Dodaj do ulubionych

NOWE WŁADZW POWIATU

24.11.06, 17:03
Nowe władze powiatu
(Zam: 24.11.2006 r., godz. 15.50)

W dniu dzisiejszym, 24 listopada, odbyła się I sesja Rady Powiatu
Wołomińskiego kadencji 2006-2010. W głosowaniu tajnym 29 radnych wybrało:
przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady, starostę i wicestarostę Powiatu
oraz Zarząd.

Przewodniczącym Rady został Edward Olszowy z KWW SKW, za którym głosowało 16
radnych. Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: Ryszard Węsierski z KW Prawo i
Sprawiedliwość (uzyskał 17 głosów "za") oraz Tadeusz Wiśniewski z KW Centrum
Samorządowe - Nasza Gmina - 27 głosów "za".

Funkcję Starosty Powiatu powierzono Maciejowi Urmanowskiemu z KW Platforma
Obywatelska RP (oddano 16 głosów "za"), natomiast Wicestarostą został Piotr
Uściński z KW Prawo i Sprawiedliwość (17 głosów "za").

Do Zarządu Powiatu weszli: Maciej Urmanowski (starosta), Piotr Uściński
(wicestarosta), Marek Szafrański (KW Prawo i Sprawiedliwość), Izabella
Dziewiątkowska (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz Hanna Szyszkowska (KW Centrum
Samorządowe - Nasza Gmina).

www.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=699
Obserwuj wątek
    • przedemerytka Re: NOWE WŁADZW POWIATU 24.11.06, 17:21
      Radzymin przegrał wybory samorzadowców w powiecie. Nie mamy nikogo we władzach
      samorządowych powiatu. W ubiegłej kadencji dwie silne osobowości w zarządzie
      powiatu - Pani Główka i Pan Wilczyński.
      • latarnik7 Re: NOWE WŁADZW POWIATU 24.11.06, 23:40
        Z artykułu M. Chrzanowskiego ostatnich "Wieści Podwarszawskich" cytuję:

        "Co więcej, wybrany na radnego powiatowego wiceburmistrz Siarna odda swój tytuł
        radnego następnej na liście, Elżbiecie Główce. Wedle jego oceny w powiecie
        każdy walczy o swoje i ugranie jak najwięcej dla siebie. Problem w tym, że
        każde z ugrupowań chce zbyt dużo. Odnosząc się do zmian i nikłej frekwencji
        wiceburmistrz stwierdza jednoznacznie. - Zmieniły się jedynie nazwiska,
        ugrupowania pozostają te same. To wielki nasz sukces, oczekiwany i planowany od
        dawna. Zapracowaliśmy na niego całą grupą i tą właśnie jesteśmy już gotowi
        pracować dalej. Cieszy, że zauważyli to wyborcy, a przede wszystkim docenili -
        mówi z wyraźną dumą."

        Jak to się odnosi do rzeczywistości
        Dziś na zaprzysiężeniu i głosowaniach okręg 3 Gm.Radzymin reprezentowali:
        Pan Siarna, P Rajchert, P Jusinski
        Zadałem sobie trudu by odnaleźć okręgi wyborcze w odniesieniu do wybranch władz
        powiatowych i oto wyniki analiz
        Rada powiatu
        przewodniczacy E. Olszowy -(okreg 5 - Gm Wołomin)
        z ca R. Węsierski -(okreg 2 - Marki)
        z-ca T. Wiśniewski-(okreg 6-Dąbrowka,Klembów,Poswiętne,Strachówka,Jadow
        Zarząd Powiatu
        Starosta M. Urmanowski - (okręg 5 - Gm. Wołomin)
        v-ce Starosta P. Uścinski - (okreg 1 -Ząbki)
        czlonkowien M. Szafranski - (okreg 5 _ Wołomin)
        I. Dziewiatkowska - (okreg 4 - Kobyłka,Zielonka)
        H. Szyszkowski - (okreg 7 - Gm Tłuszcz)

        jak widać brak jedynie okregu 3 Radzymin we władzy powiatowej


        • student6 Re: NOWE WŁADZW POWIATU 25.11.06, 10:17
          Cóż p. Siarna wypiął się na 700 wyborców, którzy uznali, że dobrze zadbałby o
          interesy gminy w powiecie i poleciał na kasę. Smutne ale prawdziwe. I co ma
          znaczyć niby że każdy gra dla siebie. Zobaczymy panie Siarna co Pan powie jak
          powiat nie będzie chciał współfinansować chodniczków, co wtedy Pan powie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka