Dodaj do ulubionych

Inwestycje PKP na torach - pod rozwagę budowlańcom

11.05.11, 18:11
Widać szeroki front prac na trasie od Warszawy do Gdańska. Ale o zgrozo dlaczego wyłączonych jest ciągle kilkadziesiąt przejazdów kolejowych dla samochodów? Może jest to zła organizacja pracy a może Ci budowlańcy robią to złośliwie.
Obserwuj wątek
  • pupa12 Działdowo. Dworzec jak nowy 14.09.11, 20:18
   Prace na dworcu kolejowym w Działdowie dobiegają końca. Wykonawcą generalnym prac jest firma PARTNER z Ostrowa Wielkopolskiego, która zapowiada, że w drugiej dekadzie września powinien nastąpić częściowy odbiór budynku i przeniesienie kas biletowych do budynku zasadniczego w docelowe miejsce.

   Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, bez opóźnień. W poczekalni znajduje się 16 miejsc siedzących, poza tym wydzielono miejsce na bar i kiosk. Podróżujący będą mogli skorzystać z nowych toalet, a mamy z dziećmi z punktu przewijania. Wszystko to za jedyne 2 zł. Na piętrze będą znajdować się biura. Pięknie odnowiony budynek i estetyczne wnętrza podróżni będą mogli zobaczyć już po 20 września.

   Więcej w TD nr 37 z 13 września.
   • mw66 Wiadukt na Lidzbarskiej w Działdowie 04.02.12, 19:05
    PKP Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły przetarg na budowę 2 przejść podziemnych pod torami oraz długo oczekiwanego przez działdowian wiaduktu drogowego na ulicy Lidzbarskiej.

    Inwestycja warta jest ponad 29 mln zł brutto. Dla porównania: w tym roku w budżecie miejskim na wydatki inwestycyjne przewidziano 12,5 mln zł.

    Wielu powątpiewało już, czy wiadukt przy ulicy Lidzbarskiej w ogóle powstanie, a jest to na pewno inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców Działdowa i miastu bardzo potrzebna, która wielu ludziom, przede wszystkim kierowcom, zdecydowanie ułatwiłaby życie. Teraz tory dzielą Działdowo na pół. Kiedy szlabany na Lidzbarskiej są zamknięte, sznur oczekujących na przejazd aut ciągnie się już od skrzyżowania Męczenników z Olsztyńską i Małłka.

    Więcej w TD nr 6 z7 lutego.

    • mw50 18 wiaduktów i 8 przejść 16.02.12, 18:37
     W ciągu ostatnich 3 miesięcy PKP PLK S.A. podpisały kolejne 2 umowy na budowę wiaduktów i przejść dla pieszych pod torami w obszarze LCS Działdowo.

     Na obszarze Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym Działdowo, o długości ponad 53 km linii kolejowej, powstanie aż 18 wiaduktów, przy których zostanie wykonana pełna infrastruktura drogowa, oraz 8 przejść podziemnych i 5 dróg równoległych. Na linii E-65, łączącej stolicę z Trójmiastem, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. chcą ograniczyć do minimum skrzyżowania kolei z ruchem kołowym. W tym celu z obecnych 99 przejazdów na całym odcinku linii po zakończonej modernizacji zostanie ich zaledwie 16.

     Więcej w TD nr 7 z 14 lutego.
     • mw66 Wybudować wiadukt 15.04.12, 15:02
      Wybudować wiadukt, ale ocalić zabytek: Brońmy parowozowni!
      Wiele lat oczekiwana budowa wiaduktu przy ulicy Lidzbarskiej w Działdowie ma ruszyć lada chwila. Jednym z elementów inwestycji jest planowana rozbiórka budynku starej parowozowni.

      Sprawą zainteresował się Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie. Sprawdza, czy zostało wydane pozwolenie na rozbiórkę, a jeśli tak, to czy zgodnie z prawem. O wyjaśnienia WUOZ zwrócił się do Starostwa Powiatowego w Działdowie.

      Obrońcy parowozowni uważają, że powinna ona zostać wpisana do rejestru zabytków.

      więcej w najbliższym wydaniu "TD"
      • mw66 Działdowo. Rozbiórka parowozowni 06.05.12, 18:08
       tygodnikdzialdowski.pl/aktualnosc-1070-dzialdowo__rozbiorka_parowozowni.html
       "Jeśli o kimś mówisz żle, zawsze ci uwierzą"
       /Tadeusz Dołęga - Mostowicz/
       • mw50 Szykuje się rewolucja na kolei po Euro 2012 08.05.12, 19:45
        dzisiaj, 06:00 NZ / Radio Dla Ciebie Radio Dla Ciebie

        PKP PLK rozważa zamknięcie obu torów na trasie Warszawa - Gdańsk - podaje Radio dla Ciebie.

        Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy centrum realizacji inwestycji PKP PLK potwierdza w rozmowie z Radiem dla Ciebie, że taka ewentualność jest brana pod uwagę. Chodzi o przyspieszenie zakończenia modernizacji trasy ze stolicy na wybrzeże:

        - Rozważamy możliwość zamknięcia trasy przez Działdowo do Gdańska. Zdecydujemy się na ten krok pod warunkiem, że czas modernizacji zostanie skrócony i nie będzie to stanowiło znaczącej niedogodności dla pasażerów. Trzeba podkreślić, że przygotowaliśmy trasę objazdową przez Kutno, Bydgoszcz i Tczew do Gdańska.To w znaczący sposób ułatwia skomunikowanie Warszawy z Gdańskiem i Gdynią. Podróż zajmie nieco więcej czasu - ponad 4,5 godziny. Do Euro 2012 absolutnie wykluczamy całkowite zamykanie trasy przez Działdowo. Być może na taki krok zdecydujemy się po mistrzostwach piłkarskich. Oczywiście czas przejazdu między Warszawą a Gdańskiem przez Bydgoszcz jest nieco dłuższy, ale zdecydujemy się na zamkniecie tej trasy przez Działdowo w momencie, kiedy poczujemy, że to może wpłynąć na skrócenie robót.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka