iokepine 05.12.06, 00:02 Clarissa Pinkola Estés powiedziała: W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dori7 Re: Ulubione cytaty z Clarissy 05.12.06, 00:13 "Są oceany nigdy nie wypłakanych łez kobiecych, gdyż kobiety nauczono zabierać do grobu własne sekrety, sekrety matek i ojców, sekrety mężczyzn i społeczeństwa". To cytat, ktory jest motywem przewodnim mojego tekstu na bloga, ktory pisze od dwoch miesiecy i wciaz ni emoge skonczyc. Dam znac, kiedy (jesli?) mi sie uda :> Odpowiedz Link Zgłoś
iokepine Re: Ulubione cytaty z Clarissy 22.01.07, 14:58 dori7 napisała: > To cytat, ktory jest motywem przewodnim mojego tekstu na bloga, ktory pisze od > dwoch miesiecy i wciaz ni emoge skonczyc. Dam znac, kiedy (jesli?) mi sie uda I jak z tym tekstem? Czy pozostanie tajemnicą? :) Odpowiedz Link Zgłoś
dori7 Re: Ulubione cytaty z Clarissy 05.12.06, 00:18 "U wilkow w okresie opieki nad mlodymi matka i wilczeta spedzaja duzo czasu na igraszkach. Gramola sie na siebie, tworzac wielkie futrzane klebowisko, a zewnetrzny swiat groznych wyzwan jest daleko. Jednakze kiedy wilczyca w koncu nauczy szczenieta polowac, zdobywac pozywienie i radzic sobie w zyciu, czesciej szczerzy na nie zeby, klapie paszcza i zada posluszenstwa, a kiedy nie chca spelniac jej wymagan, odpycha je i karci". Odpowiedz Link Zgłoś
anahelaa Re: Ulubione cytaty z Clarissy 06.12.06, 14:06 Moja ukochana postac ze swiata sztuki i jedna z moich ulubionych w ogole bohaterek tego swiata: kobieta, ktora po siedemdziesiatce chwycila za pedzel, bo nie mogla juz utrzymac igly. Wspaniala malarka-prymitywistka, ktorej obrazy maja w sobie pogode ducha, zachwyt nad pieknem swiata i milosc do ludzi. Wczoraj napisalam o niej tekst: "Basn prawdziwa o Babci, ktora na pedzlu latala", pozwalam sobie podlinkowac: kuferek.blox.pl/2006/12/Basn-prawdziwa-o-Babci-ktora-na-pedzlu-latala.html A tu wrzucilam jej kolorowe i tchnace radoscia zycia obrazy: kuferek.blox.pl/2006/12/Komentarz-obrazkowy-do-horoskopu-Babci-Moses.html :)) Odpowiedz Link Zgłoś
dori7 o strachu 05.12.06, 00:41 "Strach jest nedzna wymowka, zeby nic nie robic. Wszyscy sie czegos boimy. To nic nowego. Kazdy, kto zyje, musi odczuwac strach". Odpowiedz Link Zgłoś
dori7 O sztuce 05.12.06, 14:59 "Sztuka jest szczegolnie wazna, bo upamietnia pory roku duszy albo szczegolne lub tragiczne wydarzenia w podrozy duchowej. Sztuka nie jest po prostu dla nas, nie jest tylko wyznacznikiem wgladu w glab rzeczy. Jest to takze mapa dla tych, ktorzy pojda naszym sladem". Odpowiedz Link Zgłoś
fishka_76 inne... 05.12.06, 22:40 "Opatrznosć nie zna pojęcia czystego przypadku" Odpowiedz Link Zgłoś
dori7 O morderczych czerwonych trzewiczkach 06.12.06, 18:51 "Odbudowujac zniszczone instynkty, mozemy sprzeciwic sie nienormalnej, szkodliwej sytuacji. Wowczas powroci integralna, dzika natura. Zamiast tanczyc w czerwonych trzewiczkach, az zycie stanie sie koszmarem, mozemy wrocic do zycia recznie szytego, pelnego znaczenia, uszyc buciki od nowa, isc swoja droga, mowic po swojemu". Odpowiedz Link Zgłoś
iokepine Re: O morderczych czerwonych trzewiczkach 06.12.06, 19:13 Nomen - omen, Socjopatyczna M. też dziś o trzewiczkach pisze: socjopatycznamalkontentka.blox.pl/2006/12/Bieg-z-przeszkodami-po-zyciu-czyli-buty-wedrowca.html Odpowiedz Link Zgłoś
dori7 O wewnetrznym ekosystemie kobiety 06.12.06, 19:24 "Nie mozemy pozwolic, by skonfiskowano nam zycie. Wiemy, ze sa chwile, kiedy trzeba na jakis czas odlozyc sprawy tego swiata, mezczyzn, innych ludzi. Jestesmy jak plazy - mozemy zyc na ladzie, ale nie przez caly czas - potrzebujemy wypraw do wody, ktora jest naszym domem i zywiolem". Odpowiedz Link Zgłoś
iokepine Re: Ulubione cytaty z Clarissy 22.01.07, 14:59 Clarissa Pinkola Estés powiedziała: W rehabilitacji obciążeń fizycznych jest oczywiste, że im wcześniej rana zostanie opatrzona i odpowiednio leczona, tym mniejsze będą jej negatywne skutki i tym szybszy powrót do zdrowia. Jest to prawdą także w odniesieniu do urazów psychicznych. Jak by się to skończyło, gdyby noga złamana w dzieciństwie nie została i po trzydziestu latach nastawiona? Odpowiedz Link Zgłoś