Dodaj do ulubionych

Jeszcze o TESCO

30.06.14, 16:09
TESCO - informacje ze starostwa nowaiwiczna.com.pl/solectwo,21,pl.html#tesco
Obserwuj wątek
    • rogersen Re: Jeszcze o TESCO 30.06.14, 22:15
      Z uwagi na to, że jesienią wybory, wspieranie miejscowego lobby sklepikarzy jest opłacalne. A po wyborach odwróci się kota ogonem i tyle. Na razie widać "mrugnięcie okiem" w postaci progu spowalniającego, który ma pomóc w parkowaniu klientom dwu sklepów. To nie jest wilki koszt a łatwo mydli oczy.
      • wojtekzacharjasz Re: Jeszcze o TESCO 01.07.14, 01:49
        Sądzę jednak, że budowa sklepu rozpocznie się przed wyborami, zaś wydanie zezwolenia na budowę to kwestia kilkunastu dni, więc nie będzie czego odwracać.

Spowalniacz został umiejscowiony na życzenie nie tyle, jak to Pan/Pani określa, "sklepikarzy" (choć też), ile na życzenie Mieszkańców. Proponuję spotkanie - pokażę e-maile oraz pismo z podpisami.
        • borencjusz Re: Jeszcze o TESCO 03.07.14, 10:02
          Szanowny Panie Sołtysie

Z ciekawością obserwuję Pańskie dzialania zaangażowanie w tą sprawę. Nie ukrywam, że trochę ze zdziwieniem widzę jak Pan próbuje reprezentować wąską grupę wlascicieli sklepów przy Krasickiego a nie wiekszość mieszkańców Iwicznej. Z całą pewnością powstanie małego Tesco jest korzystne dla tych właśnie mieszkańców i niekorzystne dla wlascicieli sklepów. Winnymi tej sytuacji są głównie właściciele, którzy przez pazerność wywindowali ceny podstawowych produktów spożywczych do niebotycznych cen nieraz z marżą ok 100 %.

Idą dalej proszę nam powiedzieć kogo Pan reprezentuje?Czy tylko swoich kolegów "starych" mieszkańców Nowej Iwicznej dosyć cynicznie wykorzystujących tych "nowo przybyłych ", prezentując ceny na poziomie centrum Warszawy? To samo zjawisko miało np miejsce w sąsiednim Józefosławiu . Ja rozumiem, że nowi nie głosują więc być możę nie trzeba o nich dbać. Ja na z pewnością na wybory się wybiorę i zachęcam do tego innych.
          • kamil-kaniowski Re: Jeszcze o TESCO 03.07.14, 11:31
            Człowieku o czym ty piszesz?!!!! Twoja wypowiedź to pomieszanie z poplątaniem …..
            <Nie ukrywam, że trochę ze zdziwieniem widzę jak Pan próbuje reprezentować wąską grupę wlascicieli sklepów przy Krasickiego a nie wiekszość mieszkańców Iwicznej.

Kto ci dał prawo do mówienia o sobie większość mieszkańców Iwicznej ? skąd wiesz czego chce większość ? nie większość tylko ty chcesz tego sklepu i garstka tobie podobnych ludzi którym się wszystko podoba jak ich nie dotyczy. Może otworzymy zimową co ??? jak taki postępowy jesteś !!!

<Z całą pewnością powstanie małego Tesco jest korzystne dla tych właśnie mieszkańców i niekorzystne dla wlascicieli sklepów.

Ponad 800 metrów powierzchni to jest mało ??? wiesz jaki ruch wygeneruje taki sklep ? już trudno się tam poruszać w godzinach szczytu , a co będzie jak będzie taki sklep ? Puścisz swoje dzieci taką drogą do szkoły ??

<Winnymi tej sytuacji są głównie właściciele, którzy przez pazerność wywindowali ceny podstawowych produktów spożywczych do niebotycznych cen nieraz z marżą ok 100 %.

Kto ci broni jechać na zakupy do Auchana, Lidla czy Biedronki?

<Idą dalej proszę nam powiedzieć kogo Pan reprezentuje?Czy tylko swoich kolegów "starych" mieszkańców Nowej Iwicznej dosyć cynicznie wykorzystujących tych "nowo przybyłych ", prezentując ceny na poziomie centrum Warszawy?

Tu to żeś przywalił dopiero . Akurat sołtys to taki sam nowy jak ty i ja i zgadzam się z jednym, że sołtys to tak naprawdę reprezentuje tylko siebie . To najgorszy sołtys jakiego ta wieś miała. Jeśli ty się czujesz przez kogoś wykorzystywany to polecam ci zakupy w Auchan ja tam robię jestem zadowolony i nie funduje nikomu piekła w postaci wielkiego marketu pod nosem.

<To samo zjawisko miało np miejsce w sąsiednim Józefosławiu . Ja rozumiem, że nowi nie głosują więc być możę nie trzeba o nich dbać.

Człowieku naprawdę nie rozumiesz , że ten sklep czynny 24 godziny na dobę wygeneruje dużo większy ruch niż jest na Krasickiego i spowoduje, że nocami po Krasickiego będą chodzić hordy niedopitych panów? Iwiczna z cichego przyjaznego do życia przedmieścia zmieni się w okolicę z której na weekend trzeba będzie wyjechać , żeby zażyć spokoju i ciszy. To jest zagrożenie dla nas i dla naszych dzieci. A ludzie w Iwicznej dzielą się nie na starych i nowych tylko na mądrych i głupich.

< Ja na z pewnością na wybory się wybiorę i zachęcam do tego innych.

Niech zgadnę :) będziesz głosował sam na siebie ?:):)
    • wojtekzacharjasz Re: Jeszcze o TESCO 03.07.14, 13:29
      Każdy z Nas – mieszkańców Nowej Iwicznej, mniej lub bardziej świadomie, jednak dokonał wyboru miejsca, w którym zdecydował się mieszkać. Ja mieszkam w NI niemal od 20 lat. Wybrałem to miejsce bo było stosunkowo blisko W-wy (praca) i było spokojne (wieś). W ciągu 20 lat NI rozwinęła się bardzo. Czy jest to rozwój, którego bym oczekiwał? Nie do końca a to przeszkadza żyć. Nie jesteśmy wsią i nie jesteśmy miastem. To chyba najmniej przyjzany wariant rozwoju.

By zamknąć niepotrzebne wątki dyskusji na temat usytuowania TESCO informuję:
      - moje wpisy na stronie NI oraz Forum NI mają na celu WYŁĄCZNIE informowanie Mieszkańców o sprawie;
      - nie zajmuję stanowiska „za” i nie zajmuję stanowiska „przeciw”, staram się być obiektywny i wyrażać poglądy SPOŁECZNOŚCI A NIE GRUP;
      - prywatnie jest mi obojętne czy sklep zostanie usytuowany w tym właśnie miejscu przy Krasickiego, czy nie (głównie poruszam się w kierunku przeciwnym – do Puławskiej);
      - nie reprezentuję poglądów Właścicieli sklepów, w których kupuję od czasu do czasu, a w których ceny najprawdopodobniej będą musiały zostać obniżone gdy powstanie kolejny konkurencyjny sklep i będzie to również w moim interesie;
      - dostaję od Mieszkańców więcej sygnałów „za” TESCO, niż „przeciw” i rozumiem tę większość;
      - mam jednak wątpliwości co do lokalizacji sklepu (chodnik tylko po jednej stronie Krasickiego, wąska jak na obecny ruch jezdnia ulicy powiatowej, wyjazdy z ulic poprzecznych, intensyfikacja ruchu w godzinach otwarcia sklepu, samochody z zaopatrzeniem w godzinach wczesnorannych itd.) a przecież wszystkim nam zależy na spokoju i bezpieczeństwie;
      - mam pełną świadomość uwarunkowań prawnych, które urzędom decydenckim, w sprawie wydania zezwolenia na budowę, nakazują wydanie tego pozwolenia zgodnie z literą prawa.

Opinia p. Kamila Kaniowskiego jest dla mnie przykra, ale krytykę przyjmuję z pokorą. Jest jednym z niewielu dyskutujących, który ma odwagę wyrażać swoje poglądy publicznie, podpisując się pod nimi z imienia i nazwiska. Szacunek p. Kamilu!

Na swoją obronę napiszę tylko: zauważcie Państwo, że to ja podjąłem jakiekolwiek oficjalne kroki by dowiedzieć się czegokolwiek o lokalizacji sklepu, by móc rzetelnie informować Mieszkańców o sprawie. Zwróćcie również uwagę, że p. Wójt dopiero po moim piśmie zwróciła się z wnioskiem do Starosty o przyznanie praw strony (moje pismo: docs.google.com/file/d/0B1M9s1x7yLS1VldDYUdyM21yZlU/edit?pli=1 , Pismo p. Wójt do starosty: nowaiwiczna.com.pl/files/files/Gmina_strona.pdf ). Zauważcie proszę, że żaden z naszych Radnych publicznie na ten temat dotychczas się nie wypowiedział.

Wojtek Zacharjasz – sołtys.
        • jjaz Re: Jeszcze o TESCO 09.07.14, 23:42
          Ja mam trochę odmienne pytanie. Co z mieszkańcami mieszkającymi najbliżej inwestycji, nie zapominajmy, że po drugiej stronie torów też mieszkają ludzie. Jak spokojnie dzieci maja dostać się do szkoły i z niej wrócić? Już i tak w godzinach rannych i popołudniowych przy torach i parkingu panuje totalny chaos, samochody nie ustępują pierwszeństwa pieszym. Do tego dojdzie teraz przebudowa torów i peronów, budowa Tesco. Mamy fruwać w tamtych okolicach czy jeździć przez ul. Słoneczną dookokoła przez Starą Iwiczną? Dlaczego nikt nie myśli o najbardziej bezbronnych, o dzieciach?
          • marta430 Re: Jeszcze o TESCO 10.07.14, 09:40
            To jakaś hipokryzja. Każdy, kto sprowadził się tutaj w ostatnich latach chyba zapoznał się z okolicznym planem zagospodarowania. Jak widać nikomu wówczas nie przeszkadzał fakt, że koło torów może powstać sklep. Teraz najlepiej żerować na dzieciach. A gdzie byli rodzice decydując się na zakup mieszkania wiedząc, że do najbliższej szkoły jest 2-3 kilometry? Czyżby niższa cena nieruchomości wzięła górę nad dobro dziecka?
            • jjaz Re: Jeszcze o TESCO 10.07.14, 11:36
              Jaka hipkryzja? Jakie żerowanie na dzieciach? Nie było mowy o zadnym Tesco jak się tutaj sprowadzaliśmy, a jesli chodzi o przejście po torach to od "wieków" były obiecane szlabany. Hipokryzją jest oczekiwać, że ze wsi zrobia cywilizowane miasto z marketami, może jeszcze kino i teatr? Sprowadziliśmy się tutaj nie ze względu na cenę gruntów czy mieszkań, tylko ze względu na jakość życia, spokój i właśnie brak atrakcji. Jak potrzebuję zrobic zakupy to jadę do sklepów w Piasecznie, jak potrzebuję rozrywki też jestem w stanie ją odszukać (kino, teatr, czy inne imprezy). Ni emusi to wszystko pchać sie tutaj "z butami" w nasze życie. Większośc z tych osób która cieszy się że powstanie taki przybytek jak Tesco nawet w tym rejonie nie mieszka. Rozmawiałam z wieloma osobami mieszkającymi blisko inwestycji i żadna nie jest z tego faktu zadowolona.
              • marta430 Re: Jeszcze o TESCO 10.07.14, 12:57
                Nie było mowy o Tesco??? Jak to nie!! Plan zagospodarowania dopuszczał taką inwestycję koło torów od 2001!!!!! I to równie dobrze mógł być Lidl, Biedronka, Fresh, Żabka, a może Kaufland…Trzeba tylko zapoznać się z planami tam gdzie kupuje się mieszkanie a nie później używać dzieci to tuszowania własnej nie wiedzy
                • nomado Re: Jeszcze o TESCO 10.07.14, 15:38
                  W którym miejscu dokładnie tego teskacza chcą postawić?
                  Będzie to duży teskacz 24h/d taki jak koło Grójca? = przydałby się. Chętnie dojeżdżałbym na zakupy z Piaseczna bo u nas teskacz jest bardzo słaby i no sporo meneli przyciąga.
                  • wojtekzacharjasz Re: Jeszcze o TESCO 11.07.14, 01:27
                    Aż się boję odpowiadać - znowu zostanę posądzony o to, że chce TESCO albo o to, że TESCO to wróg :-)) Trudno :-)
                    Proszę zerknąć do pisma, które otrzymałem ze starostwa: nowaiwiczna.com.pl/files/files/Starostwo_odpow.pdf
                    TESCO ma być postawione na niezabudowanej działce 24/6 i 24/7 (idąc w kierunku torów, działka po prawej stronie przed ul. Torową). Powierzchnia sklepu: 628,1, całość 811,9.
                    Wojtek Zacharjasz - sołtys.
                  • owrank Re: Jeszcze o TESCO 11.07.14, 15:35
                    na tej dużej działce na której stoi pozostałość konstrukcji po szklarni (lub cos podobnego), patrząc od torów mamy parking, sklep, ulica torowa i zaczyna się działka z planowanym tesco.
              • owrank Re: Jeszcze o TESCO 11.07.14, 15:28
                >>> przejście po torach to od "wieków" były obiecane szlabany.

chyba masz na myśli, że wieki temu były szlabany (bo były) i brońmy się jak możemy przed ich ponownym postawieniem bo zrobią się korki jak na Słonecznej
          • owrank Re: Jeszcze o TESCO 11.07.14, 15:27
            naprawdę sądzisz, że do naszej lokalizacji, gdzie w promieniu 2 -3 km jest chyba z 10-15 marketów większych od planowanego Tesco, będzie przyjeżdżało tyle osób z Piaseczna, Józefosławia czy Starej Iwicznej ??? Możemy spokojnie założyć że osoby, które i tak już przejeżdżają przez Nową Iwiczną zamiast jechać do któregoś z Lidl'ów lub Biedronki lub Auchan po prostu zrobią zakupy bliżej domu...
            • wojtek_zacharjasz Re: Jeszcze o TESCO 29.07.14, 21:13
              Dziś z Wydziału Architektoniczno-Budowlanego starostwa powiatowego referatu w Lesznowoli, otrzymalem informację, że starostwo odmówiło firmie TESCO wydania pozwolenia na budowę obiektu handlowego w Nowej Iwicznej. Firmie przysługuje prawo odwołania od tej decyzji, którą może zmienić wojewoda mazowiecki.
              Wojtek Zacharjasz
            • ewa.pasz Re: Jeszcze o TESCO 06.12.14, 14:22
              dokładnie. dopiero wczoraj odnalazłam to forum i widze ze wiele mnie omineło...
              z kazdej strony Iwicznej są setki biedronek, mamy blisko dwa Lidle i i mamy wielki Auchan, ktory ma sie rozbudowac.

po co nam tesco jeszcze? Chyba jest juz jedno w Piasecznie.
              Juz teraz Krasickiego rano i wieczorem jest mega zakorkowana, do tego trzeba doliczyc tiry z zaopatrzeniem. no chyba ze skoro to bedzie koło torów beda korzystac z towarowych ;)

masakra...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka