dinowar 01.08.06, 08:14 Zgarnia wszystko. Opanowuje co się da. Wyrzuca z posadek w spółkach skarbu państwa nawet ludzi Marcinkiewicza. Tylko kim zamienia? Przeczytajcie artykuł w GW o ZEORK! Koniecznie! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
chuchalscy Re: PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!! 01.08.06, 09:26 a co tam piszą o ZEORK ? Odpowiedz Link Zgłoś
dinowar Re: PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!! 01.08.06, 09:37 Zachłanny jak PiS Anna Roży, Janusz Kędracki01-08-2006, ostatnia aktualizacja 01-08-2006 09:22 Prawo i Sprawiedliwość opanowuje ZEORK w Skarżysku-Kamiennej. W tej państwowej spółce posady znaleźli już nie tylko aktywni działacze partii, ale także członkowie ich rodzin. ZOBACZ TAKŻE Teraz PiS (31-07-06, 23:00) Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego od początku były łakomym kąskiem dla partii rządzącej. Dlatego od przejęcia władzy dążyła do odwołania ze stanowiska prezesa Mieczysława Kwietnia, który kierował spółką od połowy lat 90. i przetrwał poprzednie koalicje zarówno prawicy, jak lewicy. Początkowo broniły go związki zawodowe, ale PiS w końcu postawił na swoim. Kwiecień odszedł 30 marca. Na opuszczone przez niego stanowisko został wprawdzie ogłoszony konkurs, ale już wcześniej wiadomo było, że wygra Sylwester Bania, były wiceprezes Elektrowni Połaniec, w PiS pełniący obowiązki pełnomocnika powiatu staszowskiego. Jego pierwsze decyzje sprowadziły się do zatrudniania kolejnych działaczy partii. Intratne posady znalazło tam już dwóch pełnomocników powiatowych partii, syn wiceprezesa zarządu regionalnego, członek tego zarządu i dwóch asystentów posłów. Od miesiąca w Rejonowym Zakładzie Energetycznym w Skarżysku pracuje pełnomocnik powiatowy i członek zarządu regionalnego PiS Jerzy Stopa. - Dlaczego mam być niezatrudniony? Ktoś odchodzi, ja dostałem pracę - dziwi się, że pytamy o jego zatrudnienie w ZEORK. - Jestem samodzielnym referentem, mam wymagane wykształcenie, bo średnie techniczne, a mój zawód to technik elektromonter - dodaje. Koledzy pomogli też, od końca roku bezrobotnemu, Mariuszowi Gorajowi. W poprzedniej kadencji Sejmu był szefem biura posła Przemysława Gosiewskiego, a jeszcze na początku tego roku rzecznikiem prasowym świętokrzyskiego PiS. Pozostaje członkiem zarządu regionalnego, jest także radnym miejskim w Kielcach. Od tygodnia jest specjalistą ds. marketingu w ZEORK. - Dostałem propozycję i z niej skorzystałem - twierdzi Goraj. Uważa, że ma przygotowanie do nowej pracy, ponieważ ukończył Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ. Dariusz Kowalski, do niedawna pracownik biura i nadal asystent poseł PiS Marii Zuby, poprzednio zajmujący się m.in. handlem obwoźnym, nie chciał się pochwalić, na jakim stanowisku pracuje w ZEORK. To niejedyny asystent, który nieoczekiwanie trafił do państwowej spółki. Posadę dostał tam także Radosław Śledziowski, asystent społeczny posła Krzysztofa Lipca, oraz Rafał Barański, syn wiceprzewodniczącego zarządu regionalnego PiS Janusza Barańskiego. - Zadecydowały moje kwalifikacje, jestem z wykształcenia prawnikiem - stwierdził Barański junior. Co konkretnie robi, nie powiedział. Nie chciał się również odnieść do tego, czy w załatwieniu pracy pomógł mu ojciec. Wiceprzewodniczący Barański nawet nie chciał przyznać się, że to jego syn. - Uchylam się od odpowiedzi - powtarzał. I odsyłał do "odpowiedzialnego za politykę kadrową prezesa Bani". Ten jednak był wczoraj bardzo zajęty. Nie udało nam się z nim skontaktować przez sekretariat ZEORK, nie odbierał też telefonu komórkowego. Poseł Maria Zuba zapewnia, że nie pomagała swojemu asystentowi w znalezieniu posady. - Wiem, że otrzymał pracę w ZEORK, ale nie wiem, jakie stanowisko tam zajmuje - twierdzi. Odwagi do skomentowania faktu zatrudniania osób związanych z PiS w spółce skarbu państwa nie ma też wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś. - To nie należy do moich kompetencji. Nadzór nad spółką pełni minister skarbu państwa, jest też rada nadzorcza - tłumaczy. Poseł Przemysław Gosiewski, prezes świętokrzyskiego PiS, od niedawna szef komitetu stałego Rady Ministrów w randze ministra, nagle niewiele ma do powiedzenia. - Trudno mi komentować tę sytuację, bo jej dobrze nie znam. Jeśli osoby te spełniają wymagane kwalifikacje, to nie widzę przeszkód, żeby członkowie partii pełnili takie stanowiska - twierdzi. - Gdyby jednak doszło do sytuacji, że któraś z tych osób otrzymała pracę w podejrzany sposób, że górę wzięły jakieś przesłanki niemerytoryczne, trzeba to wyjaśnić - mówi Gosiewski. Odpowiedz Link Zgłoś
banan9991 Re: PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!! 01.08.06, 22:18 ale syf rodzina po co fachowcy ale to oczywiste kazdy wie Odpowiedz Link Zgłoś