Dodaj do ulubionych

Ulubione cytaty z Clarissy

05.12.06, 00:02
Clarissa Pinkola Estés powiedziała:

W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc
twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość.
Obserwuj wątek
    • dori7 Re: Ulubione cytaty z Clarissy 05.12.06, 00:13
      "Są oceany nigdy nie wypłakanych łez kobiecych, gdyż kobiety nauczono zabierać
      do grobu własne sekrety, sekrety matek i ojców, sekrety mężczyzn i
      społeczeństwa".

      To cytat, ktory jest motywem przewodnim mojego tekstu na bloga, ktory pisze od
      dwoch miesiecy i wciaz ni emoge skonczyc. Dam znac, kiedy (jesli?) mi sie uda :>
      • iokepine Re: Ulubione cytaty z Clarissy 22.01.07, 14:58
        dori7 napisała:
        > To cytat, ktory jest motywem przewodnim mojego tekstu na bloga, ktory pisze od
        > dwoch miesiecy i wciaz ni emoge skonczyc. Dam znac, kiedy (jesli?) mi sie uda

        I jak z tym tekstem? Czy pozostanie tajemnicą?
        :)
    • dori7 Re: Ulubione cytaty z Clarissy 05.12.06, 00:18
      "U wilkow w okresie opieki nad mlodymi matka i wilczeta spedzaja duzo czasu na
      igraszkach. Gramola sie na siebie, tworzac wielkie futrzane klebowisko, a
      zewnetrzny swiat groznych wyzwan jest daleko. Jednakze kiedy wilczyca w koncu
      nauczy szczenieta polowac, zdobywac pozywienie i radzic sobie w zyciu, czesciej
      szczerzy na nie zeby, klapie paszcza i zada posluszenstwa, a kiedy nie chca
      spelniac jej wymagan, odpycha je i karci".
      • anahelaa Re: Ulubione cytaty z Clarissy 06.12.06, 14:06
        Moja ukochana postac ze swiata sztuki i jedna z moich ulubionych w ogole
        bohaterek tego swiata: kobieta, ktora po siedemdziesiatce chwycila za pedzel,
        bo nie mogla juz utrzymac igly. Wspaniala malarka-prymitywistka, ktorej obrazy
        maja w sobie pogode ducha, zachwyt nad pieknem swiata i milosc do ludzi.

        Wczoraj napisalam o niej tekst: "Basn prawdziwa o Babci, ktora na pedzlu
        latala", pozwalam sobie podlinkowac:
        kuferek.blox.pl/2006/12/Basn-prawdziwa-o-Babci-ktora-na-pedzlu-latala.html
        A tu wrzucilam jej kolorowe i tchnace radoscia zycia obrazy:
        kuferek.blox.pl/2006/12/Komentarz-obrazkowy-do-horoskopu-Babci-Moses.html
        :))
    • dori7 o strachu 05.12.06, 00:41
      "Strach jest nedzna wymowka, zeby nic nie robic. Wszyscy sie czegos boimy. To
      nic nowego. Kazdy, kto zyje, musi odczuwac strach".
    • dori7 O sztuce 05.12.06, 14:59
      "Sztuka jest szczegolnie wazna, bo upamietnia pory roku duszy albo szczegolne
      lub tragiczne wydarzenia w podrozy duchowej. Sztuka nie jest po prostu dla
      nas, nie jest tylko wyznacznikiem wgladu w glab rzeczy. Jest to takze mapa dla
      tych, ktorzy pojda naszym sladem".
    • fishka_76 inne... 05.12.06, 22:40
      "Opatrznosć nie zna pojęcia czystego przypadku"
    • dori7 O morderczych czerwonych trzewiczkach 06.12.06, 18:51
      "Odbudowujac zniszczone instynkty, mozemy sprzeciwic sie nienormalnej,
      szkodliwej sytuacji. Wowczas powroci integralna, dzika natura. Zamiast tanczyc w
      czerwonych trzewiczkach, az zycie stanie sie koszmarem, mozemy wrocic do zycia
      recznie szytego, pelnego znaczenia, uszyc buciki od nowa, isc swoja droga, mowic
      po swojemu".
      • iokepine Re: O morderczych czerwonych trzewiczkach 06.12.06, 19:13
        Nomen - omen, Socjopatyczna M. też dziś o trzewiczkach pisze:
        socjopatycznamalkontentka.blox.pl/2006/12/Bieg-z-przeszkodami-po-zyciu-czyli-buty-wedrowca.html
    • dori7 O wewnetrznym ekosystemie kobiety 06.12.06, 19:24
      "Nie mozemy pozwolic, by skonfiskowano nam zycie. Wiemy, ze sa chwile, kiedy
      trzeba na jakis czas odlozyc sprawy tego swiata, mezczyzn, innych ludzi.
      Jestesmy jak plazy - mozemy zyc na ladzie, ale nie przez caly czas -
      potrzebujemy wypraw do wody, ktora jest naszym domem i zywiolem".
    • iokepine Re: Ulubione cytaty z Clarissy 22.01.07, 14:59
      Clarissa Pinkola Estés powiedziała:

      W rehabilitacji obciążeń fizycznych jest oczywiste,
      że im wcześniej rana zostanie opatrzona i odpowiednio leczona,
      tym mniejsze będą jej negatywne skutki i tym szybszy powrót do zdrowia.
      Jest to prawdą także w odniesieniu do urazów psychicznych. Jak by się to
      skończyło, gdyby noga złamana w dzieciństwie nie została i po trzydziestu latach
      nastawiona?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka