Dodaj do ulubionych

Efekt motyla

IP: *.stawiszyn.sdi.tpnet.pl 17.06.04, 22:46
jutro obejrze ten film. podobno jest fajny!
Obserwuj wątek
    • Gość: WoRaS Mi się bardzo podobał (trochę wtórny ale fajny) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.04, 00:33
      • Gość: Osobiście CO TO ZA RECENZJA?!! TEN FILM JEST GENIALNY !!! IP: *.chello.pl 16.07.04, 23:09
        Ten recenzent Gazety UPRAWIA SABOTAŻ!!! (Albo udaje głupiego albo nim jest...)

Film z gatunku NIEPOKORNYCH, "nieuczesanych", ale AUTENTYCZNYCH !!!
        To pierwszy od kilku lat film który inspiruje do MYŚLENIA, "zabija klina" -
        wywołuje jakis filozoficzny/teologiczny niepokój który każe już potem
        człowiekowi patrzeć na otaczający świat INACZEJ!
        ODKRYWA DODATKOWY WYMIAR naszej rzeczywistości i miejsca w niej!

Są w tym tęsknoty za klimatami jakby typu "Lot nad kukułczym gniazdem" i innych
        pokrewnych głosów z epoki po Wojnie Wietnamskiej kiedy akademickie ruchy
        anarchizujące i PODWAŻAJĄCE JEDYNĄ POPRAWNĄ POLITYCZNIE WERSJĘ dały grunt pod
        Philipa Dicka i WIELKĄ PRZYGODĘ Z PSYCHOLOGIĄ demaskującą PERFIDNĄ MISTYFIKACJĘ
        trzymającą (prawie) całe społeczeństwo w pokornym stanie zagubienia.

Chyba ten film jest rezultatem także m.in. Wojny w Iraku, ale bardzo pośrednio,
        na płaszczyźnie metafizycznej, bo z polityką nie ma nic wspólnego... Ludziom
        myślącm caraz bardziej przestaje się podobać otaczający nas porządek, szukają
        całkowicie nowej, SZOKUJĄCEJ PRAWDY aby nie utonąć w chaosie.

Ta recenzja Gazety, szczególnie z powyższego punktu spojrzenia, może jest na
        zamówienie polityczne także?
        • Gość: bliżej prawdy Tu jest/są znacznie trafniejsza/e recenzja/e IP: 5.2.* / *.chello.pl 19.07.04, 22:18
          Tu jest/są znacznie trafniejsza/e recenzja/e:
          film.o2.pl/film/efektmotyla/
          • Gość: maniak a ja film obejrzalem po spaleniu tuby i powiem ze IP: *.inapg.inra.fr 22.07.04, 10:34
            mi sie nie tyle podobal co emocje towarzyszace projekcji byly na najwyzszym
            poziomie.gacie pelne strachu hehe
            • Gość: rudi Re: a ja film obejrzalem po spaleniu tuby i powie IP: 193.29.207.* 06.08.04, 19:42
              blancjo i elegancjo dla mnie o'k
        • Gość: Efa Re: CO TO ZA RECENZJA?!! TEN FILM JEST GENIALNY ! IP: 212.127.77.* 09.08.04, 08:56
          Ojej.... Bez przesady...
          • Gość: INTELEKTUALISTA RECENZENCIE GAZETY! TO KINO A NIE UNIWERSYTET!! IP: *.chello.pl 19.08.04, 21:23
            > Ojej.... Bez przesady...

Przecież to tylko film a nie rozprawa naukowa/filozoficzna!
            Jak na film był świetny!
        • sojuz1 Ale bełkot (nt) 16.01.06, 13:11
        • Gość: osobiście_ubawiona :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.06, 19:34
          Gość portalu: Osobiście napisał(a):

> To pierwszy od kilku lat film który inspiruje do MYŚLENIA

Taa, jasne, od czasów Tarkowskiego nic tak nie dawało do myślenia.
    • Gość: laid-back Re: Efekt motyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 00:54
      mossakowski mnie tak wqrwia ze to przechodzi ludzkie pojecie!
      ten czlowiek w ogole na filmach sie nie zna - jego oceny to jakas zenada
      ja wiem ze w wybiorczej byle przyglup moze pisac ale chyba sa jakies granice...
      • Gość: mchro Re: Efekt motyla IP: *.pl 18.06.04, 11:22
        Zgadzam sie z laid-back mossakowski to maxi kretyn - zero pojecia o filmach.
        Film calkiem niezly, a Kutcher rewelacyjny.
        • Gość: L77 Re: Efekt motyla IP: *.lublin.pl / *.lublin.pl 20.06.04, 10:41
          Ten film to mistrzostwo świata dla mnie jeden z najlepszych,a co do opinii
          Redaktora - Człowieku zmień profesję bo jako krytyk i recenzent filmowy kariery
          długiej nie wróżę.F**k It.
      • Gość: Tobiasz Re: Efekt motyla IP: *.stock9.one.pl 18.06.04, 17:14
        Masz rację, mało jest tak wkurwiających recenzentów, jest to jedyny film od
        dłuższego czasu, który mogę spokojnie polecić
      • Gość: Niezadowolony Efekt motyla to BEZNADZIEJNY film IP: *.lodz.mm.pl 28.06.04, 16:48
    • Gość: Vigo jedna gwiazdka to przesada(dałbym mu 3) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 00:59
    • Gość: o. Oszukac Kutchera IP: *.ip.nd.e-wro.net.pl 18.06.04, 01:39
      Bohater filmu ma co zmieniac - a to kolega zabija mu psa , no i jeszcze ta
      heca z dynamite w mini domku ,nieladnie tez zapomniec o swojej dziewczynie.
      No ale , ma sie ten szusty zmysl i mozna cos w koncu pozmieniac , trzeba
      jednak wiedziec jak to dziala , no bo jak nie wiesz - to i za kratami
      posiedzisz , raczki moze odebrac i co tam jeszcze.
      Oj ta baba , i tak cie mnie w wielkim miescie .
      Debiutujucy Scenarzysci "Oszukac Przeznaczenie 2" robiom postepy , ale czy
      bohater "Efektu motyla" tez nie proboje zmienic losu ?
      moja ocena: 2.5/6.0
      • Gość: Analfabeta Re: Oszukac Kutchera IP: *.t-systems.com.pl 18.06.04, 16:11
        > ... robiom postepy ...

moja ocena 0.1/6.0 ;-)

PS. Listości, sam jestem Edi Orzeł z polskiej ortografi, ale jeżeli ma to ktoś
        czytać to może warto się trochę postarać przy pisaniu.
    • Gość: salome Szkoda czasu! IP: *.polkomtel.com.pl 18.06.04, 12:09
      Pseudointelektualna rozrywka. Dla małowymagających w sam raz!
    • sothis666 GW: skąd Wy bierzecie tych "recenzentów" ??? /nt/ 18.06.04, 12:26
      • guzu19 Re: GW: ska˛d Wy bierzecie tych "recenzentów" ??? 29.07.04, 11:23
        oto jest pytanie..
        wielu z nas zadaje je sobie od dawna. co z tego? najwidoczniej gazecie nie zalezy na swoich
        czytelnikach. coz... trudno.
        autor recenzji zaluje ze byl na pokazie filmu "efekt motyla". trudno sie z nim nie zgodzic. ja
        rowniez bardzo tego zaluje. tacy ludzie nie powinni opisywac filmow. w zasadzie nie powinni
        recenzowac czegokolwiek.
        o gustach sie nie rozmawia, trudno jest wiec krytykowac tego recenzenta tylko za to, ze "efekt
        motyla" mu sie nie podobal. to juz jego problem, ze nie zrozumial filmu.
        jest jeszcze jedno, co nie podlega zadnej dyskusji i zostalo juz wspomniane w wielu poprzednich
        postach, on nie potrafi pisac recenzji. i to jest fakt.
        propozycja dla gazety: znajdzcie mu inne zajecie. niech robi cokolwiek, byleby juz nic nie pisal.
        jestem pewien, ze wszystkim wyjdzie to na dobre. on nie bedzie musial sie meczyc na
        premierach "kiepskich" filmow, my, czytelnicy, nie bedziemy musieli czytac takich "recenzji"

• Gość: sy Re: Efekt motyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 12:27
      Cóż mogę dodać do wypowiedzi Pana M.:`Okrutne, nudne i pretensjonalne`, który
      co rusz mnie zaskakuje. Owy jegomośc chyba rzeczywiście się starzeje gdyż sypie
      gwiazdkami dwukroć bardziej na film porażkę- Van Helsing czy film tak głupiutki
      jak Torque,po trzykroć na film nudny jak flaki z olejem- Złodziej życia,a także
      następny ze wspaniałą wstawką 5 minutową- Pojutrze, wspominając jeszcze tylko
      (jeżeli mnie pamięć nie myli po 4 lub 5 gwiazdki) na otwarcie sezonu
      powakacyjnego dla 4 filmów z których może 1 był godny polecenia! Może film nie
      jest jakąś rewlacją na miarę oskara ale zapewniam że jest godny polecenia a
      winę za jedną gwiazdkę i wypowiedż Mr.M mogę zrzucić jedynie na chwilowy brak
      niepoczytalności i brak tego filmu w pamięci. Polecam z 4 gwiazdkami, może 5!
    • Gość: Motyl Re: Efekt motyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 14:49
      Film jest rewelacyjny zdecydowanie polecam!
      Recenzent gazety albo filmu nie zrozumiał albo już się wypalił....
    • Gość: Analfabeta dam **** (4/6) IP: *.t-systems.com.pl 18.06.04, 16:13
      Pozdrowienia :D
    • dafni Re: Efekt motyla 18.06.04, 16:49
      Dla mnie totalna beznadzieja. Dawno nie widziałam czegoś tak źle zagranego, tak
      wtórnego i naiwnego.
    • Gość: none Re: Efekt motyla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 17:40
      Recenzent albo cierpi na zatwardzenie mózgu, albo tego filmu nie oglądał.
      Zdecydowanie warto go obejrzeć, chociaż z pewnością jest trudny i okrutny.
    • Gość: Ola Re: Efekt motyla IP: *.torun.cvx.ppp.tpnet.pl 18.06.04, 19:27
      Film swietny ! Nietuzinkowy , niekomercyjny. Prawda ze trudny i pokrecony ale
      daje do myslenia. Polecam.
      • Gość: rudi Re: Efekt motyla IP: 193.29.207.* 06.08.04, 19:45
        no no
    • Gość: Leonhart Ocena Gazety jest bardzo nieuczciwa, ponieważ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.04, 01:51
      ...z całą pewnością nie jest to obraz wtórny. Jest to wyjątkowo interesujące
      kino reprezentujące nurt niepokojacego thrillera w stylu Finchera (Fight Club),
      Nolana (Memento), czy M. Night Shyamalana (6ty zmysł, Niezniszczalny). Nie
      wiem, czy ktoś z Was widział film Donnie Darko (jeśli nie, polecam -
      fenomenalne kino!). Wszystkie wspomniane przeze mnie filmy, są inteligentnymi,
      zaskakującymi thrillerami, które prowadzą widza niezwykłą, natchnioną tajemnicą
      ku niesamowitemu końcowi, który zaskakuje i powala. Taki jest właśnie Efekt
      motyla: zaskakujący, ciekawy, mądry. Kutcher zaskakuje dojrzałym aktorstwem,
      które nie stoi może na doskonałym poziomie, ale mieści się w granicach rozsądku
      i nie powoduje zażenowania. Wspaniała jest Amy Smart, której
      wreszcie 'pozwolono' coś zagrać. Słowem: film godzien uwagi dzięki pomysłowi,
      scenariuszowi i ciekawym rozwiązaniom. POLECAM!!!
      • Gość: aga Re: Ocena Gazety jest bardzo nieuczciwa, ponieważ IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.06.04, 11:38
        świetny film, efekt motyla to film po którym myslisz, analizujesz, tego
        oczekuje od kina, goraco polecam
      • ice_ice Re: Ocena Gazety jest bardzo nieuczciwa, ponieważ 12.10.06, 22:36
        Jeśłi oglądałeś film "Frequency" - "Częstotliwośc" - to z pewnością uznasz, że
        "Efekt Motyla" jest wtórny :)
    • Gość: Hoodys Ciekawe co za imbecyl dał jedna gwiazdke IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.04, 12:39
      Wystarczy poczytac opinie na forach i grupach dyskusyjnych kazdy ocenia ten
      film na 9 lub 8 wiec cos z ta ocena 1 gwiazdkowa jest nie tak. Dowody:) ->
      www.pclab.pl/thread24885.html i przegladnijcie sobie useneta
    • Gość: /e Re: Efekt motyla IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.06.04, 20:00
      Bylem wczoraj na filmie, jest moim zdaniem w porzadku i mozna go polecic, na
      pewno nie jest to arcydzielo ale spokojnie mozna pojsc

Recenzja GW jest zenujaca.
    • Gość: polcia kilka słów do recenzenta IP: *.chello.pl 20.06.04, 12:18
      Jeżeli chodzi o czytanie recenzji w gazecie wyborczej(myslę szczególnie o tych
      w co jest grane)to moja cierpliwość ma swoje granice.Pomine fakt przyznania
      filmowi jednej gwiazdki, powiedzmy że jest to prawo recenzenta.Jednak dobrze
      byłoby gdyby PMOSS wrócił do podstawówki i nauczył się czegos pożytecznego o
      pisaniu recenzji np.że nie opowiada się całego filmu na łamach gazety.Po drugie
      proponowałabym żeby jednak obejrzał ten film po raz drugi bo zarzuty wobec
      Ashtona Kutchera sugerują, ze nie bardzo zrozumiał co dzieje sie w filmie z
      głównym bohaterem.No i trzecia uwaga, czy nasi polscy recenzenci zawsze musza
      czepiać sie tego co popularne i od razu mieszać to z błotem. Recenzent zarzuca
      temu filmowi ,że nie jest "poetyckim obrazkiem" tylko wzbudza w nas uczucie
      obrzydzenia jednak gdyby był to kolejny film LARSA VON TRIERA to ten sam efekt
      byłby prawdopodobnie dla recenzenta jego atutem
      • Gość: wiem lepiej Re: kilka słów do recenzenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.04, 19:37
        dokładnie,popieram!! juz dawno przestalem czytac recenzje z co jest grane,bo
        polegaja one(wg PMOSSA) na streszczeniu filmu od poczatku do konca...a co do
        efektu motyla,moze nie jest to dzielo, ale na pewno nie zarzucilbym temu
        obrazowi nudy, mnie wciagnal i to bardzo, a po wyjsciu z kina wszyscy zaczeli
        dyskutowac-jak to po ciekawym filmiku bywa. wiec nie wiem gdzie byl
        PMOSS.........
    • Gość: kis Czy czarne jest biale? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.04, 12:52
      Autor scenariusza zalozyl, ze tak i na tym zalozeniu oparl cala historie, albo
      dokladaniej - kilka alternatywnych.
      Sek jednak w tym, ze POWODEM powrotu bohatera w przeszlosc byla smierc jego
      ukochanej, ktorej to smierci zapobiegl. SKUTKIEM takiego dzialania w
      przeszlosci jest wyeliminowanie jego powodu. Sprzecznosc.
      A wiec efektowny cytat z Teorii Chaosu na dziendobry ma sie nijak do
      sensownosci filmu.
      Trzeba jednak przyznac, ze taki pomysl faktycznie miesza w glowie i
      bezposrednio po wyjsciu z kina czlowiek dochodzi do odwiecznego i jedynego
      slusznego wniosku: cale zlo swiata to wina kobiet.
      :)
    • Gość: Grzes Efekt frustracji PM IP: *.dyn.optonline.net 20.06.04, 16:33
      Ja tez zazdroszcze Kutcherowi ze jest piekny, mlody, bogaty i sypia z Demi
      Moore. Natomiast w odroznieniu od autora recenzji nie probuje odreagowac
      zazdrosci i frustracji piszac zenujace farmazony!
      Film jest znakomity, recenzent zalosny!
    • selena8 Re: Efekt motyla 20.06.04, 18:08
      cytat z komentowanego art.
      "gdybym miał takie umiejętności odwracania przeszłości jak bohater filmu..."

to zanim zostaniesz krytykiem - skończ psychologię.
      • helter-skelter bubki z wyborczej 20.06.04, 19:47
        .
    • tywonek1 Re: Efekt motyla 21.06.04, 09:39
      Beznadziejna to jest powyższa "RECENZJA" tego filmu. Film jest super. Zaczymam
      wątpić w te wasze *.
    • Gość: dTomo Re: Efekt motyla IP: *.dgt.com.pl / 195.117.141.* 21.06.04, 10:44
      Beznadziejny. Niezwykle rzadko mi się to zdarza, ale wyszedłem w połowie filmu -
      okrutny, bezsensowny i bez treści. Zgadzam się w całości w recenzją w GW. Nie
      polecam!
    • Gość: veetia Re: Efekt motyla IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.04, 12:41
      w sumie film ciekawy i godny polecenia; co pewne, to nie jest nudny - ogląda
      się dobrze; ciekawa mieszanka thrillera na początku i kina familijnego na końcu
    • Gość: darek Re: Efekt motyla IP: *.aster.pl / *.aster.pl 21.06.04, 15:50
      Film jest bardzo fajny i ciekawie nakręcony, stanowczo nie zgadzam się z jedną
      gwiazdką, ale to już nie pierwszy raz Gazeta pokazuje, że nie jest źródłem
      miarodajnych ocen filmów. ***
    • adhamah Re: Efekt motyla - POLECAM 22.06.04, 12:53
      Jest świetny! Zdecydowanie polecam wszystkim i wcale nie nazwałbym go
      thillerem. To wg mnie coś z pogranicza obyczajówki i fantastyki. Kto nie był
      jeszcze nich się zbiera i idzie do kina :-)
      • Gość: ja Re: Efekt motyla - POLECAM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.04, 16:25
        Dobrze ze przez pojsciem do kina nie przeczytalam tej recenzji;)
        Bylam, zobaczylam i musze przyznac ze to jeden z lepszych filmow jakie ostatnio
        widzialam a mnie naprawde trudno dogodzic jesli chodzi o kino! ;)
        No i wreszcie mozna sie troche pobac;)

pzdr
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka