Gość: mario IP: *.dsl.sndg02.pacbell.net 28.02.05, 05:55 Innego wyniku byc nie moglo, wygral film najlepszy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Erazm Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 5.3.* / *.proxy.aol.com 28.02.05, 06:58 Dobrze, ze wygral Eastwood, bo naprawde zasluzenie. Ale impreza rozdania Oskarow - calosciowo - zalosna w samouwielbieniu sie tych wszystkich narcystycznych, zamknietych we wlasnym srodowisku, stworow, ktore na ekranie - gdy nie sa SOBA - bywaja KIMS, ale gdy nie maja NIKOGO udawac - okazuja sie byc NIKIM. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sloneczko Erazm IP: *.onlink.net 28.02.05, 18:57 a ty kim jestes? Bo oni soba napewno cos reprezentuja, a ty co? Oni pracuja, zarabiaja straszna kase a ty co ?Oni zyja w niewyobrazalnych dla nas luksusach a ty jak zyjesz? Jak mieszkasz? Jak wypoczywasz ? Jak sie odzywiasz? Czym jezdzisz? Facusiu zanim zaczniesz krytykowac i obrazac innych, spojrz najpierw na siebie o ocen wlasciwie siebie. Zacznij zawsze od siebie . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja sloneczko pieniazki to nie wszystko... IP: *.eds.net 28.02.05, 21:38 erazm ma racje, jesli poczytasz sobie cos po angielsku na temat oscarow to sie dowiesz jaka jest panika ze widownia upada, a jak ma nie updadac jesli oglada sie te glupie podziekowania dla agentow, pod-agentow, nad-agentow, corciow i zon, etc. Dla mnie to jest nudne. Ciekawsze byloby gdyby powiedzieli cos na temat ich pracy, a nie tylko 'dziekuje academy', etc. Nota Bene Chris (konferansjer) powiedzial, ze nie zna ani jednego nie-pedala mezczyzny ktory oglada oscary, potem sie wycofal a potem jeszcze raz to powiedzial. Jednym slowem eraz ma calkowita racje, nazywajac Hollywood 'srodowiskiem zaslepionych arogantow'. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sloneczko Re: sloneczko pieniazki to nie wszystko... IP: *.onlink.net 01.03.05, 04:24 sprobuj jednak zyc bez pieniazkow zobaczymy czy sie to tobie uda i jakie bedzie to zycie. Po drugie nie chce powiedziec ze siedza tam same orly ale nazywanie ich nikim to jakies nieporozumienie. Niestety taki jest zwyczaj w calym cywilizowanym swiecie ,ze wszyscy mowia "dziekuje " za nagrode. Jesli to dla ciebie nudne to po co ogladasz, przeciez od 77 lat wszyscy nagrodzeni dziekuja i beda to robic zawsze. Przeciez nie moga podziekowac komus kto do ich sukcesu nie przylozyl ani reki , ani nawet palca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.207-68.tampabay.res.rr.com 28.02.05, 07:06 Swietny film tylko dlaczego Polski tytul jest tak rozny od oryginalu "Million Dollar Baby"? Czyzby nie byo bardziej odpowiedniego przekladu, czy publicznosc do tego nie dorosla? Gratulacje dla Jan A.P. Kaczmarka. Pobic Johna Williamsa nie jest latwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wowo Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 212.87.16.* 28.02.05, 07:58 Smialo, zaproponuj lepszy przeklad... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.207-68.tampabay.res.rr.com 28.02.05, 08:06 Gość portalu: wowo napisał(a): > Smialo, zaproponuj lepszy przeklad... Jesli nie znasz jezyka to siegnij po slownik. Nie da sie przekracic oryginalu, a zwlaszcza do tej uzywanej wersji w tytule, ktos sie jednak staral za wszelka cene. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wowo Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 212.87.16.* 28.02.05, 08:10 Dobrze znam jezyk i nie potrzebuje slownika. I ponawiam propozycje: jesli uwazasz, ze mozna ten tytul przetumaczyc tak, zeby brzmialo to ladnie i jednoczesnie wiernie oryginalowi, to smialo. Pochwal sie talentem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.207-68.tampabay.res.rr.com 01.03.05, 00:07 Polska jest jednym z wiadacych krajow Europy gdzie tak wiele tytulow i oryginalnych dziel autorskich jest spolszczanych dla mas. Nawet we Francji powoli sie od tego odstepuje. Czasy sie zmienily, Europa na progu i warto chyba pomyslec o poszanowaniu oryginalnych intencji autorskich zamiast bawienie sie w zgadywanie prawdziwych intencji. Sa to pozostalosci cenzury i pozwalaja na manipulowanie dzielami autorskimi. One same obronia sie lepiej niz ci tlumacze z Bozej laski sadza. Uwazam ze jest absolutnym idioctwem tlumaczenie "Million Dollar Baby" bo kazdy to zrozumie w Europie, tylko nie w Polsce. Jesli juz nawet jest konieczne uzywac podtytul to doslowne tlumaczenie jest lepsze od tego powyzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jast Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 28.02.05, 08:16 uwazam ze polskie "milionowo dolarowe dziecko" by nie brzmialo dobrze gdyz polskie "dziecko" nie ma tego samego podwojnego-znaczenia co angielskie "baby". To jest wlasnie problem ze czyste tlumaczenie slow prowadzi czasem na manowce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lechu Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.dsl.vianetworks.de 28.02.05, 10:04 W NIemczech, gdzie mieszkam, dystrybutorzy coraz częściej rezygnują z przekładu tytułów. Po głębszym zastanowienie uznaję, że w większości pezypadków jest to jedyne słuszne rozwiązanie, bo: 1. Wszyscy wreszcie wiedzą, o jaki film chodzi (angielski to JEST lingua franca tego świata, obojętnie, czy się to komuś podoba, czy nie) 2. Unika się zwykłych problemów z przekładaniem jednej idiomalnej wieloznaczności w drugą. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Polacy nie dorosli jeszczedo takich.... 28.02.05, 16:02 'EKSPERYMENTOW'.Polacy to narod poetow, nwet przeklenstwa tlumacza w 'kulturalny' sposob. Odpowiedz Link Zgłoś
bobasek_i_cala_klasa OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW 28.02.05, 07:56 dostaje te rzezbe Lenina. Zaraz chwileczke kto decyduje o tym kto ma dostac Oscara? Otwieraja koperty jak w Moskwie 30 lat temu, czy to jest demokracja w sztuce? A Leonardo nie dostal jeszcze takiej, bo dobrzy aktorzy nie kwalifikuja sie na te nedzna nagrode. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Indian Re: OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW IP: *.adsl.hansenet.de 28.02.05, 08:03 Bo to nie aktor . To meski odpowiednik Barbie . Laleczka dla 12 letnich dziewczynek . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dobry aktor Re: OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW IP: 195.94.207.* 28.02.05, 08:30 no niestety Leo jest naprawde kiepski miał farta ze zagrał w oskarowym tytanicu inaczej przepadł by bez wieści a poza tym jakby miał jakis talent to podejrzewam ze ktoś by go zauważył ale najwidoczniej jest zupełnie inaczej pewnie teraz znów sie dzieciak obrazi na wszystkich tak jak to wcześniej bywało Gratulacje dla Kaczmarka - dobra robota!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sloneczko Re: OSCARS!. ZNOWU GRUPA NIEUDACZNIKOW IP: *.onlink.net 28.02.05, 19:01 sama nominacja jest juz olbrzymim wyroznieniem a Leonardo jest naprawde swietnym aktorem. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Niemowlak z ciebie totalny... 28.02.05, 16:08 Czy ty czasami nie jestes emigrantem z CCCP? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olka.soad Eastwood-klimatyczny IP: *.net / 83.16.120.* 28.02.05, 08:33 Gretuluję Panu Kaczmarkowi,i chciałabym wyrazić radość,ze to właśnie Eastwood stanął "na podium nad znakiem jedynki",bo mimo iż Aviator rzucił mnie na kolana to zdecydowanie bardziej wole Za wszelką cenę i niepowtażalny klimat jaki jest tylko w filmach Eastwooda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? IP: *.eds.net 28.02.05, 08:50 to jest Million Dollar Baby!! Ludzie nie dajcie sie zwariowac tym tlumaczacym oszolomom!! Sprobujcie porozmawiac z kims z zagranicy o tym filmie jesli nie znacie jego prawdziwego tytulu. A moze w Polsce nikt nie rozmawia z ludzmi z zagranicy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mtw Re: Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.02.05, 12:54 Taki jest polski tytuł u dystrybutora, w pełni zresztą oddający treść filmu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kate Re: Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? IP: *.sympatico.ca 28.02.05, 16:12 Ale dlaczego sie tak pieklic.Nalezy przyjac ze w Polsce mamy kiepskich tlumaczy - czasami rece az opadaja( nie zawsze, oczywista).NIe znam tego filmu - moze tytul wynika z tresci?Jezeli jednak tytul jest bardzo nie trafiony to prosze sobie przypomniec tlumaczenie filmy DIRTY DANCING - wirujacy seks.Well..... Odpowiedz Link Zgłoś
hajota Re: Jaki "Za wszelką cenę"???????????????? 28.02.05, 17:30 Praktyka jest taka, że o polskiej wersji tytułu decyduje najczęściej dystrybutor kierujący się względami marketingowymi, a nie tłumacz. A tłumaczenie nie polega na podstawianiu pod wyrazy obcojęzyczne dosłownych odpowiedników polskich wziętych ze słownika. Jak słusznie zauważasz - tytuł może wynikać z treści. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chris*** gratulacje! IP: 83.65.236.* 28.02.05, 08:53 wielkie brawa dla j.kaczmarka! jeszcze polska nie zginela... Odpowiedz Link Zgłoś
gaiaa Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 08:58 Wow, Panie Kaczmarek, GRATULACJE!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: libi polskie tłumaczenie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 09:05 Filmu jeszcze nie widziałam i nie wiem, czy moje tłumaczenie oddaje jego istotę, ale myślę, że bliższa oryginałowi byłaby "Dziewczyna za milion dolarów" albo po prostu "Dziewczyna za milion". Odpowiedz Link Zgłoś
simons2 Re: polskie tłumaczenie 28.02.05, 09:23 ...a moze nie trzeba tlumaczyc wcale. Baby w tym wypadku to nie dziewczyna, a raczej dziecinka . Gratulacje dla Jana A.P. Kaczmarka ! Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Proponuje POLSKI TYTUL TEGO FILMU: 28.02.05, 16:19 'Niemowle za ponad 300-ta milionow zlotych', jak tlumaczyc to dokladnie i wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jpo Re: polskie tłumaczenie IP: *.aster.pl / *.aster.pl 28.02.05, 12:51 Masz rację: nie twoje tłimaczenie nie oddaje jego istoty... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ksenia Re: polskie tłumaczenie IP: *.pen.dialup.connect.net.au 28.02.05, 15:25 ja filmu tez nie widzialam, przetlumaczlabym na jezyk polski krotko: wspaniala dziewczyna lub cudowna dziewczyna.pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: polskie tłumaczenie IP: *.eds.net 28.02.05, 21:24 Ksenia, bardzo dobre tlumaczenie (duzo lepsze niz oficjalne). Ale tak wlasciwie jestem ciekawy kto w Polsce nie zna slow z oryginalnego tytulu: Milion, dolar, baby? Czy jest ktos kto nie zna? Jesli tak to na pewno nie byl/a nigdy w kinie i juz nie pojdzie. Nie mam nic przeciw tlumaczeniom tytulow, ale pod warunkiem ze tytul oryginalny jest podany w nawiasie dla ludzi ktorzy chca romawiac o filmach nie tylko z Polakami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adamosso Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.pol / 195.136.80.* 28.02.05, 09:11 Widzialem ten film, 1wsza czesc nazwijmy ja bokserska nawet-nawet, ale ta melodramatyczna koncowka- zenada, typowo amerykanska szmira, lzy mi lecialy po policzkach- ze smiechu:))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość5 Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 195.69.83.* 28.02.05, 09:34 Popieram!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pawel Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.crowley.pl 28.02.05, 09:38 Cały sport, boks także, śmierdzi szmirą... A "Za wszelką cenę" to naprawdę dobry film, jestem pelen podziwu dla Eastwooda, im starszy tym lepszy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yo! Kaczmarek najlepszy!!! IP: 195.69.83.* 28.02.05, 09:36 Kaczmarek dostał oscara!!! Jessst!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nadja Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:00 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nadja Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:01 Bardzo sie ciesze z Oscarow dla 'za wszelka cene' Gratulacje dla Kaczmarka :) n Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dd wybielanie hughesa IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 28.02.05, 10:02 bardzo dobrze, ze aviator nie wygral w najwazniejszych kategoriach. polecam zapoznanie sie z biografia pana hughesa, ktory wcale nie byl takim niewiniatkiem, jak go widzi scorsese. w filmie zabraklo wielu bardzo ciekawych watkow - np. biseksualizmu czy afery watergate. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klaus Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.pbr.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:02 "stały dziesiątki ludzie" polska język trudna język. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: duch Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:04 Precyzyjniej byłoby napisać, że Amerykanin polskiego pochodzenia Jan Kaczmarek otrzymał Oscara.Przypisywanie wszystkich osiągnięć w różnych dziedzinach Polakom, którzy od 10-ciu i więcej lat mieszkają poza Polską, mając obce obywatelstwo, jest naciągane i nie całkiem prawdziwe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DŻEJMS BŁĄD ALE OBCIACH!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:26 nawet w PEERELU były Oscary w telewizji..... a Dworak co?..... a psinco... nawet retransmisji żadnej... OBCIACH!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
simons2 Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 10:29 ..juz zacznijmy od dzisiaj uczciwie walczyc o przeniesienie Konkursu Chopinowskiego do Paryza.. Znam wielu Polakow mieszkajacych poza Polska tak jak p.Kaczmarek od 89-tego roku. Nawet majac obce obywatelstwa nie maja problemu z tym gdzie naleza i kim sa. Wszystkie poczynania p.Kaczmarka tez o tym swiadcza. Mam tez nadzieje, ze Oscar przyspieszy rozwoj szkoly w Rozbitku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stereoboy Gratulacje dla Kaczmarka ! IP: *.icpnet.pl 28.02.05, 10:31 Brawa dla Kaczmarka, to wielki sukces wygrac z Williamsem :) a poza tym cieszy mnie bardzo, kompletnie niezauwazony, Oscar za scenariusz oryginalny dla niezwyklego oryginalnego Charliego Kaufmana :) Charlie - tak trzymac :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mix Re: Gratulacje dla Kaczmarka ! IP: *.zgora.dialog.net.pl 28.02.05, 12:01 Ten oscar wcale nie był kompletnie niezauważony, może przez GW & inne polskie media. Kiedy w zeszłym roku wydano ten scenariusz w formie książkowej, recenzje jednoznacznie wskazywały, że rzecz lepsza od filmu. Kaufman jest prawdziwą gwiazdą wśród scenarzystów. Wielbię go i czytam wszystko, co pisze. Nb. na podium weszła cała trójka, ale przemawiał tylko on. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stereoboy Re: Gratulacje dla Kaczmarka ! IP: *.icpnet.pl 28.02.05, 12:17 no wlasnie myslalem o niezauwazeniu przez polskie media... a tez jestem wielkim zwolennikiem Kaufmana :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: słucham? Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: 193.178.143.* 28.02.05, 10:44 Na stronie startowej Gazety zdjęcie zatytułowane jest "Mamy Oskara", więc chyba gratulacje należą się całej Agorze... Dziękujemy licznym ojcom sukcesu, bez was nie byłoby to możliwe... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olka Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 10:50 Jak oni mogli nie przyznać Oscara Johnnemu Deppowi!!!!!!!! Hamy.....Tylko jakaś glupia Swank za jakis równie glupi film.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s.bur Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.05, 00:45 sama jestes glupia i na dodatek wogole sie nie znasz na filnie wiec po co sie wypowaiadasz: chyba tylko po to aby sie osmieszyc; Odpowiedz Link Zgłoś
tinuvelirith Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 10:51 Jak onie mogli nie przyznać Oscara Johnnnemu Deppowie!!!!!!!!Hamy....Tylko jakaś głupia Swank dostala za równie głupi film..... Odpowiedz Link Zgłoś
ptasi_mozdzek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem 28.02.05, 11:06 no wlasnie !!!! OSKAR dla ELASTYNY !!!! TO ONA BYŁA NAJLEPSZA W UBIEGŁYM ROKU !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Konin Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 11:21 Wspaniały sukces. Proponuję bojkot TVP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snow oskary 2004 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 11:30 troche szkoda ze jak zwykle forum schodzi z tematu, no ale taka rzeczywistosc. Million dollar baby wygralo i dobrze. Mialem nadzieje ze to nie bedzie Aviator, bo tak przewaznie bywalo ze dobry film przegrywal z efektownym filmem (tak jak w 2003 gdy 'ladne' ale raczej o niczym "chicago" wygralo z "godzinami"). Osobiscie liczylem ze wygra "Marzyciel", bo oprocz muzyki, ktora jest fenomenalna to caly film robi magiczne wrazenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kwiatek Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.totalizator.com.pl / *.devs.futuro.pl 28.02.05, 11:30 piekny, mądry film. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Przed publikacja sprawdzcie pisownie u kogos kto.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.05, 11:35 .. zna jezyki. Bardzo prosze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szpen Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.autocom.pl 28.02.05, 12:07 eastwood jest najlepszy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Greg Re: "Za wszelką cenę" Eastwooda najlepszym filmem IP: *.hpl.eu.honda.com / 62.233.165.* 28.02.05, 12:10 Wygral film wybitny. Odpowiedz Link Zgłoś