Dodaj do ulubionych

"Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem

IP: *.dsl.sndg02.pacbell.net 28.02.05, 05:55
Innego wyniku byc nie moglo, wygral film najlepszy
Obserwuj wątek
    • Gość: Erazm Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 28.02.05, 06:58
      Dobrze, ze wygral Eastwood, bo naprawde zasluzenie.

      Ale impreza rozdania Oskarow - calosciowo - zalosna w samouwielbieniu sie tych
      wszystkich narcystycznych, zamknietych we wlasnym srodowisku, stworow, ktore na
      ekranie - gdy nie sa SOBA - bywaja KIMS, ale gdy nie maja NIKOGO udawac -
      okazuja sie byc NIKIM.
      • Gość: Sloneczko Erazm IP: *.onlink.net 28.02.05, 18:57
        a ty kim jestes? Bo oni soba napewno cos reprezentuja, a ty co? Oni pracuja,
        zarabiaja straszna kase a ty co ?Oni zyja w niewyobrazalnych dla nas luksusach
        a ty jak zyjesz? Jak mieszkasz? Jak wypoczywasz ? Jak sie odzywiasz? Czym
        jezdzisz? Facusiu zanim zaczniesz krytykowac i obrazac innych, spojrz najpierw
        na siebie o ocen wlasciwie siebie. Zacznij zawsze od siebie .
        • Gość: ja sloneczko pieniazki to nie wszystko... IP: *.eds.net 28.02.05, 21:38
          erazm ma racje, jesli poczytasz sobie cos po angielsku
          na temat oscarow to sie dowiesz jaka jest panika ze
          widownia upada, a jak ma nie updadac jesli oglada sie te
          glupie podziekowania dla agentow, pod-agentow, nad-agentow,
          corciow i zon, etc. Dla mnie to jest nudne. Ciekawsze byloby
          gdyby powiedzieli cos na temat ich pracy, a nie tylko 'dziekuje
          academy', etc.
          Nota Bene Chris (konferansjer) powiedzial, ze nie zna ani jednego
          nie-pedala mezczyzny ktory oglada oscary, potem sie wycofal a potem
          jeszcze raz to powiedzial. Jednym slowem eraz ma calkowita racje,
          nazywajac Hollywood 'srodowiskiem zaslepionych arogantow'.
          • Gość: Sloneczko Re: sloneczko pieniazki to nie wszystko... IP: *.onlink.net 01.03.05, 04:24
            sprobuj jednak zyc bez pieniazkow zobaczymy czy sie to tobie uda i jakie bedzie
            to zycie. Po drugie nie chce powiedziec ze siedza tam same orly ale nazywanie
            ich nikim to jakies nieporozumienie. Niestety taki jest zwyczaj w calym
            cywilizowanym swiecie ,ze wszyscy mowia "dziekuje " za nagrode. Jesli to dla
            ciebie nudne to po co ogladasz, przeciez od 77 lat wszyscy nagrodzeni dziekuja
            i beda to robic zawsze. Przeciez nie moga podziekowac komus kto do ich sukcesu
            nie przylozyl ani reki , ani nawet palca.
    • Gość: Tomek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.207-68.tampabay.res.rr.com 28.02.05, 07:06
      Swietny film tylko dlaczego Polski tytul jest tak rozny od oryginalu "Million
      Dollar Baby"?
      Czyzby nie byo bardziej odpowiedniego przekladu, czy publicznosc do tego nie
      dorosla?

      Gratulacje dla Jan A.P. Kaczmarka. Pobic Johna Williamsa nie jest latwo.
      • Gość: wowo Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 212.87.16.* 28.02.05, 07:58
        Smialo, zaproponuj lepszy przeklad...
        • Gość: Tomek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.207-68.tampabay.res.rr.com 28.02.05, 08:06
          Gość portalu: wowo napisał(a):

          > Smialo, zaproponuj lepszy przeklad...
          Jesli nie znasz jezyka to siegnij po slownik. Nie da sie przekracic oryginalu,
          a zwlaszcza do tej uzywanej wersji w tytule, ktos sie jednak staral za wszelka
          cene.
          • Gość: wowo Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 212.87.16.* 28.02.05, 08:10
            Dobrze znam jezyk i nie potrzebuje slownika. I ponawiam propozycje: jesli
            uwazasz, ze mozna ten tytul przetumaczyc tak, zeby brzmialo to ladnie i
            jednoczesnie wiernie oryginalowi, to smialo. Pochwal sie talentem...
            • Gość: Tomek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.207-68.tampabay.res.rr.com 01.03.05, 00:07
              Polska jest jednym z wiadacych krajow Europy gdzie tak wiele tytulow i
              oryginalnych dziel autorskich jest spolszczanych dla mas. Nawet we Francji
              powoli sie od tego odstepuje. Czasy sie zmienily, Europa na progu i warto chyba
              pomyslec o poszanowaniu oryginalnych intencji autorskich zamiast bawienie sie w
              zgadywanie prawdziwych intencji.
              Sa to pozostalosci cenzury i pozwalaja na manipulowanie dzielami autorskimi.
              One same obronia sie lepiej niz ci tlumacze z Bozej laski sadza.
              Uwazam ze jest absolutnym idioctwem tlumaczenie "Million Dollar Baby" bo kazdy
              to zrozumie w Europie, tylko nie w Polsce. Jesli juz nawet jest konieczne
              uzywac podtytul to doslowne tlumaczenie jest lepsze od tego powyzej.
          • Gość: jast Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 28.02.05, 08:16
            uwazam ze polskie "milionowo dolarowe dziecko" by nie brzmialo dobrze gdyz
            polskie "dziecko" nie ma tego samego podwojnego-znaczenia co angielskie "baby".
            To jest wlasnie problem ze czyste tlumaczenie slow prowadzi czasem na manowce.
            • Gość: Lechu Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.dsl.vianetworks.de 28.02.05, 10:04
              W NIemczech, gdzie mieszkam, dystrybutorzy coraz częściej rezygnują z przekładu tytułów. Po głębszym zastanowienie uznaję, że w większości pezypadków jest to jedyne słuszne rozwiązanie, bo:

              1. Wszyscy wreszcie wiedzą, o jaki film chodzi (angielski to JEST lingua franca tego świata, obojętnie, czy się to komuś podoba, czy nie)

              2. Unika się zwykłych problemów z przekładaniem jednej idiomalnej wieloznaczności w drugą.
              • edek47 Polacy nie dorosli jeszczedo takich.... 28.02.05, 16:02
                'EKSPERYMENTOW'.Polacy to narod poetow, nwet przeklenstwa tlumacza
                w 'kulturalny' sposob.
    • bobasek_i_cala_klasa OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW 28.02.05, 07:56

      dostaje te rzezbe Lenina.
      Zaraz chwileczke kto decyduje o tym kto ma dostac Oscara? Otwieraja koperty
      jak w Moskwie 30 lat temu, czy to jest demokracja w sztuce?
      A Leonardo nie dostal jeszcze takiej, bo dobrzy aktorzy nie kwalifikuja sie na
      te nedzna nagrode.
      • Gość: Indian Re: OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW IP: *.adsl.hansenet.de 28.02.05, 08:03
        Bo to nie aktor . To meski odpowiednik Barbie . Laleczka dla 12 letnich
        dziewczynek .
      • Gość: dobry aktor Re: OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW IP: 195.94.207.* 28.02.05, 08:30
        no niestety Leo jest naprawde kiepski
        miał farta ze zagrał w oskarowym tytanicu inaczej przepadł by bez wieści
        a poza tym jakby miał jakis talent to podejrzewam ze ktoś by go zauważył ale
        najwidoczniej jest zupełnie inaczej
        pewnie teraz znów sie dzieciak obrazi na wszystkich tak jak to wcześniej bywało
        Gratulacje dla Kaczmarka - dobra robota!!!!!
        • Gość: Sloneczko Re: OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW IP: *.onlink.net 28.02.05, 19:01
          sama nominacja jest juz olbrzymim wyroznieniem a Leonardo jest naprawde
          swietnym aktorem.
      • edek47 Niemowlak z ciebie totalny... 28.02.05, 16:08
        Czy ty czasami nie jestes emigrantem z CCCP?
    • Gość: olka.soad Eastwood-klimatyczny IP: *.net / 83.16.120.* 28.02.05, 08:33
      Gretuluję Panu Kaczmarkowi,i chciałabym wyrazić radość,ze to właśnie Eastwood
      stanął "na podium nad znakiem jedynki",bo mimo iż Aviator rzucił mnie na kolana
      to zdecydowanie bardziej wole Za wszelką cenę i niepowtażalny klimat jaki jest
      tylko w filmach Eastwooda!
    • Gość: abc Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? IP: *.eds.net 28.02.05, 08:50
      to jest Million Dollar Baby!! Ludzie nie dajcie sie zwariowac
      tym tlumaczacym oszolomom!! Sprobujcie porozmawiac z kims
      z zagranicy o tym filmie jesli nie znacie jego prawdziwego tytulu.
      A moze w Polsce nikt nie rozmawia z ludzmi z zagranicy?
      • Gość: mtw Re: Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.02.05, 12:54
        Taki jest polski tytuł u dystrybutora, w pełni zresztą oddający treść filmu.
      • Gość: kate Re: Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? IP: *.sympatico.ca 28.02.05, 16:12
        Ale dlaczego sie tak pieklic.Nalezy przyjac ze w Polsce mamy kiepskich tlumaczy
        - czasami rece az opadaja( nie zawsze, oczywista).NIe znam tego filmu - moze
        tytul wynika z tresci?Jezeli jednak tytul jest bardzo nie trafiony to prosze
        sobie przypomniec tlumaczenie filmy DIRTY DANCING - wirujacy seks.Well.....
        • hajota Re: Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? 28.02.05, 17:30
          Praktyka jest taka, że o polskiej wersji tytułu decyduje najczęściej dystrybutor
          kierujący się względami marketingowymi, a nie tłumacz.
          A tłumaczenie nie polega na podstawianiu pod wyrazy obcojęzyczne dosłownych
          odpowiedników polskich wziętych ze słownika. Jak słusznie zauważasz - tytuł może
          wynikać z treści.
    • Gość: chris*** gratulacje! IP: 83.65.236.* 28.02.05, 08:53
      wielkie brawa dla j.kaczmarka! jeszcze polska nie zginela...
    • gaiaa Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 08:58
      Wow, Panie Kaczmarek, GRATULACJE!!!!!!!!
    • Gość: libi polskie tłumaczenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 09:05
      Filmu jeszcze nie widziałam i nie wiem, czy moje tłumaczenie oddaje jego
      istotę, ale myślę, że bliższa oryginałowi byłaby "Dziewczyna za milion dolarów"
      albo po prostu "Dziewczyna za milion".
      • simons2 Re: polskie tłumaczenie 28.02.05, 09:23
        ...a moze nie trzeba tlumaczyc wcale. Baby w tym wypadku to nie dziewczyna, a
        raczej dziecinka . Gratulacje dla Jana A.P. Kaczmarka !
        • edek47 Proponuje POLSKI TYTUL TEGO FILMU: 28.02.05, 16:19
          'Niemowle za ponad 300-ta milionow zlotych', jak tlumaczyc to dokladnie i
          wszystko.
      • Gość: jpo Re: polskie tłumaczenie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.02.05, 12:51
        Masz rację: nie twoje tłimaczenie nie oddaje jego istoty...
      • Gość: ksenia Re: polskie tłumaczenie IP: *.pen.dialup.connect.net.au 28.02.05, 15:25
        ja filmu tez nie widzialam, przetlumaczlabym na jezyk polski krotko: wspaniala
        dziewczyna lub cudowna dziewczyna.pozdrawiam.
        • Gość: abc Re: polskie tłumaczenie IP: *.eds.net 28.02.05, 21:24
          Ksenia, bardzo dobre tlumaczenie (duzo lepsze niz oficjalne).
          Ale tak wlasciwie jestem ciekawy kto w Polsce nie zna slow
          z oryginalnego tytulu: Milion, dolar, baby? Czy jest ktos kto
          nie zna? Jesli tak to na pewno nie byl/a nigdy w kinie i juz
          nie pojdzie.
          Nie mam nic przeciw tlumaczeniom tytulow, ale pod warunkiem
          ze tytul oryginalny jest podany w nawiasie dla ludzi ktorzy
          chca romawiac o filmach nie tylko z Polakami.
    • Gość: adamosso Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.pol / 195.136.80.* 28.02.05, 09:11
      Widzialem ten film, 1wsza czesc nazwijmy ja bokserska nawet-nawet, ale ta
      melodramatyczna koncowka- zenada, typowo amerykanska szmira, lzy mi lecialy po
      policzkach- ze smiechu:)))))
    • Gość: gość5 Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 195.69.83.* 28.02.05, 09:34
      Popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: Pawel Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.crowley.pl 28.02.05, 09:38
        Cały sport, boks także, śmierdzi szmirą...
        A "Za wszelką cenę" to naprawdę dobry film, jestem pelen podziwu dla Eastwooda,
        im starszy tym lepszy :)
    • Gość: Yo! Kaczmarek najlepszy!!! IP: 195.69.83.* 28.02.05, 09:36
      Kaczmarek dostał oscara!!!
      Jessst!!
    • Gość: nadja Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:00
      • Gość: nadja Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:01

        Bardzo sie ciesze z Oscarow dla 'za wszelka cene'
        Gratulacje dla Kaczmarka :)
        n
    • Gość: dd wybielanie hughesa IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 28.02.05, 10:02
      bardzo dobrze, ze aviator nie wygral w najwazniejszych kategoriach.
      polecam zapoznanie sie z biografia pana hughesa, ktory wcale nie byl takim
      niewiniatkiem, jak go widzi scorsese. w filmie zabraklo wielu bardzo ciekawych
      watkow - np. biseksualizmu czy afery watergate.
    • Gość: klaus Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.pbr.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:02
      "stały dziesiątki ludzie"

      polska język trudna język.
    • Gość: duch Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:04
      Precyzyjniej byłoby napisać, że Amerykanin polskiego pochodzenia Jan Kaczmarek
      otrzymał Oscara.Przypisywanie wszystkich osiągnięć w różnych dziedzinach
      Polakom, którzy od 10-ciu i więcej lat mieszkają poza Polską, mając obce
      obywatelstwo, jest naciągane i nie całkiem prawdziwe.
      • Gość: DŻEJMS BŁĄD ALE OBCIACH!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:26
        nawet w PEERELU były Oscary w telewizji.....
        a Dworak co?..... a psinco...
        nawet retransmisji żadnej... OBCIACH!!!!!!!!!!
      • simons2 Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 10:29
        ..juz zacznijmy od dzisiaj uczciwie walczyc o przeniesienie Konkursu
        Chopinowskiego do Paryza.. Znam wielu Polakow mieszkajacych poza Polska tak jak
        p.Kaczmarek od 89-tego roku. Nawet majac obce obywatelstwa nie maja problemu z
        tym gdzie naleza i kim sa. Wszystkie poczynania p.Kaczmarka tez o tym swiadcza.
        Mam tez nadzieje, ze Oscar przyspieszy rozwoj szkoly w Rozbitku.
    • Gość: stereoboy Gratulacje dla Kaczmarka ! IP: *.icpnet.pl 28.02.05, 10:31
      Brawa dla Kaczmarka, to wielki sukces wygrac z Williamsem :) a poza tym cieszy
      mnie bardzo, kompletnie niezauwazony, Oscar za scenariusz oryginalny dla
      niezwyklego oryginalnego Charliego Kaufmana :) Charlie - tak trzymac :)
      • Gość: mix Re: Gratulacje dla Kaczmarka ! IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.02.05, 12:01
        Ten oscar wcale nie był kompletnie niezauważony, może przez GW & inne polskie
        media. Kiedy w zeszłym roku wydano ten scenariusz w formie książkowej, recenzje
        jednoznacznie wskazywały, że rzecz lepsza od filmu. Kaufman jest prawdziwą
        gwiazdą wśród scenarzystów. Wielbię go i czytam wszystko, co pisze.
        Nb. na podium weszła cała trójka, ale przemawiał tylko on.
        • Gość: stereoboy Re: Gratulacje dla Kaczmarka ! IP: *.icpnet.pl 28.02.05, 12:17
          no wlasnie myslalem o niezauwazeniu przez polskie media... a tez jestem wielkim
          zwolennikiem Kaufmana :)
    • Gość: słucham? Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 193.178.143.* 28.02.05, 10:44
      Na stronie startowej Gazety zdjęcie zatytułowane jest "Mamy Oskara", więc chyba
      gratulacje należą się całej Agorze... Dziękujemy licznym ojcom sukcesu, bez was
      nie byłoby to możliwe...
    • Gość: Olka Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:50
      Jak oni mogli nie przyznać Oscara Johnnemu Deppowi!!!!!!!! Hamy.....Tylko jakaś
      glupia Swank za jakis równie glupi film....
      • Gość: s.bur Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.05, 00:45
        sama jestes glupia i na dodatek wogole sie nie znasz na filnie wiec po co sie
        wypowaiadasz: chyba tylko po to aby sie osmieszyc;
    • tinuvelirith Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 10:51
      Jak onie mogli nie przyznać Oscara Johnnnemu Deppowie!!!!!!!!Hamy....Tylko
      jakaś głupia Swank dostala za równie głupi film.....
      • ptasi_mozdzek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 11:06
        no wlasnie !!!! OSKAR dla ELASTYNY !!!! TO ONA BYŁA NAJLEPSZA W UBIEGŁYM
        ROKU !!!
    • Gość: Konin Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 11:21
      Wspaniały sukces. Proponuję bojkot TVP
      • Gość: snow oskary 2004 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 11:30
        troche szkoda ze jak zwykle forum schodzi z tematu, no ale taka rzeczywistosc.
        Million dollar baby wygralo i dobrze. Mialem nadzieje ze to nie bedzie Aviator,
        bo tak przewaznie bywalo ze dobry film przegrywal z efektownym filmem (tak jak
        w 2003 gdy 'ladne' ale raczej o niczym "chicago" wygralo z "godzinami").
        Osobiscie liczylem ze wygra "Marzyciel", bo oprocz muzyki, ktora jest
        fenomenalna to caly film robi magiczne wrazenie.
    • Gość: kwiatek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.totalizator.com.pl / *.devs.futuro.pl 28.02.05, 11:30
      piekny, mądry film.
    • Gość: kk Przed publikacja sprawdzcie pisownie u kogos kto.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.05, 11:35
      .. zna jezyki. Bardzo prosze.
    • Gość: szpen Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.autocom.pl 28.02.05, 12:07
      eastwood jest najlepszy
    • Gość: Greg Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.hpl.eu.honda.com / 62.233.165.* 28.02.05, 12:10
      Wygral film wybitny.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka