Dodaj do ulubionych

chemia kosmetyczna

08.07.08, 15:33
kto wybiera się na chemię kosmetyczną na UAM? ile macie punktów?
Obserwuj wątek
    • Gość: prymusek89 Re: chemia kosmetyczna IP: *.net.fone.pl 08.07.08, 16:32
      ja zlozylam na chemie kosmetyczna na UAM ale tak rezerwowo. 77%. a
      ty ile?
      • Gość: asiaaa88 Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.08, 22:15
        jak dobrze liczę to 80. rok temu próg wynosił 68,7 więc myślę że aż tak nie wzrośnie;p;p
    • Gość: annw Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.08, 22:04
      mam pytanie co w ogole trzeba zdawac na chemie kosmetyczna i na
      jakim poziomie??/chodzi mi o UAM w Poznaniu :)
      • Gość: Basia Re: chemia kosmetyczna IP: *.tpn.ceron.pl 22.07.08, 22:49
        Dostałam się w tym roku na UAM na chem. kosmetyczna:) Liczona jest średnia ocen
        z całego świadectwa dojrzałości (wyniki matur), ale jeśli masz zdaną chemię to
        +10pkt i biologię lub matmę lub fizykę (o ile dobrze pamiętam - mogę się mylić)
        to +5pkt. Pozdrawiam!
        • Gość: :) Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.08, 23:50
          a jaki byl prog ?
          • Gość: Klauduch Re: chemia kosmetyczna IP: *.gprs.plus.pl 24.10.08, 21:03
            a ja mam takie pytanie.
            marzy mi się własne SPA.
            miałam iśc na kosmetologię ale nie chcę zdawac biologii..zdaję tylko
            chemie i matematykę więc stwierdziłam że kierunkiem zbliżonym jest
            chemia kosmetyczna.
            czy tak jest w rzeczywistości?
            czy po tym można dostac pracę inną niż w szkole jako nauczyciel?
            no i jaką tą pracę?
            jeśli możecie to piszcie na moje gg 9182086
            • tysiamama21 Re: chemia kosmetyczna 26.10.08, 00:52
              Chemia kosmetyczna to jest chemia. Dowiesz sie co nawilża skórę, jaka jest
              technologia produkcji perfumów. Dowiesz się wielu rzeczy o chemii i tych
              rzeczach które są wykorzystywane w kosmetykach itp. Na kosmetolodii będziesz
              miała fizjologię, dermatologię i minimalną ilość chemii. Kosmetologia i chemia
              kosmetyczna to bardzo różne kierunki.
              A tak w ogóle Wydział Chemii UAM to jest absolutnie najwyższy poziom. Najlepszy
              wydział chemii w Polsce. Bardzo gruntowne wykształcenie. No i duży odsiew
              (ok.30% studentów do III roku włącznie odpada). Mam przed sobą V rok studiów i
              wszyscy znajomi którzy byli na wymianach za granicą albo studiują też inne
              kierunki ( w tym ja) mówią, ze jakość kształcenia mamy najlepszą.
              pozdro!
              I powodzenia!!!
              • eve006 Re: chemia kosmetyczna 28.10.08, 09:54
                witam wszystkich :)
                mam kilka pytań związanych z chemią kosmetyczną na UAM

1. jaki był próg?
                2. ile osób było chętnych a ile zostało przyjętych?
                3. wiem, że zmienił się system oceniania i jestem ciekawa czy waszym
                zdaniem obniży się próg??

bardzo proszę o odpowiedz :)
                • Gość: ciekawskaaaa Re: chemia kosmetyczna IP: *.gprs.plus.pl 29.10.08, 16:42
                  hej:) a ja mam pytanie co właściwie można robic po takiej chemii
                  kosmetycznej..??
                • Gość: ciekawa Re: chemia kosmetyczna IP: *.gprs.plus.pl 29.10.08, 16:45
                  hej wszystkim:)
                  ja mam natomiast takie pytanie:
                  co właściwie mozna robic po chemii kosmtycznej;>?
                  • Gość: beata Re: chemia kosmetyczna IP: 212.160.234.* 22.05.09, 14:42
                    "Absolwent specjalności chemia kosmetyczna znajdzie zatrudnienie w
                    przedsiębiorstwach zarówno państwowych jak i prywatnych związanych z
                    przemysłem: kosmetycznym, chemicznym, spożywczym, farmaceutycznym,
                    włókienniczym, w firmach produkujących kosmetyki jako pracownicy
                    biorący udział w opracowywaniu receptur nowych wyrobów, kontroli
                    jakości i działaniach marketingowych, sieciach dystrybucji
                    kosmetyków jako sprzedawcy, konsultanci, doradcy klienta. Przedmioty
                    realizowane w ramach tej specjalności to między innymi: surowce i
                    składniki kosmetyczne, mikrobiologia, toksykologia wyrobów
                    kosmetycznych, kosmetologia i farmakologia skóry, preparatyka
                    kosmetyczna, metody analityczne w przemyśle kosmetycznym."
                    (żródło: www.ap.siedlce.pl/index.php/oferta-i-
                    stopnia/chemia.html)

... teoretycznie; a wie ktoś może jak jest w rzeczywistości? :)
              • Gość: Klauduch:) Re: chemia kosmetyczna IP: *.gprs.plus.pl 29.10.08, 16:48
                wielkie dzięki za informacje!:)
            • Gość: kaśka Re: chemia kosmetyczna IP: *.adsl.inetia.pl 02.06.09, 20:09
              czy po chemii kosmetycznej mogę pracować w zakładach kosmetycznych i wykonywac
              zabiegi pielęgnacyjne? czy mozna pracowac w odnowie biologicznej czy spa? proszę
              o odpowiedz
              • Gość: nika Re: chemia kosmetyczna IP: *.adsl.inetia.pl 23.06.09, 15:35
                chemia kosmetyczna to kierunek po skonczeniu ktorego raczej nie
                wykonuje sie zabiegow kosmetycznych itp. jesli jestes taka praca
                zainteresowana to powinnas skladac na kosmatologie na UM. po chemii
                kosmetycznej pracuje sie w laboratorium przyprodukcji kosmetykow :)
    • Gość: anaxxx Re: chemia kosmetyczna IP: 80.54.67.* 05.07.09, 23:56
      a czy na rok 2009/2010 znajdę kogoś kto się wybiera na UAM chem.kosmetyczna? Ile
      macie punków? ja 36,80. Nie mam pojęcia jaki będzie próg w tym nowym przeliczniku!?
      • Gość: Aga Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 00:06
        72 pkt ale zastanawiam się jeszcze nad biologiczną i podstawową
        • Gość: eta Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.09, 00:12
          Wie ktoś jak mniej więcej trzeba zdać maturę żeby dostać się na tą chemię ?
          Zmienił się system liczenia pkt więc progi z poprzednich lat nie są zbyt pomocne.
          • Gość: ania Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.09, 16:14
            Ja skladam na inny kierunek papiery a na chemie chce zlozyc tak na
            wszelki wypadek gdybym sie nie dostala na moj kierunek. Do 8 lipca
            trzeba wybrac specjalnosc a ja sie obawiam. Najbardziej bym chciala
            chemie kosmetyczna ale tylu jest chetnych ze sie boje ze sie nie
            dostane (a musze sie dostac bo to zapasowy kierunek). Mam 65% z
            rozszerzonej chemii. Czy z takim wynikiem mam szanse? Liczac wg
            przelicznika mam lacznie 54.3 pkt.
            • Gość: olaa Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.09, 00:19
              Ja mam 72 pkt tez troszkę awaryjnie, zobaczymy co z tego wyjdzie
    • Gość: Aśka Re: chemia kosmetyczna IP: *.adsl.inetia.pl 22.05.14, 19:53
      Kto na chemię kosmetyczną na UMK w Toruniu?
      • Gość: CHEMIA Re: chemia kosmetyczna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.14, 15:12
        Ja się zastanawiam , ale chetnych na ten kierunek w Toruniu zbyt duzo nie ma , co może oznaczać , że to nie są dobre studia ....
    • Gość: Ala Re: chemia kosmetyczna IP: 95.41.133.* 25.08.22, 04:24
      Dla osób chcących zgłębic wiedze nt. chemii kosmetyków polecam ten ebook, dostępny w empiku:

www.empik.com/emolienty-w-kosmetykach-katarzyna-uzdrowska,p1326853101,ebooki-i-mp3-p?fbclid=IwAR2afUmmuGsGGG-ZubjdQ_5bE5hyyjZht1xb3-aHeVZbwe_zKL_Pxqw4VU4
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka