Dodaj do ulubionych

batalia z Vattenfallem

05.11.08, 11:20
Witajcie.

Wiem,że to może nie to forum na którym powinnam pisać, ale po 1)-tu
zaglądam najczęściej a po 2)-nie znalazłam tego odpowiedniejszego.

Bardzo proszę Was o wskazówki dotyczące rozwiązania mojego problemu:

Na początku września wyprowadziłam się z wynajmowanego mieszkania w
ciągu kilku dni, bo tyle czasu dał mi nowy właściciel kamienicy.
Przed wyprowadzką zadzwoniłam do Vattefalla i zapytałam jak
rozwiązać moją umowę na odbiór prądu- miałam wysłać pismo z taką
informacją i odczekać w kolejce na demontaż licznika. Ponieważ już
miałam pod tym adresem nie mieszkać to podałam wszystkie dane
łącznie z telefonem do nowego właściciela, moje nowe dane
kontaktowe. W piśmie podałam również numer fabryczny licznika,
wskazanie na dzień przeprowadzki, a także przesłałam protokół
zdawczo-odbiorczy zawarty pomiędzy mną a nowym właścicielem
kamienicy, gdzie jest jasno zapisane, iż przejmuje od ode mnie
liczniki o takich numerach i z jakimi wskazaniami.
Od ponad 2 miesięcy Vattenfall nie chce rozwiązać ze mną umowy,
ponieważ nowy właściciel nie dopuszcza montera do licznika aby go
zdemontować oraz nie wykazuje inicjatywy, aby podpisać umowę z
Vattenfallem.
Powiedziano mi, że dopóki nowy właściciel nie podpisze umowy( a musi
się sam zgłosić do Punktu Obsługi Klienta)to ja będę obciążana
rachunkami za prąd.
Mam tego już dość, od kilku dni dzwonię na infolinię aby uzyskać
jakiekolwiek nowe informacje w tej sprawie, ale niestety ciągle to
samo. Jeśli nie przyprowadzę za rękę tego człowieka do ich biura i
nie zmuszę go do podpisania z Vattenfallem umowy to nie mam szans na
zakończenie tego cyrku?
Ręcę mi opadają, bo sama wykazuję wolę zapłaty za zużty przeze mnie
prąd do dnia wyprowadzki, upominam się o wystawienie faktury, a
jedyne co otrzymałam to prognozowane wyliczenie na 2009r. oczywiście
zawierające prognozowane rachunki. Za chwilę będe dłużnikiem, bo nie
mam zamiaru płacić rachunków za kogoś, kto mieszka na moim dawnym
mieszkaniu.
Co ja mam zrobić???
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka