Dodaj do ulubionych

PKP Radzymin- Warszawa Gdańska

22.12.11, 22:52
Wczoraj wybrałem się koleją ze stacji Radzymin do Warszawy Gdańskiej......byłaby to super alternatywa dla komunikacji autobusowej ok. 40 minut do Dworca Gdańskiego, gdzie z peronu wchodzi sie prawie bezpośrednio do metra....gdyby nie....godziny odjazdu tej kolejki 12 i 17 ...rozmawiałem z kierwonikiem tego pociagu i poinformował mnie ze godziny kursowania tej kolejki sa do ustalenia z Kolejami Mazowieckimi wystarczy napisac do nich informacje i chwile ponegocjowac ....może warto sie tym zainteresowac i gdyby byly poranne polaczenia o 6 i 8 i powrotny o 17 i 19 ..to moze byla by to alternatywa, choc PKP Radzymin nie jest w centrum miasta to jest obok peronu duzo miejsc parkingowych...Co o tym myslicie?? Czy gra jest warta swieczki??
Obserwuj wątek
  • karolkaka Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 22.12.11, 23:20
   Dobra inicjatywa!
   Aczkolwiek obawiam się, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej, tzn. godzin kursowania kolejki nie da się tak łatwo z KM ustalić.
   Choć (na razie, ale kto wie co będzie kiedyś?) nie korzystałbym, to trzymam kciuki, chętnie podpisze ew. petycje i będę namawiał innych.

   ... szkoda tylko, że jak to często bywa, forumowicze wyręczają w mysleniu władze miasta...


   A może to i lepiej? Bo gdyby wziął się za to nasz Vice Specjalista (od transportu gminnego), to minister transportu złożyłby dymisję wink
   • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 10:30
    Da się ustalić bo koleje mazowieckie występują do PLK właściciela torów i praktycznie za miesiąc może coś takiego zaistnieć.Np.mieszkaćy piaseczna wywalczyli zbierając pospisy w pociągu o dodatkowy pociąg od 27.12 który odjeżdża o 8.04.Da się,tylko niestety w radzyminie wszyscy myślą że jazda do warszawy przez legionowo to jest bez sensu bo to naokoło.A przecież dla każdego ważne jest ile się jedzie czasu z punktu A do B.Na początek wystarczyłyby 3pociągi rano na 7,8 i 9 do pracy i analogicznie trzy popołudniu po 15,16,17.powinno to być chociaż dla zbadania rynku ile faktycznie byłoby chętnych.
    • nowy_radzymin Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 10:46
     no coż...zaryzykuje i po swietach sprobuje ustalic cos w Kolejach mazowieckich czy mozliwye sa takie testy 3 pociagow do warszawy i 3 pociagow z warszawy o dogodniejszych godzinach tak aby mieszkancy mogli dojechac i wrocic z pracy.....to nie wazne ze pociag ten jedzie przez legionowo ale jedzie krocej do centrum warszawy niz autobusy MZK a to chyba powinno byc wyznacznikiem...prosze podajcie jakies godziny ktore dla mieszkancow bylyby interesujace..... moje typy to z Radzymina 6, 7, 9, i powrotne 15, 17,30, 19...
     • karolkaka Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 11:41
      6.00,7.00,8.00
      16.00, 17.30, 19.00
      (+/- 15 min)

      Jednak w przypadku powodzenia sprawę trzeba odpowiednio nagłośnić, bo będą jeździć puste...
      To już trochę zależy od nas (forum, portale społecznościowe, poczta pantoflowa) i mediów (które wcześniej powinny być informowane przez UMiG)

      Gdyby tak miasto znalazło kase na uporządkowanie terenu, wydzielenie parkingu... Albo niech to zrobią strażacy/harcerze (a najlepiej SM wink i niech pobierają niewielkie opłaty za skorzystanie (byle ludzie mieli pewność, że auta są w miarę bezpieczne). Lub częste patrole policji i SM.
      Chciałbym żeby tak było, choć pewnie będzie jak z oświetleniem obwodnicy: "nie da się" (ruszyć 4 liter).
      No nic, trzymam kciuki, bo jak jeszcze w lipcu zamkną most Grota, to korek do Warszawy zacznie się przy Starym Rynku wink
     • tomjani Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 02.01.12, 12:12
      mszewczyk75 napisał:

      > z tego co słyszałem to te 2 kursy są "podsyłami" z Tłuszcza

      Oczywiście, te same podsyły jeździły w poprzednim rozkładze między Tłuszczem a linią Nasielsk-Sierpc-Kutno przez Wołomin. Gdyby to nie były podsyły - jeździłyby nie szynobusy lecz kible.

      > a zatem ich obecność raczej nie jest elementem strategi rozwijania przewozów
      > pasażerskich, a raczej

      "Raczej nie" to za mało powiedziane. Kible Mazowieckiego zadbały o to aby te podsyły woziły muchi, skracając strefę wspólnego biletu ZTM-KM, który w poprzednich rozkładach w których jeździły pociągi przez Radzymin obejmował Nieporęt, a dziś sięga zaledwie Legionowa-Piasków, a więc nie obejmuje nawet Wieliszewa, w którym kończą bieg pociągi SKM. Tak więc z Radzymina do Warszawy będzie się pociągiem jeździło nie tylko rzadko i naokoło, ale do tego jeszcze bardzo drogo: nawet mając bilet ZTM na II strefę trzeba jeszcze dokupić bilet KM aż do Piasków, podczas gdy jadąc autobusem ZTM nie trzeba dopłacać już nic. Bo jakby ktoś tymi szynobusami regularnie jeździł - stałoby się to argumentem na rzecz zwiększenia liczby kursów, i byłby niepotrzebny kłopot. A PORuta ma obecnie wspólny bilet gdzieś, czego dowodzą szykany wobec Ząbek.
   • primavera24 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 16:17
    karolkaka napisała:

    > ... szkoda tylko, że jak to często bywa, forumowicze wyręczają w mysleniu wład
    > ze miasta...[/b]

    lud może se myśleć co chce ...

    > A może to i lepiej? Bo gdyby wziął się za to nasz Vice Specjalista (od transpor
    > tu gminnego), to minister transportu złożyłby dymisję wink

    Andżej wie najlepiej, jak sie robi transport ludzi
    • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 17:03
     Widzę,że przed świętami wszyscy mają duże marzenia.Ale że na lini do radzymina będą jeżdzić nowe szynobusy to rzeczywistość;
     www.linia29.cal.pl/news.php
     Ale generalnie wszystko jest realne.tzn jesli byłoby dużo chętnych to pewnie trzy kursy na7,8 i 9 dałoby się wcisnąć. i powroty po 15,16 i 17.00.Tu jest o tyle dobrze ze linia jest zelyktrifikowana i jak rano pociąg pojedzie do warszawy to nie musi wracać,a na poranne pociągi podsyły mogą być spokojnie z tłuszcza.
     • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 17:14
      Uwzględniając obecny stan zagęszczenia pociągów na lini wa-wa gdańska legionowo radzymin rozkład mógłby wyglądać następująco;
      RADZYMIN 5.53 LEGIONOWO 6.16 WARSZAWA GDAŃSKA 6.36
      RADZYMIN 7.00 LEGIONOWO 7.22 WARSZAWA GDAŃSKA 7.42
      RADZYMIN 8.00 LEGIONOWO 8.21 WARSZAWA GDAŃSKA 8.42
      I POWRÓT po południu
      WARSZAWA GDAŃSKA 15.19 LEGIONOWO 15.39 RADZYMIN 16.01
      WARSZAWA GDAŃSKA 16.20 LEGIONOWO 16.40 RADZYMIN 17.02
      WARSZAWA GDAŃSKA 17.20 LEGIONOWO 17.40 RADZYMIN 18.02
      I co wy na to?
      Oczywiście zostały uwzglądnione dwa obecne pociągi.
      • flancowany Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 17:46
       Mam pytanie kto według Ciebie pracuje w Warszawie od 7:00 do 15:00?
       Bo nawet Oni mogą mieć problem zdążyć punktualnie do pracy i prawie żadne żeby wrócić pociągiem 15:19.

       Proponowałbym żeby pociągi przyjeżdżały na Dworzec Gdański pomiędzy 7:15 a 7:30 i 8:15 a 8:30, pozwoli to zdążyć sensownie dojechać osobom pracującym nawet w okolicach zagłębia biurowego na Służewcu.
       Moim zdaniem najlepiej gdyby z Radzymina pociągi odjeżdżały o 6:30, 7:15, 8:15.

       Pociągi powrotne powinny być o 16:45, 17:45 i 19:00 tak żeby większość mogła na nie zdążyć.
       • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 18:05
        Ok.nie wziąłem pod uwagę osób które pracują na służewie tylko w centrum.oczywiście jest to wszystko do dogrania.Co do godzin pracy to znam osoby które uprosiły szefa żeby przychodzić zamiast na 8.00 to na 7.00 wiadomo mniejsze korki.Ale nie w każdej branży takie regulacje czasowe są możliwe.
        • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 18:17
         Ale wiesz flancowany niezależnie od naszych gdybań od czerwca na lotnisko okęcie przez służew będzie jeździł pociąg.Będa dwa poranne pociągi na lotnisko niestety na razie że stacji tylko legionowo piaski.W tym momencie dla ciebie przydałby się nawet ranny pociąg tylko do legionowa.
          • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 23.12.11, 23:12
           No nic na razie takie połączenia są w sferze marzeń.Ale można pomarzyć w wigilie życzenia się spełniają.A na razie można jeżdzić do wołomina.Co prawda szykuję się remont na tej lini w związku z projektem VIA baltica,ale jak zrobią to za kilka ładnych będzie super i może oddzielne tory powstaną;
           • kchacinski Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 24.12.11, 09:56
            Abstrahując od dalekiego Mokotowa, na którym obecnie pracuje, to o ile z większością kursów jestem się w stanie zgodzić, to powrotny o 17:20 dla osób kończących o 17 jest zdecydowanie za wcześnie.
            Warto również zauważyć, że wkrótce na Mokotów zyskamy dobre połączenie samochodowe. Od M1 do węzła Marynarska będzie jechało się ekspresówka smile
            • karolkaka Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 24.12.11, 11:14
             kchacinski napisał:

             > Abstrahując od dalekiego Mokotowa, na którym obecnie pracuje, to o ile z większ
             > ością kursów jestem się w stanie zgodzić, to powrotny o 17:20 dla osób kończący
             > ch o 17 jest zdecydowanie za wcześnie.
             > Warto również zauważyć, że wkrótce na Mokotów zyskamy dobre połączenie samochod
             > owe. Od M1 do węzła Marynarska będzie jechało się ekspresówka smile

             ... z dwuletnią przerwą na remont mostu Grota i trasy na odcinku od Wisły do Powązek - jeżeli będą to robić etapami, tj. zamykać po dwa pasy.
             Lub rok - jeżeli zamkną wszystko i cały ruch puszczą nowym mostem Północnym.
             Ale wtedy to już chyba nie będzie ekspresówka? wink
             Wesołych Świąt!
             • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 24.12.11, 13:50
              No właśnie.ja pracuje e centrum ale jakbym robił na służewcu tobym jeździł autem.Ale fakt jak zamkną most toruński no to będzie niezła jazda.
              P.s. dziś zadałem sobie trud i byłem na stacji o 12.25 jak przyjechał szynobus z warszawy gdańskiej do tłuszcza.Wysiadła tylko jedna osoba w radzyminie.Je 1kmdnak myślę że jakby chociaż jeździły trzy pociągi rano to może część osób by jeździła.Z takiego os.reymonta to raptem tylko 1km.
  • natalka_la Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 30.12.11, 13:40
   Drodzy podróżnicy!!!!

   Od 10.01.2012 r. rusza nowa linia autobusowa na trasie: Os. Viktora Radzymin - Metro Marymont Warszawa. Obowiązkuje wszytskie ulgi szkolne oraz studenckie. Szczegółowy rozkład na stronie: www.damar.rod.biz.pl oraz pod nr. 509 159 839
   mail: biuro-damar@wp.pl
   • flancowany Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 30.12.11, 15:40
    natalka_la napisał:
    > Od 10.01.2012 r. rusza nowa linia autobusowa na trasie:
    > Os. Viktora Radzymin - Metro Marymont Warszawa.


    W poście w innym temacie jest napisane że od nowego roku. To od kiedy rusza?
    Może od 16 I jak zaczną się ferie?
    • karolkaka Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 01.01.12, 18:09
     A po sąsiedzku:

     "W powiecie legionowskim pierwszy dzień kursuje dziś linia L-8 - co dwie godziny na trasie: PKP Dąbkowizna, Wólka Radzymińska, Nieporęt, Stanisławów, Rembelszczyzna, Kąty Węgierskie, Wola Aleksandra, PKP Legionowo. Według ZTM to połączenie ułatwi dojazd do Szybkiej Kolei Miejskiej."

     PKP Dąbkowizna... Tam mieszka ze trzy i pół osoby wink
     Ale jak widać władze gminy Nieporęt potrafią zadbać również o nich...
     Więcej tu:
     warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,10897650,Dwie_nowe_linie_podmiejskie_juz_od_poniedzialku.html
     Korzystając z okazji - słyszeliście coś nt. przedłużenia linii 705 z Białobrzegów do os. Victoria w Radzyminie? Podwoziłem ostatnio mieszkańca Beniaminowa, twierdził że "po Nowym Roku" i "nie wszystkie kursy będą przedłużone", ale zawsze to jakiś (jedyny poza samochodem) sposób na dostanie sie do Radzymina/Nieporętu.
     • kchacinski Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 02.01.12, 09:32
      Jeśli to prawda to byłby to szczyt niegospodarności. Na tej trasie w zupełności wystarczy bu na 15 miejsc. Po co autobus przegubowy? Do takiego autobusu można by upchnąć wszystkich mieszkańców Łąk smile
      Lepiej częściej a mniejsze busiki.
      • flancowany Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 02.01.12, 11:09
       kchacinski napisał:
       > Jeśli to prawda to byłby to szczyt niegospodarności. Na tej trasie w zupełności
       > wystarczy bu na 15 miejsc. Po co autobus przegubowy? Do takiego autobusu można
       > by upchnąć wszystkich mieszkańców Łąk smile
       > Lepiej częściej a mniejsze busiki.

       Wg oficjalnych danych UMiG w Łąkach mieszka 310 osób, sądzę że w rzeczywistości około 500, więc nie upchniesz nas do jednego autobusu. big_grin
       Jeśli byłby autobus jeżdżący choćby co godzinę od rana do nocy, w piątek, światek i niedzielę to na pewno mieszkańcy Łąk byliby zadowoleni.
  • kolejorz_1 Re: PKP Radzymin- Warszawa Gdańska 01.03.12, 15:00
   Od dziś jest korekta w rozkładzie jazdy kolei mazowieckich.
   Pociągi do warszawy gańskiej odjeżdża z radzymina o 13.23 i 17.37 .
   Natomiast z warszawy gdańskiej do radzymina odjeżdża o 11.45 i 21.39.
   czas przejazdu pozostaje bez zmian 45minut
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka