Dodaj do ulubionych

Bruksela I

28.08.06, 19:38
Przygotowuję się własnie do egzaminu z postępowanie Cywilnego i meczę to
rozporzadzenie, ale nie umiem sobie wyobrazić pytań do niego. Mam nadzieję, że
nie z powodu małej wyobraźni, a raczej z powodu zmeczenia materiału i
skołatania głowy. Dziewczyny, pomóżcie, pokombinujcie- wymyślcie jakieś
pytania, wg których będę mogła owo rozporządzenie powtórzyć.

Dodam, ze chodzi i rozporządzenie Rady (WE) nr 44/2001w sprawie jurysdykcji w
sprawach cywilnych i handlowych :)
Obserwuj wątek
    • zloty_delfin Re: Bruksela I 29.08.06, 19:02
      Fakt, sporo tego jest i trudny materiał:/ Skup się na następujących
      zagadnieniach:
      -jurysdykcja szczególna
      -jurysdykcja wyłączna
      -umowa dot. jurysdykcji
      -uznawanie/nieuznawanie orzeczeń
      -wykonywanie orzeczeń
      Powodzenia!
      • domiviki Re: Bruksela I 29.08.06, 21:52
        Złoty delfinku - Też się przygotowywujesz do egzaminu czy to z zamiłowania do
        europejskiego?
        • zloty_delfin Re: Bruksela I 29.08.06, 22:35
          :)
          Nie, egzamin już zdany i to zdany dwa razy:) U nas (na UJ) przerabiało się toto
          w ramach wykładu z prywatnego międzynarodowego (IV rok), z którego pisałam
          pracę magisterską. Egzamin magisterski odbył się w lipcu, więc wiedza jeszcze w
          miarę świeża.
          Pozdrawiam:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka