie wierzę żeby taki poważny deweloper nie chciał przestrzegać przepisów a raczej ustaw na które się Pan powołuje.

         • edunder Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 13:51
          Jeżeli dobrze rozumiem tą ustawę to dotyczy ona miejsc użyteczności publicznej, a nie prywatnego terenu jakim jest osiedle, bo w takim przypadku każda osoba która ma własny teren musiałaby przed swoją posesją wyznaczyć takowe miejsce, ale może się myle???
          • wykrzo Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 14:18
           primo: sąsiad z 12B ma rację - ustawa mówi o miejscach użyteczności publicznej.
           nieruchomość reymonta 12-12h nie spełnia wymogów ustawy.
           po drugie: nie przypominam sobie bym jako osoba niepełnosprawna miał pozwolenie na parkowanie w pasie ruchu albo na drodze p.poż. a o takim właśnie miejscu jest tu mowa. a ty masz?
           jak wcześniej zauważono - każdy miał możliwość wykupienia miejsca postojowego.
           po trzecie: radzę poczytać - wyrok sądu z krakowa w sprawie tak zwanych "wlepek" na samochody - naklejka nie wpłynela na zmianę wartości pojazdu, nie doprowadziła do uszczerbku. nie ma powodu do karania osoby wlepiającej.

           i proszę nie interpretować przepisów wedle widzi mi się, lepiej poprosić o to kogoś z odpowiednim przygotowaniem.
           • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 14:25
            co do nakleiek wczorej rozmawiałem z policja i to co piszesz jest bzdetą gdyz jest to uszkodzenie mienia a w przypadku niepełnosprawnych nawet utrudnianie w korzystaniu z pojazdów powiem tak słyszałeś że gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie co do parkowania i braku miejsc ustawa z 1997 i 2002 muwi ze jeżeli teren jest oznakowany a w tym momencie osiedle ma znak d-40 obowiazują przepisy ruchu drogowego --
            • wykrzo Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 15:12
             rozmowa z tobą to jak teatr telewizji "rozmowy przy wyrębie lasu" niby jest sprawa a tak na prawde nie chcesz z nikim rozmawiać.

             jeżeli naklejka jest uszkodzeniem to niby z jakiego paragrafu? bo po wizycie naszego dzielnicowego, pana Sylwestra, zostaliśmy w pełni utwierdzeni w słuszności wyroku sądu z krakowa.
             podaj konkretny przepis na który się powołujesz? bo sam znak D-40 o ile jest legalnie postawiony jeszcze niczego nie wyjaśnia.
             poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego powołujesz się na znak który dotyczy wspólnoty 12,12a,12b skoro incydent ma miejsce na innej nieruchomości?
             robisz sobie prywatne wycieczki, zarzucasz nieznajomość prawa i przepisów a tu wygląda na to że sam masz na bakier?
             konkrety, podaj szczegóły - jak równy partner do rozmowy.
             • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 17:05
              świetnie dobrze wiedzieć bo będę w tym tygodniu rozmawiał z dzielnicowym a jeśli on nie zna prawa to oczywiście udam sie do jego przełozonego by wyjasnic tą sprawe ,a z tego co juz wiem to tak jak wcześniej pisałem mozesz dowiedziec sie w biurze wojewody mazowieckiego tam sa osoby kture nie sa konowałami i znaja sie na przepisach moze bardziej cię uświadomią , a ze mna zawsze mozna porozmawiac tylko jesli ktoś nie zna przepisów nie powinien wypowiadać sie natemat spraw o których nie mają pojęcia
              • bess_76 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 17:49
               Oj, to już współczuję panu dzielnicowemu, jego przełożonym i wszystkim świętym, do których się z tą sprawą udasz. Problem w tym, że w ogóle nie słuchasz, co się do ciebie mówi. Więc jeszcze raz, powoli:
               - otóż nie masz prawa do bezpłatnego miejsca parkingowego.
               - masz tylko prawo do bezpłatnego korzystania ze specjalnego publicznego miejsca dla niepełnosprawnych, a skoro takie miejsce na osiedlu nie zostało wydzielone, to musisz tak jak wszyscy mieć wykupione prywatne miejsce parkingowe.
               - jeśli jednak twierdzisz, że należy ci się ono za darmo, to udaj się do dewelopera, pokaż mu ten zapis w ustawie - a wtedy deweloper z pewnością podaruje ci któreś miejsce w prezencie
               - moja niepełnosprawna znajoma kupując mieszkanie wydała sporo kasy na miejsce parkingowe (tyle co wszyscy) - deweloper nie spuścił z ceny nawet złotówki. Frajerka z niej, nie?
               • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 18:04
                ja nie mówię ze niepełnosprawna osoba jest frajerka ja tylko tłumaczę ci jakie maja przywileje osoby niepełnosprawne zagwarantowane przez polskę widocznie naprawde nie rozumiesz co pisze przykre
                a sugestia wspułczucia to jest tylko w twoja stronę i wstyd mi że w takim społeczeństwie mieszkam
                  • edunder Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 19:57
                   W myśl polskiego prawa w miejscach użyteczności publicznej, muszą być zagwarantowane również miejsca dla kobiet w ciąży i matek z dziećmi, w związku z tym, interpretując to jak sąsiad z nickiem Niepełonosprawni01 na osiedlu 90% mieszkańców powinno mieć darmowe uprzywilejowane miejsca postojowe.

                   Co do wlepek na lusterka i szyby nie jest to w myśl prawa uszkodzenie mienia, a także naruszenie strefy prywatnej własności, bo już nim będzie jak wkleisz mu ją od środka smile
                   • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 20.10.11, 15:58
                    cuż interpretuj jak chcesz ja zaczynam wierzyć w ludzi , po za tym dodam jedno ja nie żadam miejsca dla siebie !!!! tylko zgodnie z prawem to co jest w projekcie powinno byc egzekwowane a z informacji które posiadam są miejsca dla niepełnosprawnych które zostały sprzedane pełnosprawnym hm ciekawostka jak osoby pełnosprawne mogą parkowac na miejscach nie przystosowanych do nich no i co????
                     • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 20.10.11, 16:28
                      Powiem tak...polecam PANI która miała problem z wyjazdem,twierdząc że to JEJ koliduje jeszcze raz ,,Naukę Jazdy''.Trzeba być naprawdę jak powiedział kierowca obok nieudolnym żeby nie móc wyjechać...no ale to osobny temat..Ja nie walczyłem o miejsce tylko dla mnie ,poprostu parkowałem tam gdzie najmniej to komukolwiek koliduje,miejsce powinno być i to nie żadna nowość...Osobom które tak ochoczo komentują i zarzucają to że posługuję się nieprawnie Kartą zalecam więcej ostrożności w słowach..W razie doniesienia do Prokuratury,namierzą IP komputera,bo nie pozwolę aby Ktokolwiek podwarzał takie rzeczy.Konflikt będzie rozwiązany bo znalazła się osoba która udostępniła mi swoje miejsce.Zaznaczam że chciałem stawać tam tylko do czasu wynajęcia sobie miejsca ale zachowanie niektórych osób z Bloku G po prostu wprawiło mnie w zdumienie że tak można być prostym i mało tolerancyjnym człowiekiem.Na szczęście w tym Bloku mieszkają też w większości sympatyczni ludzie,którzy nawet przychodzili podobnie jak Administrator oglądać jak zaparkowane jest auto.Żadna z tych osób nie powiedziała że kolidować może komukolwiek no ale jak znajdzie się Ktoś od przysłowiowego pługa,z zerem inteligencjo i IQ równym zeru to tak właśnie się kończy...konfliktem bez sensu.WIĘCEJ TOLERANCJI DLA LUDZI W OGÓLE SZANOWNI KONFLIKTOWI PAŃSTWO KTÓRYM PRZESZKADZAŁO AUTO.Sprawdzi się kiedyś powiedzenie...wszystko co zrobisz złego wróci do Ciebie...Jak to mówią ,,głupiemu trzeba ustąpić''więc ustępuję ale nie ustanę w kwestii takich miejsc na tym Osiedlu.Wiem,że przyjeżdżają tu tacy ludzie i nie mają gdzie zaparkować..A może Osiedle jest tylko dla ludzi z pełną sprawnośćią???????????Może niepełnosprawni nie mogą tu wjeżdżać?????/ to gratuluję tolerancji...
                    • niepelnosprawni01 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 20.10.11, 16:26
                     Powiem tak...polecam PANI która miała problem z wyjazdem,twierdząc że to JEJ koliduje jeszcze raz ,,Naukę Jazdy''.Trzeba być naprawdę jak powiedział kierowca obok nieudolnym żeby nie móc wyjechać...no ale to osobny temat..Ja nie walczyłem o miejsce tylko dla mnie ,poprostu parkowałem tam gdzie najmniej to komukolwiek koliduje,miejsce powinno być i to nie żadna nowość...Osobom które tak ochoczo komentują i zarzucają to że posługuję się nieprawnie Kartą zalecam więcej ostrożności w słowach..W razie doniesienia do Prokuratury,namierzą IP komputera,bo nie pozwolę aby Ktokolwiek podwarzał takie rzeczy.Konflikt będzie rozwiązany bo znalazła się osoba która udostępniła mi swoje miejsce.Zaznaczam że chciałem stawać tam tylko do czasu wynajęcia sobie miejsca ale zachowanie niektórych osób z Bloku G po prostu wprawiło mnie w zdumienie że tak można być prostym i mało tolerancyjnym człowiekiem.Na szczęście w tym Bloku mieszkają też w większości sympatyczni ludzie,którzy nawet przychodzili podobnie jak Administrator oglądać jak zaparkowane jest auto.Żadna z tych osób nie powiedziała że kolidować może komukolwiek no ale jak znajdzie się Ktoś od przysłowiowego pługa,z zerem inteligencjo i IQ równym zeru to tak właśnie się kończy...konfliktem bez sensu.WIĘCEJ TOLERANCJI DLA LUDZI W OGÓLE SZANOWNI KONFLIKTOWI PAŃSTWO KTÓRYM PRZESZKADZAŁO AUTO.Sprawdzi się kiedyś powiedzenie...wszystko co zrobisz złego wróci do Ciebie...Jak to mówią ,,głupiemu trzeba ustąpić''więc ustępuję ale nie ustanę w kwestii takich miejsc na tym Osiedlu.Wiem,że przyjeżdżają tu tacy ludzie i nie mają gdzie zaparkować..A może Osiedle jest tylko dla ludzi z pełną sprawnośćią???????????Może niepełnosprawni nie mogą tu wjeżdżać?????/ to gratuluję tolerancji...
                     • wykrzo Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 21.10.11, 10:30
                      po pierwsze: to forum jest publiczne więc komentować mogą nawet osoby "zza wielkiej wody".
                      po drugie: straszyć PROKURATURĄ to polecam koty na osiedlu, nie robi to na nikim wrażenia.
                      po trzecie: to jak ktoś radzi sobie z manewrami to jego sprawa (jedni jeżdżą bo muszą inni bo lubią) - nie każdy rodzi się z kierownicą w rękach.
                      po czwarte: obrażasz innych użytkowników a sam wytykasz. (sic!)
                      po piąte: nikomu w niczym nie ustąpiłeś. idziesz w zaparte odrzucając argumenty jak przeszczepy.
                      po szóste: miejsca parkingowe są dla tych co je wykupili. nikt nie ma obowiązku godzić się na łamanie przepisów przez kogoś zasłaniającego się ułomnością.

                      chcesz być traktowany na równi z innymi czy wolisz by wszyscy patrzyli na Ciebie jak na ofiarę?
                      • sprawiedliwyg3 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 28.10.11, 17:40
                       Do p.Wykrzo!!! Piękne,uczciwe,obiektywne słowa/rady!!! Jestem za i popieram. Nic dodać i nic ująć!!! Straszyć też można swoją żonę jak na to pozwoli lub pieski które się ma np.Shitsu!!! To nie aluzja,nie pretensja. To tylko dobra rada dla rozmyśleń nad właściwym zachowaniem panie "Niepełnosprawny" i inni temu podobni. Bo powinniśmy sobie pomagać a nie przeszkadzać.Pozdrawiam.
                  • bawoz Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 18.10.11, 21:14
                   Proponuje nie rozmawiać już z tym ćwierć mózgiem (o jego intelekcie świadczą najlepiej posty, które publikuje - dla twojej wiadomości sąsiedzie udający niepełnosprawnego "który" oraz "mówię" pisze się przez ó a nie u...oraz wiele innych wyrazów, których nie potrafisz poprawnie napisać). Zrozumiałbym gdyby n+ oznaczało niepełnosprawność umysłową (to by tłumaczyło kompletny brak umiejętności składania zdań oraz rażące błędy) ale wspominasz o problemach z poruszaniem, ładnie za to ci wychodzi targanie siatek z samochodu, który parkujesz przy budynku G a kierujesz się w kierunku budynku E, zatem gdzie te problemy z poruszaniem?
                   Aha i jeszcze jedno, jeżeli Radzymin jest taki zły to wracaj na Mokotów skąd cie przywiało...
                   • wykrzo Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 19.10.11, 14:04
                    no proszę - jest różnica w poziomie wypowiedzi użytkowników bawoz czy endurder a wspomniany "niepełnosprawny".
                    czemu argumenty padają z tylko jednej strony? smile

                    mieszkańcu "niepełnosprawny" - jak już powiedziano - nikt cię nie zmuszał byś się tu wprowadzał. poza tym jak sądzę twoja niepełnosprawność (żeby nie użyć słowa UŁOMNOŚĆ) nie pojawiła się wczoraj więc zawczasu mogłeś zadbać o swoje przywileje.
                    kreujesz się na ofiarę - kolejny raz powtarzam. nie tędy droga. nie odpowiadasz na merytoryczne argumenty a próbujesz robić prywatne wycieczki pod adresem osób tu piszących.
                    twierdzisz że widziałeś przed bramą wjazdową znak D-40, to jeszcze przeczytaj całość pod znakiem.
                    jest takie stare porzekadło: "nieznajomość prawa - nie usprawiedliwia".

                    Pamiętaj, sam kartonik za szybą auta jeszcze do niczego cię nie upoważnia.

                      • sprawiedliwyg3 Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 28.10.11, 17:28
                       Sprawa fatalnego parkowania jest banalnie prosta!!! Każdy wie, że mając wykupione miejsce parkingowe lub wynajęte na podstawie np.umowy podpisanej z właścicielem miejsca - może wjezdzać,parkować,przebywać pojazdem na terenie zamkniętym osiedla w miejscu do tego przeznaczonym(wykupione,wynajęte)miejsce parkingowe.Żaden inny pojaz nie powinien na osiedlu parkować,przebywać bo mu nie wolno.Nie ma prawa tu przebywać!!! Tym bardziej w miejscach(na rondach lub innych które przeszkadzają )prawidłowo parkującemu.Sam często miałem problem z płynnym wyjazdem/wjazdem w swoje wykupione miejsce - tylko dlatego, że ktoś zaparkował mi w tzw.drzwiach!!! Tłumaczenie, że jestem inwalidą itp.itd.oraz że nie starczyło dla mnie miejsca parkingowego do wykupienia , nie jest usprawiedliwieniem. Mnie to nie interesuje.To nie mój i innych problem.Parkować można,trzeba wtedy na ulicy bo tak jest UCZCIWIE!!! Ja sam mam dwa auta - jedno parkuję na miejscu wykupionym drugi pojazd parkuję na ulicy a nie np.na osiedlu tak jak inni!!! Jak na ulicy Reymonta nie będzie miejsca to zaparkuję 1 czy 2 km dalej na mieście bo tak wygląda uczciwość wobec samego siebie i innych.Żadnej innej alternatywy nie ma i być nie powinno. Jak stać na mieszkanie,auto to i powinno być stać na miejsce parkingowe!!! Zawsze można parkować na ulicy i wtedy nikt nie będzie miał nikomu nic do zarzucenia.Swoją drogą ci co parkują na rondzie to całkiem są nie normalni!!! Dziwię się że jeszcze nikt ich nie porysował zderzakiem lub np.gwoździem dla nauczki bo sam mandat itp.nie każdemu wystarczy
                • joannabrz Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 02.10.12, 14:09
                 niepelnosprawni01 napisał:

                 > ja nie mówię ze niepełnosprawna osoba jest frajerka ja tylko tłumaczę ci jakie
                 > maja przywileje osoby niepełnosprawne zagwarantowane przez polskę widocznie na
                 > prawde nie rozumiesz co pisze przykre
                 > a sugestia wspułczucia to jest tylko w twoja stronę i wstyd mi że w takim społ
                 > eczeństwie mieszkam

                 Proponuje się wyprowadzić, wykupić dom z dużym podjazdem! Problem z parkowaniem i darmowymi miejscami rozwiązany!
     • joannabrz Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 02.10.12, 13:58
      Nie zauważyłam żadnej dyskryminacji w wypowiedziach Panów wyżej, za to z Twoich ust leci ona aż nadto. TO pracuje w dwie strony, więc przepraszam, skoro jesteś niepełnosprawny, to może czerwony dywan jeszcze? Nauka podstawowej ortografii też się przyda, a z tego co wiem szkoły uczą niepełnosprawnych, nie dyskryminują ich!
   • joannabrz Re: NIEPRAWIDŁOWO PARKUJĄCE SAMOCHODY 02.10.12, 13:55
    Samochód osoby niepełnosprawnej poza wyznaczonymi miejscami jest normalnym środkiem lokomocji. Nie ma szczególnych uprawnień (poza wyznaczonymi miejscami, których jest obecnie multum).
    Jeśli tak nie jest, to przepraszam? Mam wpuścić niepełnosprawnego na rondzie pierwszego, bo jest niepełnosprawny? obowiązują takie same przepisy ruchu drogowego.

    Niepełnosprawność nie jest czymś, czym należy się wiecznie zasłaniać, żądać współczucia... Znam wiele osób z n i one jakoś nie użalają się nad swoim życiem, przeciwnie, dają sobie pożądnego kopa i brną do celu!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka