Dodaj do ulubionych

Turystyka w NDM

12.07.04, 13:48
Co można zrobić, żeby przyciągnąć turystów do miasta?
Obserwuj wątek
    • jacekgereluk Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 13:55
      Liczę na pomysły, zwłaszcza Szefa. Być może ktoś w Urzędzie przeczyta i
      pomyśli:)
      Mam kilka własnych, które przytoczę. W tym miejscu liczę na krytykę i
      ujawnianie obiektywnych ograniczeń. Pozdrowienia dla Ex_perta.
      1. Plaża i kąpielisko w NDM. Zakup basenów pływających, z powodu zmieniającego
      się kilka razy w ciągu dnia poziomu lustra wody. Wstęp na basen 1 zł - dla
      ratownika.
      2. Pole namiotowe na łąkach - otwarcie z jakimś koncertem, przeglądem muzycznym.
      3. Zainwestowanie w bazę wędkarską, jakiś konkurs np. Leszcz nowodworski
      4. Trasy rowerowe o różnych stopniach trudności połączone ze zwiedzaniem
      Twierdzy i okolic. Łacznie z Puszczą.
      5. "Zielone szkoły" - historia (Twierdza) i przyroda (Puszcza)

Pozdrawiam
      Jacek
      • dejavu_designer Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 14:52
        Twój post i Twoja odpowiedź skojarzyły mi się z sentencją wypowiedzianą przez
        jednego z najwybitniejszych ludzi - Napoleona Bonaperte -

"Kiedy chcę wiedzieć co myśli Francja, pytam o to samego siebie"

Co do propozycji to bardzo spodobał mi się konkurs "Leszcz nowodworski". Myślę
        nawet, że miałbym kilku kandydatów ; ))

Ale tak bardziej poważnie to zanim zacznie się robić większe inwestycje
        turystyczne należy przygotować miasto na przyjmowanie gości. Wg mnie trzeba
        zadbać o miejską zieleń (nie tylko skwer przy UM), poprawić bezpieczeństwo
        (żeby Nowy Dwór nie kojarzył się tylko z wioską olimpijską), zadbać o takie
        detale jak np. udrożnienie kanalizacji ulicznej (ostatnio jak padalo to na
        ulicach poziom wody był przerażający), oświetlenie wału na Narwi.
        Jako przykład zawsze podaję Serock. To miasteczko wygląda jak namiastka
        Poznania i jest najlepszym przykładem, że jak się chce to można.

Zakładając jednak, że to wszystko zostanie kiedyś przez kogoś zrobione, do
        porpozycji Jacka, można by dorzucić jeszcze:

1. zaadaptowanie jakiegoś obiektu komunalnego na potrzeby schroniska
        młodzieżowego
        2. oprócz plaży zagospodarowałbym również resztę linii brzegowej Narwi, tj.
        stworzył nowoczesną infrastrukturę, żeby mogły się tam pojawić np. ogródki
        piwne (tutaj podstawą jest bezpieczeństwo i poziom, bo jak to ma być
        "Zamek 2" to lepiej od razu nazwać to miejsce "dresiarskie getto")
        3. Plenerowe imprezy masowe (np. Przystanek Woodstock)

Powiedzmy, że resztę pomysłów zostawię dla siebie :P bo przecież nie można od
        razu odkryć wszystkich kart ; ))
        • jacekgereluk Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 15:12
          dejavu_designer napisał:

> Twój post i Twoja odpowiedź skojarzyły mi się z sentencją wypowiedzianą przez
          > jednego z najwybitniejszych ludzi - Napoleona Bonaperte -
          >
          > "Kiedy chcę wiedzieć co myśli Francja, pytam o to samego siebie"

Odpowiedziałem sobie, bo jak chciałem pierwszy raz postawić temat to mnie
          wylogowało i musiałem to robić drugi raz. Dlatego na raty :)

>
          > Co do propozycji to bardzo spodobał mi się konkurs "Leszcz nowodworski".
          Myślę
          > nawet, że miałbym kilku kandydatów ; ))
          >
          > Ale tak bardziej poważnie to zanim zacznie się robić większe inwestycje
          > turystyczne należy przygotować miasto na przyjmowanie gości. Wg mnie trzeba
          > zadbać o miejską zieleń (nie tylko skwer przy UM), poprawić bezpieczeństwo
          > (żeby Nowy Dwór nie kojarzył się tylko z wioską olimpijską), zadbać o takie
          > detale jak np. udrożnienie kanalizacji ulicznej (ostatnio jak padalo to na
          > ulicach poziom wody był przerażający), oświetlenie wału na Narwi.
          > Jako przykład zawsze podaję Serock. To miasteczko wygląda jak namiastka
          > Poznania i jest najlepszym przykładem, że jak się chce to można.

Wygląd, porządek, czystość miasta, a także działania promocyjne MUSZĄ iść w
          parze z rozwojem infrastruktury czy przedsięwzięciami turystycznymi. To
          oczywiste. Co do zalanych ulic miasta - nie mamy kanalizacji deszczowej i cała
          woda spływa do tej sanitarnej. Stąd kłopoty. Wykonanie takiej kanalizacji jest
          w planach, ale koszty są takie, że nie wiadomo kiedy te plany będą zrealizowane.

>
          > Zakładając jednak, że to wszystko zostanie kiedyś przez kogoś zrobione, do
          > porpozycji Jacka, można by dorzucić jeszcze:
          >
          > 1. zaadaptowanie jakiegoś obiektu komunalnego na potrzeby schroniska
          > młodzieżowego
          > 2. oprócz plaży zagospodarowałbym również resztę linii brzegowej Narwi, tj.
          > stworzył nowoczesną infrastrukturę, żeby mogły się tam pojawić np. ogródki
          > piwne (tutaj podstawą jest bezpieczeństwo i poziom, bo jak to ma być
          > "Zamek 2" to lepiej od razu nazwać to miejsce "dresiarskie getto")
          > 3. Plenerowe imprezy masowe (np. Przystanek Woodstock)
          >
          > Powiedzmy, że resztę pomysłów zostawię dla siebie :P bo przecież nie można od
          > razu odkryć wszystkich kart ; ))

A po co Ci te pomysły dla siebie??;)
          Pozdrawiam
          Jacek
          • p.milewski Re: Turystyka w NDM 15.07.04, 08:20
            Drogi kolego, szanowny Panie radny, Panie przewodniczacy jestem pewien ze
            miasto Nowt dwor maz. bedzie sie ubiegalo o srodki unijne, a jesli tak, to
            podstawowym ich zalozeniem jest rozwoj zrownowazony, a weic taki, ktoremu
            towarzyszy poprawa kwestii ochrony srodowiska, a wiec rozwijajac
            infrastrukture, bedziecie zmuszeni do wybudowania tej kanalizacji. Wiec wydaje
            mi sie, ze stanie sie to szybko albo pieniedzy dla ndm nie bedzie.

mowie to ja
            ale nie jarzabek
            tylko Przemek z Milewskich
    • pieli1 Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 14:50
      Moim zdaniem w strukturze Urzędu powinno znaleźć się wydzielone stanowisko ds.
      turystyki - które zajęłoby się koordynacją działań w zakresie promocji
      turystycznej miasta. Taka osoba bylaby odpowiedzialna za nawiązywanie kontaktów
      z firmam, biurami podrózy które zajmuja sie turystyka przyjazdową do Polski a w
      szczególności do Warszawy. Takie firmy organizują wycieczki w okolice Warszawy
      a nie spotkałam się aby wśród nich była wycieczka np. do Twierdzy Modlin.
      Myśleże jest to miejsce które na prawde warto promować. Swego czasu zadbałam
      aby w takim wydawnictwie 'Warszawa w skrócie' zawarta była informacja nt.
      Twierdzy Modlin ale to nie wystarczy.
      Jets możliwość podpisania porozumienie o wzajemnej współpracy w zakresie
      promocji Twierdzy Modlin miedzy miastem N.D.Maz. a Stołecznym Biurem Informacji
      i Promocji Turystycznej. W ramach takiego porozumienia ulotki (jeżeli w ogóle
      takowe istnieją) nt. Twierdzy Modlin znajdowałyby się w punktach IT w
      Warszawie, 'jeździłyby' na targi turystyczne krajowe i międzynarodowe itp.
      Można nawiązać współpracę w tym zakresie - promocji oczywiście - z
      Zagranicznymi Ośrodkami Polskiej Organizacji Turystycznej (www.pot.gov.pl).
      Ale przede wszystkim władze miasta muszą być przekonane że chcą promować
      turystykę w Nowym Dworze Mazowieckim a co do tego to ja z kolei nie jestem
      przekonana.

Aneta
      • paladin Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 15:01
        w zasadzie moi przedmowcy napisali to o czym myslalem

w zasadzie to chce zauwazyc, iz zeby to zadzialalo potrzebna jest jednostka
        ktora by zajela organizowaniem calego przedsiewziecia w skali kilkuletniej, o
        czym tez napisala Aneta, bo wiadomo ze nie od razu NDM zbudowano ;)

nalezy polepszyc infrastrukture przedewszystkim ta hotelarska poniewaz jesli nie
        ma sie gdzie zatrzymac to nie ma turystyki.
        jeszcze szlaki do turystyki pieszej bo nie wydaje mi sie zeby ktos o tym chcial
        wspomniec.

kolejna sprawa jest tak jak napisala Aneta skontaktowanie sie z BPIT w Wawie,
        wydrukowanie ulotek, bo przeciez marketing NDM na plaszczyznie turystyczno -
        hotelarskiej tez jest potrzebny.

dodatkowo przydaly by sie lokale gastronomiczne z prawdziwego zdarzenia poniewaz
        to tez ozywia gospodarke.

mam jeszcze kilkanascie pomyslow ale narazie zatrzymam je dla siebie, tak jak
        Piotr :)
        • jacekgereluk Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 15:25
          Co zrobić zatem, żeby ruszyć infrastrukturę noclegową?
          Wydaje mi się (pewnie się mylę, więc niech mnie Paladin poprawi), że trzeba
          zacząć od podstaw, czy od najprostszych form, które potem zaczną się rozwijać.
          Myślę o ludziach, którzy jednak przyjeżdżają do NDM lub w okolice, połazić,
          powędkować, pojeździć na rowerach i szukają taniego noclegu. Mnie w barze tacy
          turyści pytali o jakieś gospodarstwo agroturystyczne, schronisko młodzieżowe
          itp. Tak mi było wstyd, że nie ma czegoś takiego, że gdyby nie małżonka
          zabrałbym ich wszystkich do domu :).
          Impulsem dla uruchomienia działalności noclegowej mogłyby być zniżki podatków,
          ale gmina ma w tym przypadku chyba za cienkie narzędzia. Co Wy na to?
          • paladin Re: Turystyka w NDM 12.07.04, 15:35
            wedlug mnie najpierw nalezy wykorzystac ta infrastrukture hotelarska ktora w
            miescie jest.
            poprawic wyglad hoteli, postarac sie o gwiazdki, chociazby 2** wazne ze sa
            jakies :) i obiekt jest sklasyfikowany. nie chodzi o to przeciez zeby od razu
            wchodzic do znanych lancuchow hotelowych <troche chyba zabrzmialo jak fantastyka>.

jesli chodzi o proste formy jak to napisales nalezy przyjac taka droge ich
            rozwoju aby mogly one sie rozwijac preznie, a jednoczesnie zeby to nie zaklucalo
            spokoju przbywajacych na ich terenie gosci, co jednak stanowi jakis problem przy
            rozbudowie obiektow mniejszych, a o takich wlasnie mowimy.
            chodzi rowniez o dofinansowanie szeregu przedsiewziec, na ktore mozna by zdobyc
            srodki z funduszy unijnych.
            jak zauwazyles potrzebne sa gospodarstwa agroturystyczne, jednak aby takie
            powstaly potrzebni sa tez i gospodarze ktorzy beda chcieli uprawiac taka forme
            gospodarstwa jakim wlasnie jest agroturystyka.
          • p.milewski Re: Turystyka w NDM 15.07.04, 08:23
            Blad szanowny kolego. Gospodarstwa agroturystyczne istnieja na terenie powiatu
            nowodworskiego. sa ulokowane w jego najbardziej pod tym wzgledem rozwinietym
            miejscu, czyli na terenie gminy pomiechowek. praktycznie sa to miejscowoscie
            bledowek, golawice i szczypiorno.
    • slavek2 Re: Turystyka w NDM 13.07.04, 07:59
      Słuszna jest polityka Pana Burmistrza, "nic nie robić". Nasze miasto jest juz
      skansenem minionej epoki i to własnie powinno przyciągać turystów, jako
      ewenement w skali krajowej. Przykład Serocka jest nieodpowiedni, gdyż coraz
      więcej miast w Polsce ma taki wygląd. Jako główną atrakcję mozna na przykład
      podać ul. Mieszka w Modlinie, gdzie na ulicy (z nierównej kostki - to też
      powinno przyciągnąć turystów) jest garb (powstał samoistnie), a przed garbem
      ustawiny jest stosowny znak ostrzegający (ustawienie znaku jest tańsze od
      likwidacji nierówności). Hasłem przyciagającym turystów powinno być " Przyjedź
      do nas znowu za 20 lat - u nas nic się nie zmieni"
    • pieli1 baza noclegowa w N.D.Maz. 13.07.04, 09:34
      Odnośnie bazy hotelowej i informacji na jej temat to postaram się aby w
      nastepnej edycji folderku 'Hotele' wydawanego przez SBIiPT ująć hotele
      nowodworskie. Jednak tak jak mowie - to nie wystarczy.
      A tak a'propos - co w kwestii promocji turystycznej miasta robi stanowisko ds.
      promocji miasta w Urzedzie?? Nie musze chyna uzywac nazwiska bo wszyscy na
      pewno je znaja.
      My tu na forum mozemy miec wiele pomyslow i sposobow ich realizacji ale prawda
      jest taka ze jesli w Urzedzie nie bedzie woli a co za tym idzie srodkow
      finansowych to nasze miasto turystycznie sie nie rozwinie.

Pozdrawiam
      Aneta
      • pieli1 Re: baza noclegowa w N.D.Maz. 13.07.04, 11:18
        pieli1 napisał:

> Odnośnie bazy hotelowej i informacji na jej temat to postaram się aby w
        > nastepnej edycji folderku 'Hotele' wydawanego przez SBIiPT ująć hotele
        > nowodworskie.

Poprawka: sprawdzilam wlasnie ten folder i widze ze sa informacje nt. hoteli:
        303, Stanicy Silurus w Modlinie oraz hotelu Bartnik i Narew w Nowym Dworze.

Reszta postu aktualna.

Aneta
      • paladin Re: baza noclegowa w N.D.Maz. 13.07.04, 15:07
        pieli1 napisał:

> A tak a'propos - co w kwestii promocji turystycznej miasta robi stanowisko ds.
        > promocji miasta w Urzedzie??

hmm, mi to osobiscie sie wydaje ze NIC!
        ale to tylko (powtarzam) wydaje mi sie.

jak by nie patrzyl potrzba kadry ktora potrafila by zajac sie promocja miasta w
        kwestii turystyki. tylko ze jeszcze potrzeba nakladow finansowych, wiec wszystko
        chyba jasne...
    • ex_pert Re: Turystyka w NDM 21.07.04, 14:08
      myślę, ze takie pytanie stawia sobie wileu mieszkańców w całej Polsce.

Ja w tym roku byłem już nad naszym morzem i na Mazurach i to nie w jakichś
      dziurach tylko w najbardziej znanych miejscowościach (nie to żebym się
      chwalił :)) i prawda jest taka, że jak nie było pogody to była dłuuuuuuuużyzna,
      nic się nie dzieje ;), żadnych atrakcji, nie pozostawało nic innego jak
      zrobienie browarka i nadrobienie zaległości czytelniczych...

a jak wróciłem do NDM i poszedłem nad Narew i zobaczyłem ten syf, który unosił
      się na wodzie to sie przyłamałem, z czym do ludzi? po co mi plaża i kompielisko
      jak nie będę mógł się wykompać?
      Wędkować sobie można ale chyba z nadzieją, że wyciągnie sie jakiegoś mutanta,
      który przetrwał, z tego co widziałem to jednak sporo osób taką nadzieję chyba
      żywi...
      Pola namiotowe na łąkach - wszystko fajnie tylko że mamy szczęście że jak dotąd
      lato jest jakie jest i mamy znikomą ilość komarów. Był ktoś parę lat temu na
      Inwazji Mocy RMF? Pamiętacie tamte komary - MASAKRA.
      Basen to w sumie dobry pomysł,
      nie wiem czy jeszcze pamiętacie basen w jednostce wojskowej? było tam dość
      sympatycznie ;).
      Rowerek, trasy połączone ze zwiedzedzaniem zabytków to także dobry pomysł tylko
      że nam potrzeba turystów którzy zostawili by pieniądze.

Myślę że w naszych warunkach duze szanse ma zorganizowanie szkoły przetrwania w
      NDM - ściągnąć długowłosych i punków, któzy musieliby gdzieś coś zjeść i
      pospacerować sobie po NDM i Twierdzy a także zaprosić jakieś tutejsze
      dziewczyny do Pubu Zamek - gwarantowane niezapomniane przeżycia ...
    • rjb1 Re: Turystyka w NDM 27.07.04, 00:19
      może najpierw po prostu udostępnić to co tutaj jest
      mam na myśli np spichleż który jak wiadomo znajduje się na terenie miejskim ,
      ale każda droga lądowa prowadzi przez teren jednostki wojskowej

poza tym uważam , że potencjał turystyczny ndm jest OGROMNY
      lecz aby go wykorzystać trzeba najpierw kilku prostych działań np można
      posprzątać , wykarczować zarośla (tu mam na myśli twierdzę - przecież tam jest
      fajny park a raczej kiedyś był )
      • sossna Re: Turystyka w NDM 27.07.04, 09:19
        rjb1 napisał:
        > może najpierw po prostu udostępnić to co tutaj jest
        > mam na myśli np spichleż który jak wiadomo znajduje się na terenie miejskim ,
        > ale każda droga lądowa prowadzi przez teren jednostki wojskowej

Z tego co słyszałam to z udostępnieniem spichlerza nie byłaby taka łatwa
        sprawa, ponieważ Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje swoje tereny w okolicach
        Nowego Dworu Panu T. ( włascicelowi Jarmarku Europa) i m.in. kupił on stocznię
        i dostep do spichlerza od strony lądu jest utrudniony.
        • dejavu_designer Re: Turystyka w NDM 27.07.04, 09:41
          Jeśli nawet AMW sprzedaje jakieś tereny Panu Tomaszewskiemu to uważam, że
          władze miasta powinny z nim usiąść do rozmów i ustalić warunki na jakich
          udostępniłby on dojście drogą lądową do ważniejszych atrakcji turystycznych.
          Najłatwiej jest jednak powiedzieć, że się "nie da" i nic nie robić.

A tak kwoli formalności to turystyką w mieście nie zajmuje się Wydział Promocji
          Miasta, ale z tego co wiem Pani D. (tak, tak z tych D.) ; ))

• wondol Re: Turystyka w NDM 30.07.04, 20:54
      Jest duuuużo możliwości turystycznych w ndm, ale rozpiszę się o tym dopiero po
      urlopie ,który zaczyna mi się juz w niedziele :)))). Opuszczam nasze mazowieckie
      równiny aby eksplorować rowerowo piękne Roztocze. Jak tylko wrócę obiecuje
      porządną relację. Może weźmiemy przykład z innych rejonów Polski. Oni potrafią.

Pozdrawiam już prawie wakacyjnie (jeszcze tylko jutro 6 godzin)!!!!

Wondol
    • ex_pert Re: Turystyka w NDM 19.09.04, 01:42
      Odświeżam ten wątek z informacją, że sobotnio-niedzielne wydanie Życia
      Warszawy (18-19.09) poświęciło całą stronę (28) w dziale "Rekreacja" na
      zaproszenie swoich czytelników do zwiedzenia Twierdzy Modlin i pospacerowania
      po lasach pomiechowskich.
      Artykuł choś krótki jest dość interesujący. Ja np. dowiedziałem się, że koszary
      w twierdzy wewnętrznej mają 2300 m długości i są najdłuższym budynkiem w
      Europie. Podane są również namiary na noclegi w NDM i okolicy, telefon do
      przewodnika, który za 50 zł przed dwie godziny oprowadza grupę po Twierdzy (dla
      zainteresowanych: 686-24-91), a także mapka dojazdowa.

Wydaje mi się ,że to dobra informacja, bo choć niewiele więcej możemy póki co
      zaoferować to mimo wszystko medialnie coś się dzieje...
      • acutecompute Re: Turystyka w NDM 27.09.04, 17:01
        jaki potencjal ? Co panowie sugeruja mowiac potencjal turystyczny ?
        Zacznijcie najpierw porzadkowac infrastrukture a nie od razu turysci! .Co
        panowie np Pan Gereluk chce zaproponowac turyscie ktorego chce @sciagnac@ do
        miasta?
        mialam okazje przebywac w ndm juz nie jako mieszkaniec a turysta i scielo mnie
        z nog ( jak sie mieszka to sie nie ma wyboru :-)
        zapyzialy park na przeciwko kosciola ? z placem do zabaw dla dzieci na ktorym
        moje 4 letnie dziecko skrecilo noge bo szczebelki w drabince byly polamane ?
        chcielismy sobie gdzies pojsc zeby w domu wieczorem nie siedziec i co ? jest
        jakies miejsce dla normalnych ludzi gdzie gra muzyka i kawy sie mozna napic ?
        z czym do turystow Panie Gereluk ?
        z brudna rzeka ? z twierdza do ktorej zabralam zagranicznych turystow gdzie
        zobaczyli beznadzieje polskiej egzystencji, dziury w drodze wielkosci czolgu a
        budynki twierdzy ( zreszta zadnych drogowskazow ) to kupa cegiel ?moze i jest
        jakas informacja ale nie chcialo nam sie z samochodu wysiadac bo i tak
        zgubilismy droge a zapytany mieszkaniec powiedzial ze nie wie czy jest
        informacja turystyczna.
        cos chyba nie tak ... niestety najpierw trzeba zainwestowac i zaprosic turystow
        a nie odwrotnie najpierw zaprosic i za turystow pieniadze zbudowac dla nich
        atrakcje.

• jacekgereluk Re: Turystyka w NDM 27.09.04, 23:36
          Witam,
          Ma Pani rację Pani Acute - mówilismy o jakimś pomyśle na rozwój miasta. Jednym
          z takich pomysłów, wg mnie najrozsądniejszym, jest rozwój turystyki. Rozwój
          związany jest z infrastrukturą, w która naturalnie trzeba inwestować.
          Żeby jednak inwestować trzeba mieć jakiś cel i pomysł na wykorzystanie tych
          inwestycji. Kilka takich pomysłów próbowaliśmy w tym wątku wyłonić.
          Tymczasem potencjał turystyczny, który była Pani łaskawa skrytykować, posiadamy
          jak mało która miejscowość w Polsce. Jest to położenie, komunikacja i zabytki
          unikalne w skali europejskiej.
          Jest mi niezmiernie przykro właśnie z tego powodu, że są dziury wielkości
          czołgu, że nie ma informacji turystycznej ani oznaczonych szlaków, że nie ma
          się gdzie napić kawy itd. Nie sądzę, żeby ktos myślał, wypowiadając się w tym
          wątku, że jak nam turyści zapłacą to im zrobimy szlak turystyczny:) Raczej
          odwrotnie. Stąd pomysły na organizację różnych skromnych przedsięwzięć, ulg
          podatkowych dla przedsiębiorców uruchamiających turystyczne i gastronomiczne
          interesy itd.
          Mieszkamy w tym mieście Pani Acute i doskonale wiemy co nas boli. Próbujemy
          znaleźć jakieś rozwiązanie. Jeśli ma Pani jakiś pomysł - będziemy wdzięczni za
          sugestie.
          Pozdrawiam
          Jacek Gereluk
          • paladin Re: Turystyka w NDM 28.09.04, 10:48
            Calkowicie sie zgadzam z Jackiem w tym, ze nikt nie mial na mysli sciagania
            pieniedzy od turystow piszac w tym watku jakie ma pomysly na rozwijanie sie
            turystyki w NDM. w sumie to kiedy krytykujemy to krytykujemy a kiedy
            zastanawiamy sie jak usprawnic to co krytykujemy to nie odrazu mamy na mysli to,
            ze sciagamy pieniadze od turystow bo sila rzeczy najpierw musi byc jakas
            infrastruktura a pozniej mozna zapraszac zwiedzajacych do miasta.

ps.
            dziury w Twierdzy znowu zaczynaja sie robic, bo zostaly one zasypane a powinny
            byc chyba zalatane jakims lepszym materialem, po zimie znowu beda "wielkosci czolgu"

pozdrawiam
    • ex_pert wydział promocji i rozwoju... 01.10.04, 15:18
      niezły tekst z TN:

Znajomość obsługi komputera to dziś podstawowa umiejętność. Niestety, niektórzy
      urzędnicy, jak tłumaczy starosta, z racji krótkiego okresu do emerytury, nie
      chcą nauczyć się obsługi komputera. Na komputerze w ogóle nie pracuje m.in.
      naczelnik wydziału ochrony środowiska Kazimierz Czekalski i naczelnik wydziału
      rozwoju i promocji Waldemar Majchrzak.
      – Średnio znam komputer, nie mam go u siebie. Nie jest mi potrzebny, bo do
      wpisywania mamy stażystów, a ja jako naczelnik kieruję wydziałem, rozpisuję –
      mówi zatrudniony od 6 lat w starostwie Kazimierz Czekalski.
      ---------------------------------------

może i w wydziale środowiska naczelnikowi nie jest potrzebny komputer ale brak
      umiejetności w obsłudze komputera u naczelnika Wydziału PROMOCJI I ROZWOJU
      Miasta to już moim zdaniem kompromitacja. Jak mamy się rozwijać i promować??

cały tekst: www.tio.com.pl/wiaddb.php?tyg=ndm&id=1551&numer=40

ex_pert
        • dejavu_designer Re: wydział promocji i rozwoju... 02.10.04, 11:18

Nie rozumiem skąd to poruszenie... Przecież zarówno w Starostwie jak i w UM
          prym wiedzie niekompetencja i ciemnogród. Ale przypominam, że władze, które
          mają wpływ na obsadę stanowisk pochodzą z wolnych i demokratycznych wyborów...
          Spójrzmy prawdzie w oczy, jakie społeczeństwo takie "elity" rządzące...

pozdrawiam

D_D

----------------------------
          "I przyjdzie kiedyś taki czas, za wszystko * zapłacicie, w helikoptery wsadzą
          Was i nigdy już tu nie wrócicie"
          ----------------------------
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka