Dodaj do ulubionych

PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!!

01.08.06, 08:14
Zgarnia wszystko. Opanowuje co się da. Wyrzuca z posadek w spółkach skarbu
państwa nawet ludzi Marcinkiewicza. Tylko kim zamienia? Przeczytajcie artykuł
w GW o ZEORK! Koniecznie!
Obserwuj wątek
    • chuchalscy Re: PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!! 01.08.06, 09:26
      a co tam piszą o ZEORK ?
      • dinowar Re: PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!! 01.08.06, 09:37
        Zachłanny jak PiS
        Anna Roży, Janusz Kędracki01-08-2006, ostatnia aktualizacja 01-08-2006 09:22
        Prawo i Sprawiedliwość opanowuje ZEORK w Skarżysku-Kamiennej. W tej państwowej
        spółce posady znaleźli już nie tylko aktywni działacze partii, ale także
        członkowie ich rodzin.
        ZOBACZ TAKŻE
        Teraz PiS (31-07-06, 23:00)
        Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego od początku były łakomym
        kąskiem dla partii rządzącej. Dlatego od przejęcia władzy dążyła do odwołania
        ze stanowiska prezesa Mieczysława Kwietnia, który kierował spółką od połowy lat
        90. i przetrwał poprzednie koalicje zarówno prawicy, jak lewicy. Początkowo
        broniły go związki zawodowe, ale PiS w końcu postawił na swoim. Kwiecień
        odszedł 30 marca.

        Na opuszczone przez niego stanowisko został wprawdzie ogłoszony konkurs, ale
        już wcześniej wiadomo było, że wygra Sylwester Bania, były wiceprezes
        Elektrowni Połaniec, w PiS pełniący obowiązki pełnomocnika powiatu
        staszowskiego. Jego pierwsze decyzje sprowadziły się do zatrudniania kolejnych
        działaczy partii. Intratne posady znalazło tam już dwóch pełnomocników
        powiatowych partii, syn wiceprezesa zarządu regionalnego, członek tego zarządu
        i dwóch asystentów posłów.

        Od miesiąca w Rejonowym Zakładzie Energetycznym w Skarżysku pracuje pełnomocnik
        powiatowy i członek zarządu regionalnego PiS Jerzy Stopa. - Dlaczego mam być
        niezatrudniony? Ktoś odchodzi, ja dostałem pracę - dziwi się, że pytamy o jego
        zatrudnienie w ZEORK. - Jestem samodzielnym referentem, mam wymagane
        wykształcenie, bo średnie techniczne, a mój zawód to technik elektromonter -
        dodaje.

        Koledzy pomogli też, od końca roku bezrobotnemu, Mariuszowi Gorajowi. W
        poprzedniej kadencji Sejmu był szefem biura posła Przemysława Gosiewskiego, a
        jeszcze na początku tego roku rzecznikiem prasowym świętokrzyskiego PiS.
        Pozostaje członkiem zarządu regionalnego, jest także radnym miejskim w
        Kielcach. Od tygodnia jest specjalistą ds. marketingu w ZEORK. - Dostałem
        propozycję i z niej skorzystałem - twierdzi Goraj. Uważa, że ma przygotowanie
        do nowej pracy, ponieważ ukończył Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji
        Społecznej UJ.

        Dariusz Kowalski, do niedawna pracownik biura i nadal asystent poseł PiS Marii
        Zuby, poprzednio zajmujący się m.in. handlem obwoźnym, nie chciał się
        pochwalić, na jakim stanowisku pracuje w ZEORK. To niejedyny asystent, który
        nieoczekiwanie trafił do państwowej spółki. Posadę dostał tam także Radosław
        Śledziowski, asystent społeczny posła Krzysztofa Lipca, oraz Rafał Barański,
        syn wiceprzewodniczącego zarządu regionalnego PiS Janusza Barańskiego. -
        Zadecydowały moje kwalifikacje, jestem z wykształcenia prawnikiem - stwierdził
        Barański junior. Co konkretnie robi, nie powiedział. Nie chciał się również
        odnieść do tego, czy w załatwieniu pracy pomógł mu ojciec.

        Wiceprzewodniczący Barański nawet nie chciał przyznać się, że to jego syn. -
        Uchylam się od odpowiedzi - powtarzał. I odsyłał do "odpowiedzialnego za
        politykę kadrową prezesa Bani". Ten jednak był wczoraj bardzo zajęty. Nie udało
        nam się z nim skontaktować przez sekretariat ZEORK, nie odbierał też telefonu
        komórkowego.

        Poseł Maria Zuba zapewnia, że nie pomagała swojemu asystentowi w znalezieniu
        posady. - Wiem, że otrzymał pracę w ZEORK, ale nie wiem, jakie stanowisko tam
        zajmuje - twierdzi.

        Odwagi do skomentowania faktu zatrudniania osób związanych z PiS w spółce
        skarbu państwa nie ma też wojewoda świętokrzyski Grzegorz Banaś. - To nie
        należy do moich kompetencji. Nadzór nad spółką pełni minister skarbu państwa,
        jest też rada nadzorcza - tłumaczy.

        Poseł Przemysław Gosiewski, prezes świętokrzyskiego PiS, od niedawna szef
        komitetu stałego Rady Ministrów w randze ministra, nagle niewiele ma do
        powiedzenia. - Trudno mi komentować tę sytuację, bo jej dobrze nie znam. Jeśli
        osoby te spełniają wymagane kwalifikacje, to nie widzę przeszkód, żeby
        członkowie partii pełnili takie stanowiska - twierdzi. - Gdyby jednak doszło do
        sytuacji, że któraś z tych osób otrzymała pracę w podejrzany sposób, że górę
        wzięły jakieś przesłanki niemerytoryczne, trzeba to wyjaśnić - mówi Gosiewski.
    • banan9991 Re: PiS - czyli - ZERO MORALNOŚCI!!!!! 01.08.06, 22:18
      ale syf rodzina po co fachowcy ale to oczywiste kazdy wie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka