Dodaj do ulubionych

umiecie grać na jakimś instrumencie?

17.02.10, 15:28
ja właśnie odnawiam, dzieki córce, umiejętnosc gray na pianinie. Wielka
frajda, ćwiczę "Entertainer", menuety, sonatiny i uczę córkę też grać. Super
sprawa zagrać coś tak dla przyjemnosci lepsze niz siedzenie na forum :)
Obserwuj wątek
    • grassant Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:36
      Flecistki, wystąp!
      • bozenak12 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:41
        Ja umiem na flecie.
        • grassant Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:46
          bozenak12 napisała:

          > Ja umiem na flecie.

          to zawsze się przydaje
          • bozenak12 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 16:31
            Zawsze, no chyba że mężczyzna...
    • grassant Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:37
      reniatoja napisała:
      Super sprawa zagrać coś tak dla przyjemnosci lepsze niz siedzenie na
      forum :)

      sąsiedzi też tak uważają?
      • reniatoja Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:43
        akurat nie mają pojęcia, ze gram, nie mam tu pianina, gram na keybordzie póki
        co, nastawiam na minimalną głosnosć, zeby zaoszczedzić na bateriach, bo kabel
        zginął ;)

        Ale w domu rodzinnym mam rodowe pianino pamietające I wojnę światową, z
        klawiaturą z kosci słoniowej, tylko, ze od 20 lat na nim nie grywam nawet
        wakacyjnie. Ale to się zmieni :)
      • sowa-88 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:47
        a powiedzcie mi:
        czy jestem w stanie nauczyć się takiej podstawowej gry na pianinie
        sama? kiedyś brzdękałam, dawno temu, natomiast nie uczyłam nut,
        tylko metoda prób i błędów, a chciałabym umieć zagrać kikla fajnych
        kawałków, na dwie ręce oczywiście:D
        • marsupialis Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 19:18
          Jesteś w stanie, ale jeżeli mieszkasz w jakimś większym mieście, to lepiej weź lekcje. Studenci nie biorą drogo i jeszcze do domu przychodzą :)
    • reniatoja Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:40
      zdumiewające jak mało ludzi gra na jakimkolwiek instrumencie muzycznym, a to
      taka fajna umiejętnosć.


      Na organach płciowych to każdy potrafi grać. Ale trzeba spotkać wirtuoza, aby
      było warto tworzyć z nim duet.
      • poker09 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 16:02
        Do grania na instrumencie potrzeba jednak minimalnego talentu,
        słuchu, więc nie każdy może.
        Nie każdy może sobie też pozwolić na brzdąkanie, kiedy ma sąsiadów
        wyczulonych nawet na głośniejsze tupnięcie.
        Poza tym nauka gry na instrumencie tak, aby można było tego słuchać
        bez bólu jednak wymaga czasu, a nie każdego na to stać.

        Ja sama mam trzy gitary, ale mimo najszczerszych chęci nigdy nie
        mogłam się nauczyć. Za to sama maluję i mogłabym stwierdzić:
        'zdumiewające jak mało ludzi rysuje/maluje, a to taka fajna
        umiejętność'.
        • marsupialis Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 19:19
          Problem sąsiadów można rozwiązać w ten sposób, że trzeba sobie kupić jakiś keyboard i grać na nim w słuchawkach na uszach. Keyboard ma jeszcze tą zaletę, że się nie rozstraja.
    • ja-27 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:52
      W czasach licealnych grałam na gitarze, ale już ładnych parę lat jej nie
      trzymałam w rękach.
    • armos Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 15:58
      gram na fortepianie i gitarze klasycznej.
      • dziewczyna_rzeznika Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 16:06
        Ja gram na flecie poprzecznym. Ale jak mnie mój facet poprosi to i na prostym
        coś wygram :P
        A oprócz tego fortepian, gitara, trochę harmonia (odziedziczyłam po dziadku).
    • mrsnice Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 16:04
      gitara i pewnie wszystkie przeszkadzacze (dzwonki, trójkaty,
      kastaniety, tamburyna tudziez inne).
      A i jeszcze cymbałki i fujarka
    • sootball Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 16:51
      nerwy to instrument szarpany?
      Czy szargany,nigdy nie pamiętam.
    • gr.een mandolina :) 17.02.10, 16:52
      to było dawniej, całe szczęście ,że brakuje jej strun :)
      • la-bast flet 17.02.10, 17:07
        pianino, w mojej rodzinie wszyscy na czyms graja, a ja tam i tak
        najbardziej lubie grac na nerwach:-D
      • kombinerki_pinocheta Re: mandolina :) 17.02.10, 17:32
        Eeee tam, kupuj struny i bierz sie za nia. :)
        Mandoliny mi sie podobaja, taka mniejsza wersja gitary akustycznej.
        • damka9 ja jestem 18.02.10, 12:46
          wirtuozem klawikordu, potrafie rowniez grac na fletni pana, aulosie,
          kitarze, oraz na cytrze ale tylko w duecie
    • 0ffka Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 17:08
      np na fagocie?
      • six_a Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 17:33
        gwizdać umiem
        melodyjki
        różne
        • six_a Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 17:34
          coś się nie tak dopisałam, ale gwiżdżę na to.
          no prawie
    • sundry Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 19:21
      Uczyłam się,jak byłam mała na pianinie i keyboardzie. Parę melodyjek
      zagram.
    • jane-bond007 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 19:49
      tak, tylko szkoda że po tylu latach nauki przestałam grać :[
    • wektor_nienormalny Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 17.02.10, 19:52
      Na keybordzie kiedyś się uczyłam grać, ale nie wiem, czy coś pamiętam.
    • s.p.7 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 18.02.10, 11:45
      większość najpewniej potrafi tylko grać tylko na flecie poprzecznym
    • mamba8 Re: umiecie grać na jakimś instrumencie? 18.02.10, 12:37
      Zgadza się, granie i tworzenie jest całkiem przyjemną relaksującą rzeczą.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka