Dodaj do ulubionych

Święty Graal i tolerancja

    • Gość: neo neo neo ŚWIAT z GAZETY WYBORCZEJ TO zły MATRIX IP: *.petrus.com.pl 06.11.04, 21:21
      Autentyk: List tygodnia - Babka pisze że ma troje dzieci a do gara nie ma co
      włożyć, a REDAKCKA nagradza list tygodnia i przesyła autorce perfumy za 350zł.
      Gazeta W. to bradzo niebezpieczny MARTIX.
    • Gość: garnek Re: Święty Graal i tolerancja IP: 212.122.214.* 06.11.04, 21:36
      Chyba żartujecie... Ta nieszczęsna kobieta utknęła na tym swoim froncie pomiędzy
      kościołem a feminizmem. Weź sobie jakis srodek na grypę, długopis i kawałek
      kartki i zapewniam Cię dorównasz jej. A ta książka to zwyczajny chłam...
      • Gość: ja Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.interkom.pl / *.interkom.net.pl 06.11.04, 23:34
        ty jestes garnek czy garkotluk?
    • Gość: socjolog ponad tozsamosciami IP: *.uni / *.rz.uni-frankfurt.de 06.11.04, 21:39
      Pani Kingo,

      Od socjologa oczekiwalbym umiejetnosci spojrzenia ponad odpowiedz na ataki
      jednej strony. Ponad zestawienia ujarzmiony-inteligent kontra dominujacy
      katolik. To min. dzieki takim felietonom dialog jest bardzo trudny
    • Gość: Yeti Co za głupie cipy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.04, 21:59
      tzn. autora felietonu i jej wielbicielka. Czyli jednak przekwitanie to ciężka
      dolegliwość!
      • Gość: law Ile ta Dunin ma lat? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.11.04, 23:33
        Czy ktos moze to powiedziec? Moze to juz oznaki Alzcheimera, czy czego
        podobnego?
        • Gość: KKK Re: Ile ta Dunin ma lat?-to juz stara rura!! IP: 5.2.* / *.chello.pl 07.11.04, 11:50
          Zadeń normalny chlop nie chce takiej ruchac to sie jej rzuca na stare lata-z 50
          to na pewno juz ma
          • Gość: law Re: Ile ta Dunin ma lat?-to juz stara rura!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.11.04, 12:49
            Ale zdjecia wszedzie zamieszcza sprzed 10 lat... wstydzi sie wieku, a niby taka
            postepowa... zwykla baba niezaspokojona ...
          • magic00 Re: Ile ta Dunin ma lat?-to juz stara rura!! 07.11.04, 18:03
            Sam się wyru.., to ci może umysł rozjaśni i napiszesz coś oryginalnego.
            Tekstów o rzekomym niedoje..iu feministek jest na tym forum na pęczki.
    • Gość: ro duck Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.betanet.pl 06.11.04, 22:10
      wielu aktywnych polityków mentalnie zakonserwowało się w latach 80-tych

      nie wiem dlaczego ich umysły nie przystosowały się do "nowej Polski"

      to po prostu WIDAĆ
    • Gość: ro duck www.katolik.pl IP: *.betanet.pl 06.11.04, 22:12
      ciekawy portal dyskryminowanej mniejszości
    • Gość: pb Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.ists.pl / *.ists.pl 06.11.04, 22:15
      ta Kinga to lesba?
      • Gość: law Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 06.11.04, 23:35
        A co nie widzisz? Ale w spodniach... ha ha ha - pewnie ona jest lesbą-mezem.
      • Gość: aquire Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.acn.waw.pl 07.11.04, 12:24
        obchodzi cię to ?
    • Gość: fidelio Re: Święty Graal i tolerancja IP: 5.2.* / *.chello.pl 06.11.04, 22:18
      pani Dunin - pani ma totalnie fałszywą, zideologizowaną (i to w prostacki
      sposób) świadomośc i ciągoty totalitarne. i czyta pani kiepskie książki, a
      potem pisze kiepskie felietony.
      • Gość: Belzebub Dunin boi się Święconej Wody - jak Diabli IP: *.cekcyn.sdi.tpnet.pl 06.11.04, 22:54
        Aaaaaaaa....kysz!
    • Gość: remus PKWKD Buba: ja z Wami IP: *.bielsko.dialog.net.pl 06.11.04, 23:17
      całym sercem chociem chłop. Mam nadzieję, że to mnie nie wyklucza. Prawdę
      powiedziawszy twierdzę, że zwiększenie ilości kobiet w życiu (politycznym,
      społecznym) będzie z BARDZO DUŻĄ korzyścią dla jakości tego życia. Istniej
      jednakże zagrożenie takich Sobeckich, Konopczyn,itp. "kobiet".
      • Gość: ja Re: PKWKD Buba: ja z Wami IP: *.interkom.pl / *.interkom.net.pl 06.11.04, 23:22
        ja tez
        • Gość: Buba Re: PKWKD Buba: ja z Wami. A ja z Wami. IP: *.in-addr.btopenworld.com 07.11.04, 00:25
          Przecie nie napisalam "Klubu Wielbicielek", ino "Klubu Wielbicieli" - wiec plci
          obojga. Bo my, jadowite femionistki wychowane przez KD, nie jestesmy
          seksistowskie, wrecz przeciwnie, kazden chlop bedzie w naszym klubie
          odpowiednio dopieszczony, excuse le mot.
          W tym tygodniu staram sie nie wdawac nadto w "polemike", gdzyz forum, na ktorym
          dziala ow Klub Wielbicieli Kingi Dunin - bless'er heart! - zostal ponownie
          opanowany przez bande ludzi, do ktorych zadnym jezykiem przemowic sie nie da,
          obroncow jedynie slusznej Prawdy, pozbawionych niestety zarowno gustu
          literackiego, poczucia humoru (ani za grosz, chyba ze siekiera w glowe), a
          nierzadko nawet elementarnej przyzwoitosci, jak np forumowicz(ka), ktory(a)
          krytykujac KD za rzekoma nienawisc do wszystkiego i wszystkich nie moze sie sam
          (a) powstrzymac przed np. uwagami o charakterze antysemickim albo inny
          kolkega , ktory zarzuca Naszej Felietonistce komunistyczne wychowanie.
          Zdumiewa mnie jedynie, ze wszyscy oni, uwazajacy , ze dla Kingi Dunin nie ma
          miejsca w Wysokich Obcasach. rzucaja sie do czytania jej felietonow niemal od
          momentu ich ukazania sie w internecie. Moze jest w tym jakas nadzieja.
          POczytaja sobie, dorosna, przemysla, poznaja zycie i nie beda juz nazywac
          prezydenta Kaczynskiego "wiara katolicka", jak uczynila to wczesniej jedna z
          foumowiczek. Wyjda na swieze powietrze.
    • Gość: zenek ucisnione mniejszosci? IP: *.fema.pl / *.cyf-kr.edu.pl 06.11.04, 23:21
      jeszcze nie tak dawno za rzadów "fanatycznych katoli" z AWS mielismy:
      prezydenta-ateiste, premiera-ewangelika(Buzek) + ministra spraw zagranicznych
      otwarcie przyznajacego sie do Zydowskiego pochodzenia.
      -> na tle wyznania dyskryminacji nie widze
      potem zmiana. premier były sekretarz KC PZPR, wicepremier ciezko uposledzony
      idiota Pol,w sejmie połowa to kryminalisci + dziwozon Jaruga-Nowacka
      -> wiec nie dyskryminujemy tez idiotów i nie przekreslamy osób z kryminalna
      przeszłoscia (wierzac w nawrócenie?)

      chyba nie jest u nas jeszcze tak zle:)
    • Gość: Bartek Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 06.11.04, 23:24
      No nareszcie jakiś sensowny klub! Proszę mnie zapisać. Pani Kinga Dunin jest
      the best, to fakt, ale Pani Prezeska pytała o inne propozycje. Może: Kazimierza
      Szczuka i Agata Araszkiewicz.
    • Gość: Bartek Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 07.11.04, 00:06
      Na 83 opinie na szybko licząc ok 10 było pozytywnych - ciekawe o czym to
      świadczy?
      • Gość: Buba Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.in-addr.btopenworld.com 07.11.04, 00:35
        Moze o tym, ze duzo przed nami roboty i ze nalezy dazyc ze wszech sil do tego
        aby zmieniac polskie ustawodawstwo i dostosowywac je do szeroko rozumianej
        Europy, liberalnej i tolerancyjnej. Martin Luther King powiedzial kiedys,
        ze "madre prawa moze natychmiast nie zmienia ludzkich serc, ale zmienia ludzkie
        postepowanie". A z czasem, kiedy zmieni sie ludzkie postepowanie, moze zmienia
        sie i serca. Mielismy na to mase przykladow w Europie ( w Szwecji nikomu juz
        nie przyjdzie do glowy uderzyc dziecka, a w Anglii odmowic komus pracy w banku
        z powodu hinduskiego akcentu i wygladu).
        Witam Bartku, w Klubie.
        Prezeska (wybrana w demokratcznych wyborach przez wszystkich zalozycieli, a
        raczej przez zalozycielke)
        • rs_gazeta_forum Czytając wypowiedzi... 07.11.04, 14:18
          Rzadko czytuję p. Dunin (męski szowinizm?), ale tak przypadkiem zajrzałem
          i aż się (prawie) zdziwiłem temperaturą dyskusji.
          Artykuł przewrotny dość, teza końcowa na tyle zaskakująca, że wywołała
          uśmiech z odrobiną melancholii, bo w końcu żyjąc już kawałek czasu
          w tym kraju nie mam wielkich złudzeń.

          Ale: przejrzałem wypowiedzi i da się zauważyć, że w większości (wszystkich?
          - tak dokładnie nie analizowałem) tych przeciwnych, jeśli już ktoś
          odwoływał sie do artykułu, to wkładał tam zdania i tezy, których tam
          wcale nie ma.
          Aż zmusiłem się do jego ponownego przeczytania ;-).
          1. Po pierwsze, autorka zastanawia się, dlaczego w naszym, hałaśliwie
          katolickim kraju katolik czuje się przedstawicielem mniejszości.
          2. Wcale nie formułuje tezy o ciemnocie na wsi!
          Pisze tylko, że klasa ludzi bardziej wykształconych (a przecież taka
          klasa obiektywnie istnieje) w wielkich miastach jest zlaicyzowana
          i dość liberalna (słowo "...przynajmniej..." oznacza dla mnie, że ta
          społeczność jest jej lepiej znana, więc na nią się powołuje).
          3. Czyli tezę o ciemnocie na wsi stawiają jej przeciwnicy!
          Zapewne podświadomie proces myślowy przebiega u nich tak:
          - Skoro autorka mówi, że warstwy wykształcone w miastach nie stanowią
          oparcia dla widocznej przecież "katolickości", to gdzie szukać źródeł
          jej poparcia ? I odpowiadają sobie - w całej reszcie,
          i SAMI definiują tę resztę jako negację określenia autorki...
          4. Autorka stawia tezę, że taki bardziej ortodoksyjny katolik czuje
          nieswojo w takim otoczeniu. A dalej szuka empatii u takich ludzi...
          Jasne, że z braku takowej zdaje sobie sprawę i stąd ten nieco agresywny
          ton na koniec.

          Trudno wytłumaczyć osobom nie posiadającym umiejętności czytania taki tekst,
          ale starałem się ;-).
          • rs_gazeta_forum Re: Czytając wypowiedzi... 07.11.04, 14:25
            To nie miała być odpowiedź do poprzedniego postu, tylko ogólna wypowiedź po ok.
            140 postach, ale tak wpadła, trudno...
            • Gość: Pio Re: Czytając wypowiedzi... IP: 217.153.67.* 07.11.04, 18:10
              Zgadzam się z przedmówcą. Jednak zauważam inną tezę K.Dunin, a mianowicie, że o
              tolerancji możemy mówić tylko w przypadku osób niewierzących. Z tą tezą się nie
              zgadzam.
              Uważam, że również teraz należy mówić o tolerancji dla wierzących, gdyż
              nietolerancja staje się zauważalna i zbyt emocjonalna w podejściu niechęć do
              osób i instytucji Kościoła. Należy rozmawiać o odczuciu nietolerancji Kościoła
              wobec niewierzących, ale nie należy odmawiać i ironizować jeżeli ktoś mówi o
              odczuciu nietolerancji wobec wierzących. K.Dunin zarezerwowała słowo tolerancja
              dla jeden tylko strony, podczas gdy powinna dotyczyć wszystkich. Oczywiście
              nietolerancja wobec wierzących nie posiada tej samej formy co wobec
              niewierzących, co do skali również należy przeprowadzić osobną polemikę. Ale
              uważam, że kiedy niewierzący zdobędą wszelkie prawa, których się domagają, na
              tolerancję dla wierzących może być za późno.
              • Gość: Pio Re: Czytając wypowiedzi... IP: 217.153.67.* 07.11.04, 18:14
                Błąd stylistyczny. Powinno być:
                "Uważam, że również teraz należy mówić o tolerancji dla wierzących, gdyż
                staje się zauważalna i zbyt emocjonalna w podejściu niechęć do
                osób i instytucji Kościoła."
          • magic00 do rs_gazeta_forum 07.11.04, 18:26
            Jako sympatyczka Kingi Dunin serdecznie dziękuję za obiektywną i rzeczową
            wypowiedź, obojętnie jak osobiście odbierasz postać Kingi.

            Przyszło mi na myśl, że może wypadało by obok felietonu "właściwego",
            zamieszczać takie wyjaśnienie, coś w stylu twojego postu, co pomogłoby
            zrozumieć atakującym K.D. jej tekst, ablbo przynajmniej nie przypisywać jej
            tez, których nie napisała.
    • Gość: strzyga Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.klaudyny.waw.pl / *.waw.pl 07.11.04, 00:46
      Czy tylko mi sie zbiera na wymioty jak widze to zdjecie?
    • Gość: vatra KIJ W MROWISKO IP: *.icpnet.pl 07.11.04, 02:13
      ...a ja powiem wam inaczej:-) Tolerancja podobnie jak świety Graal jest tylko
      legenda. Nie istnieje i tyle. Ani w środowiskach jak ktoś to "ładnie" ujął
      liberalno-lewicowych, ani katolickich, ani w
      prawicowo-konserwatywnych...ani...ani...ani... wszyscy widzą jedynie swój
      "poszkodowany" czubek nosa. Ja osobiscie nie uwazam się za osobę tolerancyjną.
      Nie jestem jedyna sprawiedliwa mimo, że mam wśród przyjaciół homoseksuakistów i
      NAPRAWDE wierzacych i praktykujących katolików. niestety nie potrafie zrozumiec
      ludzi którzy odmawiaja kobiecie wolnego wyboru ani takich którzy wmawiaja że
      kobieta jest nieszczesliwa jeżeli SAMA wybiera droge "kury domowej". Naprawde
      lubie felietony p. Kingi Dunin, ale bardziej denerwuja mnie późniejsze dyskusje
      na ich temat. Byłyby sensowne gdyby polegały rzeczywiscie na rzeczowej wymianie
      argumentów. Ale wy się po prostu obrzucacie błotem. W imię tolerancji niestety...
    • Gość: krm Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 02:14
      "znajdują się w otoczeniu zlaicyzowanego i dość liberalnego społeczeństwa
      (przynajmniej w wielkich miastach, w klasie ludzi bardziej wykształconych) "

      czyli według yej chorej kobiety ludzie wierzący są mniej wykształceni od laików,
      kobieto chyba gorączka po grypie nadal cię trzyma, jak nie masz co pisać to
      najleiej zmień zawód bo pisanie średnio ci wychodzi
      • bat56 Re: Święty Graal i tolerancja 07.11.04, 05:29
        Tak, krm. Zdecydowanie mniej. Nikt z IQ już powyżej setki nie może się
        zachłystywać kulturotwórczym wpływem KK na Europę (i nie tylko) i budowaniem w
        niej moralnego ładu w okresie ostatniego 2-tysiąclecia. Nikt, kto choć trochę
        zna historię. Przypomnieć to i owo? Proszę:

        120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody świeconej do "wypędzania duchów"
        nieczystych

        157 r. - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty

        II wiek - Święty Klemens z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być
        przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, ze jest kobietą".

        III wiek. Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym
        dziewictwie Maryi. Ewangelia Mateusza informuje, iż Józef "nie zbliżał się do
        Maryji, aż porodziła Syna". ("Zbliżenie się" oznacza w Biblii małżeńskie
        współżycie.)

        200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji.
        Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli
        na równi, jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.

        220 r. - Przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych,
        niezbędnych do zbawienia.

        250 r. - Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.

        (312 - Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrześcijaństwo staje się jedna z religii
        państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie Instytucji Kościoła Katolickiego.
        Początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.)

        321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedziele zamiast dotychczasowej
        soboty. (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry)

        325 r. (Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "świętego"
        i "dwójcę święta" awansując Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zastąpić
        dotychczas czczonego Mitrę).

        330 r. - Wprowadzenie czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii

        360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów

        381r. - Do obowiązującej dotychczas konstantyńskiej "Dwójcy Świętej" cesarz
        Teodozjusz dołączył trzecią osobę tzw." Ducha Świętego". Działo się to na
        soborze w Konstantynopolu

        431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zostało zastąpione na Teo
        Tokos - Boga Rodzica.

        449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.

        539 r. - Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy świętej

        VI wiek. Chrześcijański filozof Boethius, pisał "Kobieta jest świątynią
        zbudowana na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi glosowali nad
        problemem, czy kobiety maja dusze, a w X wieku Odo z Cluny głosił,
        ze "Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..."

        593 r. - Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec, dla uzdrowienia
        finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych.

        600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łacinę do liturgii.

        715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz świętych.

        726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.

        783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.

        813 r. - Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.

        993. r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych.

        1000 r. -Ustanowiono Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

        1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych, aby rozwiązać problem
        przejmowania spadków przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli żony i dzieci)

        1077 r. - Papież Grzegorz VII ustanowił "klątwę"

        1095 r. - Papież Urban II wezwał rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na
        Jerozolimę. Zainicjował w ten sposób pierwsza wyprawę krzyżową.

        1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund
        pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rak i stóp. Jedni zginęli od strzał lub
        zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem
        spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to
        wypełnione było krwią niewiernych."
        XII wiek. Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, ze zwierzęta nie
        maja życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz ze "przez nieodwołalny nakaz
        Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas".

        1116 r. - Sobór Lateranski ustanowił spowiedź "na ucho"

        1140 r. - Ułożono i przyjęto 7 sakramentów świętych.

        1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy kościoła zamęczyli lub
        spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie jakie
        były budowane w XX wieku przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane
        były przez chrześcijańską inkwizycję

        1204 r. Papież Innocenty III wysłał armie krzyżowców do Konstantynopola:
        Żołnierze Chrystusa zdobyli Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i mordując
        mieszkańców. Następnie plądrują i palą miasto. Według relacji kronikarza
        Geoffrey'a Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia świata, nie
        wywieziono z miasta tylu bogactw.

        1208 r. Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za bron, oprócz prolongaty
        spłat i boskiego zbawienia, również ziemie i majątek heretyków i ich
        sprzymierzeńców, rozpoczęła się Krucjata Albigezjańska, której celem było
        wymordowanie katarów. Szacuje się, ze Krucjata Albigezjańska pochłonęła milion
        istnień ludzkich, nie tylko katarów, ale dotknęła większa cześć populacji
        południowej Francji.

        1229 r. - Papież Grzegorz IX zakażał czytania Biblii pod sankcja kar
        inkwizycyjnych.

        1231 r. Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem
        technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi.

        1244 r. Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nie
        oszczędzano mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani tez
        rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na
        chorobę czy podeszły wiek . Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie."

        1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedna postacią.

        1264 r. - Ustanowiono uroczystość Bożego Ciała

        1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież
        ekskomunikował cale miasto, Florencje.
        XIV wiek - Wybucha epidemia czarnej śmierci, Kościół wyjaśniał, ze winę za ten
        stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich.

        1311 r. - Papież Klemens V jako pierwszy ukoronował się potrójna korona władcy.

        1377 r. Robert z Genewy wynajął bandę najemników, którzy po zdobyciu Bolonii
        ruszyli na Cessnę. Przez trzy dni i noce, począwszy od 3 lutego 1377 roku, przy
        zamkniętych bramach miasta, żołnierze dokonali rzezi jego mieszkańców. W 1378
        roku, Robert z Genewy został papieżem i przyjął imię Klemensa VII

        1450-1750r - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono
        setki tysięcy kobiet posądzanych o czary.

        1484 r. Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów
        domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający
        setki lat okres polowań na czarownice

        1492 r. Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców.
        Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańska, palono na
        stosach.

        1493 r. Bulla papieska uprawomocniła deklaracje wojny przeciwko wszystkim
        narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa.

        1563 r. Ustalono, ze tradycja Kościoła jest ważniejszym źródłem objawienia od
        Słowa Bożego.

        1572 r. We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwa Dnia Świętego
        Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem
        do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, ze z Boską pomocą
        uwolniłeś świat od tych podłych heretyków"

        1650 r. W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami,
        gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, ze
        wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

        Chyba wystarczy?
        Pzdr.

        "Panie, nie wglądaj zbyt długo na wszelkie nieszczęścia na Twym świecie; nie
        chcemy, byś stał się ateistą"

        • Gość: Lilia Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.adsl.pi.be 07.11.04, 09:21
          A kiedy jedziesz gdzies na wycieczke, to zwiedzanie miasta zaczynasz pewnie od
          burdelu albo knajpy, zamiast jakiegos starego, pieknego kosciola, muzeum itp?
          Czego miala dowodzic Twoja wypowiedz? Ze w Kosciele katolickim przez wieki
          panowal ciemnogrod (oceniany z dzisiejszej perspektywy)? Przeciez taki byl
          owczesny ogolny stan wiedzy i zadna w tym wina katolikow. No, moze pomijajac
          czasy Inkwizycji. Ile jednak dziel sztuki powstalo pod skrzydlami tegoz
          Kosciola, ile powstalo w opozycji, ktorej jednak by nie bylo, gdyby nie Kosciol!
          I Ty smiesz twierdzic, ze nikt z IQ powyzej 100 nie moze zachlystywac sie
          kulturotworczym wplywem KK na Europe i budowaniem moralnego ladu? Tym gorzej dla
          IQ i Ciebie.
          Pozdrawiam,
        • Gość: Mimikra Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 12:20
          A może jeszcze 1 data z innej co prawda beczki. 1974- (Led Zeppelin nagrał
          właśnie 4 płytę.)A w dalekiej Kambodży gwiazda paryskiej Sorbony i lewicowych
          paryskich salonów zaczęła wtedy wprowadzać w życie opartą na marksiźmie ideę
          wspólnot agralnych. Efekt eksperymentu pana Pol Pota - bo o nim tu mowa - 2mln.
          ofiar. A co do czarownic, to żyjąc w czasach ich prześladowań być może sam byś
          kombinował która kobieta z pośród Twego otoczenia nią jest, a która nie.
        • Gość: kobieta Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 09.11.04, 08:02
          Dziękuję Ci za Twój post. Robi wrażenie. Oczywiście wiedziałam wcześniej o
          inkwizycji i paleniu czarownic, ale w ujęciu chronologicznym
          przedstawienie "kulturotwórczego" wpływu Kościoła zwala z nóg. Wynika z
          historii Kościoła, że jej kamieniem węgielnym są trupy, trupy, trupy...
          Na koniec przytoczę jeszcze słowa jednego z papieży, Urbana któregoś,
          wypowiedziane na łożu śmierci: "Bardzo dużo zawdzięczamy bajeczce o Jezusie
          Chrystusie"
      • magic00 Re: Krm 07.11.04, 18:53
        Krm napisał(a)
        "znajdują się w otoczeniu zlaicyzowanego i dość liberalnego społeczeństwa
        > (przynajmniej w wielkich miastach, w klasie ludzi bardziej wykształconych) "
        >
        > czyli według yej chorej kobiety ludzie wierzący są mniej wykształceni od
        laików
        > ,
        > kobieto chyba gorączka po grypie nadal cię trzyma, jak nie masz co pisać to
        > najleiej zmień zawód bo pisanie średnio ci wychodzi

        Zdaje się, że ty czytasz w gorączce. Laicy to najczęściej ludzie z dużych miast
        i wykształceni - to prawda. Niewielu ich znajdziesz w wiejskich parafiach. Ale
        czy to zdanie przeczy istnieniu wykształconych katolików? A ty wysnuwasz tezę,
        że K.D. twierdzi,że wierzący są mniej wykształceni. Gdzie tak twierdzi?
        Fragment felietonu, który cię tak oburzył traktuje o tym, że autentyczny
        katolik mimo oficjalnego, państwowego poparcia dla katolickości, może się czuć
        dziwnie w wielkomiejskim środowisku, gdzie przeważają ludzie obojętni
        religijnie (nawet jeśli figurują w statystykach jako ochrzczeni itd.) i ona się
        nie dziwi jego poczuciu lekkiego wyobcowania. Kapujesz?
    • Gość: megi Świetny felieton.Bardzo mi się spodobał IP: 62.233.193.* 07.11.04, 02:40
      Pozdrawiam tych którzy zrozumieli jego treść.
      Współczuje zaś tym,którzy zaślepieni swoją wiarą, na siłę próbują ją narzucić
      innym ludziom.
      • Gość: tiamak Re: Świetny felieton.Bardzo mi się spodobał IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 05:42
        a ja wspolczuje wszystkim tym ktorzy probuja udowodnic ze ta wiara w polsce
        zanikla :) widocznie cala niedziele spia
    • Gość: balbina Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.visp.energis.pl 07.11.04, 02:57
      Nie imponuje mi ten felieton na „superpoziomie” :)
      • Gość: myszkamiki Dla gaski Balbiny felieton za trudny.To widac IP: *.mckinn1.vic.optusnet.com.au 07.11.04, 08:31
    • Gość: Rybinka Re: Jeśłi dla ciebie głupota jest zabawna, to może IP: *.acn.waw.pl 07.11.04, 03:43
      Jeśli dla ciebie głupota jest zabawna, to może i jest to zabawne, ale ja ci współczuję.
    • Gość: kura69 Re: Święta Dunin i tolerancja dla obojnaków IP: 5.5R4D* / 198.54.202.* 07.11.04, 08:17
      Fakt, musiał(a?) mieć gorączkę kiedy to pisał(a?). Inna sprawa, że wszystkie
      jej (jego?) felietony wyglądają na pisane gorączce. Ta kobieta (? - może
      lepiej "osoba") ma ogromne problemy emocjonalne i to za każdym razem przebija
      się w jej wypocinach. Nieszczęśliwa osoba - musiała być molestowana w
      dzieciństwie, jakieś traumatyczne przeżycia - taki ładunek nienawiści, złości
      na cały świat nie bierze się tylko z utożsamienia z "uciśnionymi" grupami
      społeczeństwa i współodczuwania - ona sama czuje się skrzywdzona i to chyba
      najbardziej ze wszystkich. To zbyt silna emocja, by mogło chodzić tylko o
      poczucie niespełnienia pracy (brak awansu, podwyżki). To musi być coś, co
      wchodzi głębiej - ciało? Osobiście podejrzewam, że to hermafrodyta, bardzo źle
      traktowana w dzieciństwie - stąd jad i zajadłość - w takiej sytuacji
      zrozumiałe. Swoją drogą to niebezpieczne, gdy w ręce takiej osoby dostaje się
      medium komunikacji publicznej jak felieton w Gazecie. Zawsze znajdzie się stado
      jamochłonów, którym takie enuncjacje przypadną do gustu - i mamy Goebelsa
      feminizmu.
      • Gość: rownowaznik Goebelsow katolickich jest kupa droga kuro 69 IP: *.mckinn1.vic.optusnet.com.au 07.11.04, 08:30
    • Gość: Nathi Idioci bo cóż więcej? IP: *.foxnet.com.pl 07.11.04, 08:20
      Krytykujecie inteligentnych ludzi, potrafiących wyrazić swoją opinie w dodatku
      w formie pierwszej klasy felietonu. Krytykujecie poniżacie tym samym okazując
      swoją głupotę po prostu brak mi słów. Uwielbiam Kingę Dunin i Panią Joasię
      odkąd jako mała dziewczynka dorwałam się do gazet mamusi ze wszystkich "mądrych
      i tolernacyjnych" gazet wybrałam Wysokie Obcasy i wyobraźcie sobie, że nie
      jestem lesbijką.
      • Gość: Nathi Re: Idioci bo cóż więcej? IP: *.foxnet.com.pl 07.11.04, 08:45
        to znow ja zapomnialam napisać że również chcę należeć do klubu :]
        • Gość: kura 69 Już jesteś w klubie. Jamochłonów. IP: 5.5R4D* / 198.54.202.* 07.11.04, 09:17
          To największy klub w Polsce. Zrzesza fanów Kingi Dunin, Izabeli Jaugi,
          kolorowych pisemek z przewagą zdjęć oraz telewizji. Klub jest silnie promowany
          w mediach i pozostaje w unii z Fanklubem Ich Troje. Ma wielu rzeczników
          medialnych, którzy nie mają czasu myśleć bo muszą bez przerwy mówić (jak
          Jaruga).
          • Gość: gaga do kury Re: Już jesteś w klubie. Jamochłonów. IP: *.crowley.pl 07.11.04, 10:30
            Masz racje w tym co piszesz o tych dewiantach w rodzaju Dunin! Dodam tylko ze
            Jamochłony ( patrz podstawy zoologii) to slepe ogniwo ewolucyjne (podobnie jak
            Gabki) które przez miliony lat pozostały w tej samej postaci zamknietego cyklu
            rozwojowego.
            To właśnie ten gatunek reprezentuje niejaka Dunin-"czarujaca" czytelników
            pseudo-inteligenckim bełkotem.
        • Gość: Buba- Prezeska Witamy, Nathi! Jestes wpiusana. IP: *.in-addr.btopenworld.com 07.11.04, 13:52
    • Gość: Maciek Szkoda... IP: *.pool8173.interbusiness.it 07.11.04, 10:13
      Brakuje w Polsce elit na każdej płaszczyźnie życia społecznego: w polityce, w
      Kosciele katolickim a przede wszystkim w kulturze, która te elity powinna
      kreować. Pani Kingo, pomijając fakt, że mamy odmienne poglądy na rzeczywistość,
      chciałbym z rozgoryczeniem stwierdzić, że jest Pani miernym redaktorem przede
      wszystkim co do formy ale i treści. Gdybym miał wybierać między Panią a Jerzym
      Urbanem, wybrałbym Jego, za ... przynajmniej błyskotliwość, której Pani nie
      posiada. Szkoda, że mój ulubiony na rynku wydawniczym dziennik - Gazeta
      Wyborcza, promuje intelektualne miernoty, stając się forum prezentowania
      niedojrzałych postaw sfrustrowanej feministki, przeżywającej kryzys
      osobowości... Panie Adamie Michnik, modlę się, żeby Pan wyzdrowiał i zrobił z
      tym jakiś porządek.
      • Gość: kura69 Maciek - 100% racji! IP: 5.5R4D* / 198.54.202.* 07.11.04, 10:17
        Twoja ocena trafia w dziesiątkę!
        • Gość: gaga do kury Re: Maciek - 100% racji! IP: *.crowley.pl 07.11.04, 10:37
          Chyba jednak nie w dziesiatke trafia Maciek. Myli sie upatrując w Michniku
          remedium na poziom GW w wykonaniu Dunin i innych.To on decyduje w tej gazecie i
          akceptuje to co tam sie pisze.Wysokie obcaski realizuja jego i jego otoczenia
          zamiary także niejakiej Dunin - marnego przyznaję panu Mackowi racje - pióra.
    • Gość: stawrogin Lenin-Stalin-Dunin? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 10:17
      Jestem wiernym czytelnikiem felietonów Pani Dunin bo interesuje mnie w jaki sposób
      przygotowywany jest grunt do założenia partii Zielonych.
      Temu bowiem celowi służą Jej publikacje.
      Wypowiedzi na forum GW świadczą o tym, że istnieją już także rzesze aktywistów nowej partii.
      Założyciele nowej partii przyjmują postawę bezkompromisową i nietolerancyjną bo przez
      kontrast z otoczeniem spoleczno - kulturowym mogą najlepiej zaakcentować swoją polityczną
      tożsamość.
      Credo Zielonych: "Najpierw równouprawnienie a później możemy pogadać o tolerancji" (Dunin w
      ostatnim swoim felietonie).
      Tworzenie partii, a szczególnie ostro ideologicznej partii lewackiej nigdy nie jest bezpieczne dla
      reszty społeczeństwa, dla demokracji.
      Deklarowanym celem tych partii jest walka o postęp.
      Ale to one same (te partie) określają co jest postępowe a co wsteczne i same sobie dają prawo
      do BEZKOMPROMISOWEGO zwalczania wstecznictwa.
      DLA DOBRA LUDZKOŚCI.
      Jak pokazuje historia, na tego rodzaju hubę nie ma jednak rady.
      Zaczyna sie stosunkowo zabawnie: ekscytującymi dyskusyjkami na forum, ale jak huba partyjna
      znajduje dobre soki żywotne, jej wzrost wymyka się spod kontroli społecznej i wówczas nawet
      za błahe dyskusyjki ludzie wędrują do gułagów.
      Historia Rosji i Niemiec uczy, że początki egzystencji groźnych politycznych hub bywają
      naprawdę niewinne...



      • Gość: Castro Dunin Goebbelsem feminizmu IP: 5.5R4D* / 198.54.202.* 07.11.04, 10:23
        i zielonego lewactwa. Skończy się na przymusowej eutanazji i kolektynych
        żłobkach - model Kim Ir Sen. Niepoprawnych politycznie obedrze się żywcem ze
        skóry i posypie solą - model Pol Pot. Dunin podeprze ideologicznie i spędzi
        emeryturę na wygnaniu w Kampuczy.
        • Gość: Maruti Re: Dunin Goebbelsem feminizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 16:54
          Mowi czlowiek o przezwisku Castro...

          W odroznieniu od Pana Zieloni pragna państwa, gdzie kazdy ma wolnosc samorealizacji. Gdzie panstwo nie wtraca sie w decyzje swiatopogladowe. Gdzie Panstwo jest minimalne. Gdzie Panstwo wspomaga spoleczenstwo a nie go blokuje.

          Absurd calej tej debaty polega na tym, ze WY chcecie narzucac nam postawy, ktorych my Wam nie chcemy narzucac... Jak slub pary homoseksualistow wplywa na zycie przykladnego katolika? Nijak. Jak aborcja kobiety majaca 6 ciaze i zyjaca z zasilku wplywa na zycie osoby wierzacej z Krajenek koło Piły. Nijak. Wy chcecie narzucać nam prawnie swoje wartości... a nam zarzucacie ideologiczne zacietrzewienie? My nie zamierzamy tworzyc prawa po to, zeby ludzi zmuszac do zachowan godzacych z ich wartosciami. Oboz 'antyDunin' najwyrazniej takie prawo 'lubi'.

          Maruti
          Zieloni 2004
          • Gość: ert Gdzie Panstwo jest minimalne IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.04, 16:58
            "Gdzie Państwo jest minimalne"

            Czy to hasło tyczy się również gospodarki?
            • Gość: Maruti Re: Gdzie Panstwo jest minimalne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 22:38
              Kontrola spoleczna, nie panstwowa. Na pewno nie gospodarka bez kamulcow. Na pewno nie turbokapitalizm.
          • Gość: ert Re: Dunin Goebbelsem feminizmu IP: *.aster.pl / *.aster.pl 07.11.04, 17:00
            Czy poligamia będzie również dopuszczalna?
            • Gość: Maruti Re: Dunin Goebbelsem feminizmu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 23:25
              Witam

              To miał byc przytyk, ale potraktuje to powaznie... bo jest to narusza powazny dylemat... jesli wszystkie 'partie' w zwiazku poligamicznym w pelni akceptuja stan rzeczy to czy w moim sposobie postrzegania swiata powinienem dopuscic na tajkie zwiazku? Czy tez powinienem edukować, że to co robią jest złe i próbować oświecić 'ciemną' masę traktując ich jako wytwór chorej kultury? Ale wtedy daję Katolikom równe prawo krytykowania np. homoseksualizmu i umacniam ich prawo do nawracania tych 'nieszczesnikow' za pomoca programow typu Oaza... I czy taka postawa 'uswiadamiajaca' nie ma w sobie zbyt wiele z 'postawy imperialnej', gdzie mądry cywilizowany biały pokazywał durnym Afrykanom jak należy żyć? Wchodzę bowiem tym samym w stosunek typu Staś-Kali... Ja ci powiem i pokaże co jest dobre i ty będziesz według mojego modelu świata postępować... Ja tak nie funkcjonuje. Kazdy musi sam okreslic granice dobra i zła... jedyne nieprzekraczalne granice jest wolnosc drugiego czlowieka oraz prawo natury i zwierzat do zycia w harmonii z czlowiekiem. Czlowiek nie jest bowiem w przekonaniu ponad naturą... jego prawo do samowoli jest ograniczone potrzebami swiata, ktory nas otacza. Te dwa ograniczenia tworza dosyc jasna sfere spoleczno-ekologicznej odpowiedzialnosci czlowieka jako jednostki wobec swiata.

              Już wielokrotnie nad tym tematem się zastanawiałem... i pomimo osobistych zastrzezen jakie bym miał wobec poligamii dochodzę do wniosku (ja, a nie Zieloni 2004), ze poligamia akceptowana przez wszystkie strony w zwiazku powinna byc dopuszczalna. Podobnie poliandria. Nie mam zadnego moralnego prawa takiego zwiazku zakazywac.

              Móglbym nie poruszać tak dwuznacznej kwestii, ale... jestem na tyle uczciwy w dyskusji, ze nie chcialbym pomijac drazliwych kwestii, zeby tym samym umacniac swoja pozycje w dyskusji. To czarna propaganda. Ja staram sie uprawiac wylacznie biala propogande.

              Jest wiele innych równie śliskich punktów pogranicza, które wymaga niezwykle glebokich poszukiwan swiatopogladowych... kwestia zakazu broni... kwestia legalnych ciezkich narkotykow... kwestia samobojstwa... i wiele wiele innych... trudno jest jednak okreslic jasna jednolita filozofie, ktora pokrywalaby calosc zlozonosci stosunkow spolecznych czy ekologii... niestety zawsze bedziemy skazany na pewnie slizganie sie po ciezkim lodzie. Wazne, ze staram sie uczciwie te kwestie analizowac i przez to dazyc do samookreslenia.
          • colage Re: Dunin Goebbelsem feminizmu 07.11.04, 19:24
            Lenin tez chcial na poczatku dobrze. On chcial tylko, zeby wszystkim biednym sie
            poprawilo.
            • Gość: nika Co za straszne brednie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.fonet.pl / 80.51.233.* 07.11.04, 21:14
              Kiedy czytam felietony pani Dunin, wyzbywam się tolerancji! Dla Autorki ludzie
              liberalni, z dużych miast i wykształceni nie zajmują się zabobonna wiarą i
              wśród nich ludzie wierzący czują się wyalienowani. Co za bzdury!!!!! Śledząc
              Jej teksty można dojść do wniosku, że postępowa nowoczesna kobieta odpowiada
              sama za swój brzuch.
      • Gość: Maruti Re: Lenin-Stalin-Dunin? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 16:48
        Zieloni - lewacy?

        Moze podesle Panu projekt programu gospodarczego... szczena opadnie o ile Pan ten program zrozumie.

        Pan Zielonych nie rozumie i ma Pan niestety zbyt ciasny umysl, zeby zrozumiec.

        Do Stalina i do Lenina odnosic sie nie bede... nie ten adres.

        Anarchizujacy pacyfisci oskarzeni o postawy prokomunistyczne? Ciekawe. Bardzo ciekawe.

        Maruti
        Zieloni 2004
        • Gość: kolakowski Re: Lenin-Stalin-Dunin? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.04, 21:37
          Nie dziwi mnie Maruti Twoje pogardliwe odnosienie się do osoby z ktorą dyskutujesz, bo jesteś
          lewakiem.
          Dość prostym lewakiem, sądząc z tego jak postrzegasz sprawy i jak o nich piszesz.

          • Gość: Maruti Re: Lenin-Stalin-Dunin? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 22:46
            Czy moj ton jest pogardliwy? Hmm... ton przedmowcy byl pogardliwy. Ja reaguje na ton przedmowcy. Moze źle... może powinienem sie bawic w polityczna poprawnosc... Pogardliwa reakcja na pogardliwego przemowce... oj przepraszam... poniosly mnie emocje... to juz sie psze Pana nie powtorzy.

            Z Panem nie mam mozliwosci dyskutowac zanim Pan nie zdefiniuje słowa 'lewak'. Jak się w końcu dowiem co to slowo-wytrych znaczy to może zagłębię sie z Panem w dyskusje... bo na razie doprawdy nie wiem o co chodzi. Jak na razie z dyskusji wynika, ze lewactwo to posiadanie piedestalu z minifigurka Stalina oraz co ciekawe połączenie tego z sposobem życia propagującą wolność wypowiedzi i swobodę bycia. Od kiedy totalitaryzm i wolność chodzą ze sobą na randki? Hmmm... zawsze myślałem, że umysł ludzki jest logiczny. No cóź. Człowiek uczy się całe życie.

            Dziekuje jednak za slowa wsparcia przezywajac mnie prostakiem. To moje motto: myslec prosto i klarownie bez dziwnych zakrętów ideologicznych i światopoglądowych. Po prostu być sobą. Doceniam to, że Pan też to docenia.

            Pozdrawiam
            Maruti
            Zieloni 2004
            • Gość: kolakowski Re: Lenin-Stalin-Dunin? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 08:09
              nie nazwałem Cie prostakiem lecz prostym lewakiem.
              Unikasz bowiem wysilku aby zobaczyć rzeczy nie tylko w ich ogolnym, zamglonym zarysie.
              Na podstawie banalnych uogólnień chcesz naprawiać świat
              Podniecasz się bolszewickimi miazmatami
              To właśnie jest lewactwo
              • Gość: Maruti Jelcyn-Pinochet-Kolakowski? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.04, 11:49
                Nazwij mnie niewyedukowanym czlowiekiem... ale ja nawet nie wiem czym jego bolszewizm... nie te prady myslowe... Wiec czy szanowny Pan by mogl mnie oswiecic i wytlumaczyc z czym to sie je?

                Na razie na prostego prawaka wychodzi Pan, bo Pan uogolnia caly swiat do podzialu lewak-prawak... innych opcji nie ma. Zadnego wysilku intelektualnego, zeby zrozumiec slowa pisanego. Zeby poznac mozaike ludzkich mysli... Jesli sa tylko dwie mozliwe opcje... Cos jest nie tak... Trzeba stworzyc sobie trzecia opcje i czwarta opcje i piata opcji...

                No wiec udowadniajac, ze tto Pan upraszcza swiat a nie ja mysle, ze Pana komentarz zostal juz do cna zdyskredytowany. I nie ma sensu poglebiac dyskusji nad moja wizja swiata (ktora zapewniam jest bardziej zlozona niz Pana). Prawde mowiac mam na tyle rozlegla wiedze, ze wiem, ze prawacy (ktorym Pan najwyrazniej sie czuje bedac w pozycji przeciwstawnej do lewaka) uwielbiaja uproszczac swiat do czarno-bialych wizji i pobieznej analizy sytuacji. Ja w odroznieniu od Pana nie jestem tak czarno-bialy i naprawde wiele rzeczy przyczynia sie do moich rozterek wewnetrznych... Nie ma jednej jedynej slusznej drogi... Ja to wiem... a Pan?
                • Gość: kol... Re: Jelcyn-Pinochet-Kolakowski? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.11.04, 14:57
                  Maruti!!!
                  Ty to potrafisz chłostać słowem!
                  I ciąć dowcipem!
                  Jestem jak zbity pies.
                  Żegnaj...
    • Gość: gaga Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.crowley.pl 07.11.04, 10:22
      Ta pani ( z małej litery) spełnia pewne zlecone jej zadania łatwo sie domyslec
      przez kogo.W wysokich obcaskach które nasze kobiety mają wprowadzać do Europy (
      tylnymi drzwiami) prezentowana jest cała galeria ,poczawszy od prostytutek
      zapominajacych na pare lat o dziecku zostawionym u fryzjera, "islamskich"
      lesbijek (niezwykle wykształconych),niejakiej Kołłątaj ambasadora Rep Rad w
      Szwecji -wyjatkowo wredny bolszewicki pomiot- az po osoby o dziwnie powikłanych
      losach ( Lucyna Legut) ITD.Po co to wszystko ? Plan -jak na wstepie!
      • Gość: byly maz Kingi Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 10:32
        Kinga - po co Ci to bylo. Przeciez rozstalismy sie jak przyjaciele.
        Ja wiem ze ty chcialas zawsze jak najkrocej, po ciemku, w jednej pozycji i pod
        koldra a ja ci tlumaczylem ze moze jak na nowoczesna socjolozke to nie wypada
        tak jak w XIX wieku.
        Ale ja juz Ci to wybaczylem i teraz chcialbym zebysmy byli przyjaciolmi.

        No to po co mnie tak atakujesz teraz.

        Kingus - przeciez ja Cie zawsze kochalem. I bede kochac - ja juz zapomnialem jak
        mnie za drzwi wyrzucalas wyzywajac od miskow.
        Pamietaj o mnie.
    • Gość: Dudniak Ale o co chodzi w tym paszkwilu? IP: 212.217.2.* 07.11.04, 10:58
      To tak zakręcony tekst, że ciężko zakumać. Myślę, że ta schorowana pismaczka
      powinna też pisać w NIE, tak pole do manewru byłoby jeszcze większe.
    • Gość: czyt Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 11:01
      Felieton zabawny jest rzeczywiście, ale poruszane kwestie juz mniej. Dlaczego
      tzw. lewicowi, walczący o tolerancję nie chcą tolerować tradycyjnych? Dlaczego
      ktoś kto nie jest za np. przyznaniem homoseksualistom prawa do aborcji jest
      nazywany zacofanym i nietolerancyjnym? Przecież ma pełne prawo mieć swoje
      zdanie. Pani Kindze przy całej jej inteligencji i umiejętności pisania brakuje
      niestety tolerancji dla poglądów innych niż jej.
      • Gość: do czyt Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.crowley.pl 07.11.04, 11:26
        Nie zrozumiałem fragmentu 0 "prawie homoseksualistów do aborcji " ??? Prosze o
        wyjasnienie!! Pytałem juz zaprzyjażnionych homo -ale nic nie wiedza na ten
        temat!
        • Gość: Azorek mąż Edmunda Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.serverstoday.com 07.11.04, 11:36
          Ten list coś śmierdzi odchodami.
        • Gość: czyt Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.11.04, 12:32
          Sorry, miało być o adoptowaniu dzieci. Głupia pomyłka...
      • Gość: Lilia Re: Święty Graal i tolerancja IP: *.adsl.pi.be 07.11.04, 14:29
        Moim zdaniem najwazniejszym bledem popelnianym przez forumowiczow i p. Dunin
        jest utozsamianie ludzi takich jak Rydzyk, Jankowski czy Giertych z katolikami.
        Ci ludzie jednak zyja tak bardzo na bakier z wszelkimi przykazaniami, ze
        doprawdy katolikami to oni moga sie deklarowac, ale nimi nie sa! Rozumiem tez,
        co miala na mysli wspomniana w felietonie Miska. Chodzilo jej po prostu o brak
        tolerancji dla postaw uwazanych przez wiekszosc (takze ta pseudokatolicka) za
        staroswieckie: czystosc, wstrzemiezliwosc, uczciwosc, poswiecenie itd, wedle
        ktorych powinien zyc kazdy katolik. Czy doprawdy, kiedy 25-letnia dziewczyna
        powie np., ze ciagle jest dziewica, to wiele osob sposrod tu dyskutujacych nie
        pomysli sobie: 'Wariatka jakas!' I o to chodzi! P. Dunin tak sie rozpedzila w
        swojej walce o rownouprawnienie dla postaw liberalno-feministycznych, ze nie
        zauwazyla, kiedy przegiela w druga strone.
        Pozdrawiam,

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka